Problem s pripojenim do vlastnej wifi siete (t-com)

Odpovědět
alanisko

Problem s pripojenim do vlastnej wifi siete (t-com)

Příspěvek od alanisko »

Bracha dostal iphone a ma problemy s pripojenim do vlastnej siete..
bezne na verejnych ip nemal problem ale vcera si dal zaviest novy net od (t-comu) a zapojil to cez belkin router.

iPhone mu ukazuje ze je pripojeny do vlastnej siete (plny signal) ip adresu aj dns mu to pridelilo vsetko vyzera ze je oka ale neda sa mu pripojit..

divne je ze tvrdi ze mu to chvilu islo a potom uz nie..
Ostatne notebooky sa do jeho siete pripoja bez problemov...
viete niekdo pomoct?

Bratislavcania mate niekdo doma net od t-comu? slape to v pohode?

diky moc

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Problem s pripojenim do vlastnej wifi siete (t-com)

Příspěvek od rony »

nejaky manual k tomu belkinu snad ma...

pre istotu skontroluj co poprideloval ten belkin iphonu - ake ip, atd.

zaroven skontroluj v belkine podla MAC iphonu co sa deje.

toto je sietarsky problem :-)

ako vylucis chybu iphone? opat standardny postup vychadzajuci z logiky.

ak ma nieco nechce pustit von, tak vsetko o com viem, ze moze blokovat, nastavim tak, aby neblokovalo. tj. otvaraj manual belkina a podmeho nastavovat a vypinat zabezpecenia.

ten belkin je router alebo len APoint?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

alanisko

Příspěvek od alanisko »

ono je to trosku komplikovane.... ja som v Dubline a bracha v Blave :-)
komunikujem cez skype a snazim sa to s nim vyriesit.. Ten router som mu kupil ja tu v dubline. checknem to s nim presne aky je to model.
kupoval som to uz davnejsie.

kazdopadne diky rony

EDIT:
router je to tento
http://cgi.ebay.com/Belkin-Wireless-G-Router-Ver.-4000-Model-F5D7230A_W0QQitemZ330206083919QQcmdZViewItem?IMSfp=TL0801211022a18902

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

tak jedeme RTFM belkinu, mne je jeho obrazok na nic :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Příspěvek od toncek »

Mám stejný problém, včera jsem se připojil normálně..A dneska už prostě ne, router mi přidělí adresu, ale úplně z jiného rozsahu než by měl..Přidělí mi z rozsahu 169.254.222.xxx s maskou 255.255.0.0 a to je vše ostatní adresy mi nepřidělí..ale i s těmito adresami mi hlásí, že je připojený - divné..navíc na net se nedostanu

Měl by mi přidělit adresy z rozsahu 192.168.1.xxx s maskou 255.255.255.0..

když to zkouším nastavit ručně takhle:

IP: 192.168.1.21
mask: 255.255.255.0
router: 192.168.1.33 - adresa routeru (má tady být? nebo tu má být adresa výchozí brány ven - tzn. modemu)
DNS: 192.168.1.1 - toto je adresa modemu - tuto adresu mám u DNS na notebooku

Po chvilce mi napíše, že je sice připojený, ale na net se opět nedostanu, navíc, když zkusím ping třeba na adresu toho routeru..tak mi napíše host is down..Tak by mě potom opravdu zajímalo kam se připojí..

alanisko

Příspěvek od alanisko »

rony:
RTFM?
co to je prosim ta?

kukni na udaje co k tomu nasiel google..
http://shopping.superpages.com/Belkin--pl99626810~ty_pr~PID_23338623

alanisko

Příspěvek od alanisko »

prideluje mu to nasledovne:
IP 192.168.2.2.
subnet mask 255.255.255.0
router 192.168.2.1
DNS 195.146.128.60,195.146.132.59

to dns sa mi zda divne...
preco su dve?


Pokud si sám sobě odpovídáš ( jako druhý ), používej prosím edit, je tu potom zbytečně moc příspěvků. Julek

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Jedna DNS je hlavní a druhá pokud ti vypadne ten první server. Stačí zadat první IP DNS serveru.

Jinak adresa routeru je zároveň i DNS zkus to takhle nastavit u mě to zabralo, měl jsem stejné problémy.



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

alanisko

Příspěvek od alanisko »

Julek:
skouseli sme to a nic...
dali sme stejnou dns jak adresu routru a stale to samy...
cannot find server

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

řešilo se to tu několikrát, u mě to zabralo... víc ti bohužel neporadím :cry:
Musí někdo chytřejší. U mě mi nastavoval provider do mé sítě po baráku iPhone podle MAC adresy...

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

alanisko

Příspěvek od alanisko »

brachovi rekli v t-come ze nevedi co je to iPhone...
achjo :cry:

julku dekuji stejne...
skusim neco pogooglit a kdyz nic tak jedu v breznu domu do blavy tak se na to kouknu... popripade prinesu brachovi novej routr :D

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

nie je dolezite, ze je to IPHONE ale ze je to dalsie zariadenie s dalsou MAC adresou atd.

povol v tom zariadeni vsetky restrikcie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

jezisi, tech veci proc to nechodi muze byt na strane routeru mraky - nastaveni sitovych veci na strane routeru, nastaveni NAT, DHCP, nastaveni wireless, sifrovani, kontrola mac adresy, firewall a co ja vim co jeste. mam pocit, ze pokud tvuj bracha o tom moc nevi, tak asi smula.

alanisko

Příspěvek od alanisko »

rony ty si expert , ja az taky nie a este to tlmocim brachovi po telefone co a ako a on je este mensi expert nez ja:D
skus polopate... restrikcie co tym myslis?
teda ked ta to neotravuje...
skusal som checknut mac fora a bracha nebude sam s tymto problemom.. je tam s tym viac ludi. ale nikdo riesenie nenasiel teda okrem tradicnych... restart iphone, restart router atd..

alanisko

Příspěvek od alanisko »

tak holt asi smula...

skusim jeste apple support a pak asi bracha bude muset pockat nez dorazim domu.. stejne Dekuji vsem za cas

Braque

Příspěvek od Braque »

uz to bolo vyssie napisane, iPhone aj T-com je v tomto nevinne. Skontroluj si nastavenia routra.

Ak ta to ukludni, ja mam pripojenie DSL od T-com s tym ich wi-fi routrom, co davali v akcci a iPhone sa pripaja bez problemov.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

alanisko: co to preboha splietas o t-come, apple supporte a ine blbosti.

citaj znovu: "nejaky manual k tomu belkinu snad ma... "

TO ZNAMENA, ZE JE TO PROBLEM TOHO ROUTERA A JEHO NASTAVENIA.

uz som to napisal predtym a napriek tomu splietas uplne nezmysly, prepac mi to.

znovu a zrozumitelne:

to nie je problem iphonu, to je problem nastavenia toho routera.

takze chytit do ruky manual a citat. alebo hladat podporu u vyrobcu toho routeru.

klucovy ciel je: nastavit router BEZ RESTRIKCII a najlepsie so zapnutym DHCP serverom

potom skusit iphone a ked inet pojde, tak potvrdi nas nazor "problem je inde".

samozrejme nezabezpecene wifi je blbost, potom ho treba zabezpecit a pre iphone nastavit pristupy.

ale to je - opakujem - problem zvladnutia konfiguracie toho routra

a trochu znalosti sietariny. ak to nemas, TU TI NIKTO NEPOMOZE a dlho by som ti vysvetloval preco, tak to zober ako fakt :)

ak si nepochopil "vypnut vsetky obmedzenia v routri", tak to asi ani nie je mozne vysvetlit v realnom case :)

a tym padom to nie je tema na iphone forum.

RTFM: precitaj si sakra ten manual!
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

alanisko

Příspěvek od alanisko »

Ok rony, nechcel som vas zatazovat z network problems...
skorej mi slo o to ze som nasiel niekolko ludi na forach ktory mali problem BELKIN - IPHONE a ty pisali ze to riesili cez apple support..

ale surfoval som dalej a nasiel som nieco na belkin podpore takze snad to vyriesim..

Symptom
Ports needed for running DNS servers behind the Belkin router.
Resolution
Set the following ports on the special application port settings.
Set port 53 udp as the trigger port and setup the public port 1023-9999 udp. Then create another entry for tcp port 53 trigger
1023-1030(public port) tcp ports. This will not drop the connection, when the dns requests are made from the outside.


ten manual, (bohuzial original ma bracho doma v Blave)ja som si ho stiahol tereaz z webu a je to len velmi zakladny manual pre ten router...

nieco o tom viem, uz som nastavoval niekolko routrov pre seba aj v praci.. snad sa mi to podari aj napriek tomu nie som network expert ...

snazil som sa dopracovat hlavne k odpovedi ci uz mal niekto problem s Belkin Routerom alebo T-comom ale ako vidim tu nikdo.. Z coho mi vyplyva ze t-comom to nebude..

DAKUJEM VSETKYM ESTE RAZ ZA CAS A SNAHU

Idem uz teraz na to overenym postupom Pomoz si sam clovece :D

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Příspěvek od toncek »

Nevím jestli ti to pomůže, ale jak jsem psal měl jsem podobný problém - do sítě jsem se dostal na net ne..Problém u mě byl v tom, že mám na routeru filtraci mac adres..a já do toho remote listu hodil i mac adresu svého Iphona-jenže pozor ta filtrace je pro vzdálený přístup na ten acces point a (máme s kamarádem wifi mezi sebou, takže tam je MAC adresa jeho síťovky).

Ten iPhone, ale přistupuje k tomu routeru jako klient :arrow: ta MAC adresa tam nepatří. Dal jsem ji pryč a tadááá dostanu se do sítě i za ní (na net)

Nevím jestli to je i tvůj případ, u mě tohle zabralo :wink:

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

alanisko, preto ta posielam na support toho Belkinu, rozhodne by sa na neho valilo kopec staznosti ich klientov, takze hned by si zistil, ze je to trebars posahany model alebo mozno iny dovod.

Tu je mala sanca, ze ti to niekto objasni, my tu nanajvys mozeme vestit z gule.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět