Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odpad,

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých hrách. Váš príspevok by mal obsahovať názov hry, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odpad,

Příspěvek od Slimák »

Zajimal by me Vas nazor, jaky mate nazor na aktualni dostupnost her po strance originality, obsahu a hratelnosti?

Ac nejsem hardcore hrac, tak mam takovy pocit, ze posledni dobou vychazi samy odpad...Dnes jsem nad tim premyslel a dospel jsem k zaveru, ze tenhle pocit mam od vydani XCOM, ktery pro celou herni platformu na iOS (mozno i Android) nastavil latku extremne vysoko. Je mi jasne, ze kazdy hrac (uzivatel) ma jina kriteria a co jednoho famozne bavi, druheho nudi.

Kdybych strucne jmenoval hry, ktere me napric iOS maximalne oslovily, tak jednoznacne Clash of Clans, GTA Vice City, Carmageddon, XCOM, Badland, Limbo, mozno Angry Birds rada Star Wars, Dungeon Hunter 4, Osmos, Blitz Brigade, FieldRunners 2, Bike Baron, Tiny Troopers 2, Minion Rush. Tim ale muj vycet konci. V posledni dobe postradam hry, ktere by byli po strance originality a hratelnosti na vysoke urovni s obsahem hratelnosti vyssi nez jen par hodin.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Zemlicka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: úte dub 07, 2009 4:48 am

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Zemlicka »

skus plague inc = si choroba/vir mutujes a tvoja uloha je vyhubit ludstvo na strategickeh mape :)

dalej by som rad odporucil Superbrothers: Sword & Sworcery EP = netradicna pocitova zalezitost

undercroft = rpg zo starej skoly ( krokovaci dungeon)

.... snad sa bude nieco pacit.Este by som si urcite spomenul na nejake..
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Anndy »

Heh. Ja mam tento pocit poslednych 20 rokov hehe.
Ono to bude skor vekom ako hrami. Cim horsia grafika a viac naznakov, tym musi byt pribeh a atmosfera lepsia. V zasade sa dnes vsetci sustredia na grafiku a zbytok tak nejako nie je.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Smrdaky »

Jestli o necem reknete ze je to odpad, tak nejdrive ukazte, co jste kdy (za neodpad) naprogramovali sami :-)

Odpad je, kdyz je to preplnene reklamou.

Zkus

https://itunes.apple.com/cz/app/tentacl ... 19725?mt=8

Je to dost dobra hra viz hodnoceni ale mam uz pocit v multiplayeru nekoho pripojit.

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odpad,

Příspěvek od Pr3dator »

Smrdaky: Nejako mi uniká tvoja logika, takže preto, že som nikdy nevyvinúl OS, nemôžem povedať, že Android je odpad? :D Inak k téme, tiež si myslím, že to ide dole, hlavne kvôli iAP.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od jackherrer »

OT: tentacle wars - hodne luxusni hra (hraju ji kazdy den rano na zachode :D)
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Metalgirl »

Mám úplně stejný pocit jako slimák. Některé hry mě nějakou dobu bavily, třeba ze začátku angry birds, ale čím více řad přibývá, tím méně ubývají u mě na atraktivnosti. Auta taky nejsou bůhví co. No a takové ty ostatní ťapací či logické hry mi příjdou nudné a graficky špatné a bez jakékoliv pointy. Někoho dalšího to ale bavit samozřejmě může. Osobně už hry na iDevices nějakou dobu nehraju.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od TDa »

Dobré hry jsou od nezávislých vývojářů, ti totiž neopouští Premium model k dnešnímu "freemium" modelu.

Nemají totiž dostatečné jméno na to, aby si novou (=neznámou - žádné reklamy měsíce dopředu že hra vyjde) "koupili" za free a potom cucali peníze z inapp - nikdo si to nevyzkouší, protože to bude automatiky odpad co nemá cenu zkoušet. Když je hra dobrá, komunita hráčů se o ní dozví.

Ukázka takových vývojářů je třeba Foursaken media - tvůrcy Bug Heroes (pozor, první měsíc v r. 2014 má vyjít dvojka!), Block Fortress, Heroes and Castles a jiných

RazR08
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: ned úno 08, 2009 12:45 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od RazR08 »

zdielam rovnaky nazor. s hrami co vymenoval slimak sa uplne stotoznujem, preto skusim poradit plague, ale to tu uz niekto pisal. je to teraz premna jedina hra, ktoru hram dlhodobo. ked sme uz pritom, nepozna niekto na iphone nieco na styl rome total war?

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odpad,

Příspěvek od Slimák »

Metalgirl: take posledni dobou moc nehraji, ale kdyz uz neco pustim, tak me to na chvili udrzi :-) Je toho ale cim dal mene a alespon takovy XCOM si nyni vychutnavam. Pak tu jsou i hry, ktere hraji dlouhodobe, ale definoval bych to jako zlozvyk, protoze ac me takovy Clash of Clans uz prestava bavit, tak jsem si na nej zvyknul, protoze kdybych prestal hrat, veskery cas venovany teto hre by prisel vnivec.

Hry, ktere jsem vyjmenoval a mozna bych i nejakou dalsi pridal, tak je vnimam jako hry, ktere v danem zanru nastavili latku extremne vysoko. V te prakticke casti to mam tak, ze kdyz odehraji FieldRunners 2, ktery povazuji za elitu v defense zanru, ktery vynika svou kvalitou od hratelnosti, pres grafiku, optimalizaci az po obsah, tak v danem zanru je problem najit dalsi defensu hru, ktera bude stejne spickova, ne-li lepsi. Hodne defense her je vynikajicich, ale pravdepodobne jsem narocny, protoze uz je vnimam jako slaby odvarek, ci kopie, v nekterych pripadech bohuzel i zminovany odpad. Takto podobne to vnimam i u jinych zanru a najit neco, co me prekvapi, je velmi tezke a v posledni dobe se tak nestalo. Tesim se na den, kdy si snad prectu informaci, ze bude portovan Fallout 2, datadisk XCOM ci jine perly, ale neco je realita blizke budoucnosti, neco je bohuzel jen snem.

Za app jsem utratil jiz par stovek her, nektere hry hral jen par minut, jine hodiny. V iPadu mel hry, ktere jsem dodnes jen vyzkousel, ale bohuzel neoslovili ci je predcila jina hra nebo novy dil viz. napr. Angry Birds Star Wars 2 (prvni cast jsem hral max 15min). Nyni jsem udelal cistku a nechal si v iPadu jen hry, ktere jsem zminil a dale hry, u kterych vidim potencial, ze se k nim urcite vratim, byt jsem nektere jiz dohral, ale svym podanim nastavili onu latku hodne vysoko. Z plochy o 20ti her se vybira mnohem lepe, nez ze trech ploch o 60ti her, kdy mam dilema: "hmm, tak co si zahraju, ja neviiim" :-)

Smrdaky: radeji se k Tve argumentaci o vyvoji nebudu vyjadrovat, jednak si nebudu prasit vlakno, kde se vsichni vyjadruji rozumne a k veci, dale bych nerad zacal polemizovat o tom, co kdo ve svem zivote dokazal, protoze bych te nerad svymi pribehy zostudil. :D Na druhou stranu te ale pochvalim za doporuceni, vyzkousim :-)
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Smrdaky »

Slimak: Pripada mi to jako Volejte Rediteli - Vovkovi. To uz asi dnesni omladina nepamatuje, osobne nechapu - nelibi, nehraju a je to :-)
Prdator: no OS je ponekud jina kapitola, je pouze nekolik malo lidi, kteri udelali OS. Ale vypublikovat hru muze kazdy, komu bylo 18 let :-)

Metalgirl píše:Osobně už hry na iDevices nějakou dobu nehraju.


A na čem teda hraješ?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Metalgirl »

Hry nehraju, jsem člověk, co se bez nich obejde. Jedině, kdy jsem hrala hry, bylo na iDevices a teď už ani to ne.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Smrdaky »

Tim se to vysvetluje :-) ostatne zenske obecne haji hry asi o 99,8% mene, zjistili vedci :-)
znam lidi i zny i okolo 70 co hraji, treba sudoku...

saikan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: pát pro 30, 2011 4:02 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od saikan »

Posledni dobou mi prijde, ze se kazdy snazi z toho vytriskat co nejvic penez. Bud je to styl hra zadarmo, ale kdyz nic nekoupis je (temer) nemozny se dostat dal nebo co driv byla jedna hra tak dnes je to nekolik kratkych dilu, kazdy zpoplatneny. Driv jsem si obcas neco koupil, ale posledni dobou se mi tyto vyse popsane styly nelibi a uz jen z principu nekupuji. Hraji zcela vyjimecne.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Smrdaky »

Me to neprijde, ze je to bez placeni nehratelne, asi jak co...


.

split
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: pát zář 12, 2008 3:58 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od split »

Slimák píše:Kdybych strucne jmenoval hry, ktere me napric iOS maximalne oslovily, tak jednoznacne Clash of Clans, GTA Vice City, Carmageddon, XCOM, Badland, Limbo, mozno Angry Birds rada Star Wars, Dungeon Hunter 4, Osmos, Blitz Brigade, FieldRunners 2, Bike Baron, Tiny Troopers 2, Minion Rush. Tim ale muj vycet konci. V posledni dobe postradam hry, ktere by byli po strance originality a hratelnosti na vysoke urovni s obsahem hratelnosti vyssi nez jen par hodin.


Uz len z tohto vypisu vidno ze vobec hernu scenu nesleduje, lebo tam mas len komercne zname blbosti :) Dobrych hier vychadza neskutocne vela. Samozrejme ze casom ma clovek ovela vacsie naroky na originalitu, ale aj tak mam pocit ze tyzdenne vyjde aspon 5 vysoko kvalitnych a zaujimavych hier.

A aby som len tak nekecal do vetra tak tento tyzden by som odporucil Device 6 a Mimpi. Mimpi je pritom dokonca ceska hra :)

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Slimák »

Presne tak, nesleduji :D Diky za doporuceni, klidne dalsi prihod... :-)
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Smrdaky »

Split, 5 vysoko kvalitnich? Az tolik jich stoji za pozornost? A nechces linknout nejaky zdroj, kde jsou tydne popisovany?

Treba neco jako http://freeitunessongs.blogspot.cz kde neunavne kopiruji free conen z iTunes, vychazi kade utery..


.

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od JanGottwald »

Osobně si myslím, že "herní scénu" na iOS dost pokazily Free-to-play hry a hlavně In-App Purchases. Osobně jsem ochoten za dobrou hru zaplatit klidně i 200 - 300,- Kč, ale nehodlám se smířit s tím, aby mě hra i po zaplacení neustále v něčem omezovala a snažila se ze mě vytáhnout ještě víc peněz. Tomu je krásným příkladem Real Racing 3, o kterém toho tady bylo na fóru napsáno až až. Já tu hru hraju už jen ze zvyku a z toho, že v sobě neustále živím naději, že se autoři proberou a sleví ze svých hamižných nároků a vsadím se, že takto nepokazili vývojáři jenom Real Racing 3.
Poslední dobou mi nejvíc zvedlo náladu RPG Iesabel, které má sice své mouchy, ale za ty peníze je to výtečná hra a když si uvědomím, kolik času jsem proseděl u opět hamižného Dungeon Huntera 4, tak mi je blivno. Doufám ovšem, že lidi začnou být těmito hrami taky dost znechucení a vývojáři se časem opět vrátí k placeným hrám bez reklam, omezení a nákupů.
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od jackherrer »

naprosto souhlasim... osobne by se mi libil model ze free bude hra s reklamou + nejake omezene pocty levelu ale po zaplaceni, klidne jak rikas 200-300 Kč, zmizi reklama a pridaji se levely, ano nektere hry uz takle funguji, ale libil by se mi tenhle model u x dalsich frremium her, ktere sou tim omezenim(kdyz nenakupujete) temer nehratelne
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Mortez
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát črc 10, 2009 2:00 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Mortez »

souhlas.. škoda. poslední dobou jít na appstore a najít něco hratelného je skoro nadlidský úkol.. :( mě osobně hodně baví xcom - za ty prachy fakt super.. jinak poslední dobou skoro nic hratelného..

OT: jackherrer nehrál jsi UO? :) asi tak před sto lety? :D na kelevaru?
..iPhone 5S, 32GB Silver, iOS 7, Vodafone UK..
iPod classic White 30GB
iPad 2 64GB WIFI - white
iMac "21,5", i3 dual core 12GB RAM
MacBook Air 13-inch, mid 2012

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Anndy »

Mna hrozne zacalo bavit (ale na ipade) construction simulator 2014 :D. Ale mna to proste bavi - a vzdy bavil takyto typ hier. Ale uznavam, ze je to pomerne specificke zameranie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od jackherrer »

OT : ultima online?! hehe, no jasne ze hral.. ;)
I will maintain an attitude of open-mindedness.

PeterKiss

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od PeterKiss »

ja som si teraz kupil Bard's tale :-)

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od Smrdaky »

Ja hral Dungeon Master a to sto let jeste neni jen neco pres 20 a ty nove rpg me uz nejak nebraly, spis vubec & nazor o RR3 nechapu, vlastne chapu, kdo je zavisly tak musi platit, ja nezaplatil nic a bavi me to (obcasne svezeni), asi je to o tom ze ani v zivote nemam vsechno hned a za 5$? Zkratka ferrari jeste nemam v garazi a ani ve hre :-)
http://img208.imageshack.us/img208/9914/lscl.jpg

Osobne si myslim, ze ten tym stovek lidi co je za hrou vi lepe jak par hracu na foru, co jim vygeneruje vic profitu a pro nej to delaji, slavu az v druhe rade, vzdyt jmena autoru zna tak jeden z milionu... Me se to libi, hru mam zadarmo a vyvoj zaplati zavislaci.


.

metuj
Host
Host
Příspěvky: 141
Registrován: čtv lis 27, 2008 1:16 am

Re: Jak vnimate aktualni dostupnost her pro iOS? Pribyva odp

Příspěvek od metuj »

Nevím, nač si tak stěžujete. Já hraju skoro třicet let a nemám pocit ani vyhoření herní scény (např. GTA V na XBOX je lepší než všechny předchozí díly - na iPad uvádím níže), ale ani vyhoření sebe sama. Pořád mě hry baví a stále nacházím nějaké nové a originální.

Scribblenauts Remix - skvělá na Nintendu, výborně hratelná na iPadu
Dead Man's Draw - výborná a originální karetní hra, super pro dva hráče na jednom iPadu
King Cashing 2 - originální byl hlavně první díl, ale tenhle má stylovou grafiku a hlavně je celá hra propojená do komiksu
Nameless: the Hackers RPG - originální RPG (pro angličtináře vtipné) pro iPhone
Iesabel - Diablo pro iPad
Talisman Prologue HD - velmi slibně převedená stolní hra - čeká ji velký update
Might & Magic Clash of Heroes - originální RPG strategie
Terraria - klasika z PC
Magicka - originální RPG realtime strategie/mlátička
Bastion - další kvalitně předělané RPG
Knights of Pen & Paper - opět originální RPG
Tiny Thief - adventura od tvůrců Angry Birds
Sid Meier's Ace Patrol - výborná letecká strategie

Už mě z toho vypisování bolí prsty, takže tak špatné to asi nebude;-)
Dodáme, že nesnáším free2play hry, takže ty jsem vůbec nevypisoval.

Odpovědět