Reklamace a Britex

Odpovědět
Danielvita
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 13, 2016 3:16 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Danielvita »

Zdravím dnes mi bylo oznámeno zamítnutí reklamace z důvodu koroze základní desky máte s tím někdo nějaké skutečnosti ? Jsem si naprosto jistý že tel nepřišel do kontaktu s kapalinou poradite mi někdo kde najdu ten indikátor nebo něco ? :( :(

jiri_r
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 19, 2016 10:01 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od jiri_r »

Zdar, dával si tady někdo telefon k soudnímu znalci? Nejlépe Praha. Potřebuju poradit někoho konkrétního, kdo má zkušenost. Jen v krátkosti, dvakrát mi telefon vyměnili za nový (4S), potřetí když mi má končit záruka a objevila se stejná závada, tak je najednou v pořádku (Britex), obratem jsem ho donesl na posouzení do IStyle a závada se jim projevila, ale vodafone jejich posudek neuznal, takže soudní znalec..... .

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Bohužel, operátoři mají nasmlouvaný Britex jako jejich servisního partnera. Kdy ti ta záruka končí? Je tam ještě dost času to poslat ještě jednou do Britexu? O jakou závadu se jedná?
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

jiri_r
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 19, 2016 10:01 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od jiri_r »

Zaruka konci i s prihlednutim k tomu jak dlouho byl mobil v servisu 2.dubna. Za posledni mesic to bylo v britexu dvakrat a je to podle nich v poradku, jedna se o vypadavani signalu a spatne jeho nalezeni, kdyz jsem treba v metru a pak vyjdu na povrch...

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Unown »

golik píše:Ahoj. Ma někdo zkušenost s posunutou FaceTime kamerou u iP6 a českým servisem?
Prý 90% "nových telefonu"
dostaných při reklamaci jsou repasovaný kousky..


Me třeba v oficiálním Apple store vyměnili jen přední display

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

jiri_r: tak to už asi nezbyde nic jiného než znalec, pokud to neuznali ani při opakované reklamaci.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Reklamace a Britex

Příspěvek od sharkee »

sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

zonxs
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 01, 2011 9:34 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od zonxs »

Unown píše:
golik píše:Ahoj. Ma někdo zkušenost s posunutou FaceTime kamerou u iP6 a českým servisem?
Prý 90% "nových telefonu"
dostaných při reklamaci jsou repasovaný kousky..


Me třeba v oficiálním Apple store vyměnili jen přední display



Apple měnil podmínky oprav a v nějakých případech mění "pouze" celý LCD planel včetně skla,plastového rámu a homebuttonu(ten musí musí nakonfigurovat na novou základní desku).

ghost_dragon
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 130
Registrován: pát zář 11, 2009 8:23 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od ghost_dragon »

Přátelé, podělím se s vámi o mou zkušenost s reklamací a ČESKÝM SERVISEM.

Dne 6.10. jsem telefon (po předešlé e-mailové komunikaci) donesl osobně na jejich pobočkou v Praze 4. Příjemce (celkem mladý kluk), telefon prohlédl, přijal ho do záruční opravy (sice popsal stav - vrypy atd - telefon jako nový - nošen v pouzdře a s ochranným sklem, ale budiž) s tím, že za 1-3 dny bude hotová diagnostika. Telefon jsem reklamoval, protože špatně fungovala čtečka prstů - několikrát za den jsem musel zadávat kód, jelikož to nechtělo načíst a občas vypadával signál. Takže jsem čekal, kdy se ze servisu ozvou. Bohužel, téměř měsíc se nic nedělo, na internetu u sledování zakázky svítilo PROBÍHAJÍCÍ. Až v pondělí 31.10. se z probíhajícího stalo - čeká na díl a 3.11. byl iPhone k vyzvednutí - nový kus.

Za celou dobu jediná komunikace ze strany Českého servisu, reklamace téměř měsíc. Absolutně nedoporučuji.
iPhone X 64gb Silver
iOS 11

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Leonko »

lol ? a ty si včerajší ? a čo si ako čakal ? zobrali si telefón a mali 30 dní na reklamáciu. Ak to bola tvoja prvá reklamácia, tak ti poviem novinku. Oni nie sú povinný Ti napísať ani slovíčko. A nie len oni, ale hocijaký iný eshop/obchod. Snáď si nečakal, že ti budú každý druhý deň vypisovať, že ho presunuli z jednej poličky sem a z druhej tam ? Ešte si aj dostal fungel nový kus. Na tvojom mieste by som strčil ruky do vreciek a miešal vajcia a bol ticho, lebo od Britexu tu skončili horšie ľudia s menej hlúpimi vadami.

ghost_dragon
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 130
Registrován: pát zář 11, 2009 8:23 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od ghost_dragon »

Leonko, děkuji za "velmi hodnotný" příspěvěk :D každopádně, abych dovysvětlil (speciálně pro tebe), proč to píšu...

iPhony mám od začátku. Pár reklamacemi jsem si za ta léta prošel. Dříve byla reklamace, dá se říci, do týdne. Kontaktoval jsem servis, poslali mi do mailu odkaz na diagnostiku, objednali náhradní kus, poté mne informovali, že se mám dostavit, technik si na 15-30minut odnesl můj dosavadní telefon, zkontroloval závadu a odcházel jsem domů s novým telefonem. Chápu, že kdybych reklamaci řešil přes prodejce, musím počítat s cestou do a ze servisu. Ale já tam byl osobně a trvalo to bez 3 pracovních dní měsíc. To mi přijde jako hooodně dlouhá doba. Ale chápu, každý asi očekáváme od servisů něco jiného. Jen jsem chtěl napsat zkušenost a teď jdu míchat vejce :D
iPhone X 64gb Silver
iOS 11

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Český servis to posílá do Británie kajsi na opravu, tam pak čekají, co s tím je a jak jim tam oni potvrdí vadu, kterou nelze odstranit opravou, tak objednávají nový díl. Oni sami už toho moc neservisují.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

ghost_dragon
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 130
Registrován: pát zář 11, 2009 8:23 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od ghost_dragon »

Metalgirl - děkuji za vysvětlení. Beztak jsem čekal, že se ozvou, jak říkali, když říkali, že diagnostika je na 1-3 dny a čekal jsem měsíc...
iPhone X 64gb Silver
iOS 11

Geeork
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 14, 2016 6:24 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Geeork »

Zkušenost z Britex ta nejhorší. Proto pořizuji nové iPhone pouze z AppleStore,tam to jde přes ČS a mám zatím velice dobré zkušenosti. Snad to i zůstane.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ? Pro

vlada
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 30, 2016 11:01 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od vlada »

Ahoj. Potřeboval bych poradit.
Koupil jsem Iphone 6 byl ještě v záruce,nebral otisky tak jsem ho dal přes O2 reklamovat.
Byl zaslán na firmu BRITEX, kde mi bylo později sděleno, že do telefonu byl proveden neodborný zásah a reklamaci neuznávají.
Podotýkám, že tel. byl jinak naprosto funkční. Dnes mi byl tel. vrácen s prázdnou bateríí. Po zapojení doma jsem zjistil, že ID touch nejde vůbec. Pak jsem si přečetl reklamační list od Britex a v něm stojí, že je odtržený flex od LCD atd a že je vše nafoceno. Podotýkám, že tel byl naprosto funkční až na to, že nebral otisky prstů. Na to mám i svědky. Takže je naprosto vyloučeno, že byl flex odtržený atd. Poradíte někdo co můžu dělat? Jestli tedy vůbec něco můžu udělat. :(

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od sharkee »

Reklamovat reklamaci, samozřejmě. Co asi tak jiného
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

iph854
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 13, 2017 4:25 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od iph854 »

vlada píše:Ahoj. Potřeboval bych poradit.
Koupil jsem Iphone 6 byl ještě v záruce,nebral otisky tak jsem ho dal přes O2 reklamovat.
Byl zaslán na firmu BRITEX, kde mi bylo později sděleno, že do telefonu byl proveden neodborný zásah a reklamaci neuznávají.
Podotýkám, že tel. byl jinak naprosto funkční. Dnes mi byl tel. vrácen s prázdnou bateríí. Po zapojení doma jsem zjistil, že ID touch nejde vůbec. Pak jsem si přečetl reklamační list od Britex a v něm stojí, že je odtržený flex od LCD atd a že je vše nafoceno. Podotýkám, že tel byl naprosto funkční až na to, že nebral otisky prstů. Na to mám i svědky. Takže je naprosto vyloučeno, že byl flex odtržený atd. Poradíte někdo co můžu dělat? Jestli tedy vůbec něco můžu udělat. :(


Ahoj Vlado,

kontaktuj mne, prosim, na beevee@post.cz ohledne Tveho pripadu.

Dekuji

_tomik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 93
Registrován: ned zář 27, 2009 9:29 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od _tomik »

Zdravim, mám dotaz ohledně reklamace v Britexu. Můj iPhone 6s spadá do série iph (serie vydána applem), které potřebují v zimě šálu a rukavice a i tak nefungují.....votřes...prostě se i při cca. 40% baterie telefon vypne. Apple garantuje opravu/výměnu. Můj dotaz je: nesetkal jste se někdo/ bude vadit Britexu, že iph není úplně v top stavu? Kamarádce spadl (můj iph) na svatbě na zem, dlažba a nevypadá uplně...display je ok, ale rámeček je pobouchanej. Samozřejmě ten pád nezapříčinil změnu SN aby iph zapadal do serie a iph funguje pořád stejně "dobře", vypínal se i před tím. Zajímají mě ZKUŠENOSTI V TOMTO KONKR. PŘÍPADĚ S BRITEXEM, pokud tedy někdo má. Neptám se OBECNĚ co udělá Britex, to mi je jasný, že nikdo zde asi neví, stejně jako já. Dik T.
Obrázek iPhone 3G; iPhone 4; iPhone 5s;iPhone 6s;iPad 2
Obrázek MacBook Air 13"(2012), iPhone 8+, AW Sport, iPad(2017), aTV 4K
Obrázek R.I.P. SJ

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Metalgirl »

Asi bych radši zkusila v tomto případě Český servis než Britex, ale těžko říct, záleží, jak moc ho máš dobouchaný. Britex někdy dělá drahoty a někdy ne. Asi dle toho, který technik to veme do ruk.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

potapec35
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 13, 2010 7:03 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od potapec35 »

Ahoj, mám stejný problém, jako tady někdo přetím. Loni jsem rteklamol manželčin telefon, dvakrát bez problému, třetí reklamace pouze na posouzení zamítnuta, závady nenalezeny. Přístroj jsem nepřevzal a obratem jsem ho nechal poslat zpět tentokrát na opravu a závady uznány, telefon vyměněn. Pouze ve Vodafone jsem měl problém, nechtěli odstoupit od smlouvy, protože závady opravili. Nakonec jsem se s Vodafonem domluvil. Teď další reklamace jiného telefonu u Britexu, dvakrát uznaná, třetí zaslány pouze na posouzení neuznána. Telefon jsem používal dalšího půl roku, znovu odesláno na posouzení, znovu závady nenalezeny, zkusil jsem to ještě jednou a zase nic. Nechci už dělat to že to pošlu na opravu, Vodafone mi to podruhé neuzná. Nevím co mám dělat dál, volal jsem soudnímu znalci, ten mi tvrdí, že pokud nejde o viditelnou závadu, nepomůže mi s tím, nemá jak telefon zkoumat, dokonce mi řekl, že na to Britex hraje. Vodafone tvrdí, že můžu servisovat pouze v Britexu :-( . Máte někdo nějaký nápad co s tím?
Díky

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Dave »

A co má telefon za problém? Píšeš že si to poslal a pak si ho pul roku zase používal se závadou? Takže má nějakou nebo jaký je tam důvod?
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

potapec35
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 13, 2010 7:03 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od potapec35 »

Kromě toho, že ho nabíjím v poledne a podruhé večer, obcas mi chodí hlášky o zmeskanych hovorech, přesto ze jsem na signálu tak jinak dobrý. Abych nezapomněl, taky musím někdy smazat wi-fi sítě a znovu se do nich přihlásit, stejně tak jako mi zmizí sparovane hodinky atd. . Jestli je tohle normální tak asi budu muset přejít k jiné značce. Kupoval jsem odjakživa Apple částečně u kvůli reklamačni politice, mám docela dost zařízení Apple, samozřejmě vzhledem k tomu, že všechny věci docela dost používám, tak čas od času reklamuji. Povětšinou v appstorech různě po světě, ale to co předvádí Britex je něco neskutecneho. Stejně tak Vodafone, tvrdí mi, ze mi neuznaji jiný servis než Britex, s čímž mám trochu problém protože jsem v ČR maximálně tak jednou za 3 měsíce. Volal jsem soudnímu znalci a ten mi řekl, že softwarové závady není schopen popsat, žádný znalec v ČR nemá oficiálně od Apple přístup do software. Údajně na tohle Britex hřeší, víceméně na ně není šance stížnosti nebo opravy jejich vyjádření. Takhle to stačí?

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Reklamace a Britex

Příspěvek od Dave »

zkusil si obnovu telefonu bez zálohy? Mužeš tam mít natažené něco špatně ze starších iOS a to pak udělá pěknou neplechu.
a jinak k tomu servisu, myslím si že v prvním roce záruky můžeš reklamovat v autorizovaném servise kdekoliv. v druhém už budeš muset u britexu. doporučím se Vodafonu optat prostřednictvím online formuláře, protože mi přijde že ta informace že nemužeš reklamovat jinde mi nepřijde správně. aspoň tedy ne v prvním roce záruky.
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

Odpovědět