Reklamace a Britex

Odpovědět

iMaty

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od iMaty »

2RUMPELiNO: Velice oceňuji, že se ses snažil, ale myslel jsem, že se založí konkrétní skupina, něco ve smyslu "Nechceme britex jako servisní středisko pro iPhone". "Chceme uznané reklamace" mně příjde jako výkřik do neznáma...
Pokud by se připojilo hodně uživatelů s reálnými podklady a dalo se echo applu, mohl by apple odebrat britexu monopol na opravu iPhonů...
Sry, ale toť můj názor.

RUMPELiNO

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od RUMPELiNO »

imaty lenze tu nejde o iphony ale o kazdu spotrebnu elektroniku vratane, kde iphone tvori len iste percento..ide o to ze operatori spolu so servismi zneuzivaju a vyuzivaju vo svoj prospech na ukor milionov ludi, nedokonalost prava...


mimochodom bol som v orangei si pozriet foto dokumentaciu s tym ze som sa bal hlavne oxidacie kedze som si neskontroloval indikator...ale dnes som ich prezrel aj ich biele sfarbenie a ukazal som aj pracovnikovi ze akej farby su...
dal mi tlacivo na odvolanie sa a tam som napisal nieco v zmysle ze nesuhlasim...ze fotografie prilozene ukazovali bezny stav telefonu po roku uzivania s tym ze som zdoraznil ze prve iphonei mali vseobecne znamu vadu praskania zadneho krytu od vyroby a dodal som este ze indikatori neukazovali pritomnost oxidacie a podpisal som..pracovnik dal svoj podpisa peciatku...tu prikladam aj fotodokumentaciu :arrow:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

a este som chcel dodat ze nechapem naco nieco chcete riesit, ked aj naprek mojej snahe stale picujete dotoho... mienim bombardovat media ci uz netove televizne radiove hociake mailami o danom probleme...ked pomoct nechcete nevadi, ja si za svojim iphoneom stojim a viem ako som sak nemu spraval a ze si zasluzi poriadnu opravu respektive vymenu...howgh :arrow: :|

Hans_z_

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Hans_z_ »

iMaty a Juramac mají pravdu.
Je blbost zakládat takovou skupinou, kterou založil RUMPELiNO. Opravdu to chce nějakou konkrétní, tak jak řekl iMaty. Poté rozeslat odkazy všude po každým Apple foru a webu. Po té co tam bude hodně lidí a dokumentů, by to chtělo někam zaslat. Celý to přeložit a poslat Applu a možná i třeba do Černých ovcí.

Juramac: je zbytečné se hněvat. Každý příspěvek v diskuzi je člověka, který se tím moc nezabýval a chtěl jen co nejrychlejší rady, ty ale nezískal a tak si šel za pravdou a nyní to řeší po svém. Takto jsem to udělal i já. Nejdříve jsem to řešil přes toto fórum, nyní to řeším přes soudního znalce, ČOI a SOS. Prostě těma neprofesionálníma příspěvkama si projde každý. Jenom to chce prostě všechny ty rady shrnout do jednoho článku (to taky už dělám). A potom tady ty reakce budou už jen smysluplné.

Jinak nyní jsem se vrátil z T-Mobile. Přišel totiž iPhone z re-reklamace. V Britexu ten iPhone ale jen přijali a odeslali, nepřiložili žádnou novou fotodokumentaci ani žádný vysvětlení. Prostě mi totálně kecaj. Nyní jsem tedy dostal rady od SOS a iPhonu pošlu panu Černýmu, což je specializovaný soudní znalec na iPhony.

Štve mě, ale že je to tak neprofesionální přístup, pobočka vůbec nemá zájem to řešit a Britex mi telefon jenom zasílá zpět a pořád říkají, že má mechanické poškození, která tam ale není. A i kdyby bylo, tak to není důvod neuznání reklamace, jelikož to nemá co dělat s WIfi přijímačem.

RUMPELiNO

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od RUMPELiNO »

nech sa paci hans sprav a daj vsetko dokopy...ja som si spravil co som uznal za vhodne a medzi ludmi ktorych viem aj sam niekam naviest a ukazat im co treba... :|

lama

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od lama »

Můj příběh s Britexem nakonec skončil šťastně.Po 3 měsících neustálého posílání IP zpět do Britexu, jsem se dnes konečně dočkal.Připomínám, že jsem dával IP k reklamaci se slabým mikrofonem a reprákem.Byl mi vrácen poškozený a ještě po mě chtěli zaplatit za výměnu součástky.Naštěstí obsluha prodejny O2 v CITY v Olomouci byla tak ochotná, že jsem dnes dostal nový IP 3GS, prý jako omluvu.Ale nebýt tak ochotného personálu, který stál na mé straně, tak by to určitě s Britexem tak jednoduché nebylo.

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od S474N »

lama: a puvodne si reklamoval 3G nebo 3GS?
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

Necitujeme předchozí příspěvek. Beavers.

Z posledniho prispevku je patrne, ze reklamoval 3G a dostal jako omluvu 3GS. Jinak by to prece nebyla omluva jak se patri ;)

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od S474N »

peter2005: patrno nic neni, z jazykoveho vykladu by mohlo byt take patrno, ze dostal NOVY telefon a nikde se tam nic o 3G nepise :wink:
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

no tak teda jo :) pockame az se vyjadri ;)

lama

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od lama »

S474N píše:peter2005: patrno nic neni, z jazykoveho vykladu by mohlo byt take patrno, ze dostal NOVY telefon a nikde se tam nic o 3G nepise :wink:


Reklamoval jsem 3G, v té době se ještě 3GS u nás neprodával.

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od S474N »

lama: tak to je rekl bych VELKY uspech, gratuluji!
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB


RUMPELiNO

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od RUMPELiNO »

nevedeli by ste ma odkazat na clanky o praskajucich krytoch?diky :|

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

co v pripade, ze britex zjistil, ze iphone byl rozebirany a byl vymenen display? Poznadlito pac jedna dirma ktera vymenu delala tam zanechala jakysi svuj "podpis"

Hans_z_

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Hans_z_ »

Pokud je to pravda a víš o tom, že byl iPhone rozebrán, máš smůlu jelikož to byl neodborný zásah do telefonu. Pokud si ale žádnou výměnu displeje nedělal tak se hádej, chtěj důkazy atd...
Pokud ti ale napsali, že iPhone rozebrali, porušili tím také své podmínky. Ovšem pokud si je porušil ty také neodborným zásahem, tak by ti to asi moc nepomohlo. Soud by řekl, že ti iPhone nevymění a Britex by dostal pokutu.
Ovšem pokud si žádnej displej nevyměňoval, tak žádej nový telefon na základě porušení smluvních podmínek, jelikož iPhony se rozebírat nesmí!

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

OK a co kdyz jim reknu, ze rozebiran nebyl a ze takovych samolepek jako nasli uvnitr si ja necam vyrobit tucet...

Majky_
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 665
Registrován: pon črc 20, 2009 7:06 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Majky_ »

Tucet ano, ale jak by sem tam aspoň jedna dostala ? :)

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

ve chvili kdy britex otevre iphone tak ja prece nevim co tam delaji, jestli nalepuji samolepky nebo ne...

Majky_
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 665
Registrován: pon črc 20, 2009 7:06 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Majky_ »

Zkusit to můžeš, ale to je tvrzení proti tvrzení...

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od marseli »

Tim by se dal Britex nachytat, neco vlozit do telefonu a pokud by zjistili, ze tam bylo neco co tam nepatri tak je hned dukaz na svete - pac oni nesmeji rozebirat.

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

Majky_ píše:Zkusit to můžeš, ale to je tvrzení proti tvrzení...

tvrzeni sice ano, ale proc ho otevirali? At jsem mel jakoukoliv zavadu tak proste prece nesmi otevrit muj iPhonek :) Jak me presvedci, ze jsem dal telefon do opravy nekam jinam? Ve chvili kdy neco rozeberu a nesmim, tak mi prece musi byt jasne, ze mohu nest nasledky a kritiku za to, ze jsem to udelal a v tu chvili ja prece nevidim co delaji s telefonem kdyz ho rozeberou...

RUMPELiNO

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od RUMPELiNO »

takze prvy si ho ale aj tak otvoril ty? hmm, preco si ho nemohol otvorit aj teraz a zrzau si chcel zaruku hmm? alebo preco si nechcel zaruku hned ha? :shock: :?

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

u praskleho display by zaruka asi nebyla uznana... kdyz proste nesmeji otevrit iphone tak proc to udelali? ja prece nevim kdyz ho otevrou co mi tam kdo od nich nalepil aby neuznali zaruku... nebo ano?

RUMPELiNO

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od RUMPELiNO »

?? este raz sa pytam...ak chces aby ti uznali zaruku TERAZ, tak potom preco si to iste nechcel aj PREDTYM, ale racej si si ho dal otvorit neodborne ???? :shock: :shock: a teraz places a vymyslas ako oklamat britex, lebo prisli na to, ze si ho otvoril skor ako oni? :shock: :o :|
tiez mi ho nechcu opravit a reklamaciu som im vratil naspat, lenze narozdiel od teba som ho nedaval nikomu neodborne rozoberat, ale rovno som utekal do orangeu a teraz nevymyslam scenare ako zadarmo dostat novy iphone...hmm :|

peter2005

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od peter2005 »

protoze rozbity display jako reklamaci neuznaji tak jsem to holt musel dat nekam jinam

RUMPELiNO

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od RUMPELiNO »

no vidis, tak si nemal dopustit aby display praskol... nechapem ako mozes teraz pozadovat reklamaciu...za tvoju chybu? :shock: :?
bi sa za svoj telefon, ak je bezne opotrebovany a mas ho vacsinou vo vrecku, nie ked je rozbity...a nerozbil sa asi sam... :!: :?:

Richie

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Richie »

Dovolím si pridať moju skúsenosť s reklamáciou. Reklamoval som iPhone 3G S u T-Mobile Slovensko, z dôvodu výrobnej vady. Odovzdal som ho komplet s karabicou, pretože v sprievodnom liste ktorý som priložil k reklamačnému protokolu som jasne uviedol že žiadam výmenu za nový, nerozbalený, plne funkčný výrobok. Podľa mojich informácii bol zaslaný do CMS servisu v Bratislave. Zhruba po dvoch týždňoch mi bolo oznámené že si môžem prevziať svoje zariadenie. Bol som oboznámený že prebehla výmena SWAP modulu (vraj bol vymenený MT za nový v servise). Po preskúšaní a prezretí zariadenia na predajni som si všimol poškodenie pochrómovaného rámu a akoby stopy po páčení v horných rohoch... a moje nejväčšie zdesenie nastalo keď som si obzrel display... v spodnej časti bol abnormálne zasadený (pravá strana bola cca 3mm vyššie ako ľavá). Tak som ho neprevzal a podal reklamáciu reklamácie. Veľmi by ma zaujímalo ako riešia tieto "výmeny", pretože toto určite nebol nový a nerozbalený ako som uviedol vo svojom liste.

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Grim3rr »

Pouze uživatel

McDog

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od McDog »

Richie píše:Dovolím si pridať moju skúsenosť s reklamáciou. Reklamoval som iPhone 3G S u T-Mobile Slovensko, z dôvodu výrobnej vady. Odovzdal som ho komplet s karabicou, pretože v sprievodnom liste ktorý som priložil k reklamačnému protokolu som jasne uviedol že žiadam výmenu za nový, nerozbalený, plne funkčný výrobok. Podľa mojich informácii bol zaslaný do CMS servisu v Bratislave. Zhruba po dvoch týždňoch mi bolo oznámené že si môžem prevziať svoje zariadenie. Bol som oboznámený že prebehla výmena SWAP modulu (vraj bol vymenený MT za nový v servise). Po preskúšaní a prezretí zariadenia na predajni som si všimol poškodenie pochrómovaného rámu a akoby stopy po páčení v horných rohoch... a moje nejväčšie zdesenie nastalo keď som si obzrel display... v spodnej časti bol abnormálne zasadený (pravá strana bola cca 3mm vyššie ako ľavá). Tak som ho neprevzal a podal reklamáciu reklamácie. Veľmi by ma zaujímalo ako riešia tieto "výmeny", pretože toto určite nebol nový a nerozbalený ako som uviedol vo svojom liste.


Ja by som ho neprevzal a domahal by som sa uhrady nakladov za dopravu a trval by som na tom aby mi dali okamzite novy iP alebo stornovali zmluvu.A ked uz fakt nic tak aspon by som trval na tom ze to poslu spat na povodny rekl.protokol a tym padom by mali este 2 tyzdne na doriesenie alebo by ti dali novy.Ale bordel by som tam narobil kvalitny keby ma chcu oklamat alebo take nieco.Popripade zabehol s fotodokumentaciou pred a po na SOI

Richie

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Richie »

Čo sa týka nákladov na dopravu tak si to hradil T-Mobile, išlo o záručnú opravu (ani nie tak o opravu, ja som ho tam poslal len na posúdenie aby mi mohli dať nový, pretože tam nefungoval fotoaparát, čo bola výrobná vada). Bol asi poslaný na nový reklamačný protokol... viem moja chyba keď sa to dalo urobiť aj tak ako píšeš, no nevadí 2 týždne hore dole. Najviac ma ale štve ten ich prístup. Keď som v protokole videl výmenu swap modulu nevedel som o čo ide, ale jasne mi povedali že tak sa označuje výmena iPhonu za nový v servise. S istotou môžem potrvdiť že to nebol, ten iPhone ktorý som poslal pretože mal nové IMEI, čo by mohlo potvrdiť to, čo mi povedali že išlo o výmenu za nový kus. Ale ako je potom možné že som na ňom našiel stopy ktoré som uviedol... mal som šťastie že som si to všimol v predajni. Dal som si zavolať aj vedúcu a tá mi povedala že áno, swap výmena je výmena zariadenia a bla bla bla... Ukázal som jej list ktorý som poslal s iPhonom pri prvej reklamácii a bolo tam asi toto: Žiadam o výmenu uvedeného typu mobilného telefónu za nový, plne funkčný, nerozbalený, v originálnom balení, s originálnym príslušenstvom a dokumentáciou. Pri prevzatí na prvú reklamáciu mi to opečiatkovali, podpísali a kópiu poslali do servisu. Vedúca mi povedala že by mi rada vyhovela a dala nový (v tej celofánovej fólii ako som žiadal), ale nemôže lebo ich nemajú a ani do konca roka mať nebudú a zmluvu môže zrušiť po 3. reklamácii. Tak to asi budem riešiť cez SOI a budem trvať na zrušení zmluvy a vrátení peňazí aby som si ho mohol čo najskôr zobrať od Orangeu.

Hans_z_

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Hans_z_ »

Já nevím jak je to na Slovensku. Ale u nás by jsi měl mít nárok na odstoupení od smlouvy podle paragrafu 622 občanského zákoníku (je-li vada neopravitelná, kupující má nárok na nový telefon nebo na odstoupení od smlouvy).
Ale je blbost aby to nebylo ve Slovenském občanském zákoníku, koukni na to.
Jinak to co ti řekla paní na pobočce, že nový telefon ve folii mít do konce roku nebudou, je výmluva.
Nový telefon ve folii by ti stejně museli poslat ze servisu, jelikož ten vyměňuje vadný telefon za nový. Pobočka hraje v tomto případě jenom roli prodávajícího.

McDog

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od McDog »

Hans...uz sa to tu raz preberalo.Ale vzdy sa jedna o dohodu a nie o tvoje rozhodnutie.....jedna sa o neopravitelnu vadu:daju ti novy kus alebo odstupis od zmluvy...ale tu niesi v NAY,Baumaxe alebo neviem kde...to je operator a na zaklade vadneho telefonu rusit zmluvu o pripojeni je dost od veci:)

Naklady som myslel tvoje.Ze napr si urobil kvoli tomu 50km na aute tak preplatia benzin.Ja som to robil vo stvrtok zo zakaznikom.Poslali mu inu pilu a on urobil kvoli tomu 80km zbytocne.Dali sa mu poukazky za 30? a bolo....ked pride jeho pila tak sa to skontroluje a zavola sa mu:)

A este k odstupeniu od zmluvy.Dost ludi tu cita v zakonoch a zakonnikoch iba to co chcu oni...ale treba si precitat vsetko a poriadne.Cize prava a povinnosti oboch dotknutych stran a zistite ze to nieje len take ze pridem a je to...

Hans_z_

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Hans_z_ »

Ano je samozřejmě blbost odcházet od smlouvy, pokud se mi u operátora líbí nebo pokud mám telefon dotovaný. To se mi samozřejmě nevyplatí.
Pokud je to ale telefon nedotovaný, nevidím jediný důvod proč neodstoupit od smlouvy. A když odstoupím od smlouvy ohledně toho iPhonu, pořád můžu mít podepsanou smlouvu s tím operátorem na nějaký jiný paušál, no problem.
A podle § 55 občanského zákoníku jsou různé dohody spotřebitele s kupujícím zakázané!

McDog

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od McDog »

tak potom na SK je to ine....:)

kozajr

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od kozajr »

Tak dnes jsem byl odnest iPhone na reklamaci.. dukladne jsem si procet zdejsi vlakno a i clanek ktery zde nekdo zverejnil.. a abych rekl pravdu tak jsem byl docele zdesenej tim jak to chodi..

odnesl jsem ho do O2 v jindrisske ulici v praze.. pracovnikovi jsem nadiktoval vsechny zavady.. vcetne NEGATIVNICH čidel oxidace.. jeden z hlavnich problemu byl ze se mi neustale ztracel signal, telefon casto zamrzal, obcas nesly pustit mp3, nejak nespolupracoval s WIFI, upadl mi cudlik na prepinani profilu a hlavne.. obcas po odpojeni sluchatek iphone delal jako kdyby sluchatka byla stale pripojena tudiz nezvonil..

vzhledem k tomu ze britex ty telefony rozebirat nesmi, tak jsem dost zvedavej jak si stim poradej..

musim rict ze pracovnik o2 byl po celou dobu velmi prijemny a dokonce mi zapujcil NAHRADNI iphone.. :)

takze to zatim vsechno vypada velmi slibne...

Hans_z_

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Hans_z_ »

Jojo o2 to je jenom radost. Zatím jsem nečetl moc negativních komentářů ohledně reklamací. Jsou prostě ochotní a když se něco zákazníkovi nelíbí, prostě mu vyhoví, pokud je to oprávněný. A hlavně zapůjčujou náhradní telefony.
U Vodafonu je to trochu horší, ovšem jsou taky ochotný, s telefonama je to horší.
Nejhorší je T-Mobile. Ty jsou neochotný, ničím se nechtěj zabývat a telefon vám zapůjčí max nějakou Nokii a ještě za zálohu.

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Grim3rr »

Ja reklamoval u O2 a Britex me zoxidoval prouzek a O2 me zrusilo zaruku. Takze resim pravni dopis! Uvidime jak se zachovaji az jim to prijde.
Pouze uživatel

eXBee

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od eXBee »

Mě se na webu Britexu objevilo, že objevili nějakou prasklinu u slotu, ale když jsem ho předával žádná tam nebyla a mám v papíře uvedeno, že jsou na něm jen drobné rýhy a oděrky což by dejme tomu sedělo, ale žádná prasklina rozhodně ne. Jestli mi to neuznají tak jedině SOS nebo tak něco co?

Pavlyk

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Pavlyk »

Tak mi u VF opět neuznali záruku. Vrátil se jim můj IP ze druhé reklamace. Důvodem opětovné reklamace bylo, že mi přišel z první reklamace s velkou mezerou mezi předním a zadním krytem (asi ho u Britexu někdo rozebral). Ale teď to nejlepší: druhá reklamace neuznána, protože je mezera mezi předním a zadním krytem a jako bonus mi telefon docela hodně poškrábali a svedli na mechanické poškození. Už se jen směju, protože se nehodlám pořád rozčilovat! Ale rozhodně těmhle absurditám nerozumím a jako ty lidi z Britexu bych doopravdy nechtěl dopadnout. Takhle se dá podnikat jen v Česku!

Odpovědět