Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Odpovědět
susty

Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

Moj problem spociva vtom, ze som dost sklamany zo zvuku v iphone a cel by som vediet ci je chyba konkretne v mojom iphone, alebo tym trpia setky.Dost mi vadi ze ipod ako taky nepodporuje custom eqalizer.No ide o to, ze aj ked zapnem daky prednastaveny, ide o tie co su zamerane hlavne na basy (trebars loudness) tak pri urcitych pesnickach (vacsine), nastava akesi skreslenie a az neprijemne prskanie a je to fakt nepocuvatelne. Toto prskanie nastava pri produkcii basov a stredov (hlavne stredov). Pri default eqalizeri som to nepostrehol. Skusal som uz vseliake formaty ci uz mp3, alebo bezstratove wma. Cim viac kvalitnejsia nahravka tym viac chrasti. Robi to aj vam?

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od j.v. »

Ano, a předpokládám že se to děje každému uživateli. Ekvalizér má iPhone dost zprasený.
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

eisy

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od eisy »

Ano, Iphone ma hrozny zvuk :-(

morri21

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od morri21 »

ja problem nemam, co sa tyka sluchatok...uz ked ide o repracik, je to horsie...samozrejme ten equalizer nemozem pochopit ani ja...neviem ci im to robi taky problem hodit tam vlastny equalizer...ved to dnes maju uz aj tie najlacnejsie prehravace...mam doma aj Cowon D2, a iphone sa ani zdaleka nechyta...

michal27

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od michal27 »

Upravte si EQ v iTunes...Me to prehrava cist a krasne. Ty prednastavene hodnoty jsou desne - to by prskalo v kazdem playeru. :mrgreen:

susty

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

ano ale aj ked si natavis vlatny eqalizer a jeho hodnoty v itunes tak to plati len pre itunes, pretoze ipod si pesnicky aj tak prehrava podla eqalizera ktory mas navoleny na nom v setings/ipod/EQ. skus si to vytvor si valstny eq v itunes a navol ho pre dake pesnicky. zosinchronizuj s iphonom a pusti pesnicku ci pouzije tvoj prednastavney (vlastny) EQ. nie pouzije ten co mas nastaveny v nastaveniach iphonu.takze zidna vyhra

ilijusin

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od ilijusin »

no zvuk z vestavenych repracku je hrozny, ale kdyz uz sme u tech EQ, tak ja je osobne nepouzivam, proste mi pride blbe tu hudbu upravovat "vylepsovat", proste ji posloucham takovou jaka je, jakou ji autor vytvoril, kdyby autor napsal na obal od CD, "pro co nejlepsi pozitek z hudby, si nastavat EQ prehravace na BASS" ci neco takoveho tak je to ok, ale jinak ne-e

morri21

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od morri21 »

od sluchatiek ku sluchatkam je iny zvuk, takze to nemozes takto porovnavat...ked pouzivas origi sluchatka, tak ziaden slusny zvuk necakaj...

Burik

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od Burik »

ale řeč je spíš o tom reproduktoru..

mgazda

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od mgazda »

Od tak maleho reproduktoru nemuzes cekat zadne zazraky. Predpokladam ze iPhone je primarne urceny na prehravani hudby se sluchatky. Ja posloucham iPhone hlavne v aute na docela kvalitnich repracich a zvuk je naprosto srovnatelny s orig autoradiem (a MP3 pustenym pres nej). EQ v iPhone je nastaveny na default (firmware 1.1.3).
Pracuji se zvukem v nahravacim studiu, takze snad i neco slysim, ale iPhone je podle mne po zvukove strance naprosto v pohode zvukove srovnatelny s lepsimi MP3 prehravaci.
je ale pravda ze orig aplle pecky (pribalene sluchatka) jsou spise podprumer.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od j.v. »

O tom "reproduktoru" co má iPhone aby jsme jej slyšeli zvonit je snad zbytečné diskutovat - že to je křáp nepozná jedině hluchý člověk :)
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

mgazda

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od mgazda »

ilijusin píše:no zvuk z vestavenych repracku je hrozny, ale kdyz uz sme u tech EQ, tak ja je osobne nepouzivam, proste mi pride blbe tu hudbu upravovat "vylepsovat", proste ji posloucham takovou jaka je, jakou ji autor vytvoril, kdyby autor napsal na obal od CD, "pro co nejlepsi pozitek z hudby, si nastavat EQ prehravace na BASS" ci neco takoveho tak je to ok, ale jinak ne-e


jeste kdyz jsme u toho equalizeru - vetsina lidi si mylne mysli ze equalizerem "vylepsi" zvuk. Pritom equalizer je primarne nastroj k "opraveni" zvuku reprobeden, sluchatek apod... Kazdy reprak ma totiz svoje mouchy (nektery prestredovany, nekdy hukot v basech apod...) Equalizer slouzi primarne k vyvazeni techto nedostatku.

Priklad: Prebasovane domaci kino (huci v basech na 125hz, protoze delka mistnosti ve ktere posloucham mi presne nasobi frekvenci 125hz - nacita) = uberu 125hz na equalizeru a "vyrovnam" zvuk. Nebo mam bedny, ktere jsou prestredovane, uberu 1-2khz na equalizeru...

To ze s toho spotrebni firmy udelali "nastroj" k upravam zvuku (equalizery pojmenovane na: dance, trance, dechovka, metal, pop, rock..) je jenom prostredek, jak byt "lepsi" nez konkurence a lidi se toho chytaji.

Kdyby chtel interpret aby lidi poslouchali jeho muziku s equalizerem nastavenym na ROCK, tak by tento zvuk udelal uz pri masteringu a finalnim mixu nahravky.

Pro drobne korekce a "spravny" pocit ze zvuku zcela staci mit na zesaku 3 cudliky (bass, middle, treble)

ilijusin ma upnou pravdu
jsem se rozepsal... :-)

susty

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

tak aby bolo jasno neslo mi o nekvalitny zvuk reproduktoru v iphone tj. je zly ale je mi to fuk. Na iphone pripajam sluchatka zen aurvana (cana 3000sk ked som ich kupoval). Pouzitie ekvalizera je jednoznacne degradacia zvuku ale u domacich kin ktorych cena sa pohybuje nad 150 000!!!!!!!!! Pretoze boli dizajnovane k dokonalemu posluchu zvuku a pouzitim eq znehodnocujeme zvuk! Ale kazdopane si myslim ze male poupravenie zvuku pomocou eq v tomto pripade moze byt namieste. Kebyze pouzijem spunty do usi Shure SE530 (cena cca 13 000sk) tak nemam potrebu eq sa ani dotknut.

Viac menej ma teraz zaujima fakt ze po pouziti uz trebars spominaneho nastavenia loudness v eq mi zacina chrapcat zvuk na stredoch a to aj ked pustam iphone pripojeny na koliske cez domace kino. Takze o nekvalite vystupneho zaradenia (reproduktorov) nediskutujem. Pitam sa ci to chrapcanie mate aj vy. Alebo ci to je vada mojho iPhone(mozno zly cip uz z vyroby), alebo zle prekonvertovanie pesniciek cez itunes.

Dakujem za rady

mgazda

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od mgazda »

mi to co popisujes na domacim kinu s iPhone nedela - ale z toho co pises to vypada na klasickou fyziku. Poustis "loudnes" (bass) do reproduktoru, ktery neni konstrukcne staveny na hlubsi frekvence (neprehraje nizke frekvence, ale presto do nich ten signal jde). Tim trpi neblizsi pasmo, ktere teprve reproduktor prenasi (stredy), reprak nepracuje jak ma, protoze se do nej tlaci i neco co neprenese a ztraci svuj zvuk (muze chrcer, je utlumeny, apod..)

trochu mi to ale zrovna v pripade domaciho kina nejde do hlavy, protoze "loudness" by se nikdej inde nez do bassbedny dostat nemel

vyzkousej i na jine (kvalitnejsi) aparature, zkontroluj zapojeni...

susty

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

zostavou to neni. zosilovac mam Marantz SR 7001, reproduktory mission M34i a basovy reproduktor Canton AS2. Cena zostavy bola nieco nad 100 000. Takze ako zistujem mam asi vadny cip v iphone uz z vyroby.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od j.v. »

To já bych řekl, že připojit iPod k soustavě za 100k je trochu zoufalost. Takový systém si krmi z mp3/aac na podnose z průměrného přehrávače rozhodně nezaslouží.
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

susty

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

2 j.v cital si si setky prispevky?????????? ak hej tak by si nenapisal to co si napisal! Pretoze som sa stazoval ze po pouziti eq trebars loudness mi chrapci signal na vystupe (sluchatka,alebo reprobedne). Niedko mi napisal ze mam nekvalitne domace kino resp. sluchatka tak som uviedol ze tym to neni na 100%. Potom mi zasa dakdo napisall ze mam nekvalitne domace kino a ze mi neni schpne zahrat udajne frekvencie a preto chrapci, tak som vypisal moju zostavu a ze tym to neni. nato ma ty dorazis odpovedou ze naco pripajat iphone na taku zostavu. Nato aby som dokazal ze chyba neni vo vystupe ale dakde v iphone t.j bud vadny cip alebo zle prekonvertovanie skladieb.

Takze Ano chrapci mi zvuk v iphone, ano pripojil som ho na domace kino. Nie necem ho cez neho pocuvat, len som sa cel uistit ci nemam neadekvatne sluchatka (cize slaby vystup ktory nedokaze spracovat audio s iphonu). Ale ono to chrpci aj tak a chrapci mi to aj na sluchatkach!!!!!!!!! a to mi vadi

A naposledy: cel som vediet ze ci mam vydny cip (v iphone) alebo zla konverzia pesniciek. O vystupnych zariadenich uz nepiste tam chyba neni!!!!!!!!!!!!! Dakujem

Reyn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od Reyn »

S ekvalizerem mam stejny problem - pri prepnuti na Bass Booster zacne pri basech ve sluchatkach chrcet. V rezimu Acoustic je to stejne, jen v mensi mire. S jinymi prehravaci na stejnych sluchatcich bez problemu. Bez EQ take zadny problem, takze si s tim musim vystacit.

Pozn.: mam iPod Touch

morri21

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od morri21 »

to chrapcanie som si u seba nevsimol, skor som si vsimol ze basy su ine ako na Cowone (D2)...zdaju sa mi take tvrdsie a prudsie...dufam ze sa coskoro bude dat importovat vlastny eq

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od j.v. »

Susty: překvapivě jsem to tu všechno četl, a odpověď na tvůj problém máš hned jako druhý příspěvek v tomto vlákně. Že jsem někde třeba pominul sousloví Zkoušel Jsem To I Na Domácím Kině je důsledek toho, že reaguju převážně na nové příspěvky a ty starší si prostě nepamatuju/nečtu je znovu. Na něco takového opravdu čas nemám, stačí mi že znám nosné téma diksuze ;)

Anyway... EQ v iPhonu je jedno velké prase - nefunguje v něm uživatelské nastavení, jakmile se zapne tak kterýkoliv jeho režim přehrávanou skladbu zachraptí, a takhle se chová _každý_ iPhone/iTouch. Tečka. Potom už záleží jen na té které skladbě jestli se to projeví, nebo ne (čím vyšší komprese, tím je to samozřejmě horší).
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

susty

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

Dakujem za odpovede, som rad ze nemam vadny iphone. No snad problem kvality zvuku vyriesi new firmware. Kazdopadne si myslim ze custom eq (chap vlastne nastavenie eq) nepridaju, lebo apple posobi na trhu so svojimi ipodmi uz dlhe roky a tusim ziaden ipod nema zmienovany custom eq. Ale pital som sa v apple a vraj je mozne onen zmienovany custom eq dostat do iphonu pomocou dakeho softu pre mac. Ak by dakdo vedel ako sa vola a kde ho hladat tak sup sem s linkom:D

Cheetah007

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od Cheetah007 »

No vestaveny repracek iPhonu konstrukteri DOST odbyli...za tohle by se snad stydel i normalni telefon,kdyz vezmu jaky ma zvuk treba Motorola E398 ci Nokia 6233 a to maji repraky stejne velke je mi spatne...tady nekdo setril.
I kdyz mam EQ vypnuty musim mit hlasitost na polovinu aby to pri beznem prehravani hudby ci u filmu nechraptelo.Tohle je taky duvod proc nepouzivam jako vyzvaneni hudebni MP3 soubory...je to nepouzitelne.

Mam dva jedine vyzvaneci tony prekonvertovane z MIDI a i na max. hlasitost vyzvaneni hraji krasne ciste...reprak zvlada jen urcitu frekvenci pak chrasti.

Jestli chcete stahnete si ty tony zde:
http://rapidshare.de/files/39022816/3-R ... e.rar.html
Je to vyzvaneni puvodem ze Siemensu M65 a je to konverze z MIDI.


Jo mimochodem vsimli jste si ze i kdyz je v menu Nastaveni/iPOD aktivn ia nastaveny limit hlasitosti,nema to na vysledny zvuk vubec zadny vliv? u me a FW 1.1.4 je to uplne na nic.

susty

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od susty »

Takze si odpoviem sam :D
Pokial pocuvate na svojom iphone basovejsiu hudbu a chceli by ste pouzivat eq ako je trebars "loudness" da sa to aj bez chrastania.
Staci si pesnicky upravit aby neboli tolko prebudene a to tak ze im ubereme trocha db(decibelov) pri ripovani trebars v nerovi,ja som nato pouzil nero 8.
A rovnakym sposobom sa da pesnicka pouprvit a rovno do nej zakombinovat eq
keby si dakdo chcel takto upravit hudbu a nevedel by si rady tak napiste sem poradim

morri21

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od morri21 »

a predstav si ze mas takto robit 1000 roznych pesniciek :lol:

MultiTricker

Re: Necisty/nekvalitny zvuk iPhonu pri prehravani hudby

Příspěvek od MultiTricker »

Takhle upravit i 1000 pisnicek by nebyl zasadnejsi problem, muzu doporucit program MP3Gain. Je zdarma a mooc sikovny. Akorat bych preci jen doporucil si "originalni" soubory s hudbou nekam zazalohovat.

Odpovědět