Reklamace a Britex

Odpovědět
smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od smoldik »

Mozna se pletu, ale pokud vyrobce (autorizovany servis) resi reklamaci vymenou pristroje namisto opravy, nema zakaznik pravo pozadovat misto noveho pristroje vraceni penez? I kdyz je to prvni reklamace.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Michal1892
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: stř pro 08, 2010 4:47 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Michal1892 »

Já musím přidat negativní zkušenost. První reklamace u iPhone 5 proběhla v pořádku výměnou kus za kus. Problém nastal když v novém telefonu začla klepat baterie. Telefon fungoval, čekalo se na vhodnou chvíli na reklamaci. Bohužel se telefon začal vypínat a musel na reklamaci okamžitě. Telefon byl v Britexu sedm dní bez všimnutí a když se dostal na řadu tak naskočilo čekání na náhradní díl. Baterie se dle Britexu bude měnit. U telefonů z Apple store se mi nikdy nestalo, že by servis telefon rozebral a reklamace trvala tak dlouho. Britex dá vadný kus z reklamace a pak se ho ještě pokouší opravit. Moje poučení je, že od operátorů už iPhone nekoupím.

PourMi
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 19, 2012 11:08 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od PourMi »

Ahoj, chtel bych se zeptat, zda mam dat na reklamaci pritelkyne 4sko, kde ma silene zamackany hb, ktery reaguje jak se mu chce?
Dekuji za odpoved a preji hezky den.

vti
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 10, 2008 5:31 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od vti »

Já musím také přidat velmi negativní zkušenost s tímto servisem, bohužel již druhou... První byla před několika lety, kdy mě donutili zaplatit nový kus na téma, že do původního vnikla kapalina... Já telefon ani neberu do koupelny, venku za deště zásadně nevytahuji a nikdy mi ani jednou nikam nespadl, prostě výmysl ze strany Britexu...

Nyní druhá zkušenost, kdy se mi vrátila reklamace jako zamítnutá s argumentem, že byla zjištěna neodborná manipulace. Pochopitelně telefon nebyl nikdy otevřen, byl rok starý a jako nový. Na techniku si dávám velký pozor, nikdy ani nespadl a nechápu, jaký by měl být důvod u telefonu za 19.000,- (32GB verze) ho otevírat, když je v záruce... Všichni víme, že na iPhonech není co poladit, zlepšit, co poštelovat... Vidím v tom opět účelovou věc ze strany Britexu, kdy mi byl nabídnut nový kus za cca 18.000,- Pochopitelně fotky údajného vniknutí jsou v takové kvalitě, že není nic poznat.

Kontaktoval jsem pana Straku s velmi, ale opravdu velmi slušnou prosbou o pomoc, ale ani na můj email nereagoval... Mobilní telefon ze zásady nebere a zpět nezavolá. Při pokusu o zavolání na pevnou linku jsem vždy odkázán, že má jednání a můj vzkaz mu vyřídí...

Jsem připraven toto již řešit soudní cestou a přes média, kde mám kamarády, protože dle debat na internetu zdaleka nejsem jediný, komu se toto stalo a já se s tím prostě nehodlám smířit. Takže od Britexu opravdu ruce stranou!!!

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od smoldik »

Nestras. Mam z toho panickou hrůzu.

Můj iPhone převzali od pošty již v pátek, ale v systému na webu stále není :fool:
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

A je možné niekde inde servisovať iP kúpený od operátorov ako je Britex?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Bobo17 »

Musím se zastat pana Straky !

Vždycky mě zvedl telefon a jednal velmi slušně a profesionálně

Já na Britex nemůžu říct ani půl slova, vždycky mění kus za kus aspoň tedy mě, snaží se vyjít vstříc

Záleží dost taky u jakého jste operátora

Je rozdíl, když si koupíte mobil u:

a) Operátor
Velká firma, velký vliv, Apple je vnímá jako giganta
smlouvy, dohody mezi sebou
Tudíš, nemají problém měnit mobily i v 2 roce záruky
b) Přímo Apple
Tam je to jasné, bez problému
c) iStyle
Jak kdy, někdy kus za kus, někdy oprava co jsem slyšel
d) Alza, Electroword, Datard
Malý prodejci, v druhém roce jde vše na jejich triko proto výměnu kus za kus nečekejte..
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od kotelník »

b) Přímo Apple
Tam je to jasné, bez problému

toto nemá nic společného s Britexem, iPhony od Applu jdou do autorizovaných servisů applu, tedy český servis, iOpravna a možná další, Britex tam nespadá :)

Roman_Pe: tato možnost není, já mám ale s Britexem jen dobré zkušenosti
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

vti
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 10, 2008 5:31 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od vti »

Telefon máme koupený od O2 z rozpočtu na techniku. Jsme velkým zákazníkem s útratou kolem 20-30.000 měsíčně, veškeré věci se u nás řeší stylem něco nejde, donese se to ajťákovi, ať to nastaví nebo vyreklamuje... Opravdu není důvod otevírat telefon, který je v záruce nebo s ním něco neodborně dělat, na všechno je záruka, všechno se řeší oficiálně...

Proto mě naštval Britex a pan Straka, který nijak nekomunikuje. Kdybych mu napsal nějaký "nasraný" email, tak bych to chápal, ale napsal jsem velmi slušnou žádost o pomoc a nedostal jsem žádnou odpověď, mobil nebere, na vzkazy nereaguje...

Takže to řeším přes O2 a budu to dál řešit i soudně, jak jsem psal již jednou, není to první problém s Britexem...

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

A čo tak poslať kúpený iP od operátora do iného servisu ako je Britex a uplatniť len medzinárodnú záruku 1 rok. Samozrejme pokiaľ by nebola ešte uplynulá tá medzinárodná záruka.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od speedman »

Servisy to nechcú na priamo brať. Ak je to kúpené u operátora, tak len cez neho.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

Tak ale keď to pošlem bez záručáku, že chcem uplatiť medzinárodnú záruku ktorú zistia podľa sériového čísla. Jak zistia, že to je od operátora kúpené? :)

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Reklamace a Britex

Příspěvek od speedman »

No presne podľa toho sériového čísla.

Aj keď teda možno treba vyskúšať reklamovať len tak, bez ničoho :)
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od marseli »

oni zjisti ze byl kupovany u operatora a vraci to zpet, ja tak dopadl a musel jsem poslat do britexu.
Jinak p. Straka mi tam taky velice pomohl - nemuzu si stezovat.

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

To ako podľa ser.čísla zistia kde bol kupovaný. A do akého servisu si posielal?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od marseli »

Posilal jsem ho do cesky servis a tam zjistily ze je to distribuce pro operatory-konkretne pro vodafone. Poslali ho z5 a ja to poslal do britexu kde provedli vymenu za novy.

PourMi
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 19, 2012 11:08 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od PourMi »

Dnes 10.11.2013 jsem odnesl k reklamaci přítelkyně 4s.
Vynechával HB, nějaké smítko či prach u čočky fotoaparátu, slabá výdrž baterie a při spuštěné hře se objeví vždy dva vadné pixely.Do protokolu jsem nechal zapsat,že čidla jsou negativní.
Uvidíme jak dopadnu, pak dám info.

EDIT: 14.11.2013 - 9:30 - status čeká na opravu
EDIT: 15.11.2013 - 15:00 - Nový kus vyzvednut na pobočce T-Mobilu :)
Takže oprava trvala přesně 5 dní.
Naposledy upravil(a) PourMi dne pát lis 15, 2013 3:52 pm, celkem upraveno 2 x.

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

A jak zistiť čidla či sú červené alebo biele?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Sphyn0x »

///M

PourMi
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 19, 2012 11:08 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od PourMi »

V sobotu jsem si vyzvednul nový ip 4s z reklamace a zítra ho jdu zase reklamovat.Nejde wifi.Políčko je zašedlé a nevyřešil to ani restore.
Před měsícem nový ip 5 a ještě ten den šel do reklamace kvůli nefunkčnímu sleep tlačítku.
Já mám snad smůlu na tohle...

Legally Blond
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: stř úno 06, 2008 2:16 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Legally Blond »

Bezproblémová reklamace a následný swap IP5 ač má britex hroznou pověst musím dát palec nahoru rychlost vyřízení za 4 dny, jen škoda otravného dohadování u operátora. Drobný poznatek vždy je iP i po swapu s aktuálním softem nyní obdržen s ios 6.1.4

georgesoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 12, 2010 10:47 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od georgesoft »

Take pozitivum:

reklamace po 14 mesicich od koupě u OPERATORA T-MOBILE - IPhone 5 32GB (iOS 7.0.3), za 9 dni SWAPem uplne novy kus (iOS 6.1.4).

Prijel si pro nej kuryr, nechal mi SONY XPERIA J jako nahradni telefon a za 9 dni mi privezl novy IPHONE a SONY si odvezl.

Palec nahoru - i T.MOBILu.

marekgen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 223
Registrován: sob úno 26, 2011 6:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od marekgen »

mohl bych se zeptat co si přesně reklamoval? já taky chci reklamovat, taky ho mám už 14 měsíců a zakoupenej u t-mobilu, ale budu ho reklamovat s nefunkčním power buttonem, tak to si myslím že mi ho asi spíš opraví než dají novej.

a ještě jak si udělal že si pro ten iphone přijel kurýr? :) to taky mohu? jsem z Nového Strašecí a tady žádný TM neni, nejbližší prodejna je v Praze....

díky :)

georgesoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 12, 2010 10:47 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od georgesoft »

U Iphone 5 jsem reklamoval zeleny roh displeje - nekdy se objevil, nekdy tam vubec nebyl. Ze by vlhkost?
Obrázek
big photo

Home button u Iphone 4 jsem si menil sam - dil vcetne naradicka za necele 4 dolary - a funguje jak vino :) Odkazu na youtube je spousta - je to jednoduchy :)
http://www.youtube.com/watch?v=cflsmFSdcmI

Mam tarif (a i telefon jsem koupil) diky ramcove smlouve (http://www.klublekarniku.cz), oni za me vyplnili reklamaci a kuryra poslali....

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

Tak dnes som reklamoval svojho mazlíčka u Vodafonu tak som zvedavý jak to dopadne u Britexu.
Vada: špatne vycentrovaná čočka fotáku.

EDIT: Viem sledovať prebeh reklamácie? Či už bol prijatý do systému v Britexu?
Reklamoval som ho vo Vodafone G.Vaňkovka (Brno). Na doklade nemám žiadny odkaz, kde by som to mohol sledovať.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

majkicz
Host
Host
Příspěvky: 75
Registrován: pon čer 29, 2009 12:14 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od majkicz »

Tak po necelych 6 mesicich jsem swapnuty iP5 odeslal pres Vodafone opet do servisu. Na zacatku cervna po problemech s fotakem jsem obdrzel swapnuty kus. Vse vypadalo v pohode, ale uz v srpnu se nejak zacala snizovat vydrz pristroje (tam, kde puvodni kus vydrzel den, den a pul, aniz bych se strachoval, ze nevydrzim s baterkou, tam ten aktualni sel do kopru behem pul dne) a koncem zari to doslo do stavu, ze bez nabiteho telefonu a nabijecky jsem z domu nevychazel (jednoduse receno, v sest rano jsem vyndal telefon z nabijecky na 100% a ve tri odpoledne jsem ho z 15-20% nabijel, protoze do vecera bych nevydrzel). Pri pobytu v Londyne, kde jsem frcel s vypnutym 3G jsem zjistil, ze telefon najednou vydrzi bez problemu dva dny. Po navratu do CR a zapnuti 3G pokracovala ale ta stejna pisnicka a mobil se enormne rychle vybijel.
Do toho se jeste obcas pridal uplny vypadek signalu (a clovek se pak divi, ze mu nikdo nevola a nepise..jak asi, kdyz je mimo sit..), kdy pomohl jen restart telefonu. Obcas se zadarilo i tak, ze vypadl wifi signal, sic ikonka wifi stale svitila, ale data jely pres 3G (zjisteno merenim pomoci appky a pak take kontrolou spotrebovanych dat na Vodafoni samoobsluze).
Tak jsem zvedav, jak s timto dopadnu, vse mi prijde jako tezce zjistitelne zavady (krom te baterky) :sorry:


Roman_Pe - sledovat to muzes zde: http://www.britex.cz/Servis/Databázeoprav.aspx
..iPhone5 64GB black..MacBook Pro 13" 2010..

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

Teraz som pozeral podľa IMEI a ešte ho tam nenašlo :( Dúfam že zajtra tam už bude. V pondelok som ho odovzdal vo Vodafonu.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

majkicz
Host
Host
Příspěvky: 75
Registrován: pon čer 29, 2009 12:14 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od majkicz »

Tak uz tam mam stav zakazky: Vydano a cislo DPD baliku..
Sakra, se nedozvim, co teda s tim provedli, jestli vraci puvodni nebo provedli swap ci opravu :Search: a zajimave bude ted sledovat, kdy se ozvou z VF, minule jsem si to vysledoval podle doruceni baliku a typka na prodejne pak donutil prohledat krabici, kterou chteli otevirat az dalsi tyden :crazy:
..iPhone5 64GB black..MacBook Pro 13" 2010..

majkicz
Host
Host
Příspěvky: 75
Registrován: pon čer 29, 2009 12:14 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od majkicz »

Swap je doma :). Tak doufam, ze bude vporadku a neceka me o par mesicu zase dalsi reklamace..
Chci timto Britexu podekovat za bleskurychle vyreseni :good:
..iPhone5 64GB black..MacBook Pro 13" 2010..

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

Kedy si ho odovzdal na reklamáciu u VF? Ja som ho odovzdal v Pondelok a ešte ho nemajú v Britexu, aspoň som ho nenašiel podľa IMEI.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

majkicz
Host
Host
Příspěvky: 75
Registrován: pon čer 29, 2009 12:14 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od majkicz »

21.11. po poledni. Zkus jeste vyhledat podle cisla zakazky.
Do policka "podle čísla zakázky partnera" (treti policko odshora) vloz ten kod, co mas na protokolu, cos dostal od VF. Ja tam mel S40-1311-XXXXX
..iPhone5 64GB black..MacBook Pro 13" 2010..

Jam3ss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 260
Registrován: pon říj 19, 2009 8:26 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Jam3ss »

Chci se optat, stala se mi taková menší událost. Telefon mi začal ukazovat (zatím 2x) že není vložena SIM. SIM mám pouze ostřihlou z microSIM na nanoSIM, to jsem už vyřešil objednáním přímo nanoSIM. Chtěl jsem, že ji zkusím očistit znovu a vložit zpátky. Pak jsem zebral pistoli se vzduchem, foukl do slotu a display s digitizerem mi na jedné půlce telefonu vyjel nahoru. Pistolí jsem tam nefoukl plnou silou cca 50%. Otázka zní, zda-li je to možné, když je horní plocha s displayem přišroubovaná, aby se stalo tohle. Díky za rady ;-)
iPhone 5S 16GB Champagne Gold Obrázek

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od speedman »

No keďže sa to stalo tak to možné je. Málo miesta, veľký tlak, pomerne veľká plocha => veľká sila.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Roman_Pe »

25.11. odovzdané vo Vodafone G.Vaňkovka Brno
28.11. Britex /príjem
29.11. Britex /oprava
02.12. Britex /expedice
Dúfam že tú opravu myslia výmena za nový iP.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

jarek
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 07, 2013 2:28 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od jarek »

urban123 píše:Pročetl sem si všechny příspěvky ohledně reklamací a Britexu a celkem se bojím dát svůj iPhon 4 reklamovat. Nefunguje mi u něj zapínací/vypínací tlačítko, záruku mám ještě cca rok u T-mobile :/ a apple warranty mi taky stále platí...ale je to jeden problém a to je Britex! :/ a jejich "zkušení" technici... :/
Buď ho můžu dát reklamovat a modlit se aby ho Britex nezdevastoval a opravil/vyměnil nebo to nechám být a nebo to nechám opravit v nějakém jiném servise a tím pádem přijdu o záruku...
Co myslíte...???



prosím Vás, nedávejte řešit reklamaci do Britexu, já takto přišel o svůj iPhone, protože mi poslali náhradu, údajně nový kus, ale po 14dnech nešel nabít a další reklamaci mi neuznali, že prý jsem si to sám neodborným zásahem způsobil, já na něj pochopitelně ani nešáhl, prostě mi můj nový vyměnili za repas nabitý na 14dní a nazdar, nyní se vlastně cítím okraden a chci se nějak domoci svého práva, hledám všechny stejně postižené k podání hromadné žaloby na Britex, 606210460

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od xslide »

Britex dává pouze nové telefony. Žádné repasované.

Co se týče reklamace tak těžko posoudit, pokud si jseš jistý, že to nebylo tvoji chybou tak se obrat na soudního znalce a máš to nejjednodušší a nejrychlejší cestou.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

jarek
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 07, 2013 2:28 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od jarek »

MicHi píše:Tak jsem odnášel přímo do britexu do Kladna iP 4s a během pátku se ukazovaly statusy - příjem, zpracovává se, čeká na opravu, zakázka v testu a dnes ráno sr ukázalo - čeká na náhradní díl. Telefon není starý ani rok, je tam kvůli vadńmu sluchátku a vypíná se při 10% , proč nedostanu nový kus?


EDIT:// tak jsem se ptak na tuto otazku -

Dobrý den, u mého telefonu je napsaný status - čeká na náhradní díl. Někde jsem slyšel že Vám chodí díly ve středu, je to tak? Co se bude vše měnit u mého telefonu - imei 01303xxxxxxxxxx

Telefonu neni ano rok starý, myslel jsem že apple normálne do jednoho roka mění kus za kus.

Děkuji za odpověď.

A dostal jsem odpověď-


Dobrý den,
Zakázka čeká na dodání nové jednotky.
Ano, díly očekáváme tento týden.
S pozdravem


Takže to znamená zřejmě nový kus?



nový kus od Britexu nedostanete, Britex mění pouze za repase, dopadl jsem tak stejně,,,, a repas mi vydržel 14dnl, pak mi neuznali ani záruku, že prý jsem porušil záruční podmínky neodborným zásahem, prostě dnes sháním všechny stejně postižené k sepsání hromadné žaloby na Britex, 606210460

jarek
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 07, 2013 2:28 pm

Re: Je Britex autorzivaný servis ?

Příspěvek od jarek »

lou_22 píše:
Emily píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat, před týdnem jsem byla reklamovat u Vodafone iPhone 4S 16GB (nefungovalo mi tlačítko na vypnutí) a to ho nemám ani rok. A oni ho poslali do servisu Britex v Kladně, ale na internetu jsem četla spoustu článku, že Britex není autorizovaný servis, takže bych v podstatě měla dostat nový iPhone, ale na jejich stránkách http://www.britex.cz píšou že autorizovaný jsou. Ale pak když jdu na stránky apple.cz a vyhledám autorizované servisy tak Britex tam vůbec není. Tak kdyby byl někdo tak hodný a mohl by mi nějak poradit ?

[edit=rony]spojene s britex vlaknom[/edit]




A jak jsi dopadla??????


Britex není autorizovaný servis, mám to podložené od zástupce Apple pro česko

jarek
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 07, 2013 2:28 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od jarek »

xslide píše:Britex dává pouze nové telefony. Žádné repasované.

Co se týče reklamace tak těžko posoudit, pokud si jseš jistý, že to nebylo tvoji chybou tak se obrat na soudního znalce a máš to nejjednodušší a nejrychlejší cestou.


soudního znalce Britex neuznává, že prý nemá patřičné technické podklady na výrobky Apple a nemůže pravdivě posoudit stav iPhonu, řeším to přes ČOI a SOS pro ochranu spotřebitele, jak to dopadne nevím, rozhodně mám nárok na nový iPhone s plnou 2 letou zárukou pokud byla reklamace řešena formou záměny, jsem odhodlaný podat trestní oznámení či hromadnou žalobu na Britex, to vše dle průběhu současného prošetřování, tak mi držte palečky 606210460


Nedělej double posty, počkej až ti předchozí příspěvek někdo z moderátorů schválí. Julek

jarek
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 07, 2013 2:28 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od jarek »

Roman_Pe píše:A čo tak poslať kúpený iP od operátora do iného servisu ako je Britex a uplatniť len medzinárodnú záruku 1 rok. Samozrejme pokiaľ by nebola ešte uplynulá tá medzinárodná záruka.


bohužel, pro operátory je Britex jediný smluvní servis a tak to řeší pouze oni, bohužel,,,,, podle vyhledaného výr.čísla Vám to ostatní autorizovaní opravci odmítnou a odkáží na neautorizovaný servis Britex,,,, bohužel-bohužel-bohužel :-(( 606210460

Odpovědět