Lagujici WiFi

Odpovědět
meba

Lagujici WiFi

Příspěvek od meba »

Nevim, zda sem ten prispevek patri, kdyztak prosim presunout :-)

Mam iphone neco pres tyden. Jelikoz jsem byl v USA, tak jsem si ho privezl. Tam jsem pouzival bez problemu WiFi. Ted jsem prijel domu a pripojil ho k vlastni WiFi u me v byte. Pripojeni k teto WiFi divne laguje:

- SSH odpovida velmi laxne. To neocekavam od lokalniho spojeni
- Ping obcas vytuhne uplne, jinak klidne 220ms odezva

Nema nekdo nejaky napad? Mozna by to mohlo byt zatizeni telefonu, chystam se kouknout do top, ale nezda se mi to.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od Moren »

Ja mel podobne vysledky se spatnou antenou. Poridil jsem si poradne vykonnou antenu a najednou slape jak hodinky. Myslim antenu na wi-fi routeru a ne na iphonu. I kdyz i tuto zavadu nelze vyloucit.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od rony »

rusenie: skusit preladit na iny kanal a pod.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

meba

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od meba »

Pridam, ze na AP je 5dBi vsermerka indoor, v byte nechytam vetsinou jine site a v ramci spojeni ntb <-> ap vse chodi v pohode

meba

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od meba »

Zjistil jsem, ze kdyz z terminalu na iphone zacnu pingat wifi router, spojeni se obstojne rozbehne (ale ne idealne podle me). Zajimavy. Premyslim o restore, ale tim to podle me nebude.

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od spachal_tmp »

Na 95% problem se zarusenim, nekdo pouziva stejny kanal (frekvenci, pripadne +-1 vedle) a stejnou modulaci. A asi kousek od Tebe. Projed si vsechna apcka v okoli a zvol mene zarusenej kanal.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od rony »

to pinganie zacne rusit cudzi apoint takze tipujem aj ja problem s rusenim z okolia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

meba

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od meba »

Ja si nemuzu pomoci, podle me to tak byt nemuze. To by muselo byt tak silny ruseni, ze by tu sit zachytil muj notebook. A muj notebook chytne dve site (jedna moje) a obe na uplne opacnych kanalech. Navic z notebooku chodi spojeni krasne...Bude to neco jineho :(

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od rony »

a skusal si to pri vypnutom notebooku?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

meba

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od meba »

Ano, zkousel jsem to pri notebooku pichnutem kabelem do stejneho AP. Ted jsem zkousel vypnout WPA a jit nesifrovane. Pak jsem zkousel obejit muj bridge do druheho AP a jit primo 1:1 notebook <-> AP <-> iphone. Pak jsem zkousel v iPhone zmenit MTU pro en0 rozhrani (sel jsem az na 1000). Stale nic.

Bud je to routerem nebo je to iPhonem. Zitra to zkusim jinde na jine siti, abych vyloucil router.

meba

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od meba »

Tak zmena zmen, je to na 100 % routerem. Pripojil jsem iphone pres Ad-Hoc WiFi v NTB a zaclo to chodit pekne...Ted jen jeste co je s tim routerem :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od rony »

vie router, ze je tam iphone? neodmieta ho ako nezname zariadenie?

iphone ma svoju MAC adresu atd.

proste mu moze blokovat porty a pod. blbiny.

googluj ci konkretny model nema problemy - ak ano, urcite to uz niekto niekde pisal.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Lagujici WiFi

Příspěvek od spachal_tmp »

Novejsi fw? Nebo dd-wrt, pokud pujde? :)

Odpovědět