iPhone fail-utržený pin na základní desce

tej0

iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Zdravím všechny,
už dávno jsem tu psal o tom jak jsem si odřel sklíčko od mého iPhonu 3GS. Rozhodl jsem se proto, že výměna sklíčka samotného je nesmysl tak jsem si objednal digitizér celý. iPhone jsem rozebral podle návodu, vše šlo hladce až do doby kdy jsem měl sklo odlepit od ramu. To se mi nepodařilo tak jsem se rozhodl, že radši dám iPhone do odborného servisu ve Frýdku-Místku. Asi po hodině čekání mi bylo zděleno, že mnou objednaný a dodaný digitizér 1, je vadný 2,nepasuje do iPhonu 3GS (je to digitizér na 3G). Nabídli mi, že mi objednají originální digitizér na 3GS (z USA) a vymění to. Dnes asi po dvou týdnech mi volal pán, že mu digitizér přišel nicméně že je zde závažný problém (samozřejmě se mi zrychlil tep a měl jsem obrovský strach co se stalo). Bohužel se jedná o problém asi nejzávažnějsí. Bylo mi řečeno, že na tom konektoru na desce je ulomený jeden pin tudíž že digitizér sice funguje, ale iPhone je k ničemu :x (při tapnutí na ikonu se otvírá ta vedlejší či nad ní nebo pod ní atd atd. tudíž je veškerá práce na iPhonu jako psaní, ovládaní iPodu, hraní her...no prostě vše). Řekl mi, že iPhone je nepoužitelný, maximálně ho mohu prodat na náhradní díly, a že pokud s tím souhlasím tak se pokusí na té desce cosi přepájet či co, ale tomu moc nerozumím. Souhlasil jsem tedy, a bylo mi řečeno ať zítra dopoledne zavolám, ale že samozřejmě nic neslibuje. Co si o tom myslíte vy? Popřípadě pokud by někdo znal možnost jak to opravit bez nutnosti výměny motherboardu (prakticky celého telefonu) tak by mi mohl poradit. Smutné je, že to je 32GB iPhone 3GS, a taky to, že se vše stalo kvůli pár hloupým škrábancům, které jsem mohl klidně oželet. Je mi úplně k pláči s toho. :cry: Předem děkuji za jakékoli příspěvky.
Tejo

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

každopádne je ted každá rada draha... No podle mého jsi mel hned s IP jit do servisu a nezkouset navody a domácí opravy. Jelikož ted to je opravdu na nic. A jestli to opravi tak to bude stat kolik? Každopadne dej vedet jak jsi dopadl. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

To co teď napíšu ti asi moc nepomůže, ale přece. Měl si myslet do předu a pořídit si na iPhone fólii. Já jsem jí tam nalepil hned po prvním mikroškrábanečku a mám displej úplně nedotčený. To je jenom rada pro příště..
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

munku

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od munku »

ako po kazdom skoro dvojtyzdnovom pouzivani by si menil kryt???ved tie skrabanceky tam pouzivanim musia vzniknut nnic netrva na veky....nemal si to vobec riesit kvoli takej malichernocti ved za ten kryt co si dal a za opravu a este za to co ti budu robit si si mohol skoro kupit druhy 3Gs
no coment

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

juramac píše:No vidis Lukasi, a treba ja zase rikam, ze nejlepsi folie je zadna folie. Je to predevsim o tom, jak se kdo k telefonu chova celkove....Mam treti telefon a ty predchozi jsem vzdy bez problemu prodal , protoze byli, jako nove......
Pisateli mohu doporucit v jeho situaci jedine- nezarucni servis, nejlepe na http://www.maczone.cz , i kdyz urcite nebude levny.....a nebo koupit novy, zase az tolik to nestoji.....a do budoucna se k nemu chovat umerne jeho cene a dulezitosti, pokud nejakou pro nej ma..... :)

No vidis Juramacu, a treba ja zase rikam, ze jistota je jistota. Při mém nošení iPhonu v kapse u klíču by byl iPhone bez obalu dost odrbán. Tu fólii tam prostě mám pro svůj klid, možná že ty ji při svém povolání nepotřebuješ, ale já ano. A nemusíš všude psát jak je pro tebe cena iPhonu málo, ne každý je tak bohatý jako ty.
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

OT: Ale já jsem psal, že ho mám v celotělném obalu, takže nepřijde k úhoně. A omlouvám se autorovi za další OT
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

No on teď v pozáručním servise je. Já mám pocit, že když jsem ho rozebíral já tak jsem s ním nic neudělal. Chybu jsem žádnou neudělal mi přišlo. (ale težko říct) Pozorně jsem ho pak prohlížel včetně těch konektoru na digitizér, LCD atd. Snažili se tam zapojit v tom servise digitizér na 3G, který má jiný konektor (viděl jsem to na vlastní oči, jsou o dost jiné už na první pohled), tak myslíte, že to nemohli ulomit tam? Otázka je čistě teoretická, protože ikdyby to tak bylo tak s tím nic neudělám že. Neodborně jsem si ho rozdělal sám :( Moc jsem však nepochopil co mi řekli. Údajně je to na vyhození vpodstatě nicméně potom mi pán řekl, že se nato ještě podívá. Říkal cosi o tom, že by tam možná šel připájet ten konektor nový.

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

No zni to dost pochybne, asi bys na ne mel trochu zatlaci aby se jim stahli pulky a neco s tim zadarmo udelali, protoze podle toho co pises to utrhli oni.
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Jasně jenže nemohu nikdy dokázat, že to udělali oni a ne já když jsem to rozebral sám že :?

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

Tak se s nima zkus kamaradsky domluvit no. A jemne jim naznacit, ze by mohli napravit svoji chybu.
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

To samozřejmě zkusit můžu nicméně nový motherboard na iPhone 3GS se zaprvé nedá ani sehnat a za druhé stojí cca stejně jako nový iPhone. Tak pochybuju, že pokud to spravit nepujde tak že mi koupí vpodstatě nový telefon :?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

Třeba to pujde opravit, to nikdy nevis ne?
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Tak třeba jo, nicméně jsi jako laik nedokážu představit jak. Když se něco zlomí na desce tak co s tím že. Obzvlášt věc velikosti par desetin milimetru jakou ten pin bezesporu je.(ostatně jste to vevnitř iPhonu někdo určitě viděli sami) No řekli mi, že mám zavolat zítra dopoledne. Bylo mi řečeno, že na tom údajně bude pracovat celý den. Že by špatné svědomí s toho, že to vážně poškodili oni? Je to ovšem jen spekulace že. Nemůžu hned obviňovat někoho...

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

No pokud si to neulomil ty tak to logicky museli ulomit oni. To, že maj černé svědomí, je dobrý, aspoň se budou pořádně snažit.
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

No jak jsem již říkal. Konektory jsou úplně jiné. A pán v servise to tam zapojoval přímo přede mnou. Připadalo mi, že ne příliš šetrně. Ono totiž jakmile tam zapojíte konektor z 3GS tak to krásně dolehne a zacvakne se. On tam zapojoval ten na 3G tak, že to tam nějak zatlačil palcem. No nemá cenu vyvozovat nějaké závěry dokud mu zítra nezavolám. Dám vědět jak to dopadlo. Díky za příspěvky.

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od h4wk3y »

tak kdyby pripajel to neco nazpet, tak by to melo chodit ne? tak snad se mu to povede a nemusis nic resit...
rekl bych, ze to resis predcasne.. zita uvidis a kdyztak dej vedet co a jak.. popripade to i nafot a hod sem fotky at je videt o co jde...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

jofos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon úno 02, 2009 11:46 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od jofos »

Caute,
ciste pre informaciu, konektor digitizera na mojom 3G som zapajal asi 25 krat a doteraz drzi. Trochu ste mi nahnali strach ze si tym mozem vazne poskodit drzanie konektoru na doske :?
Osobne som este konektor digitizera 3GS nevidel ale nevidim dovod preco by ho menili (bez mne zjavnej priciny). Skusim pozriet nejake fotky na nete.
Dalsia skusenost, ak je konektor zapojeny nakrivo (vrchna cast zasunuta az po plosak a dolna slabo zatlacena) digitizer nefunguje.
Takze take nieco ze ak je jeden pin nefunkcny tak sa to prejavuje tym ze je presunute miesto detekcie dotyku sa mi zda ako hlupost. Skor je zly digitizer ako konektor.
Skusali ste potom zapojit aj to tvoje poskodene sklicko? Alebo ine 3GS sklicko?
iP X
MBP 13" M1, MBP 13" 2010 + 2011 / TC 1TB / aTV4

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Zdravím všechny,
rád bych zrekapituloval jak to dopadlo. Včerejší den a dnešní dopoledne jsem strávil v nervech jak to dopadne. Měl jsem však špatné tušení. Asi v jedenáct dopoledne jsem se konečně odhodlal zavolat tomu pánovi, kterému jsem mů iPhone svěřil. Dopadlo to tak jak jsem čekal, tudíž nejhůř možně. Bylo mi řečeno, že se mu to opravit nepovedlo, a že se snažil nějak přepájet ten konektor na desce.(čemuž nerozumím jak to chtěl udělat) Poté mi řekl, že teď je deska už úplně nefunkční (ani se nerosvítil displej, žádné vibrace, prý se něco skratovalo či co...?) tudíž ji vpodstatě odrovnal. To už jsem věděl, že je zle. Následovalo to, že jsem se dozvěděl, že problém údajně není v digitizéru ale v LCD (prý špatně zobrazuje doteky digitizéru). Což popírá to co řekl včera. Vpodstatě s toho vyplynulo, že celé čekání na nový digitizér a jeho následná montáž byla zbytečná, chyba je prý v konektoru LCD na desce.(taky se liší první verze : ulomený jeden pin, a druhá : údajně dva piny nejsou ulomené ale nějaké "zčernalé" či co...?) Nejsem si však jistý jak to, že dotyky na LCD které jsou posunuty souvisí se samotným LCD. Další šok přišel když mi bylo řečeno, že se mu nešťastnou náhodou jak pořád odpojoval a zapojoval LCD ulomil flex kablík.(jinými slovy s toho telefonu nemohu prodat ani to LCD) Výsledek je tento: před dvěma týdny jsem mu dal rozdělaný iPhone (jsem si stoprocentně jistý, že byl rozdělán korektně, a určitě jsem neutrh nějaké piny, které jsou schované v plastovém konektoru tím, že jsem to normálně odpojil tak jak to bylo ve všech tutoriálech) a dneska mám "iPhone" se zničenou deskou (přesněji bych ho specifikoval jako těžítko za 16 tisíc) odrovnaný LCD panel, a pár dílů, které možná mohu prodat. Bylo mi nabídnuto, že ode mně odkoupí nějaké díly za 4 tisice korun. A jestli mu to budu chtít prodat tak, že mu mám donést krabičku i zbytek balení. (nechápu). Můžete si asi představit jak se teď cítim. Telefon jsem měl asi měsíc (3GS 32 GB). Doufám, že jsem se nestal obětí nějakého podvodu, jelikož se mi to celé nějak nezdá. Nemluvě o tom kolik peněz vzal za práci. Vím, udělal jsem chybu v tom, že jsem ho rozebral sám a tím je v právu samozřejmě servis. ( nemám jak dosvědčit, že ho poškodili oni a ne já). Jsem z toho zdrcený úplně. Zítra za ním jedu přímo domů to nějak finálně vyřešit. Co si o tom všem myslíte? Mám mu ty díly prodat? Nebo si to radši všechno vzít a zkusit to poslat třeba ještě do MacZone? Taky se obávám, že se s Vámi všemi rozloučím, jelikož už vpodstatě majitelem iPhonu nejsem. Nicméně měsíc s ním byl fajn. :cry: Děkuji za jakékoli příspěvky.

(Ještě k předešlému příspěvku. Ty konektory opravdu vypadají jinak. 3G x 3GS. Je to patrné už při zapojování. Konektor tam nedoléhá a nezacvakne se vůbec jako u konektoru z digitizéru 3GS. Když posun dotyku na LCD neovlivní zlomený pin tak co myslíš že by to mohlo být? Digitizér 3G nefungoval (resp. dělal to co jsem popsal výše tudíž posun) a údajně to samé dělal digitizér na 3GS originálni, který mi objednal) Já jsem však nic z té opravy neviděl. Ani ty zlomené piny o kterých mluvil, ani to jak fungoval či nefungoval ten nový digitizér, který objednal. Takže tak.)

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Lukáš Petr »

Tak to je teda hajzl, že ti ten iPhone úplně zničil. No nevim co ti poradit, možná zkus zavolat nějakýmu právníkovi, jak by se tohle dalo řešit. Jinak fakt nevim. :roll:
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od spachal »

Pokud to je firma, natvrdo mu oznam, ze toto cele preposilas COIce plus zivnostenskemu uradu a ti uz s nim zatoci (coz je pravda). Hadam, ze to by mohlo pomoci, pokud Ti totalne doku*vil iPhone, je to vul a za chyby se plati, v tomto pripade holt svoji ztratou a nakupem noveho pristroje.

Proste trvej na tom, ze s opravou nesouhlasis a chces, aby telefon vratil do puvodniho stavu, v jakem jsi mu to predaval. Nic jineho na tom asi nevymyslis. Jemu se to tezko povede, takze tak jako tak bude muset sahnout do svoji kapsy a zacvakat to. Tohle se proste stava, jednou jsem (ja ko*ot strapaty!!) vzal na profilaxi notebook, rozebral jsem ho, do niceho nezasahoval, pouze vyfoukal prach a slozil. Uz se nezapnul, ani v autorizovanem servisu netusili, v cem je problem. Stalo me to pres 40kKc. A neudelal jsem s tim nic, zacvakat jsem to musel.

A dej sem jmeno toho cloveka/firmy, at vime, na koho si dat setsakra pozor.
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

Taky si myslim že by jsi to mel trochu rozmáznout, co to je za přístup od nich? Jeste by to chteli odkoupit i s krabicí??? Kdyby na nahrádni dily tak nepotrebuji krabici, že? :D
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

No naco chce tu krabici to opravdu nechápu. Obávám se, že to firma není. Je to nějaký pán, který to dělá u sebe doma. Je z Frýdku-Místku. Jenže pochopte, že je problém v tom, že já nemám jak prokázat, že jsem to nezničil při mém rozebrání. Ikdyž jsem si absolutně jistý, že nezničil...

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od h4wk3y »

v tom pripade bych rekl, ze jsi v haji.. a pokud nejsi "rvac" ktery se fakt pujde klidne soudit, tak jsi odepsal 16k Kc...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

A myslíte, že třeba ještě nemá cenu to poslat například do MacZone aby se nato podívali?

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od h4wk3y »

bohuzel nevim, co s tim presne je...
ale pokud se mu neco podarilo jeste zkratovat, tak bych rekl, ze to nema cenu...
ale smaozrejme jak rikam.. nevim, co e presne stalo... mozna to za zkousku stoji...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

No minimálně to LCD mi zaplatit musí, protože to bylo v pořádku a on se mi přímo přiznal, že ho zničil. Je to hnus toto. Šetřil jsem na ten iPhone hodně dlouho a po měsíci radosti s ním to dopadlo takhle. A to ještě kvůli takové stupiditě jako poškrábané sklíčko. Pořád tomu nemůžu uvěřit, že to tak dopadlo, takové fiasko. :cry:

iMaty

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od iMaty »

Zajímalo by mě, kde si k tomu člověku přišel a kdo to je? Rozhoně bych to neprodával tomu co ti to opravoval. Rozprodat to můžeš vždycky sám...
Jinak ten iPhone máš odkud?

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Telefon mám z Velké Británie dovezený.Jinak jsem dnes za ním byl.Říkal, že se o tom radil s hodně lidma, a že se mu tohle nikdy nestalo. Na telefonu prý dělal do dvou do rána. Netuší prý co s tím je.Ani jestli je deska zničená. Nicméně, že prý po zapojení do USB počítač na iPhone nereaguje, a že potom co přepájel ten konektor se už LCD nerozsvítílo a mobil nejeví známky života. Že to mám kdyžtak zkusit v jiném servise, ale myslí si, že je deska odepsaná. Tak mám teď doma tu desku a zbytek iPhonu a nevím vůbec co s tím. Zase poslat někam na diagnostiku ten iP je drahá záležitost poněvadž nevím zda to má vůbec nějaký smysl. Co si o tom myslíte vy?

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od h4wk3y »

udelej aspon foto (MAKRO) kde co pajel, jeslti je to poznat...
a klidne co vyvedl i s tim konektorem...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od spachal »

Co k tomu rici .. bud se s tim smir, za hloupost se proste plati (v tomto pripade snaha usetrit v porovnani se specializovanym servisem), nebo z toho amatera vytluc nahradu (bud zuby nebo penize ;) ..). Co vice ocekavas, ze Ti tady poradime?
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Nečekám, že mi budete něco radit. Pouze jsem se ptal jaký máte názor nato co se stalo. V pátek jsem iPhone odeslal do MacZone na diagnostiku tak uvidime jak to dopadne. Moc šancí tomu ale nedávám. Jsem už delší dobu smířen s nejhorším. . Doma jsem zkoušel ten iPhone zapojit do USB, bylo to bez odezvy. Tak samo když jsem jej zapojil do nabíječky do sítě. Nic se nestalo. Žádné vibrace ani nic dalšího. Foto té desky jsem bohužel zapomněl pořídit tak vám to nemohu ukázat. Práce ale vypadala profesionálně (až moc mi připadalo), konektor, který údajně pájel byl k nerozeznání od originálu.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Dneska jsem narazil na aukru na zajímavou věc. Ten můj "opravář" z Frýdku Místku má v aukci jedno LCD na iPhone 3GS. Na tom není samo o sobě nic zvláštního nicméně když si vzpomenu nato, že jsem po něm chtěl ať mi to LCD ukáže tak mi bylo řečeno, že ho hned vyhodil poté co ho údajně rozbil při opravě mého telefonu. A teď po týdnu co jsem si vyzvedl zbytky mého 3GSka má na aukci LCD jeden kus na 3GS což je díl, který v ČR snad zatím nikdo nemá. Nepřipadá vám to divné ? Mě teda jo a jsem si téměř jistý, že se nejedná o náhodu. Kdoví co mi ten člověk ve skutečnosti s tím telefonem udělal. Také jsem můj a kamarádův rozhovor s ním celý nahrál na diktafon a jak jsem si to pak zpětně pouštěl tak jsem se těm kecům jenom smál. Pokud by byl zájem mohl bych to někam uploadnout minimálně pro pobavení.

Že bys respektoval pravidla fóra a editoval své příspěvky, co ty na to? Beavers.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

Kdyby jsi dokazal že to je Tvé opravdu, tak by to mohlo byt zajimave :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Zajímavé by to mohlo být, akorát dokázat to asi nejde že...

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Takže po dvou týdnech co jsem poslal iPhone do MacZone mi včera přišel mail. Bylo mi bylo řečeno, že iPhone se po zapojení funkčních dílů neprobere. Nabíjení a dock funguje, ale deska je mrtvá. :cry: Takže to je asi už opravdu konec. Mohl by mi někdo poradit kolik má tak iPhone 3GS bez digitizéru a LCD s nefunkčním logic boardem cenu? Jako myslím ony náhradní díly, které z něj jdou získat.
Díky

7luke.com

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od 7luke.com »

Podle toho, jak jsem to četl, jsem si právě hned pomyslel, že maník tam jenom něco dočasně "střihl" a chtěl Tě pěkně "ojebat" - že by od Tebe odkoupil doničený (exkluzivní) šrot 3GS 32GB za pár korun a pak by to mrknutím oka rozchodil a nechal to v rodině nebo spíš (podle toho, že chtěl krabičku atd atd) prodal za balík. A když zjistil, že to chceš zpět, oddělal desku třeba natvrdo piezo zapalovačem - výbojem do čipu :roll:

(hypotéza)

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

No právě, že já mám podobnou hypotézu jako vy.Jenže s tím už nic nenadělám.Leda, že by se nějak přišlo na to co přesně je zničené, a že jsem to nemohl zavinit já když jsem to rozebíral (jakože vím, že jsem logic board při rozebíráni nezničil), ale on, že s tím něco udělal. Ikdyž nevím co s tím dál pak. On není právnická osoba, ale pouze živnostník tak by to asi byl problém.Smířil jsem se už s tím, že jsem s iPhonem skončil. A s těma dílama nevíte za kolik to tak prodat?
díky

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

A ptal jsi se ho co to " neco udelal " je konkretní ukon?
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Řekl mi, že se pokusil přepájet na logic board konektor na LCD z 3Gčka, protože údajně ten originální byl nějaký poškozený (první den mi řekl, že je tam ulomený pin na něm, druhý den mi řekl, že žádný pin ulomený není, ale že jsou dva piny "nějaké s černalé nebo co"). Napsal jsem do MacZone jestli mi nemohou zjistit zda se na desce něco pájelo a zda je konektor z 3Gčka nebo zda ten člověk lhal a nic na tom nepájel.Já jsem to ale posral tím, že jsem mu dal souhlas ať na té desce zkusí něco opravit. Takže tak.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

Je to vše o lidech, nekdo v tom vidí Ti pomoci a nekdo v tom vidi Tě oškubat...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Odpovědět