aplikace pro iPhone

vše co vás napadne
Odpovědět
adamlevine
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 24, 2018 10:08 am

aplikace pro iPhone

Příspěvek od adamlevine »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli nemáte nějakou zkušenost s nějakým kvalitním slovníkem (v úrovni advanced) jako aplikací pro iPhone. Můžete nějaký doporučit? Děkuji.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mike-biker »

Já např. používám aplikaci "Slovník do kapsy" a jsem spokojen.
Cena 49 Kč, ale je určitě hodně podobných.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

Nechcem zakladat nove vlakno, tak sa opytam tu. Vedeli by mi, prosim, niekto poradit nejaku apku, ktora by skenovala obsadenost/vytazenost wifi kanalov? Mne sa nejako nedari.
Dik
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od bedo. »

Pokiaľ sa dobre pamätám, Apple zakázal tieto aplikácie ešte niekedy v časoch iOS-u 4, takže bez JB už asi nenájdeš nič.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

Fuha, tak to je skoda.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od serwo »

To je zaujímavé, že to zakázal. Pritom v OSX je to natívna aplikácia wireless diagnostics. Netgear Genie app určite túto funkciu má, ale pre OSX. Pre iPhone som tú apku nainštalovanú nemal, tak neviem.

A načo vlastne to potrebuješ v telefóne? Túto funkciu obsahuje defacto každý router.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

No chcel som oskenovat ktory kanal je okolo mna ako obsadeny.
Nenapada ma ako inak to vyskusat. Vraj je nieco pre win ale v mojom ntb mam len user prava takze si nic nedoinstalujem. Ako sa v routri vola? Nevedel som, ze routre toto maju.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od serwo »

No keď som zapájal viaceré routre, tak mali to Asus, TP-Link, Mikrotek, Linksys...

Buď site survey alebo wifi scan alebo tak nejak to skús nájsť.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od rony »

vela routrov ma funkciu automatickej volby kanalu, takze on si to zrejme sam ocucha a zvoli si najmenej zarusene pasmo.

merace v mobiloch su sice fajn ale tam je zasa skor zaujimave si zmerat signal v mieste pouzivania, aby si vedel napr. zmenit polohu routeru, aby ti cojaviem zbytocne neziaril do spalne ked to viac potrebujes na zachode...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, mal som taku apku. Vedela merat intenzitu podla blizkosti k routru. Neviem teraz najst.
Inak v routri som nenasiel co pisal serwo, tak asi necham na auto.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od bedo. »

Ja ju stále mám na mojom iPod-e Touch prvej generácie, volá sa nejako Wifi Scan alebo také čosi - nechce sa mi ho kvôli tomu teraz zapínať. :-) Zakázal možno nebolo správne slovo, Apple v podstate len zneprístupnil (privátne) API, ktoré tieto aplikácie využívali, takže aj tie existujúce po aktualizácii iOS-u prestali fungovať.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

aplikace pro iPhone

Příspěvek od serwo »

mirmo80 píše:Jj, mal som taku apku. Vedela merat intenzitu podla blizkosti k routru. Neviem teraz najst.
Inak v routri som nenasiel co pisal serwo, tak asi necham na auto.
Počkaj, ja som teraz zmätený. Bolo to na to, aby si si nastavil šírenie signálu do konkrétnych miest alebo si to chcel kvôli voľbe takého kanálu, ktorý je najmenej používaný v tvojej lokalite? Pochopil som to ako tú druhú možnosť.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

Tak tak, aby som miesto “auto” vybral najmenej obsadeny kanal.
To smerovanie som len reagoval na ronyho.
Skusil som na manzelkyn tabletonotebook naistalovat wifi analyzer. A aj funguje, no vidi len 2,4 Wifi. A to je mi na nic.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

aplikace pro iPhone

Příspěvek od serwo »

Tak ono je to najlepšie robiť priamo v routri, nakoľko ten má výkonnejšie antény a teda meranie s telefónom môže byť skreslené.

Každopádne, síce neviem, aký router máš, ale ešte ma napadlo, že ak by si tam mal možnosť repeater, tak v tom režime si určite musíš vedieť okolité siete vyhľadať, pretože to je funkcia repeatera.

Ja aj tak volím zo zásady na 2.4GHz iba kanály 1, 6 a 11. Na 5GHz je mi to viac-menej jedno. Tam som si našiel niektorý z tých prvých neobsadený, tuším 48. A 2.4-ku mám aj tak vypnutú, nakoľko nemám zariadenie, ktoré nepodporuje 5-ku.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

2,4 ani mna netrapi. Mam tp-link archer c6. Aktualne ho mam nastaveny ako ap. Ale repeater funkciu nema.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od honza.mac »

Synology router RT-1900ac to má.
Mám nastaveno na “auto” a chová se to tak jak je popsáno výše.
Router si sám hledá nezarušená pásma.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

Ok, tak to necham tak.

Ešte by som rád poradiť. Má niekto tip na nejakú apku počasie, ktorá má priamo vo widgete predpoveď na niekoľko dní dopredu? Natívne počasie vie ukázať predpoveď na niekoľko hodín.
Dík
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

aplikace pro iPhone

Příspěvek od Jirka_S »

WeatherPro, 4 dny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od bedo. »

Dlho som používal WeatherPro, teraz už asi viac Windy, ale dobré sú obidve, vrátane widgetov. To zabudované počasie bolo na smiech, ale Apple nedávno kúpil DarkSky, takže možno bude časom lepšie...

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

aplikace pro iPhone

Příspěvek od serwo »

mirmo80 píše:Má niekto tip na nejakú apku počasie, ktorá má priamo vo widgete predpoveď na niekoľko dní dopredu? Natívne počasie vie ukázať predpoveď na niekoľko hodín.
Dík
Podľa mňa je najspoľahlivejšie počasie od YR. Widget ukazuje predpoveď na 1 deň dopredu, ak ti to stačí.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

aplikace pro iPhone

Příspěvek od Jirka_S »

Co se spolehlivosti nebo spíš úspěšnosti předpovědi týče, tak pro Česko mi nejlépe vychází Počasí&radar.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aplikace pro iPhone

Příspěvek od mirmo80 »

Super, poskusame.
Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět