Flappy Birds

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých hrách. Váš príspevok by mal obsahovať názov hry, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Flappy Birds

Příspěvek od Smrdaky »

http://smartmania.cz/bleskovky/flappy-b ... autor-6939
z
Tak koukam ze autor zrejme zkousi de..litu uzivatelu a poedlo se mu, hra je v TOP a tak prijmy z reklamy budou nekolik milionu a ne ten jeden milion denne, jak brecel

http://smartmania.cz/bleskovky/autor-mo ... korun-6929

N nez jsem si ji stihl stahnout tak uz je vypnuta :-) no asi jen apple bude vedet, o kolik se zvysily prijmy z reklamy :-)

Kdyby mu znicila zivot tak mebude na twitru predem psat, ze ji za 22 hodin vypne ze...

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od next751 »

Skoda, ze ju uz zmazal. Ja byt na jeho mieste, tak ju necham a valam sa v peniazoch :D Este dnes som si ju chcel po vecer hrat :D

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Flappy Birds

Příspěvek od fAUSt »

Já tomu pořád nerozumím, nezasvětíte mě někdo do tohohle byznysu? :D Vždyť takových her je přece plno, proč zrovna tohle?
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Podle mě zanedlouho přijde s tou samou nebo velmi podobnou hrou s jiným obchodním modelem – dá ji za 0,89 nebo 1,79 €. A taky se divím, proč je zrovna toto úspěšná hra. Vím že jsem kdysi hrál něco podobného akorát s jinou grafikou. Holt tak to asi chodí, něco se ujme a něco ne :)
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od next751 »

Tak toto chytilo par ludi a uz to slo. Ale aj ja mne sa to zda divne, ze preco by ju mazal, ked mu to zaraba take peniaze.

0XEEr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 312
Registrován: čtv kvě 05, 2011 8:47 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od 0XEEr »

Je to velka pecka, jakej mate rekord? Ja uz prekonal 150 :)

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od next751 »

Ja mam 13 :D

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od ls8 »

Co jsem četl, tak důvod, proč aplikaci odstranil, byl právě nečekaný úspěch a pozornost, kterou tím na sebe upoutal. Tisíce emailů, příspěvků na Twitteru, to všechno ho rozhodilo natolik, že se radši stáhl zpátky.

http://toucharcade.com/2014/02/04/flapp ... sks-media/
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Manek49 »

Já vydělávat takovýhle prachy, tak mi jsou tisíce e-mailů a příspěvků na Twitteru u zadele :-) Nějak se mi to nezdá :-) BTW, můj rekord je 11 :-D

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od ls8 »

Ono mu to bude vydělávat dál, protože kdo to má nainstalované, může samozřejmě hrát dál, a peníze nese robrazovaná reklama, která se bude zobrazovat i nadále.

P.S. Kdo si nestihl hru stáhnout, dokud byla na AppStore, na eBayi lze zakoupit použitý iPhone s nainstalovanou touto hrou za pouhých 99,900.- dolarů. :%)

Via http://www.cultofmac.com/265735/bids-ip ... 0000-ebay/
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od mrzic »

OT: ls8: doplním, ono je to i u nás na aukru. Cena 3 999 Kč
Prodám své Apple ID s legendární hrou flappy bird, kterou autor stáhl ze storu, takže je k nesehnání. Telefony s touto hrou se běžně pohybují okolo 25 tisíc, zahraniční aukce okolo 2 milionů!!! Já vám prodám za uvedenou cenu svůj účet, který si zadáte do iPhonu, změníte heslo, stáhnete hru a můžete začít hrát!

http://aukro.cz/prodam-sve-apple-id-s-h ... 74037.html
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Jadro »

Akorat ze Apple ID je k nicemu ne? Kdyz uz neni v Appstore, tak ji nenainstaluje, musel by ji mit v iTunes. Nebo se pletu? Telefon, kde je hra nainstalovana je neco jineho... Tam to jde.

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Jadro píše:Akorat ze Apple ID je k nicemu ne? Kdyz uz neni v Appstore, tak ji nenainstaluje, musel by ji mit v iTunes. Nebo se pletu? Telefon, kde je hra nainstalovana je neco jineho... Tam to jde.

Apple ID a poslat IPA soubor nebo prodat telefon i se svým Apple ID a odtud jde aplikace zkopírovat do PC a někam zazálohovat.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od mirmo80 »

Mne to príde ako nejaký marketingový ťah, ktorý ma vzbudiť enormný záujem o hru. Potom sa zrazu objaví akože ešte na chvíľu a všetci sa zbláznia aby si ju stiahli. Veď tým, že hru stiahol z Appstore, zrazu neprestane zarábať a zrazu neprestane byť autorom aplikácie. A keď ten tlak neunesiem, tak zamestnám nejaký support tím a neriešim.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od dalzap »

Popravde mu i verim. Vzijte se do kuze mladeho studenta, ktery zacne takhle vydelavat. Ma potom obrovskou zodpovednost a mnoho starosti a pokud se mu takovy zivot nelibil, tak ho zcela chapu.

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Arcane »

hlavně ve Vietnamu je to také jiná kultura. Ale podívej se na to z pohledu developera. Chceš vyvinout něco, co se lidem bdue líbit, něco pěkného. A zprasíš hru za 2 dny, která nemá originální namět, originální art, stupidní gameplay mechaniky a prostě je hnus. Náhodou ti to vyšlo, vydělalo ti to. A když pomineme to, že budeš jako developer známej jednou z nejblbějších her, což by případný kariéře jako developera moc neprospělo, tak ti ze dne na den začnou volat novináři, lidi psát na twitteru, nadávat ti, denně ti přijde stovka výhružek smrtí apod. Ono je lehké říct si, že vydělává mi to 50 tisíc USD denně, nic se neděje, ale ono nejde negativní kritiku přehlížet. I kdyby to byl jen jeden člověk ze 100, tak se zaměříš hlavně na tu kritiku. A ted si představ to masivní měřítko, který má tahle hra. Jak i sám psal na twitteru, lidi příliš přeháněli s tou hrou. Udělal jí pro radost a vznikaly z toho videa, kde lidi nadávaj, ničej věci apod.

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od next751 »

Aj ja som slusal dat moj iphone drazit na ebay :D ved preco nie, ked to tam ide. Ale stale tam mam problem cosi z inzeratom a ani mi nevedeli poslat jednu sprostu sms na potvrdenie, tak museli zavolat :D som zvedavy kolko mi to zozere

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Sphyn0x »

Arcane píše:tak ti ze dne na den začnou volat novináři, lidi psát na twitteru, nadávat ti, denně ti přijde stovka výhružek smrtí apod.

Telefón nastavím na blokovanie cudzích hovorov, vymažem/zmením si Twitter, mail a FB takisto. Ďalej neriešim a užívam si love.
///M

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Asi tak. Když je někdo nervák, nemá tu hru hrát. Takových těžkých her tady bylo více, jen teď jsou lidi asi více přiblblí nebo já nevím... Každopádně hrát něco dobrovolně, rozbít mobil a pak z toho vinit vývojáře je sprosté.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

shecklerr
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pon čer 14, 2010 10:33 am

Re: Flappy Birds

Příspěvek od shecklerr »

Nevite nekdo, jak by se dala stahnout bez jb? zkousel jsem ji stahnout pres torenty a hodit ji do itunes a nechce se to nainstalovat :/

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od ls8 »

Hra už není v AppStore, takže už jí nejde nijak stáhnout a nainstalovat. Lze jí ale hrát na webu: http://www.cultofmac.com/265763/flappy- ... -play-mac/
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od shimie »

iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Arcane »

Sphyn0x píše:
Arcane píše:tak ti ze dne na den začnou volat novináři, lidi psát na twitteru, nadávat ti, denně ti přijde stovka výhružek smrtí apod.

Telefón nastavím na blokovanie cudzích hovorov, vymažem/zmením si Twitter, mail a FB takisto. Ďalej neriešim a užívam si love.

Takže řešením je odprostit se od světa? :D Navíc to není tak jednoduché. V první řadě lidem odpovídal na dotazy jako normálně, snažil se pomáhat, ale když viděl, co se z toho zvrtlo...

A to že takových her je více, ano to je pravda, ale většinou maj vývojáři takhle úspěšných her nějaké PR oddělení, které se o komunikaci stará. To ale neznamená, že by ani oni nedostávali výhružky smrti. A věř tomu, že prostě není jednoduché vyrovnat se s kritikou na internetu, mám s tím zkušenosti. Lidé si myslí, že když ti nadávají na internetu, tak to nemá žádnou váhu, jako kdyby ti to řekli normálně.

Však si o tom něco přečtěte, koukněte na jeho twitter a tak.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

No ale proč by tu hru, pokud nemá programování pouze jako koníček, vydával? A potom se ještě The Verge svěří, že mu vynáší $50000 denně? Podle mě to je jen obyčejný kluk, který takový úspěch nečekal a lekl se. Já bych se asi taky lekl :-)
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Arcane »

No vždyt o tom mluvím. Je to jen kluk, kterej vydal hru, která je v appstoru tisíckrát a ta jeho se zrovna chytla. Ale přeci každý, kdo něco programuje si přeje dělat víc a lepší věci. Stejně tak i on, tohle není jeho jediná hra, kterou má. Ale asi nechce bejt do budoucna známej jako autor týhle hry. Prostě to neni dobrý. A nebylo to ani tak, že by hned šel rozdávat rozhovory a chlubil se tím, je to právě naopak :) ostatní se na tebe snesou a nedaj ti pokoj, dokud na něco neodpovíš :)

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Marthin »


Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Flappy Birds

Příspěvek od Smrdaky »

Lincoln Six Echo píše:No ale proč by tu hru, pokud nemá programování pouze jako koníček, vydával? A potom se ještě The Verge svěří, že mu vynáší $50000 denně? Podle mě to je jen obyčejný kluk, který takový úspěch nečekal a lekl se. Já bych se asi taky lekl :-)


Ano a uz i prababicka rikala: nejhorsi smrt je z vydeseni, aneb stres :-) takze autor neni o nic mene psychopatem, nez jeho psychopaticti zakaznici, rozbijejici telefony :-)

Nevim o tom, ze by normalni jedinec se chlubil poctem stazeni nebo ziskem ( teda vyjma apek, ktere chci prodat za 1,5 miliardy usd jako clash of clan) - anebo nekdo vite o nejakych takovychto proklamacich, zenrickach vynosu z apek?. To ho spise nekdo sejme ted, pote co na sebe prozradil, ze je v baliku :-)

Stejne jako ohlasit predem, ze za 22 hodin to stahuji... To stahnu hned a v tichosti, z tech penez si zaplatim psychologa a pr tym, pripadne je venuji potrebnym, pokud me desi mamon. Zkratka at uz byl duvod jakykoliv, ve vysledku to pouze marketingove pracuje pro zviditelneni autora, coz je presne to, co udajne nechtel...

Arcane píše:statní se na tebe snesou a nedaj ti pokoj, dokud na něco neodpovíš :)

Jo a proto dava rozhovor Wall Street Journal, nejde o zadneho studentika a ve vysledku je to at uz zamysleny nebo nechteny PR :-) vzdyt negativni reklama zajisti, ze na dalsich hrach bude rejzovat o 106 :-)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od ls8 »


Zobrazit video na http://youtu.be/gD-nzHy2DdU
Kód do fóra: [youtube]gD-nzHy2DdU[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Flappy Birds

Příspěvek od Barberry.pha »

Já si myslím že jde o dobře promyšlené PR, kde "chudák" nějaký studen je najednou ve středu zájmu, dává rozhovory jak je na tom špatně psychicky a jak z toho má takový peníze a že tu hru bude muset stáhnout, ale až za 22 hodin. Ve fínale to stáhne i ten kdo by to neudělal a zkusí co na tom je a další prachy z reklamy.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

stefan902
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 29
Registrován: úte lis 24, 2009 9:14 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od stefan902 »

To video ako návod by som použil na všetky mobily hentej značky :D

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od next751 »

Aj na ostatné :D

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: Flappy Birds

Příspěvek od lofounek »

Hru na podobny zpusob iCopter jsem hral na iPhonu uz pred nekolika lety. I ted je i kdyz v trosku upravene podobe ke stazeni na AppStoru. Jinak ten programator mel pry i problemy kvuli autorskym pravum, protoze si vypujcil nektere prvky z Maria a mozna i jinych starickych her.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

Odpovědět