dalsi GPS

Odpovědět
Jerry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 21
Registrován: čtv říj 18, 2007 3:14 pm

dalsi GPS

Příspěvek od Jerry »

myslim ze uz je to na spadnuti nahodou jsem objevil dalsiho vyrobce http://www.posimotion.com/

omluva omylem jsem zalozil nove tema :( mel to byt prispevek ke stavajicimu




edit drsny: pokud chces pridat nejakou informaci, pouzij tlacitko upravit ne citovat

michal27

Re: dalsi GPS

Příspěvek od michal27 »

Nevim jestli je reseni pres wi-fi zrovna vyhrou - spotreba energie bude vyssi nez u bluetooth. Zatim se vice zamlouva reseni pro bluetooth , ktere ale pry asi nepujde. Uvidime.

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od xslide »

Bluetooth nevím, ale každopádně lepší wifi než přez dock.
takhle půjde iphone aspon nabíjet při navigaci.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

michal27

Re: dalsi GPS

Příspěvek od michal27 »

Jj, to beru jako vyhodu. Kazdopadne na turistiku to asi nebude vhodne reseni, protoze iPhone vydrzi na Wi-fi rekneme 5-6h (nezkousel jsem to - je to hruby odhad). Kazdopadne do auta to bude idealni, pokud v tom GPS modulu bude dobra baterie.

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od xslide »

wifi vydrží déle, ale při navigování a rosvíceném displeji(popř ještě hlasové povely) bude zátež na baterii vysoká.Ale určitě vidím wifi spíš jako výhodu než nevýhodu.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

michal27

Re: dalsi GPS

Příspěvek od michal27 »

Ja donedavna pouzival kombinaci Qtek 8310 a Nokia LD-3W k plne spokojenosti. I co se vydrze tyka. Cesta z Prahy na Slovensko a zpatky druhy den - vse na jedno nabiti. Tak uvidime, jak tedy nakonec s tou vydrzi bude.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: dalsi GPS

Příspěvek od rony »

chcem zamedzit debate ale podstatne je si uvedomit, ze na turistiku jedine turisticke GPS (napr. Garmin). Pre turistiku je dolezite aby to dlhe hodiny vydrzalo bez moznosti dobijania.

Ad spor wifi vs. bluetooth. Chcem prezradit jednu malickost: technicky je wifi a bluetooth prakticky TOTOZNE. Fakt, ze je to energeticky narocnejsie spociva skor v tom, kolko DAT sa prenasa.

Preto mi nepride napad robit externy modul GPS cez WiFi ako zly. Dat tam nechodi vela a pride mi LEPSIE mat zapnute iba WiFi ako naraz aj WiFi aj Bluetooth :-)

A este poznamka: mat v aute navigaciu, ktora nie je napajana nie je moc prakticke. Aj teraz mam v aute PDA, ktore nabijam z auta a externy GPS modul, ktory nastastie vydrzi 15 hodin nepretrzite.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od drsny »

lehce ot: napajeni hracek v aute je dulezite. ja to resil uz ve wartasu (dej mu panbuh vecnou slavu) a pak, kdyz mi heduska tento vychodonemecky zazrak zakazala, jsem to jen presrouboval do koktavky a napaji se vesele dal.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: dalsi GPS

Příspěvek od rony »

drsny: ako pozeram, ty si vseobecne neuveritelny sialenec :-)))))))))) wartburg s GPS, to v 80tych nebolo ani v scifi knizkach :-) Enjoy drsny :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

michal27

Re: dalsi GPS

Příspěvek od michal27 »

rony: Jestli je to tak, jak rikas, tak jedine dobre :P Kazdopadne hned jak se neco objevi, tak budeme zase o velky kus spokojenejsi :D

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od Julek »

NO.. u Drsného mě to skutečně nepřekvapilo :lol:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

stuger
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 76
Registrován: stř led 23, 2008 10:52 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od stuger »


Cajkowski
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 26, 2007 2:11 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od Cajkowski »

Zdravim vsechny, trosku jsem tu prosmejdil forum a chtel bych se jenom ujistit. Spojeni iphone a bluetooth GPS brani pouze omezene bluetooth v iphone. Tj. pouze profil na HF. Jedna se tedy pouze o soft problem a HW je v iphone v pohode, hm? Neni moznost ze po uvedeni SDK nekdo sikovny "jenom prida" k profilu HF i jine? Jak moc velky je to technicky problem?
22.8.08 Iphone 3G 16GB Black Vodafone CZ - sim T-mobile ;o)

lkral

Re: dalsi GPS

Příspěvek od lkral »

To by to SDK muselo obsahovat API a dokumentaci na přístup k BT. A zatím to tak nevypadá. Tak jako nebude přístup k dokovému konektoru. K WiFi je SDK otevřenější a jak je vidět GPS pře WiFi se už připravuje. Na gomite.com je to krásně vidět, modul přes WiFi bude v létě, přes dokový konektor - odloženo.

jenicekk

Re: dalsi GPS

Příspěvek od jenicekk »

rony píše:Ad spor wifi vs. bluetooth. Chcem prezradit jednu malickost: technicky je wifi a bluetooth prakticky TOTOZNE. Fakt, ze je to energeticky narocnejsie spociva skor v tom, kolko DAT sa prenasa.

dle me je spis wi fi narocnejsi protoze ma vetsi vykon, oboji je defkato laicky receno vysilacka, akorat ze wi fi se sakra vetsim dosahem nez BT, tudiz vetsim energetickym odberem
Naposledy upravil(a) jenicekk dne stř bře 26, 2008 8:42 pm, celkem upraveno 1 x.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: dalsi GPS

Příspěvek od Julek »

pokud to půjde vyhýbej se velkým citacím a vytáhni si jen to na to přímo odpovídáš..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Odpovědět