Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Odpovědět
zandom07

Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

Chtěl bych se zeptat, jak je možné, že když vedle sebe dám iphony 2G a 3G, tak 2G nabízí daleko lepší barvy, kontrast, sytost atd? Původně jsem si myslel, že ten testovací 3G je jen vadný kus, ale jakmile si 3G pořídilo plno mých přátel, měl jsem jasno. iPhone 3G má displej, řekněme spíše nažloutlý, je zde více vidět rastr apod. Barevnost je absolutně nesrovnatelná s 2G! Osobně to opravdu nechápu. Vždyť 3G je prakticky novou generací a apple si jen v tomto směru pohoršil. Jak je na tom 3GS? Ten jsem v ruce ještě neměl...

quak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 229
Registrován: úte srp 26, 2008 2:16 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od quak »

Tenhle postřeh byl na netu publikován mnohokrát od mnoha uživatelů. Podle vyjádření Apple by oba displeje měly být po hardware stránce zcela identické, rozdíl je jen v tom, že u novějších generací byla posunuta kalibrace bílého bodu tak, aby obrázky vypadaly více přirozeně. Myslím, že je to otázka osobního vkusu, někdo dá přednost kontrastnějšímu a barevnějšímu podání, někdo preferuje spíše decentnější odstíny a větší věrnost barev.

3 GS je dle mého subjektivního posouzení v tomto směru podobný jako 3G, ostatně je použit stále tentýž displej, pouze s novou "antimastící se" povrchovou úpravou, která docela eliminuje otisky a šmouhy, přesně jak psal Jura.
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

No nevím jestli to jsou malé rozdíly. Plánuji si pořídit 3GS, ale z toho displeje mám hrůzu :-(. Ze svého 2G jsem zvyklej na dokonalé podání obrazu, a to, že za 3GS mám dát hodně přez 10tis s tím, že displej bude tzv. ,,jedna velká žlutá" připomínající displej stařičkého Siemensu M55 (prvního barevného siemensu s naprosto stejně žlutým podáním), se mi ani trochu nelíbí. Tohle se mi opravdu nezdá jako krok vpřed. Zde jde ale krok minimálně o 5 let dozadu :-( Předpokládám, že je to věcí hardwaru a ne softwaru, čili nijak to neovlivním... Nebo ano?

quak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 229
Registrován: úte srp 26, 2008 2:16 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od quak »

Ach jo... :?

Znovu opakuji - displej je na všech 3 generacích iPhone stejný! Rozdíl je jen v kalibraci. Jakou máš verzi firmware na tom 3G? Kamarád má iPhone první generace a když jej porovnám se svým 3G 3.0, rozdíl je minimální.
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od ygy »

aj mne chvilu trvalo pokial som si na to zvykol z 2g-cka ale netrvalo to az tak dho a ten rozdiel si uz ani neuvedoujem ..to az ked sa nanho pozriem :lol:
Naposledy upravil(a) ygy dne ned srp 02, 2009 3:39 pm, celkem upraveno 1 x.

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

quak píše:Ach jo... :?

Znovu opakuji - displej je na všech 3 generacích iPhone stejný! Rozdíl je jen v kalibraci. Jakou máš verzi firmware na tom 3G? Kamarád má iPhone první generace a když jej porovnám se svým 3G 3.0, rozdíl je minimální.


Na 2G mám fw 3.0, na testovacích 3G byly 2.2, na druhém 3G 2.2.1 a na posledním 3G byl 3.0. Ve všech firmwarech mi přišel displej u 3G stejný :-(

Yreg

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Yreg »

Niekde tu na fóre som čítal, že farby sú nastavené aj podľa toho pre ktorý kontinent boli iPhony určené. Neviem na koľko je táto informácia seriózna, každopádne, kamarát má iPhone 2G, week 37 kúpený v novembri 2007 v Číne, ja mám 2G week 51 kúpený v júni 2008 v Amerike a kamarátka má 3G, week si nepamätám, kúpený v septembri 2008 na Slovensku. Anyway: ázijské 2G má displej zafarbený do červena, americké do žlta a európske 3G do modra. Možno je to ale zhoda náhod, robili sme to pri plnom brightnessi bez autokalibrácie na kopci fotiek a testovacích obrázkoch a rôznych miestach v GUI, môj bol vždy žltší, kamarátkin modrejší, atď.. Screenshoty sú prirodzene identické.

edit: samozrejme sme mali aj všetci ten istý fw, myslím, že 2.1

juslik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 728
Registrován: pon zář 08, 2008 8:05 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od juslik »

toto som si vsimol aj ja kamos ma iphone 3g a ja tiez..rovnaky FW vsetko a ja ho mam trosku nazltly..
Obrázek iPhone 5S Gold
Obrázek iPad 2
Obrázek MacBook Pro 13,3" SSD
Obrázek LED Cinema Display 27"

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Lukáš Petr »

Tohle je presne ten duvod, proc neprejdu na iPhone 3GS. Taky jsem mel doma jedno 3Gcko na porovnani, a opravdu je to znat. A rozhodne to neni subjektivni nazor, proste 2G ma mnohem lepsi (prirozenejsi) barvy. Bila na nem vypada bile, a ne zlute, jako na 3G. A 3GS 3G v tomto smeru nasleduje. Timto prispevkem chci jenom upozornit nove kupujici, ze barvy displeje rozhodne nebudou tak realne, jako na videu na strankach applu. PS: Kdyz k tomu rozhodovani prihlednu jeste k uplne ohavnym cenam iPhonu 3GS u nasich operatoru, mam jasno. (V americe s dvouletym tarifem 199$, u T-Mobile pri fnesnim kurzu 800$)
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

!_UK@$ píše:Tohle je presne ten duvod, proc neprejdu na iPhone 3GS. Taky jsem mel doma jedno 3Gcko na porovnani, a opravdu je to znat. A rozhodne to neni subjektivni nazor, proste 2G ma mnohem lepsi (prirozenejsi) barvy. Bila na nem vypada bile, a ne zlute, jako na 3G. A 3GS 3G v tomto smeru nasleduje. Timto prispevkem chci jenom upozornit nove kupujici, ze barvy displeje rozhodne nebudou tak realne, jako na videu na strankach applu. PS: Kdyz k tomu rozhodovani prihlednu jeste k uplne ohavnym cenam iPhonu 3GS u nasich operatoru, mam jasno. (V americe s dvouletym tarifem 199$, u T-Mobile pri fnesnim kurzu 800$)


Naprosto souhlasím! Ano, chtěl bych si pořídit 3GS, ale ty barvy jsou doslova šílený :-( Já to prostě jen nemohu pochopit... Jak mmůže apple takto dokonalý telefon v nových generacích takto zkazit asi nikdy nepochopíme :-(

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od dodo_mt »

Do prdele ludia nestraste s tym displejom... :( dnes alebo zajtra by som mal mat 3Gs a tato informacia ma nejako zacina odradzovat... To je na tom fakt az tak zle?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

necituj posty na ktore odpovedas a su hned nad tvojimi. dodo

Pokud máš iPhona 2G, rozdíl 100% poznáš! S bílou a krásnými barvami se můžeš rozloučit, je mi líto :-(

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od dodo_mt »

Hmm. No tak som zvedavy... :?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

Dej nám sem pak vědět, co na to říkáš ty... Dej si 2G a 3GS vedle sebe a porovnávej...

messtor
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: pon črc 20, 2009 6:50 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od messtor »

Sorry, ale já jako fotograf si dovolim dost nesouhlasit. Konkrétně s tím, že 3g (3gs) má ty barvy horší. Souhlasim s tim, že oproti 2g je tam MÍRNÝ posun do žlutý.....což drtivý většině lidí vyhovuje, protože teplejší odstíny jednak daleko líp podávaj pleťovku (tj. vypadaj líp všechny fotky lidí), a i obecně platí, že jsou vnímány pozitivněji, než studenější odstíny. Tohle je empiricky ověřenej fakt. Samozřejmě že každej preferuje něco trochu jinýho, navíc když je měsíce a roky zvyklej na něco, tak mu logicky změna připadá výraznější.

Je ale dost zavádějící tady "varovat" lidi před "špatným" barevným podáním u 3G potažmo u 3GS. To jednoduše není pravda.
iPhone 3G, OS 3.0 JB

Yreg

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Yreg »

Odhliadnuc od tieňovania do tých farieb, čo som písal hore, si myslím, že fotky/videá vyzerajú na 3G(S?) krajšie a realistickejšie.. ale čo sa týka guia iných nakreslených vecí.. čo ja viem. Moc by som sa tým nezaťažoval, keď ich nemáš vedľa seba ani to nevnímaš. Ja som si ten kontrast všímal len keď som mal chvíľku 3G a fotky z neho vyzerali na kompe omnoho "prašivejšie" ako v iP.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od dodo_mt »

Mal som doma nejake tri dni 3Gcko a displej sa mi zdal taky matny oproti 2Gcku. Bol taky sivy alebo sedy... zlty ani nie... Tazke som zvedavy a uz sa tesim :)

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

Dnes jsem u nás v Teplické prodejně O2 viděl iPhone 3G (nikoliv 3GS) na zkoušení pro zákazníky, který měl normálně bílý displej jako 2G!!! Porovnával jsem ho ze svým 2G, a dokonce mi přišlo, že měl displej ještě kvalitnější jak na mém 2G, snad ještě bělejší! Jak je to možné???

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od dodo_mt »

Ked vytiahnes podsvietenie na plno tak je displej taky ako na 2Gecku ale ked ho das tak na polovicku tak je taky zltsi. Toto som si vsimol ked som porovnaval moje.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Lukáš Petr »

To ze ten vystaveny iPhone 3G mel dobrej displej je asi tim, ze je z tzv. "vystavni rady". Neco se tady uz o tom psalo, kdyz vysel 3G. A myslim si, ze varovani je na miste, minimalne varovani v tom smyslu, ze displej proste NEbude tak hezkej a realnej, jako ve videu na apple.com. Na jednu stranu me to stve, na druhou stranu jsem rad, ze me choutky po 3GS presli. GPS na 2G jsem vyresil modulem iGPS360, a vic nepotrebuju. Na novou generaci prejdu, az bude mit stejnej displej jako 2G a nebude stat 20k. 8)
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

Tak jsem to zkoušel a nic, prostě všechny 3G jsou žlutý :-( Tedy až na ten v tom obchodě, to prostě nedokážu pochopit...

MiBi-MacZone.CZ

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od MiBi-MacZone.CZ »

Displeje , tedy LCD, jsou co do hardwaroveho provedeni jine , v 2G je LCD pevně slepeno s touchem , u 3G a 3GS jsou na sobě LCD a touch jen položeny . Rozdil az takovy to sice neni , ale u 3G snizil Apple teplotu bileho bodu , tedy , barvy a predevsim bílá se od namodralé posová ke žluté a červené ...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od rony »

cisto teoreticky: keby to chcel niekto zmenit, tak asi nema sancu, ze?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

rosch8
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 263
Registrován: ned úno 01, 2009 2:43 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od rosch8 »

zmenit to zrejme nepojde.
Tieto nastavenia budu natvrdo napalene v grafickom svabe. aj ked to mohli urobit softwareovo, ako to maju telky alebo pc monitory, kde sa da menit posunutie bielej farby. Zrejme to nepovazovali za nutne.
iP2 8GB JB, unlock, 3.1.2 // iP3G 8GB JB, unlock, 4.0.1 // iP3G 16GB JB, free, 4.0.1 // iP3GS 32GB JB, unlock 4.0.1 // iP4 16GB JB, free, 4.1 // iP4S JB5.01

Arti.e

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Arti.e »

jen chci podotknout, že take mam 2G a 3GS, porovnával jsem. Došel jsem k závěru, jak se tady říka o 2G, že ma naprosto bílé pozadi neni pravda. Kouknete se na to pozorne. Připomína to světle modrý odstín. Ale souhlasím, že se to více blíží bílemu. 3GS ma nažloutlejši ale za par dnu co ho použivam jsem si zvyk víc na nažloutlejši displej, protože je to opravdu přirozenější, ve fotkach i filmech. Na notebooku taky nemate uplne bílé pozadi ale spiš do žluta. Asi by to nebylo moc pěkny kdyby notebook svítil spiš studene modře. Takže prosim nestraště lidi.

zandom07

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od zandom07 »

Asi máš pravdu, ted jsem si porovnal dsplej iphona 2G s notebookem, a je tam naprosto stejný rozdíl jako mezi 2G a 3G ;-) Arti.e má pravdu. Taky mi to na notebooku nepříjde, a je to tak... Prosím o lock

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od parmin »

No mě by spíš zajímalo to srovnání "sklíček". 3GS má povrchovou úpravu, která eliminuje otisky. Funguje to v praxi?
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od dodo_mt »

Ano funguje a velmi dobre. Staci len pretriet displej a je cisty... Samozrejme otlacky sa na displeji tvoria/ostavaju ide iba o to ze sa lahucko odstranuju.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

7luke.com

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od 7luke.com »

Tak mám pocit, že !_UK@$ a jemu podobní si snaží displejem sami sobě "omluvit", že na to nemají (jak peníze, tak odhodlání) a úplně ZBYTEČNĚ :!: :!: tady plaší ostatní lidi :roll: Něco jako známé - soused má novou Fabii, no to teda je m*dka fuj - pak má ten pomluvač Fabii najednou taky (koupil ji tatínek) no a rázem je Fabie super autíčko miláček

Displej na 3GS je perfektní, obrázky jsou perfektní, fotky jsou perfektní, filmy jsou perfektní a porovnávat to s něčím jiným (byť 2GS) je úplně o NIČEM. S iPhone se skvěle pracuje a co na tom, že jiné smarty mají daleko vyšší rozlišení, když to rozlišení pak akorát zatěžuje procesor = i baterku. Když někdo nebude hnidopišsky s okem 2 cm od přístroje sledovat pixely v textech pod ikonama, tak mu nic nedojde.... A stejně tak s podsvícením.... LCD taky nemívají bílou ledově ostře bílou, to je pak totiž na vyskočení oka.....

Jinak, měl jsem vedle sebe 3x 3G a jeden se fakt podáním displeje dost razantně lišil.

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Lukáš Petr »

Prosimte zase se trochu uklidni, to co pises neni pravda. Ja jsem jenom napsal, ze: 1. 3G ma nazloutly displej oproti 2G, 2. 3GS ho pravdepodobne bude mit taky takovy. Takze CALM...DOWN 8)
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od cicolably »

!_UK@$
ma pravdu 3G ma takú "maslovú" bielu a 2G skor do modra - nový sneh v tatrach :lol:
a 3GS bude skor dispaly po 3G , uvidime ked dorazíí
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: Rozdíly displejů mezi 2G, 3G a 3GS...

Příspěvek od Arrow79 »

No, tak rozdiel v displeji medzi 3G a 3GS je. Displej 3G sa mi zda lepsi v menu a nastaveniach, pri obrazkoch je to lepsie na 3GS. V nastaveniach 3GS, kde je vsetko sede je text menej ostry ako na 3G. Zaujimave. Inak sa mi zda, ze na 3GS aj viac reaguje cidlo na automaticky jas.
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

Odpovědět