Čeština do iPhone 1.0.2,1.1.1.,1.1.2

Odpovědět
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 216
Registrován: čtv říj 11, 2007 3:16 pm

Čeština do iPhone 1.0.2,1.1.1.,1.1.2

Příspěvek od admin »

Pokud chcete češtinu do vašeho iPhonu.
Kontaktujte společnost Macwell

Máte již nějaké zkušenosti s českou lokalizací ? [/url]

tomkraus

Macwell

Příspěvek od tomkraus »

Pokoušel jsem se je kontaktovat mailem, ale zatím mlčí - neví někdo za jakých podmínek se od nich dá lokalizace získat? :wink:

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Uplne stejne. Poslal jsem jim vcera email a cekam.

icebee

Příspěvek od icebee »

kontaktoval jsem i telefonicky, prý mají problémy a at zaslu emai.... Moc té firmě nerozumím

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Čeština

Příspěvek od Julek »

Mluvil jsem tel. s jednatelem, čeština bude příští týden k dispozici, přehrají češtinu u nich ve firmě bez poškození originálních anglických souborů. Nainstaluje se CZ a restartuje iPhone a bude česky. Chtějí za to 700 kč. Já osobně češtinu nepotřebuji ale to asi každý user iPhonu, ale zase proč to nemít :)

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

Je v ceně i kompletní česká klávesnice? (Tedy možnost psaní ěščř..) Protože 700 jen za to že budu mít menu v českém jazyce... :roll:

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Cestina

Příspěvek od Julek »

Co ja vim tak klavesnice nebude v cestine urcite. Znaky ma novy FW 1.1.1. Ale i kdyz jsou vsechny zamky jiz otevrene s updatem bych jeste chvilku pockal :) Ja to budu zkouset updatovat pristi tyden, cekam az bude fungovat aplikace tretich tran.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

700,- mi prijde docela dost. Na netu jsem videl aplikace na vlozeni azbuky do klavesnice a take nahrani thaiskych fontu. V iPhone jsem nasel adresar s fonty, ale nedokazu tam ceske fonty nahrat. Na druhou stranu, kontakty s českými znaky zobrazí.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

České fonty ani moc potřeba nejsou, jediné co iPhone neumí zobrazit korektně je tučný text (ten převádí na obyčejný - tedy žádná tragédie).

Každopádně pouze přeložení textů a hlášení do češtiny za 700,- mi přijde jako naprosto nehorázná cena, zvlášť když si to šikovnější jedinec udělá sám, a pokud je ještě o něco zběhlejší přidá k tomu i s klávesnicí (ikdyž jen pomocí aplikací)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

700,- bez DPH, takze soukromnik zaplati pres 800,-.

Teoreticky tady existuji jiz jazykove balicky pro ruzne narody

http://code.google.com/p/iphone-language/

takze by stacilo kontaktovat autora a nabidnout mu pomoc pri tvorbe ceske lokalizace a cestina je na svete.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

Přesně o tom mluvím - konkrétně tady stačí "jen" poeditovat spoustu .plist souborů a lokalizace je na světě (troufám si tvrdit že to sám zvládne jeden člověk)

nh4k45i
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 175
Registrován: čtv říj 11, 2007 8:53 pm

Příspěvek od nh4k45i »

S tou češtinou bych to tak nehrotil. Ovládání je přece tak jednoduché a slovník umíme používat určitě všichni (pokud aj neovládáme). Sedm kilíček je fakt moc, takže si počkám až někdo vyběhne s nějakou free verzí a pak ho teprve lokalizuju. Jediný problém byl s automatickou opravou při psaní sms v čj, kdy docházelo k přepisování českých slov podobnými anglickými slovy, ale to se odbourá již při unlocku;-) Věčná sláva všem kdo se na něm podílel.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

No... Slovník je docela učenlivý - bere si slova s e-mailů, sms, i psaného textu, takže po určité době přestane nabízet angličtinu, a za nějaký čas začne dokonce napovídat i česky. Otravný je v podstatě jen ze začátku.

nh4k45i
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 175
Registrován: čtv říj 11, 2007 8:53 pm

Příspěvek od nh4k45i »

j.v. : Tak to slyším novinku a jsem mile překvapen. Čekal jsem normální soubor aj slovíček ale tohle je vážně dobrý.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

On to taky soubor aj slovíček je, jen je obohacený o několik samoučících a předvídacích algoritmů takže v dlouhodobém časovém horizontu dokáže zvládnout i jakýkoliv cizí jazyk.

Osobně neočekávám zázraky, ale na to že mám iPhone teprve dva týdny a většinu textu jsem odepisoval na internet nebo do mailů, občas mi nápověda už nějaký český výraz předhodí (a většinou se i trefí).
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Ja jsem si napovidani textu vypnul jednou utilitou a vubec mi to nevadi. :)

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Moren píše:Ja jsem si napovidani textu vypnul jednou utilitou a vubec mi to nevadi. :)


A jakou, pokud mohu vědět.

Bodl99
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 269
Registrován: úte říj 16, 2007 12:26 pm

Příspěvek od Bodl99 »

Pokud si to pamatuji dobre tak ja jsem to udelal nasledovne v iphonu jsem spustil Installer tam jsem nasel Tweaks a v nich jsem nainstaloval Kb.No a pak uz stacilo zadat Settings > General > Keyboard a tam uz pribude automaticky jeden radek kde se da autocorrect vypnout.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Presne jak popisuje Bodl. :)

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

V tweaks mám pouze Touch calendar fix, nic víc

Bodl99
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 269
Registrován: úte říj 16, 2007 12:26 pm

Příspěvek od Bodl99 »

To je zvláštní :shock: dodržel jsi celý postup správně? Installer>Tweaks>Kb Version 0.01>Settings > General > Keyboard

jenom pro doplnění používám installer který je přímo v iphonu a mam verzi 2.63. Ještě se zkusim podívat po návodu který by měl fungovat přes iBrick a ještak ho doplnim.

EDIT:
Tak jsem našel ještě druhý návod:
1. Stahněte si keyboard

Kód: Vybrat vše

http://www.iphone-ticker.de/wp-content/uploads/2007/07/keyboardplist.zip

2. Ve windows si puste apikaci iBrick.
3. Pomocí této aplikace zkopírujte Keyboard.plist do /Applications/Preferences.app/ a přepište originální soubor.
4. A niní už stačí jenom Settings > General > Keyboard a nastavit autocorrection OFF a je hotovo.

Obrázek


Ps: Doporučuji si nejdříve originál Keyboard.plist zkopírovat do PC pro případ že by jste chtěli vše vrátit do původního stavu.

Jerry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 21
Registrován: čtv říj 18, 2007 3:14 pm

KB

Příspěvek od Jerry »

zapomel jsi jeste na instalaci community sources, coz otevre a zpristupni dalsi packages

Bodl99
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 269
Registrován: úte říj 16, 2007 12:26 pm

Příspěvek od Bodl99 »

Jo to je docela možný já jsem to instaloval už před pár týdnama takže si to moc nepamatuju :wink:

JaRda

Slovník

Příspěvek od JaRda »

Zdar lidi, hele nevite nekdo jestli az se iphone bude prodavat v CR tak tam bude ceskej slovnik???

A jeste mala anketa: kolik tipujete cenu? :)

leeo

Příspěvek od leeo »

Cestina je ke stazeni:

Goto http://glassicstyle.com/iphone/ from your iPhone Safari. And add the source to your AppTapp Installer. Then goto Installer and install System/LanguagePack.

Thanks for Wayne, help finding this program require BSD Subsystem

Zkousel jsem a nejak me to nevzalo, radsi se vratim k anglictine:
-klavesnice bohuzel zustala ENG
-je tam nekdy nemeckej vyraz (treba "No events" v kalendari)
-neni ceskej slovnik (mam autocorrection off)
jinak je to s hackama a carkama. Snad bude pristi verze lepci.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

Je sice hezké že nám to oznamujete, ale LanguagePack už tu byl zmíněn nejednou. Příště by stálo za to nejdříve trochu pohledat na fóru jestli nepostujete duplicitu:

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?p=68#68

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t=43
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

JaRda

Příspěvek od JaRda »

cus, myslel sem jestli v iphonu bude ceskej slovnik, jako na psani sms a podobne, ne cestina v menu.. 8)

(treba nevite nekdo jestli se v nemecku, nebo francii prodava s jejich jazykem slovniku nebo je tam anglickej..)

:idea: dik

leeo

Příspěvek od leeo »

j.v. píše:Je sice hezké že nám to oznamujete, ale LanguagePack už tu byl zmíněn nejednou. Příště by stálo za to nejdříve trochu pohledat na fóru jestli nepostujete duplicitu:

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?p=68#68

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t=43


pardon, narazil jsem tu jen na povidani o lokalizaci za penize, ze free zatim neni. Tak nic, priste se podivam lip... :oops:

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

to víš že bude v národním jazyce dokonce pro němčinu už slovníky jsou viz můj thread ČS - klávesnice je tam odkaz na program na tvorbu klávesnice a slovníku do iPhonu

JaRda

re:

Příspěvek od JaRda »

heej, diky moc, konecne mi nekdo odpovedel :)

mozna to neni predmetem tohohle fora, ale jak pises o vlastnich programech pro iPhone, takze to se musi cracknout ab tam sly doinstalovat neoficialni programy ? (coz s posledni verzi firmwaru nejde sem slysel nebo coze)

Ale jak na to tak posledni dobou koukam tak to s tema omezenima nebude zas tak horky takze do nej asi hned pujdu pokud nebude stat 15 a vic :)

A vcera sem s tim videl nekoho v tramvaji a dokonce ani i ty rozmery nakonec pujdou nak prezit :)

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

tak běž do iStylu na Andělu v Praze tam ho mají můžeš vyzkoušet.
Jinak jailbreak i u FW 1.1.1 není problém a ano je nutný jinak nejdou doinstalovat další programy.

jo a doporučuju zasilkovousluzbu.com mě vyšel na 9500 komplet i s poštovným a za tuhle cenu se u nás nebude prodávat 100% :lol:

JaRda

JaRda

Příspěvek od JaRda »

No vidis, to je dobrej napad:) ja byl v apple centru na andelu a meli ho tam bloklej a ani mi ho nepucili do ruky:)

Jj, a s tou zasilkovou sluzbou sem to zrovna cet, 9,5 je moc dobra cena..
Ale jenem se celkem bojim reklamace, ja sem na tohle celkem smolar , uz mam tretiho ipoda nanoII kazdej s jinou zavadou... , a u ovladani vod macbooka se mi jeste nepovedlo vyndat baterku :)

I kdzy za 9,5 se mozna i vyplatej opravy ze svyho..

Predem sorry za asi hloupy otazky: ale takze jailbreak je vsechno co staci na provoz v CR? Nebo u novyho FW jeste neni crack pro provoz v CR?

dik moc...

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Zkus pořádně přečíst návody na tady na ostatních servrech či využít google. Pokud umíš anglicky tak http://www.hackint0sh.org/ . Jinak jailbreak znamená jen že dostaneš přístup do souborového systému telefonu - můžeš instalovat aplikace atd. Telefon musíš napřed ale ještě aktivovat. A pak nainstalovat nějakou aplikaci, která defacto provede ten unlock na simkarty(např AnySim, Ipsf atd.)

A minule jsem byl na Andělu telefon fungoval, půjčili mi ho a na základě toho jsem se až pak rozhodl pro koupi.

A ta záruka se řeší v jiné diskuzi tady na fóru takže hledej...

JaRda

re:

Příspěvek od JaRda »

okok, diky moc, jdu hledat :)

Tukan

4eština

Příspěvek od Tukan »

Je to divné, ale včera jsem tam byl bez objednání a čeština byla na počkání a vše OK. Miloš

Dzunk
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 06, 2007 7:05 pm

Příspěvek od Dzunk »

stacilo kdyby se tu vsichni na foru slozili a kazdej by si vzal urcitou cast ty aj a prelozil by to ale nwm jestli to jako jde pres nakej progaram nebo co fakt netusim ale dytak bych tak pomoh

erda

Příspěvek od erda »

Dzunk píše:stacilo kdyby se tu vsichni na foru slozili a kazdej by si vzal urcitou cast ty aj a prelozil by to ale nwm jestli to jako jde pres nakej progaram nebo co fakt netusim ale dytak bych tak pomoh


No líp to přeloží jeden člověk, protože přeloží vše stejně. Klidně bych se taky zapojil, ale musím zjistit jak :-)

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

TAk myslím že to není zas až tak těžký editují se tam jen věci v plist-ech ale je s tím práce jinak jsem založil diskuzi kde je odkaz na program s kterým jde vytvořit čs klávesnici a slovník... tak tím bys mohl začít :lol:

maybe

Příspěvek od maybe »

Nevim jestli to tu nebylo, pokud jo tak se omlouvam, ale pro me novinka:

Obrázek

Staci podrzet prst na pismenku dele a objevi se nabidka, bohuzel pro nas cestinare ne vsechny hacky a carky sou k dispozici :(

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Jo to je všeobecně známá věc že FW 1.1.1 podporuje určité dikaritické znaky ale jen západoevropské pokud se nepletu

Odpovědět