voda na displeji

Odpovědět
smolik

voda na displeji

Příspěvek od smolik »

Dobrý den, dneska jsem se snažil aplikovat Zagg Invisible Shield, ale protože jsem nemehlo, zkoušel jsem to na několik pokusů. Jenže ta voda mi protekla nalevo těsněním na displeji, a mám tam takovou "kaluž". Podsvícení displeje mírně hapruje. To bych řek, že možná vyschne a spraví se to, ale špatný je taky to, že nefunguje ani Home, ani Sleep tlačítko, které se dokonce samovolně spouští. Dotyková vrstva funguje.
Nevíte co bych mohl dělat? případně, co by asi bylo třeba vyměnit v servisu, a jestli se to vyplatí?
EDIT: Je vidět, že ta voda není čistá, po krajích už to vysychá a nechává to dosti nevzhledné bílé fleky

pajap
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 359
Registrován: pát dub 04, 2008 12:53 am

Re: voda na displeji

Příspěvek od pajap »

Vypni ho!! Nechej to vyschnout při pokojové teplotě nejméně 24 hodin. Pak se uvidí. Mě se tento postup vyplatil, když mi spadnul do bazenu. :-)

smolik

Re: voda na displeji

Příspěvek od smolik »

Takže vypnutej je, už natvrdo, nejde zapnout.
Jenže, pokud to jenom vysuším, zůstanou tam ty fleky.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od murder »

Rozebrat vyčistit, chyba je, že si ho hned nevypnul a nenechal uschnout, takhle se mohlo i něco odpálit.
Tý vody si musel mít na tom displeji nějak moc, na lepení folie nemusí být displej pod vodou, stačí navlhčeno, já osobně když jsem lepil na PDA tak jsem sloupl folii a namočil ji do misky s vodou a tak lepil displej jsem nevlhčil. To je jen malá rada pro další ať si nezadělají na prů*er.
Po jakémkoliv namočení jemné elektroniky první až desátá rada okamžitě vypnout a když to jde (tady ne) tak vyškubnout baterii, pak se dá opravdu hodně zachránit.
Obrázek

smolik

Re: voda na displeji

Příspěvek od smolik »

Rád bych ho rozebral, ale zaprvé, zní to trapně, ale nikde neseženu tak malej šroubováček :-D a zadruhé nemám tu lžíci na otevření, bojím se, že bych to spíš pokazil

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od murder »

Šroubováček v supermarketech stavebnin a nářadí (nechci dělat reklamu, já koupil v třípísmenném) a místo lžíce plastová špachtle ze stejného zdroje...
Obrázek

smolik

Re: voda na displeji

Příspěvek od smolik »

Díky moc všem za rady, iPhone se probral, zdá se být funkční, teď jenom ho rezebrat a pořádně pročistit.

Yreg

Re: voda na displeji

Příspěvek od Yreg »

Murder a pajap, nechcem sa hádať ale v prípade namočenia ľubovoľnej elektroniky treba okamžite vytiahnuť batériu. Je jedno, či je to mobil, notebook alebo foťák.. Hlavne pokiaľ sa jedná o slanú alebo destilovanú vodu, ale je to dôležité aj pri normálnej. Keď sa batéria namočí, tak tam začne prebiehať elektrolýza a zničí sa, pričom často zničí aj obvody ktoré sú na nej napojené. Pokiaľ vyberieš batériu, môžeš zvyšné súčiastky kľudne poumývať a riadne presušiť.

PS: pozor na kondenzátory, aby si nedostal :)

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od murder »

Yreg: prosím tě a co píšu tady:
murder píše: když to jde (tady ne) tak vyškubnout baterii, pak se dá opravdu hodně zachránit.
U iPhone tu baterku nevyškubneš, s tím nic nenaděláš...
Je snad nadmíru jasné, že vyjmutí baterie je nejlepší, když zůstane baterie v telefonu tak různé zkraty můžou telefon stejně zapínat, nebo různě propojovat elektroniku. Pokud se baterie vyjme tak je to jen hromada součástek, která jde i umýt. Vytopené telefony jsem dost často vozil do optiky ke známé a tam jsme je koupali v ultrazvukové čističce na brýle pak velmi důkladně stlačeným vzduchem vyfoukat a nechat dosušit odpařením. Pokud byla baterie okamžitě vytažena, tak je opravdu velká šance na bezproblémový provoz, k oxidaci pak nedochází.
Obrázek

Yreg

Re: voda na displeji

Příspěvek od Yreg »

Hovoríš pravdu, ale nepáči sa mi postoj "nechaj to vysušiť". Ak sa nejaká elektronika namočí, naozaj treba tú baterku vybrať a to čo najrýchlejšie.

invader

Re: voda na displeji

Příspěvek od invader »

Nechci být šťoura, ale u namočeného či vytopeného telefonu ani pouhé odpojení baterky a vysušení nepomůže. Telefony již nějaký ten pátek opravuju a oxidace je na první pohled dost nenápadný ale zato velice zákeřný proces. Vysušený telefon zapnete, radujete se z toho, že vám funguje a za měsíc vám najednou z ničeho nic zhasne a můžete mu už jen nechat zahrát jeho nejoblíbenější vyzvánění. Každopádně je důležité tišťák základní desky a všechny kontakty, které nejsou zalité ve flexi, nebo jinak ošetřené, očistit technickým lihem, nebo benzínem (zásadně tedy ne ředidlem - leptá tišťák). Já používám WDčko ve spreji a šťourátko do uší. Každopádně, i když by vám v servisu řekli určitě něco jiného, tak toto dost pomáhá.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od marseli »

Mam pocit, ze tohle tema uz tu jednou bylo a tak zopakuji co jsem psal. Delal jsem pod licenci telefony nokie a tam jsme pouzivali jedinou schvalenou latku na vytopene telefony (ale i na cisteni od prachu apod.) a tou je isopropylalkohol. Vse dukladne vyprane v ultrazv. pracce a pote vysusene. Zadne jine patladla nepouzivat. K baterce se nemusim vyjadrovat tam je to jasny.

Glendon

Re: voda na displeji

Příspěvek od Glendon »

smolik píše:Díky moc všem za rady, iPhone se probral, zdá se být funkční, teď jenom ho rezebrat a pořádně pročistit.

Smolíčku, nic nerozebírej, nainstaluj si aplikaci iAmanda.m4v -to je taková hezká slečna, která ti sklo displaye umyje zevnitř abys nemusel nic rozebírat. Bude se ti to líbit 8)
Podrobnosti zde na foru: viewtopic.php?f=67&t=9162&p=83959&hilit=iAmanda#p83959

vendyvarechova8
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 19, 2016 2:42 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od vendyvarechova8 »

Ponorila jsem iphlne 7 ani ne cely, po par minutacg nefungoval prostredni button, telefon mam v ryzi a stale nefukcni

custom
Host
Host
Příspěvky: 75
Registrován: ned lis 15, 2009 8:31 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od custom »

Tak sis asi koupila nějakej čínskej fake.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: voda na displeji

Příspěvek od Tony1 »

@vendyvarechova8 dost zajímavé zkus to trochu popsat popřípadě nějakou fotku. iP7 by měl být vodě odolný.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět