GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace)

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých hrách. Váš príspevok by mal obsahovať názov hry, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
matouch350
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 573
Registrován: pát dub 09, 2010 5:52 pm

GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace)

Příspěvek od matouch350 »

Sem vkládejte různé návody na úpravu hry, atd.
Prosím adminy, aby sem přesunuli vše z tématu o GTA 3 a promazali to tam trochu.
iPhone 5S 32 GB, iOS 8.2
MacBook Pro Retina 13" Late 2013, 8GB RAM, Yosemite 10.10 GM

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

GTA III iOS čeština

1) přes iPhone Explorer nebo přes podobný program se dostaňte do gta3.app (/var/mobile/Applications/)
2) přepište soubory fonts.txd a spanish.gxt těmi z tohoto raru
3) ve hře si v nastavení jazyka vyberte spanish a hra by měla být česky!

Pozn.
-překlad je převzatý s PC verze, takže všechny popisky, ve kterých vás hra učí, jak se co ovládá, budou napsány jak v PC verzi! (např. mezerník, W, A, S, D apod. )

Verze 0.2:

http://www.ulozto.cz/11823766/gta3-ios-cestina-0-2-rar

Pokud najdete něco nepřeloženého, tak mi napište SZ nebo zde do tématu.


Aktivace stínů a světel pro procesory A4

Obrázek
(screen pořízen na iPodu Touch 4G)


1) přes iPhone Explorer nebo přes podobný program se dostaňte do složky, kde máte hru (/var/mobile/Applications/...)
2) Ve složce documents přepište soubor gta.set

Varování!!! : Docela dost tím klesne framerate a taky pokaždé musíte při spuštění hry nastavit jazyk (ale pokud máte češtinu ode mě, tak to bude hned česky) + ovládání (nastavení-ovládání-obnovit předvolby). Nevím proč, ale nastavení se prostě neukládá.
Používejte na vlastní riziko! Pokud tím ztratíte jakýkoliv postup nebo data, tak to na mě nesvádějte :) Doporučuju si gta3.set zálohovat!

http://www.ulozto.cz/11850142/gta3-set

UPDATE: Nová verze světel a stínů pro A4. Už by neměl být takový pokles frameratu. Postup je pořád stejný (gta3.set do složky documents)

-menší vykreslovací vzdálenost
-používá modely aut pro A4
-odpadá nutnost přenastavovat ovládání + nastavení se ukládá

Pokud máte češtinu ode mě: http://www.ulozto.cz/11885098/gta3-ios- ... estinu-rar

Pro ty, co mají hru anglicky: http://www.ulozto.cz/11885096/gta3-ios- ... glicky-rar
Naposledy upravil(a) DaftPunker dne pon pro 19, 2011 3:52 pm, celkem upraveno 5 x.

macodk3
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1583
Registrován: úte pro 15, 2009 4:45 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od macodk3 »

Funguje niekomu vymeniť napr. autá v hre cez PC? Ja som podľa návodu skúšal, ale hra vždy spadla po načítaní.
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G

mefistos

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od mefistos »

OT: takova mala poznamka.. nema cenu sem presouvat vse z tematu GTA 3 jelikoz tam je dost veci i o hre.. jen at to zustane oddeleny tu se budou psat mody a tam se bude kecat o hre tak jak to ma bejt

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Update mojeho příspěvku výše! Přidány světla a stín pro procesory A4

Xtr3m
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2011 8:12 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od Xtr3m »

Ty světla a stíny jsou super, díky moc, hra konečně vypadá plnohodnotně jako z PC! :) Bohužel celkem velká ztráta FPS a už to není plynulé. Zatím si ta světla ale nechám.
Game Center: X-tr3mek
Apple iPhone 5s 32GB, iOS 9.1, Space Grey
MacBook Pro Retina Mid 2014 8GB/256GB, OS X 10.11.1 El Capitan

roschfoure

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od roschfoure »

Jen dotaz k češtině. Dostal jsem jí tam ale nemám tam diakritiku. Je to normální a mám to překousnout nebo jsem udělal někde chybu?

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Diakritika není jenom někde (pokračujte dotykem a nastavení ovládání). Překopíroval si i soubor fonts.txd ?

roschfoure

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od roschfoure »

už je to v pořádku. Musel jsem hru uplně restartovat (nahrát soubor, vymazat hru z paměti a znovu spustit)

dík

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od gulii »

jak je to prosím s FPS na iPadu se zapnutými světly a stíny? Je to také taková bída?

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Ty světla nejsou problém. Problém jsou ty vozidla, protože jsou načteny v grafice pro A5. Ve hře jsou soubory obsahující ty modely zkusím to přepsat tal aby sice světla šla ale modely byly horší. Hned jak to vyzkouším tak sem napíšu do tohoto komentu.

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Jestli na to přijdeš tak si borec ;) Já sem to udělal tak, že sem sem vytáhl gta3.set z iPadu 2 :D Hlavně nevím, jaký program použít na tu editaci gta3.set

Xtr3m
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2011 8:12 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od Xtr3m »

Hrál jsem to chvíli na iPadu 2 a je to skvělý, nedá se srovnat s iPhonem 4 s A4. Snad to půjde udělat tak aby šla světla, ale auta měla horší grafiku, bylo by to pak super i na iP4 :)
Game Center: X-tr3mek
Apple iPhone 5s 32GB, iOS 9.1, Space Grey
MacBook Pro Retina Mid 2014 8GB/256GB, OS X 10.11.1 El Capitan

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Takže s tím celkem zápasím. Jde mi o to, auto s lepší grafikou obměnit za auta s horší. Takže ikdyby hra chtěla načíst ty lepší modely tak se načtou ty horší. Jenže já se s tím teď tak peru, že to není ani možný. Já nejsem schopnej poznat rozdíl v té grafice. Udělal jsem si vždycky screen horšího a potom se zapnutyma světlama a s modelem horšího auta, jenzě poznat to. Zatím, nevím. Jako test zkusím nahrát nějaké vozidlo z netu. Pokud by to tedy šlo museli by se přepsat všechna vozidla. Těch zrovna málo nebude.

EDIT: zatím se moc nedaří, nebylo by lepší ten soubor gta3.set vytáhnou z iphonu 4s ?

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Pochybuju, že to bude jiné. 4S a iPad 2 požívají stejné modely aut...
Taky se na to zkusím mrknout, ale zatím není čas

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Aspoň by se nemuselo přenastavovat ovládání

hawkes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: stř čer 10, 2009 6:35 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od hawkes »

Nešlo by nějak nastavit vzdálenost vykreslování? U 3GS by to rozhodně pomohlo plynulosti. (Já vím, na 3GS není ofic. podporované...)
iPad Mini |HTC One X 4.1 |iPhone 3Gs 16Gb | iPhone 3G 8Gb
iPod Shuffle 2gen. 1GB modrý
X-Box 360 Jasper 120Gb HDD

_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od _shimi_ »

.ss
Naposledy upravil(a) _shimi_ dne pát dub 11, 2014 4:43 pm, celkem upraveno 1 x.

Papek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: úte zář 21, 2010 9:05 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od Papek »

DaftPunker píše:Aktivace stínů a světel pro procesory A4

...

Prepokladam, ze save je z iPad 2. Co sa tyka hratelnosti, je to velmi obmedzene. Za pekneho pocasia sa da v pohode jazdit na ulici, ale akonahle je na ceste viacej aut, alebo nebodaj zacne prsat, tak je to na iPhone 4 sekanica. Neprisiel si nahodou na nejaky sposob, ako upravit tento save s nastaveniami? Uz som ho otvaral v roznych editoroch, skusal som hex editor, ale nic. Skusim sa pohrat so subormi, kde su nastavene tieto efekty. Pre ozivenie hry by uplne stacilo zapnut svetla na semaforoch a zadne svetla na aute. To by nemuselo mat na vykon az tak velky vplyv.
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White


_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od _shimi_ »

a nemohl bys zkusit snizit vykreslovani vzdalenosti bez svetel a stinu ? ciste verzi pro IP 4 a tam snizit vykreslovani,protze s tim fps me to uz fakt **** :(

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Daftpunker: seš borec ! :)

Edit: mohu se zeptat jak si toho docílil ? Pokud je to výrobní tajemství tak nevadí :D

Max87
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 398
Registrován: stř črc 14, 2010 12:05 am

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od Max87 »

Daftpunker: diky, svetla funguju, ludia krvacaju :)
Zatial som nemal problem(len som to skusil), ale som zvedavy, co to spravi pri prsani...
- iPhone X 256GB, iOS 11.1.2
- iPhone 6S 64GB iOS 11.1.2(dev)
- iPhone 5 32GB, iOS 10.3.3(dev)
- MacBook Pro 13,3", late 2011, macOS Sierra 10.12.6

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Hodil sem si ten gta3.set do GTA 3 na PC a tam v nastavení jsem snížil vykreslování vzdálenosti a náhodou PC verze používá ty staré modely, tak se tam dostaly taky :D

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Já si to myslel :D :D. Na ipodu s 4.3.3. je to celkem slabota. Nemohl by si zkusit ještě více snížit to vykreslování ?

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Ok, jdu to zkusit

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od WebScript »

Je to výborné :good: , ale nevedel by si odstrániť ten dážď? Občas keď idem s autom na plno, prší a sú zapnuté svetlá tak to sekne (úplne, nič sa nehýbe cca 1 sekundu) a potom to zase ide bez sekania a ochvíľu zase sekne a potom zase to ide. Nepotrebujem ten dážď tam mať, ale bez svetiel, krvy a semafórov (tuším že aj ohraničení pickupov) sa nedá plnohodnotne hrať.
Ďakujem.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Daftpunker: Jak to jede tobě na ios5 ? Já jsem teď dělal downgrade a myslím, že je to horší ale zase IOS je celkově rychlejší. Klidně to může být hodně malej ten okruh. Kdyžtak nainstaluji GTA3 :D

Max87
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 398
Registrován: stř črc 14, 2010 12:05 am

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od Max87 »

Vedel by niekto odstranit radio stanice a nechat tam len jednu? Mam svoju oblubenu a stale prepinanie mi lezie na nervy :)
Dakujem

edit: skusil som vymazat len mp3ky, ale to sa nepusti ziadne radio(an stanica, ktorej mp3ku som nechal)...
Naposledy upravil(a) Max87 dne pát pro 30, 2011 10:35 am, celkem upraveno 3 x.
- iPhone X 256GB, iOS 11.1.2
- iPhone 6S 64GB iOS 11.1.2(dev)
- iPhone 5 32GB, iOS 10.3.3(dev)
- MacBook Pro 13,3", late 2011, macOS Sierra 10.12.6

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

FILIPSN007: iOS5 jede na iPodu Touch snad úplně stejně jak 4.3.3
Nevím proč, ale vypadá to, že když snížím viditelnost pod nějakou mez, tak GTA 3 začne dělat blbosti. Je to strašně přesvětlené a nefunguje kamera... Ale neseká se to :)

Jinak doporučuju sledovat tenhle topic: http://www.gtaforums.com/index.php?show ... 95708&st=0
Je tam i něco o editaci hex editorem ale já se v tom nevyznám...

_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od _shimi_ »

a nemohl bys pro me prosim udelat to,ze zmensis vzdalenost vykreslovani a treba uberes stiny a nemusis tam davat ani ty svetla,atd.. proste jen ten origoš soubor,kdybys tam zmensil to vykreslovani pokud mozno co nejmin... nevim v cem mam chybu v IP4,mista dost,aplikaci malo,zadne na pozadi,v cydii malinko veci,nechapu proste

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Zkuste tenhle gta3.set, na iPT 4G to jede docela slušně. http://www.mediafire.com/?5u9v0g9yeo6l8gs (nalezeno na gtaforums.com)

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od FILIPSN007 »

Musím napsat, že já nevidím rozdíl s tím vykreslováním. Pořád se mi zdá, že je to beze změny. Možná se mi to jen zdá.

_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od _shimi_ »

taky ne no,porad stejne..FPS sotva 20 a to pouze,kdyz se zadari :(

tam je problem v tom,ze jsou tam i svetla zapnute.. neslo by udelat to,ja kjsem se ptal v 1. prispevku,ze by se rig. soubor bez svetel a stinu upravil,ze by se zmensila vzdalenost dohledu ? ty svetla tam nemusi byt,akorat snizuji fps..kdybys to mohl zkusit prosim :)

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od WebScript »

Keď dojdem domov napíšem návod ako dať vlastné autá do GTA III na iOS. Včera som skúsil namiesto Kurumy som dal Alfa Romeo (namiesto toho auta v prvej misii). Na internete som našiel návod ako by to malo ísť tam dať, ale väčšina písala, že im to padá. Našiel som spôsob ako hociaké auto (ktoré som doteraz testoval) do GTA III pc verzie dať do iOS verzie.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

macodk3
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1583
Registrován: úte pro 15, 2009 4:45 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od macodk3 »

Super.. možno umňa bol to problém že som sa snažil vymeniť taxík za stiahnuté auto.
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G

DaftPunker

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od DaftPunker »

Dneska se znovu zkusím mrknout na tu vykreslovací vzdálenost... Uvidíme

vintrc
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: sob kvě 07, 2011 3:53 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od vintrc »

Děkuji za DaftPunkerovu práci, nahodil jsem CZ a komplet vykreslování a vypl rádia a hra jede jak po másle a s těma světlama je to bomba..

Jo a jinak pro ty z vás, kdo čekáte na nějaké ty cheats tak v Cydii se od kluků šikovných z iHackrepo.com objevil balíček ,,gta 3 health hack".. ve stručnosti: místo aby vám život ubýval při zasažení kulkou, tak vám bude narůstat (ano, nesmrtelnost vůči zbraním)..

Přeji příjemnou hru..

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od WebScript »

Prepáčte, že som nenapísal. Tí ktorí majú jailbreak (iPhone 3GS a 4) si prekopírujte do pc (napr. cez WinSCP) tieto súbory: oldveh_pvr.img oldveh_pvr.dir gta3_pvr.img gta3_pvr.dir do jedného priečinka. Nájdete ich vo var/mobile/Applications/niakecisla-a-pismena Ďalej si stiahnite IMGTool 2.0 , stiahnite si model auta (mali by to byť 2 súbory v tvare nieco.dff a nieco.txd). Ak máte iPhone 4S skúste otvoriť ipa napr vo winrare a prekopírovať tie 4 súbory a ak ich upravíte podľa návodu nižšie tak s nimi nahraďte tie staré a cez iTunes nahrajte aplikáciu do iPhone. V IMGTool 2.0 otvorte súbor oldveh_pvr.img a nájdite pôvodný názov auta ktoré chcete nahradiť, potom vymažte oba originálne súbory z IMGTool 2.0, nahrajte nové stiahnuté súbory (.dff .txd) a dajte Commands - Rebuild archive a chvíľu počkajte. To isté spravte aj so súborom gta3_pvr.img Potom nahrajte všetky štyri súbory (oldveh_pvr.img oldveh_pvr.dir gta3_pvr.img a gta3_pvr.img). Vypnite GTA3 z MT a znovu naštartujte, a malo by to ísť. Návod som písal z iPhone.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

mefistos

Re: GTA 3 - překlad, úpravy, atd. (návody, dotazy, informace

Příspěvek od mefistos »

chtelo by to uz upraveny soubory a jen to hodit do mobilu:D

Odpovědět