custom CZ/SK image

Odpovědět
whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

custom CZ/SK image

Příspěvek od whisky96 »

prave som vytvoril a otestoval slovensky custom image (standardny .ipsw subor, ktory sa instaluje cez itunes) - po nainstalovani mam v telefone automaticky slovencinu a par aplikacii, ktore so si vybral

bola to len skuska konceptu, nakolko vsak funguje, chcem sa pustit do vytvorenia 1.1.4 SK/CZ image, kde uz bude po nainstalovani vsetko co clovek potrebuje pre fungovanie na slovensku alebo v cechach ...

mate nejake poziadavky na aplikacie, ktore zahrnut ?? (napr. TeeVee CZ/SK)

zaujemcom mozem image spristupnit na testovanie

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od Paly »

Zdravim Ta :), tak to si dobre vymyslel, ze chces urobit image :).

Zaujemcom som, ale az ked tam bude dost aplikacii, ktore fakt potrebujeme na prezitie :D.

- WeDict uz aj s ceskym prekladom
- TerminalV + SUID Lib fix
- Kontakty na ploche
- BossPrefs
- SwirlyMMS
- Converter aj ceskym prekladom :)
- Kb2
- Weather Icon Fix

Na zaciatok by toto stacilo :)
Prijal by som takyto balicek, ale s tym, ze sa mi slovencina a cestina napr len nainstaluju, ale nezmeni sa mi jazyk bez toho aby som to ja chcel :)

Tieto aplikacie budu v Installeri v Uninstal? alebo ako to urobis?
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od drsny »

dobry pocin, to udela spouste lidi radost!

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od whisky96 »

Paly píše:Zdravim Ta :), tak to si dobre vymyslel, ze chces urobit image :).

Prijal by som takyto balicek, ale s tym, ze sa mi slovencina a cestina napr len nainstaluju, ale nezmeni sa mi jazyk bez toho aby som to ja chcel :)

Tieto aplikacie budu v Installeri v Uninstal? alebo ako to urobis?


jazyk sa nezmeni, stale bude anglictina, ale v nastaveniach pribudnu dalsie 2 jazyky (slovencina, cestina), ktore si mozes vybrat ked budes chciet

nebude to v instaleri, ale bude to stiahnutelny subor .ipsw, ktory si nainstalujes cez iTunes (ako ked si standardne robil upgrade na novsi firmware) - a po nainstalovani tam uz nebudes musiet nic pridavat cez installer, pretoze tam to uz vsetko bude

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od Paly »

tomu .ipsw chapem velmi dobre ;)

asi som ja zle napisal poslednu otazku :) Ked si natiahnem do iPhone SK/CZ.ipsw (priklad nazvu) tak tie aplikacie, ktore som napisal budu uz akoze v Installeri, aebo budu nainstalovane a nebudu sa moc odinstalovat? len vymazat manualne (vstupenim do iPhone a stlacenim delete)?

Toto ma zaujima dost velmi lebo ak tam nebudu bude to dost zle :) ked vydaju update tak o tom ani nebudeme musiet vediet :).
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od drsny »

asi by nebyl problem upravi script localpackges v installeru, aby sly pripadne nektere z aplikaci vyhodit jinak nez rucnim smazanim

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od Paly »

Tak to je potom dobre :) ked toto bude funkcne na testovanie tak to asi skusim :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

fajnman

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od fajnman »

Ja bych to tez zkusil, bude to uz pristi tyden? Mam v planu delat dva iPhony. :-)

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od tvosi »

mam jeste pozadavek na aplikaci Books...knizky docela ctu a dost by mi chybela
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od whisky96 »

fajnman píše:Ja bych to tez zkusil, bude to uz pristi tyden? Mam v planu delat dva iPhony. :-)


verzia s predinstalovanou slovencinou a cestinou bude uz dnes (teda uz je hotova, prave ju testujem ci korektne funguje) ...

k tym dalsim aplikaciam sa dostanem az neskor, hlavne nechcem aby ich bolo velmi vela (a momentalne to vyzera ze kolko ludi tolko chuti)

fajnman

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od fajnman »

no ja bych ti nejradsi poslal obrazovku, co tam vsechno mam.. :-)

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od whisky96 »

prosim,

bude to 1 image file, ale mali by tam byt iba veci, ktore su spolocne pre maximum ludi ... davam hlasovat o 5 aplikacii, ktore tam zahrnut

automaticky tam bude zahrnute (mimo tych piatich):
- kb2
- appsupport patch
- sk lokalizacia
- cz lokalizacia
- TeeVee SK/CZ

takze co este ?

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od Moren »

Rozhodne je to zajimavy pocin. Zvlaste pokud pak bude snadne upravit novejsi firmware aby obsahoval vse co mam v iphonu ted. :)
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

watterman

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od watterman »

Asi takhle, chápu co chceš udělat a je to velmi dobrý krok, ale pro začátečníka by bylo nejlepší následující:
Firmware 1.1.4 (prozatím) Cz s:
- čeština
- Mobile Enhancer + česká klávesnice
- odblokovaný, aktivovaný, jailbreaklý
- BootNeuter (BL 4.6)
- Installer (Pokud možno, česky)
- Fixy, které je potřeba nainstalovat pro srpávnou funkčnost iPhone v čechách...

Firmware 1.1.4 Sk
- slovenčina
- Mobile Enhancer + česká klávesnice
- odblokovaný, aktivovaný, jailbreaklý
- BootNeuter (BL 4.6)
- Installer (Pokud možno, slovensky)
- Fixy, které je potřeba nainstalovat pro srpávnou funkčnost iPhone na slovensku...

Nevim promiň ale příjde mi jako úplně "tupé" když to tak řeknu dávat do iphone aplikace a potom to dávat na veřejnost jako Cz a Sk firmware... Podle mě by to mělo být bez všech otravných aplikací (ať si každý nainstaluje co bude chtít) ale ať má hned po nahrání firm připravený iPhone ke všem činnostem + lokalizace... Navodil si sem velmi dobrý nápad, pokud by jsi byl za to, aby tam byly i ty aplikace, dej vědět a já se vrhnu do výroby toho Cz / Sk firmware, podle toho jak jsem to popsal :-) (Ale nechci ti krást nápad)

Víš co jako chápu, aby hned měl začátečník komunikátor se všemi dobrými aplikacemi, ale je tu několik problémů:

1) aplikace se dost často aktualizují -> musel by jsi aktualizovat často svůj pack
2) Co když někdo třeba jednu z aplikací chtít nebude? Jak ji neznalý nováček odinstaluje, když nebude nainstalována přes Installer? Nevim jestli mu budeš radit, kde které soubory má vymazat a čím atd... ;-)

EDIT: ÁÁha, promiň až teď jsem si přečetl celý topic :-)

vesi
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 05, 2008 7:58 pm

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od vesi »

Já osobně bych se taky přimlouval za CZ rom, vím že už tu pokus byl viz. http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=32&t=3316&st=0&sk=t&sd=a, ale pak se image stáhla kvůli restrikcím v poskytování CZ lokalizace. Já například patřím mezi nováčky a už několik dní se peru se zobrazením jména volajícího, musel jsem dělat několikrát restore (které stejně nepomohlo), CZ lokalizaci kterou jsem stáhnul před týdnem mi teď stáhnout nejde, protože se mě nevygeneruje ticket, atd, atd. Myslím, že by začátečníkům moc pomohlo mít image, kde budou tyhle základní věci pořešené a nebudou se muset trápit bez výsldeku jako já :wink: Taky bych tam nedával věci, ketré se aktualizují, ale alespoň základní fixy pro bezproblémový chod telefonu + něco na kopírování kontaktů ze sim, nechapu, že Apple nezobrazuje sim kontakty :evil:

Diablo

Re: custom CZ/SK image

Příspěvek od Diablo »

Ve FW 2.0 je primo zabudovana funkce Exportu kontaktu ze SIM karty primo do telefonu , takze Apple tohle napravil.

Jinak s Custom FW 1.1.4 uz asi nepocitej vsichni driv nebo pozdeji prejdou na novou 2.0 , a cestinu uz bude pravdepodobne mozne stahnout z oficialnich zdroju ( zrejme v novem FW 2.1 by mela byt uz i oficialni podpora cestiny )

Odpovědět