Reklamace a Britex

Odpovědět
Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

To chce hlavně trpělivost, já tam taky nesla v pondělí svůj a až teprv dnes se mi tam objevilo, že čeká na opravu. Též tam byl celý týden status, že zpracovává se. URP vypadá jako nějaký T-Mobile partner.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

Trpělivost mi právě chybí :D Jelikož jsem tu pročet dost příspěvků a někteří píšou že to měli i za týden, trošku jsem doufal, že by to mohli stihnout do pátka, jelikož v pondělí jedu na byt kvůli škole, takže budu další týden bez telefonu, ale co se dá dělat - budu čekat.

Jinak se mi zdá jako blbost kontaktovat t -mobile, když oni to jen poslali a zbytek je snad na opravně ne? Oni mi k tomu asi moc neřeknou.
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Nejspíš ani sami nevědí kde co kde mají. To ví asi jen samotní technici a ti nemají čas na takové věci odpovídat. No snad to stihnou.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

Dnes status změněn na Čeká se na opravu, tak uvídime co vymyslejí a jak dlouho jim to bude trva.
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Tak u mě jim to už pak netrvalo dlouho, jelikož mám iPhona z iStyle, tak ještě v ten den udělali výměnu kus za kus a dnes mám nový kus doma.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

Tak dnes po několika statusech konečně EXPEDICE, ale zatím nepíšou, co s telefonem provedli, objeví se to tam ještě postupem času?
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Pak už tam bude jen vydáno, jak to vyřešili se dovíš, až ti zavolají z prodejny. Britex na stránkách nepíše nic konkrétního. Nejspíš taky dostaneš nový kus. Poté ti ještě předají protokol z Britexu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

No zkusil jsem jim napsat mail tak uvidíme a díky za info.

EDIT: Vydáno znamená, že to odeslali nebo se to objeví až to převezmu na prodejně? A pravděpodobná doba doručení, kdyby to dnes poslali, mohlo by to v pondělí dorazit?
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Vydáno s číslem PPL balíku, záleží, kdy to vydají, jestli dnes, v pondělí to bude, jestli v pondělí, tak to bude v úterý na prodejně. PPL má jeden den dodání.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

Tak jsem koukal a je vydáno i s číslem, tak snad v pondělí novej kousek :) díky za vše.
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

janek
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 05, 2014 4:10 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od janek »

Tak cca. před týdnem jsem reklamoval IP 5 u T-Mobile, stěžoval jsem si, že mám špatný signál na GMS a wifi, dnes přišla SMS že byla vyměněna jednotka Apple :D

Tak Jsem zvědavý co dostanu. Můj předpoklad byl, že dostanu nový tel. s krabičkou, ale po přečtení tohoto tématu si nejsem tak jist. Jestli to bude nějaký repas, tak mám mám dost. No dám dnes vědět jak to dopadlo......

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Reklamace a Britex

Příspěvek od kotelník »

Proste jsi reklamaci nezadal ty, ale operator. Neni dulezite vedet co je urp, ale dulezite je, ze to nejsi ty
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

janek
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 05, 2014 4:10 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od janek »

Tak reklamace proběhla jak jsem víceméně čekal. Dostal jsem ¨nový kousek¨ Dle zdejších návodů jsem vše nejdříve zkontroloval a pak podepsal předávací protokol. Ze strany obsluhy jsem byl ujištěn, že nová záruční doba 24 měs. platí od dneška. Tak snad ano...:D

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Tak to byli hodní, že ti dali novou záruku, mě řekli, že nemám nárok.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Dave »

a to je od operátora? záruka nebeží opět na 24 mesíců to je mi nějaká novinka.

edit: prodlužuje se jen o tu dobu co to bylo v servisu
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

Hmm, já dostal novej kousek, chvíli jsem se hádal s prodavačem o záruce, ale jelikož jsem spěchal nechal jsem to být a mám taky jen prodlouženou záruku o tu dobu, co to bylo v servisu.
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

janek
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 05, 2014 4:10 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od janek »

Jasně, já si to myslím taky, evidentně obsluhující ví jen to, že pracuje u T-Mobile.....:D

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Dave »

no tak v tmobilu ví prd...vždyt oni ani nedelaj tolik věci co dělají u jiných operátorů, se vším se musí někam přepojit :D
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

Salkatos
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 07, 2014 12:46 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Salkatos »

Ahoj minulé pondělï jsem dal na reklamaci iphone 5s po 7 mesícich pouzivani (koupil jsem ho v unoru), reklamace z duvodu pokazeneho nabijeni a zapadavani tlacitek.Zapomnel jsem dat s telefonem zarucni list dal jsem jen kupni smlouvu.Celou dobu tam bylo cekani na opravu a ted tam mam expedicie..je vetsi sance ze to opravi nebo ze mi daji novej ip5s? Telefon si vzali samotnej a je mi jasny ze jestli ho opravi tak prijde poskrabanej a na sklu kdyz jsem nemel ani skrabanec ze bude poskrabanej.Diky

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od barri »

Telefony chodej zabaleny ve folii, je dobry si ho pred podepsanim rekl. formulare zkontrolovat a kdyz bude vse Ok tak pak podepsat. Jestli bude neco zle, muzes to znovu reklamovat.
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Jestli se ta expedice tam objevila velmi rychle, to znamená během 12 hodin, tak to bude nový kus. Jak je psáno nademnou, třeba vše vyzkoušet, já dělala i hovor, kameru zkoušela, aktivovala ho přímo na prodejně atd.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

d-e-n-u-s
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 04, 2008 8:07 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od d-e-n-u-s »

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat. Mám iPhone 4S od T-mobile. Baterie již od začátku vydrží při používání jako zapnutá wifi, 3G, polohové služby tak kolem 3,5 hodin jak využití, tak pohotovost. Při téměř žádném používání, max hovor, smska, idos jen minimálně, využití je tak kolem 4-4,5 hodin a pohotovost tak 15 hodin a přes noc když to je tak 1 den. Dala jsem telefon na reklamaci, Britex mi vyměnil baterii (měla jsem za to, že Britex rozebrat telefon nesmí v záruce, nevíte o tom něco?), ale stále to přetrvávalo, tak jsem provedla další reklamaci, která už uznaná nebyla, a třetí už taky ne. Můžete mi prosím poradit, další postup??

Děkuji moc

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Jen k tomu rozebírání, Britex má právo rozebírat iPhony a provádět opravu, jelikož iPhony od operátorů nespadají již pod Apple reklamační řád, prostě změnily dodavatele z Apple na operátora, jakmile jej operátor od Apple odkoupí, tak už s těmito kousky nemá Apple nic společného.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Koutas
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: čtv bře 06, 2008 4:47 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Koutas »

Zdravim,
nekdy v srpnu jsem reklamoval iPhone 5, udelal se mi na displeji žlutý rámeček + nefungoval power button. Vyměnili mi displej, a ''okruh'' tlacitek. Telefon mi prisel, ale od te doby, kdyz jsem volal, tak me protistrana slysela v dalce nebo jakoby v tunelu. Sem tam to bylo OK. Volal jsem pres handsfree, a vsecko OK. Kdyz jsem zkusil nahrat do diktafonu taky byl zvuk ok. Tak jsem to odnesla na tmobile, ti to poslali na britex, pustili tam nejaky test, kterym to proslo a vratili telefon s tim, ze se zavada neprojevila. Kdyz tam dam simku, tak me protistrana stale neslysi.... nevite jak jim to vysvetlit nebo jak postupovat, aby se tim nekdo zabyval?

Mockrat diky za tipy!
• iPhone 5 16GB White
• MacBook Air (mid 2011)
• iPad 3rd gen 32GB 4g
• Apple TV 1080p
• iPhone 2G 8GB

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od pegas »

Buď jdi rovnou do Britexu s tou simkou a ukaž jim to tam, nebo ho odnes ho do jiného servisu, Český Servis, iOpravna atd. Stejně ale nejlépe osobně a namístě jim to předvést.

Koutas
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: čtv bře 06, 2008 4:47 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Koutas »

ok zkusim to. Diky za radu
• iPhone 5 16GB White
• MacBook Air (mid 2011)
• iPad 3rd gen 32GB 4g
• Apple TV 1080p
• iPhone 2G 8GB

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Petrt »

Metalgirl píše:...jakmile jej operátor od Apple odkoupí, tak už s těmito kousky nemá Apple nic společného.

Mám trochu jinou informaci - v prvním roce záruky je na telefon normální záruka a Britexu se můžeš vyhnout návštěvou značkového servisu. Ve druhém roce je to dle tebou uvedeného.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

V tom případě, jak máš lepší informace, tak v pořádku. :) Je fakt, že ani v iStyle mi to v druhém roce nemohli poslat do autorizovaného servisu jako český servis a spol., museli do Britexu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Petrt »

Nevěděl jsem, že i iStyle reklamuje v Britexu. Jsem rád, že kupuji přímo u Apple. Servis který poskytují (zkušenost s ITS) mi za ten týden čekání stojí.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Koutas
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: čtv bře 06, 2008 4:47 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Koutas »

tak z iopravny mi odpověděli, že pokud je telefon z T-mobile distribuce a ve druhém roce záruky, tak jej nemohou servisovat a mohou pouze udělat placenou výměnu... takže budu muset se SIMkou do Britexu a ukázat jim, že to opravdu nefunguje
• iPhone 5 16GB White
• MacBook Air (mid 2011)
• iPad 3rd gen 32GB 4g
• Apple TV 1080p
• iPhone 2G 8GB

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Clon »

Tak to jsem taky moc rad ze kupuji u Apple. Respektive ja zil v domneni, ze ostatni prodejci jsou na povazenou. Az letosni nakupni horecka ip6 ledaskdo tvrdil, ze se zarukou je to jedno kde nakoupim. Jen ne od operatoru. A ted zase vidim, ze i takovy iSetos reklamuje v Britexu ------ takze asi nejjistejsi, nejklidnejsi ....... je apple.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od pegas »

Jojo, pokušení kupovat jinde je velký, obzvláště pokud ho mají na krámě, ale přes store to je jistota, za kterou se vyplatí si počkat.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Jj taky jsem žila v domění, že když to koupím u APRka, tak to bude v cajku. Ale ono ejhle, po zaplacení si člověk všimne, že je u iPhonu záruční list od Vodafonu, takže APRko má ten kousek od operátora, no a jsme tam, kde jsme nechtěli být...

Ale naštěstí to u mě dopadlo výměnou kus za kus a můžu vám říct, že ten nový kousek má tak úžasný HB, který jsem na žádném zařízení ještě nikdy neměla ani na iPadu Air.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Smrdaky »

Iphony prodava podle me budto Apple store anebo telco operator, ktery je preprodava alze, datartu a dalsim...

Koutas
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: čtv bře 06, 2008 4:47 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Koutas »

tak jsem sel s iP osobně do Britexu... popsal jsem závadu a nechtěl ji se mnou testovat, že si to otestují sami.... po 3ch dnech přisla sms, že si ho můžu vyzvednout, příjdu tam a prý se zase závada neprojevila (protistrana mě špatně slyší), tak jsem si tam strčil SIM, zavolal první číslo jestli mě protistrana slyší, řekla, že ne... tak jsem mu to vrátil zpátky... to už řekl, že mi zavolá a vyzkoušíme to... zavolal, nic neříkal, pak řekl, že to zkusí ještě z jejich SIM, zavolal a pak řekl, hmm máte pravdu není to OK :-) o 3hod později přišla SMS, že si ho můžu vyzvednout. Dostal jsem nový :-)
Chtěl bych se zeptat, jak je to teď ze zárukou? on mi cosi říkal, že se prodlužuje o dobu co tam ležel a pak že na vyměněný díl je 3 měsíce.... když si dám IMEI do apple warranty check tak tam mám, že je pod roční zárukou do 15.10.2015.... měla by běžet nová dvouletá záruka u operátora? nebo se mýlím?
Díky
• iPhone 5 16GB White
• MacBook Air (mid 2011)
• iPad 3rd gen 32GB 4g
• Apple TV 1080p
• iPhone 2G 8GB

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Petrt »

Při výměně za nový kus už neběží nová dvouletá záruka - novinka v OZ platném od 1.1.2014.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Unown »

Chyba: pokud kupoval telefon před 1.1.2014 tak uzavíral smlouvu jeste dle starého OZ a tím pádem mu běží tedkon nova 2leta záruka :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Vznesla jsem dotaz na právníky, tak čekám na odpověď. Jakmile ji budu mít, dám vědět.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Petrt »

Unown: díky za informaci, budu si ji muset taky prověřit. U výměnných programů Apple je přímo na stránkách výrobce uvedeno, že výměnou za nový kus nevzniká nárok na novou záruku. Na to samé mě upozornil ITS. Nový iP5, který mi ITS dalo už nění podle Apple warranty checku v záruce (kontroloval jsem to).
(chápu že na webu může mít Apple cokoliv a pokud to odporuje platným zákonům, tak je to neplatné)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Takže dnes se mi dostalo odpovědi, ti kteří jste měli ještě uzavřenou kupní smlouvu dle starého občanského zákoníku a letos vám vyměnili iPhone kus za kus, tak záruka vyměněného kusu je dva roky. Jelikož se kupní smlouva řídí ještě starým občanským zákoníkem.

Takové odpovědi se mi dostalo:

Pokud bylo zboží zakoupeno v režimu předchozího občanského zákoníku( tj. zákona č. 40/1964 Sb.), platí, že veškeré reklamace se budou tímto zákonem řídit a nová záruční lhůta bude běžet bez ohledu na to, kdy došlo k výměně zboží.


Takže pokud mi nový kus do dvou let klekne, jdu s klidem reklamovat, bez ohledu na to, co mi pan prodavač v obchodě tvrdil.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět