ofik cestina od applu

Odpovědět
ungrik

ofik cestina od applu

Příspěvek od ungrik »

nevite kdy presne ma vyjit??chtel bych to vedet nebo spis potreboval kvuli syna chci mu koupit na vanoce 3g ale chci s cestinou :shock:

pacholek

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od pacholek »

ve verzi 2.1 to nebude a nejspis uz ty verze jak na bezicim pasu ted vychazet nebudou takze muzeme jen spekulovat o datumu...
cestina stejne pocesti jen zakladni aplikace, vsechno navic bude anglicky.
takze je na Vas zvazit cestu jailbreakem, nebo synovi vysvetlit tech par slovicek co znamena... za par dni si to osvoji a bude se mu to hodit;)

ungrik

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od ungrik »

a kdybych mu mel koupit nejake ktere na oficialne cestinu je nejake takove??

pacholek

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od pacholek »

mluvite o jinem zarizeni nez iPhone? nerozumim otazce

ungrik

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od ungrik »

nene myslim iphone ale jiné generace nebo jiny typ nez 3g,je neco lepšího?

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Petrt »

ungrik píše:a kdybych mu mel koupit nejake ktere na oficialne cestinu je nejake takove??

Taky nechapu o cem je rec. Zadny telefon od Apple nema oficial cestinu.
Hlavne chci poznamenat, ze vanoce jsou az za tri a pul mesice a manie ala Tesko (zacinat prodavat vanocni veci v rijnu) se muze tykat snad jen slaboducheho jedince. Pockejte do konce listopadu, jak situace s cestinou dopadne a uvidite.

PS: syn neumi anglicky, tj. asi to bude "malej" skolak. Ted otazka, jestli neni zblby reklamou a "moc moc moc nechce tento super telefon" a nebo to pro nej bude z vasi strany prekvapeni (toto jsme zazil osobne a to decko vubec nemelo tucha co chce, ale meli to vsichni, tak on to musel mit taky).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

ungrik

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od ungrik »

http://www.maczone.cz/clanky/lokalizace ... va-zprava-)/1373210993/ co tohle to je taky strata zaruky?

pacholek

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od pacholek »

jj i to je pomoci jailbreaku iphony jsou jen 2 verze..3G ktera bez jailbreaku cestinu neumi a v brzke dobe umet nebude a pak verze prvni ktera bez jailbreaku ani enfunguje..a hlavne se v cechach ani neprodava

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Kaunaz »

Tak Apple vcera uvedl novy iPod Touch ktery ma firmware 2.1 a ve specifikaci cestina neni.
Je tam jen ceska klavesnice bez ceskeho slovniku:

Languages
17 languages supported: English, French, German, Japanese, Dutch, Italian, Spanish, Portuguese, Danish, Finnish, Norwegian, Swedish, Korean, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Russian, Polish
30 international keyboards supported: English (US and UK), Czech, Danish, German, Spanish, Finnish, Estonian, French (France and Canada), Croatian, Hungarian, Icelandic, Italian, Japanese (QWERTY and Kana), Korean, Lithuanian, Latvian, Norwegian, Dutch, Polish, Portuguese (Brazil and Portugal), Romanian, Russian, Slovak, Swedish, Turkish, Simplified Chinese (Handwriting and Pinyin), Traditional Chinese (Handwriting and Pinyin)
19 dictionaries supported: English (US and UK), Danish, German, Spanish, Finnish, French (France and Canada), Italian, Japanese, Norwegian, Dutch, Polish, Portuguese (Brazil and Portugal), Russian, Swedish, Simplified Chinese, Traditional Chinese

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od terry »

Ale tak s tím se počítalo, že čeština nebude.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od benedy »

necituj předchozí příspěvek, pokud reaguješ hned pod ním .. terry

Jsme hold taková malinká země proti velikému USA tak coby se s námi zabývaly že!

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od terry »

Věřím, že se jí jednou dočkáme, ale momentálně asi měli pánové v Apple jiné starosti.

I když na druhou stranu bych byl rád, kdyby nebyla :twisted: Aby zas ten telefon neměl každej malej špunt :D
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

kbenes

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od kbenes »

Podle me je cestina nepotrebna, tech par slov (jako contacts, settings, photos, Calkulator atd) urcite synator zna, a pokud nejaky nebude vedet, tak koukne co to umi a pozna to...dnesni deti jsou ucenlivy a takovehle veci maji pod palcem :)
Anglictina v nastaveni muze byt trosku problematicka, ale staci si zde na foru najit navod v ceskem jazyce v *.pdf a je vse v poho...

thera
Host
Host
Příspěvky: 104
Registrován: stř pro 05, 2007 7:27 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od thera »

ovládání je skutečně tak jednoduché, že čeština není potřebná... dítě se těch pár anglických slov lehce naučí. česká klávesnice je nyní již přítomná, ta je důležitější (vkládání jmen s diakritikou, apod.)

Diablo

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Diablo »

Take nemam rad Ceske Lokalizace a preklady prakticky u cehokoliv , original je proste vzdy lepsi nez preklad ( pokud je to v jazyce kteremu rozumim samozrejme ) , posledni dobou uz se to tyka i Filmu na ktere se radeji koukam v originale s titulkami nez s Dabignem , v nekterych pripadech uz mi staci jen original bez titulku , navic Pocitacove preklady byvaji v nekterych pripadech dost hrozne , pocitacova terminologie ma tolik specialnich slov pro ktere cestina zkratka nema svuj presny ekvivalent proto nekdy byvaji ty preklady dost podivne abych to rekl slusne, obcas mi zustava rozum stat jak jsou prelozeny nektere casti Windowsu kdyz mam tu smulu a dostanu se k nejakemu cizimu PC ktere je v Cestine.

Co se tyce iPhonu , pouzivam pouze ceskou klavesnici a cesky Region Format prece jen ty dny a mesice mi stale vyhovuji vice v te cestine .... nic vic nic min a docela mi to staci.

Neco jineho jsou preklady odborne Literatury a Programu napr na prevadeni jednotek / periodicke tabulky apod. veci je stale urcite lepsi mit v cestine , bohuzel do tehto prekladu se moc lidi nehrne , pravdou je ze to je trochu slozitejsi ...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Beavers »

kbenes píše:Podle me je cestina nepotrebna, tech par slov (jako contacts, settings, photos, Calkulator atd) ...


To je ovšem jen tvůj názor a měl bys ho alespoň potvrdit svou znalostí angličtiny, když češtinu nepotřebuješ. Protože - a prosím, nic ve zlém, ale: "Calkulator"?
Jinak si myslím, že většina lidí po češtině naopak touží a je na každém, jaký jazyk si tam nastaví, od toho tam ty volby jsou.
A k ostatním příspěvkům: nejen děti si pořizují iPhone a nejen mladí lidé, kteří měli po revoluci angličtinu jako učební předmět. Jsou tu i takoví, kteří se ve škole ještě povinně učili rusky a angličtina mohla být leda tak jejich koníčkem. I takoví si kupují iPhony a jiné přístroje a čeština je jim tam příjemná.

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od benedy »

Stejné jak s Windows,taky bych je v Angl. nechtěl!

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od djlucas »

nikdo vas nenuti pouzivat cestinu je to vec kazdeho..!! Ten kdo ji nechce tak at ji tam nema ale jsou lidi kteri ji proste chteji...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Carabei »

vzhledem k tomu jak prapodivne jsou obcas delany preklady tak radsi zustanu u anglictiny. napriklad chybove hlaseni typu "operace nemohla byt provedena protoze spojky nejsou spojeny" me opravdu dostava.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od scorpi »

Region formát Česká republika získáš nahráním češtiny do founu. Je nutný ale jailbreak, protože čeština musí přepsat systémové soubory a to bez JB nejde.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Gekko gecko »

Já iPhone koupil u O2 s FW 2.0.2 a předevčírem upgradoval na FW 2.1.
V menu mám také pouze českou klávesnici a region formát ne,takže názvy dnů a měsíců jsou stále v angličtině.
Co vím tak oficiálně měla již kompletní česká lokalizace ve FW2.1 být,ale zůstalo jen u CZ klávesnice (alespoň něco)

Hodně se hovoří o listopadu tak se necháme překvsapit s čím se české zastoupení apple (teď ani nevím zda jej tu mají nebo jen distributory) vytasí.
I v angličtině je díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání iPhone perfektně použitelný ale české prostředí je přeci jen příjemnější už kvůli těm dnům a měsícům.Původně jsem chtěl udělat jailbreak a nahrát tam češtinu z fóra ale počkám na oficiální FW kde již bude.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

szoteka
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon kvě 05, 2008 8:10 am

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od szoteka »

Ja si do 3G nahral cestinu Cestina 2.1 from CT&SK Repo je jeste nejaka lepsi?? a kde jak ji ziskam. A dotaz. kdyz vyjde ofiko CZ FW a nejak ho tam do toho phounu nahraji. tak neikdo nebude vedet ze jsem to odemknul a zaruka pokracuje dal?

Dfblbec

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Dfblbec »

Ja som chvilu ma SK v iphone 2g, ale vzhladom na to ze som telefon modoval co to dalo, a casto to nebolo kompatibilne s inym jazykom.
Naj priklad ikony ktore sa nezmenia ak mate SK CZ alebo iny jazyk ako je anglicky, a musite ich prepisovat v telefone cez nejaky soft, aby sa volali rovnako ako v Aj,,, takze vysledok nula

Klavesnica, autokorekcia a region format, to je uz ine, to je dolezitejsie...

domca456

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od domca456 »

cestina bude na 90% ve FW 2.2

BadBoY-8

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od BadBoY-8 »

Ja už pomalu ani nevěřim že ta oficialni čestina na iphone 3g do konce roku bude. A styma operatorama...budou vam pořad řikat že přijde v brzke době ta CZE ale jen proto, abyste si ten mobil koupil. Protože nekteri si tne mobil enchcou koupit kvuli te Angličtině

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od SteveJSF »

No ... takže čeština se opět nekoná.
Ale popravdě mně tam fakt nechybí, i v MacBooku mám angličtinu.

S novým FW je tu konečně možnost vypnout tu "T9", takže to rovnou využívám. Fakt jsem se hodně snažil naučit svůj iPhone česká slovíčka, ale přišlo mi, že si to pamatoval často jen v rámci jedné SMS a v další už mi tam zase házel svoje výmysly. Navíc v některých případech ho to prostě nenaučíte - správně může být víc variant. Neustálé sledování toho co píšu a opravování je zkrátka zdržující, takže vsázím na psaní bez automatických oprav. Bude se i při tom učit moje slovíčka?

Jinak nevím, proč je v iPhonu tolik klávesnic, když jsou asi v 80% všechny stejné. Navíc pro české uživatele je česká klávesnice na kulový, protože je QWERTY a ne QWERTZ. Pokud tedy chcete QWERTZ, jak jste zvyklí z počítače s českou klávesnicí, musíte si nastavit v iPhonu německou nebo maďarskou klávesnici. Já jsem zvolil tu německou.

Formát mám nastavený na Czech - vyhovují mi české názvy měsíců.

A když už jsem v tom (sice to sem nepatří), řeším teď to deb..ní řazení telefonních čísel v adresáři, pokud jich mám u kontaktu třeba pět. U Nokie jsem měl na prvním místě to nejdůležitější číslo - hlavní mobilní číslo. Jiný mobil, číslo domů nebo do práce jsem měl až na dalších místech. A stejně tak jsem si to poukládal v MacBooku v Address Booku. Jenže po synchronizaci jsou v iPhonu ty čísla seřazený vzestupně. Nedokážu tady slušně popsat svoje "rozčilení", protože u spousty kontaktů mám uložených víc mobilů a teď nevím, který je ten správný. Máte někdo řešení? Mám snad všechny kontakty v iPhonu přepisovat ručně? Pokud to teda kuwa vůbec pomůže. :evil: :evil: :evil:
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

oldrich.mladek

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od oldrich.mladek »

Tak jsem napsal to T-Mobilu ohledně oficiální české lokalizace a zde je jejich odpověď.

Vazeny pane Mladku,

zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 20. ledna 2009.

Prijmete prosim nasi omluvu za casove prodleni pri zpracovani odpovedi na Vasi zpravu.

Je nam lito, ovsem cestina do iPhone 3G od spolecnosti Apple jeste neni k dispozici. V soucasne dobe Vam bohuzel nedokazeme zarucit datum vydani. Jakmile bude k dispozici, pozada Vas automaticky program iTunes v pocitaci o aktualizaci.

S pozdravem a pranim prijemneho dne


Richard Jezek
Zakaznicke centrum T-Mobile

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Razr »

Uz je to potvrzene, ze ceska a slovenska lokalizace se objevi s prichodem firmwaru 3.0 :wink:
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Paly »

Kde to je potvrdene? Zdroj
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Alex-alex
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte dub 01, 2008 3:36 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Alex-alex »

Už je v 3.0 BETA Firmware

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Razr »

nezkoušel někdo tu češtinu z 3.0 vytáhnout? aspoň by jsmem měli neoficiálně oficiální češtinu :)
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od dodo_mt »

Videl si vlastne tu Cestinu? Este absolutne nie je dokoncena takze by to bolo absolutne zbytocne. ;)

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od scorpi »

Navíc mě nenapadá jak by šla vytáhnout ikdyby byla dokonalá. Není jailbreake, tudíž se nedá dostat do systémových složek.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Beavers »

Navíc, co s takovou češtinou, když ve FW 3.0 je spousta nových věcí?

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od Razr »

dodo_mt píše:Videl si vlastne tu Cestinu? Este absolutne nie je dokoncena takze by to bolo absolutne zbytocne. ;)

dodo


neviděl. tak v tom případě to fakt nemá cenu, no :wink:
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: ofik cestina od applu

Příspěvek od djlucas »

ted v poslednim updatu cestiny sem se snazil trosku napodobit oficialni cestinu od applu ale jen trosku :) nektere texty se mi zdaji trosku divne prelozene :)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

Odpovědět