iPhone fail-utržený pin na základní desce

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

A myslíš si, že má cenu se snažit to nějak řešit(třeba ČOI) nebo to nechat tak, vzít si ponaučení a bohužel taky vyhodit 15 tisic?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

Nevím, neznám to uplne do podrobností, pokud nejaké dukazi mas jak jsi psal že se to nekde objevilo jinde jako na prodej nebo tak tak okamzite udelat screen, zkusit jestli se to nekomu nestalo také v tom servisu a pak se rozhodnout.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

7luke.com

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od 7luke.com »

Tea Racer píše:Je to vše o lidech, nekdo v tom vidí Ti pomoci a nekdo v tom vidi Tě oškubat...


to máš zase vlastně pravdu.... Třeba to pan opravář myslel opravdu dobře a všechny ty příhody kolem toho byla opravdu nešťastná náhoda :shock: :) Kdysi jsem (10 let zpět) opravoval Sinclair ZX Spectrum +2A kámošovi a podělal jsem tam IO na desce :oops: :( Ale doznal jsem se k tomu (jak taky jinak) a nakonec to šlo do servisu, jež měl tehdy potřebné vybavení. Dopadlo to dobře. A po pár letech jsem ten počítač od něho koupil do své sbírky :lol:

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

Pokud chci nekoho žalovat tak musim byt na 100% presvedčen o jeho vině. 99% je hrozně málo.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Já o ni přesvědčen jsem.Vím určitě, že jsem nezkratoval logic board rozděláním iPhonu podle dostupných návodů (například youtube). Dovolil bych si to přirovnat k otevření casu od PC. Taky počítač těžko zkratujete tím, že otevřete bednu. Zkratovat ho můžete až nějakým neuváženým zásahem do komponentů (logic boardu u iPhone).

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Tea Racer »

V tom případu to je na Tobe co uděláš.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Dneska mi přišlo torzo mého iPhonu s vyjádřením technika. :Odzkoušena základní deska - nerozsvítí se LCD, iPhone nereaguje na připojení LCD a touch, senzory vzhledem k poškození konektoru nepřipojovány/ nemají vliv na funkční rozsvícení LCD. Pájení na desce reportováné zákazníkem se neuskutečnilo, pájené spoje v oblasti pohybového senzoru. touche a LCD originální, mechanicky zničen konektor pro připojení pohybového senzoru (asi tam mělo být light senzoru...? ) , pravděpodobně neodborným rozebíráním. Základní deska nefunkční zcela. Ihned jsem samozřejmě volal pánu "opraváři" co má znamenat jeho lež o přepájení nějakého konektoru. Řekl mi, že je to slovo proti slovu :-D, a tvrdí, že konektor pájel. Asi se půjdu informovat u ochrany spotřebitelů co a jak, jelikož tenhle člověk se mnou vyjebal sprostě řečeno. Co si o tom myslíte?

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Marthin »

Zdravím, tak jsem to celé dočetl a nestačím se divit :shock:
Pošli mi pls soukromou zprávu se jménem osoby, jsem taky z FM ;-)

moc náhod na to, jak to celé probíhalo :roll:
máš s ním sepsanou nějakou smlouvu nebo tak :?: nebo jsi mu dal do ruky telefon za 16.tisíc :?:

honza ips

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od honza ips »

muzes mu to prodat ale jestli si to nevidel po ty opra ze to fakt nefunguje a jak to zprasil tak mu reni ze by si chtel tu zakladovku spatky aby sis byl jisty ze na tom nevydela a nabude mit celej tel....

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Ne neviděl jsem jej. Netuším co s telefonem udělal. To co mi řek jsem neměl nijak ověřené takže si to mohl vymyslet. Řekl mi, že cosi pájel nicméně podle MacZone servisu, který je si dovolím říct na jiné úrovni, nic pájeno nebylo. Což je celkem logické a usoudí to minimálně každý, kdo už někdy iPhone viděl rozebraný, že pájet cokoli na desce by byl nemožný nesmysl. Tudíž se žádné zničení desky skratem při pájení nemohlo uskutečnit. Myslím si, že byla poškozena (zničena) nějak úmyslně.(voda, el. výboj, ...) Nic jiného mě nenapadá. A jak jsem už psal tak když mu řeknu, že pájení na desce neproběhlo odpoví mi, že je to slovo proti slovu a to je směšné. :roll:

Oprava: Telefon jsem samozřejme viděl jelikož jsem ho posílal ješte do MacZone a mém jej teď doma, ale neviděl jsem ho v průběhu té opravy a hned po ní.

antton
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: úte dub 01, 2008 1:16 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od antton »

Ja bych mu na ferovku rekl, at okamzite(dej mu termin) nahradi skodu nebo udelas vse proto aby si mu zneprijemnil zivot. A taky bych to udelal... Minimalne tu COI, kdyz dela takovyhle podrazy, tak si taky nezaslouzi slusny jednani....

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

No více než to předat ČOI asi stejně udělat nemůžu. Příští týden to zajdu na jejich pobočku prokonzultovat a uvidím jak to dopadne. Ale naděje nato, že bych ještě někdy viděl svůj iPhone funkční mě už dávno opustila. :(

EDIT : Kdyby se tu našel někdo kdo má zkušenosti s něčím podobným a předal to dále (ČOI) tak bych ocenil kdyby tu cokoliv přispěl nebo mi napsal PM.
Díky

honza ips

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od honza ips »

Jak to tady ctu tak docela cumim protoze jestli se nemylim tak sem daval na opravu k tomu samimu panovy taky svuj telefon.Daval sem mu 2G zemu nejde tlacitko ptz mel ruplej flex kabel. ale co on mi po tydnu nenapsal.. ze prej to zkousel vymenit a ze prej je chyba v zakladovce tak sem mu rek at mi to vrati a kdyz sem to rozebral tak sem zjistil ze je ten konektor prelomenej na pul a tak sem mu volal a von ze si neni vedom ze by neco zlomil a ze prej sem si to musel udelat sam. Nak sem jo a to mi jeste to predni sklo dal se sesrkabenou cernou vrstvou (zespoda) ze prej to musel odlepit a ze prej to bez toho neslo. Takze telefon na vyhozeni. a ze prej ho odeme koupi ale jen za 1000 tak sem ho poslal do*** a nak sem se k tomu nevracel a prodal na dily ( za 3000).
ta pan co si hraje na opravare je i tady na foru, nechci rikat meno a delat mu spatnou reklamu.. je to poradnej patlal pozor nanej!!
Myslim ze by si proste na nej mel tlacit a neustupovat od sviho nazoru on po case polevy...

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Jj to bude on...však jsi mi na něj dal kontakt ty...nick na foru bych rád věděl tak bys mi možná moh napsat PM. A co se týče špatné reklamy tak tomuto člověku nic jiného nežli špatnou reklamu udělat nejde.

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od h4wk3y »

hod sem nejake makro toho, co tam kde pajel...
docela by me to zajimalo, co to bylo za kutila :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

honza ips

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od honza ips »

Ten nick je Ivokori
ten kontakt sem ti dal tesne predtim nez mi to udelal pak sem mu poslal tel i ja a ... No konec.

tej0

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od tej0 »

Makro je zbytečné. Ten člověk nic nepájel. Mám posudek s MacZone kde jsem se jich na to pájení přesně ptal, a taky nejsem úplný debil abych nevěděl, že na konektoru velikosti několika mm nelze absolutně nic pájet.

De__Etroit
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 54
Registrován: úte čer 23, 2009 12:41 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od De__Etroit »

Tak to mi neříkej ani ze srandy, ten patlal je "Ivokokori"? Ten rádoby odborník prodávající na aukru předražené náhradní díly? A dělá takový ultra-hovadiny s mobilem za 16k? Na něj pozor!
Věděl jsem že člověk který napíše "CIDIE" je ...
iP 3Gs 32Gb 4.2.1 - ultrasn0w + iPad BB

Gs.Sk MiKe.CzE
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 13, 2008 8:46 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od Gs.Sk MiKe.CzE »

Tak jestli už jste dva tak vubec nediskutovat, já bych šel rovnou na policii, jednou náhoda možná ale dvakrat? ten je jasnej... i když na to treba nemáte dukazy, ale to ze hned po tom prodaval na aukru LCD uz by melo stacit, prostě mu ve vašich silách co nejvíc znepřijemnit život, žádný slušný jednání. A "slovo proti slovu" si muze strcit kamsi, nejsme v mateřské školce a nehádáme se tu o čokoládu ale o mobil (dva?) za 16tisíc

josefsvoboda
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 05, 2008 2:12 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od josefsvoboda »

ahoj pánové. Dotaz.Lze nějak zjistit jestli je zákl.deska iPhone vpořádku?

hrasek
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: sob zář 25, 2010 3:12 pm

Re: iPhone fail-utržený pin na základní desce

Příspěvek od hrasek »

Zajímalo by mě jak to celé dopadlo ...

Odpovědět