Koupě iPhone 7 a možnosti

vše co vás napadne

Jakou barevnou variantu zvolit?

Black
4
57%
Jet Black
3
43%
 
Celkem hlasů: 7

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Ahoj lidi,

po 2 a půl leté přestávce v podobě velkého omylu (Sony Xperia Z3) se vracím opět zpět k iPhone a už u něj taky zůstávám.

Během příštího týdne objednám iPhone 7. Kapacita mi bude dostačovat 32GB, no je ve hře i jedna pracovní a jedna mimopracovní nabídka na 128GB. Jet Black je krásný, ale co čtu, velmi nepraktický. V tom tkví můj první dotaz - máte někdo zkušenost, zda je Jet Black opravdu tak kritický, nebo jsou to řeči typu "tady přejedu nožem, tady to hodím do pračky a hle, ono to má rýhy!"?

...Pokud se mi potvrdí, že JB ne, přemýšlím nad variantou Black a Silver. Silver mi přijde zajímavější a na iPhone tradičnější, ta černá varianta na mě působí až moc plastově. No Silver má hroznou nevýhodu v podobě bílého předního krytu, který já fakt nemusím.
Druhý dotaz tedy zní - máte někdo zkušenost s cenou výměny krytu? Je možnost koupit originál stříbrný zadní kryt za cca 1200,- Kč, ale nevím, kolik stojí samotná výměna, do které bych se asi raději nepouštěl, v kontextu s i7 jsem slyšel docela hrozivé historky..

Díky za podělení se se zkušenostmi :wink:

PS: Jsem v tomto trošku nerozhodný a zajímá mě i názor ostatních kvůli pozdějšímu prodeji po letech, aby se líbil. Komu to není proti srsti ve smyslu "neumíš se rozhodnout sám?!", budu rád, pokud se zúčastníte ankety :roll:
Naposledy upravil(a) DenyKr dne sob led 28, 2017 12:00 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

Po par vyletoch s bielym predkom telefonu by som uz rozhodne trval na CIERNOM ramiku vpredu. Tym je vyriesena dilema na space gray, black a jet black.
Za mna osobne navrat ciernej oslavujem lebo spacegray povazujem za omyl a nudzovka (mam teraz 6S plus) a tym padom uz zostane black a jet black.

Kupil by som si vsak Jet Black a to napriek obcasnym hlaskam ludi, ze sa skriabe. Museli by serioznejsie robit statistiky nakolko je to velky problem. Posledne rozhodovanie nad farbami by som robil nad realnymi kusmi v predajni APR. Tu uz by som na to siel intuitivne. Za mna osobne = mam AW, takze iphone je vacsinu casu niekde bezpecne schovany => Jet Black.

ku kuchaniu mobilu: sedmicka je lepena a zaroven je to zaruka vodeodolnosti. rozkuchas ho a len si to cele zmrvis. pre mna je dolezitejsia istota, ze odola vode ako to prepinat do polohy, ze si novy kus rozoberem... to je cele blbost a rovno si to vyskrtni.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Anndy »

Čiste subjektívne. Jetblack mi prišiel v reále viac plastový ako black. Aj keď som si myslel opak najprv.
Black je veľmi decentný a pôsobí luxusne. A je veľmi odolný. Zaobchadzam s ním najhoršie od dôb iPhone 4 a nie je problém.
Ako píše Rony - space grey bola najhorsia varianta.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od sharkee »

iPhone mám v obalu, tak je to jedno. Mám omylem JetBlack. Bílý předek bych nerad.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Díky za zpětné vazby.
No, co do použití (pro lepší definici používání a případnou odezvu se zkušeností): Telefon používám ze 70% k pracovním účelům, mimopracovně především jen na internet a fóra. Kdykoli ho někam beru, mám kožené pouzdro, ve kterých obecně od nepaměti telefony nosím. Pravdou ale je, že pokládám telefon doma a v práci na stůl bez obalu a nemám ani žádnou podložku.
iPhone 4S, který jsem před tou současnou hrůzou od Sony měl, měl po 3 letech užívání vzadu na skle 2 malé rýhy, nijak zvlášť viditelné, nevím z čeho...
Se současným mobilem nakládám úplně stejně tak (ač pravda, ne se sebemenší "láskou" k němu, je to fakt šmejd) a zadní sklo, které ze zřejmých důvodů musí být tenké, měkké a nekalené (co bych taky chtěl u mobilu tehdy za 22 tisíc, že...), vypadá po 2 a půl letech jako kdybych po něm jezdil diamantovým nožem. Je v příšerném stavu (teď, poté, co mi mobil spadl a sklo je napadrť, už úplně)..

Já jsem četl, že i7 má nějakou úpravu proti poškrábání a v souvislosti s Jet Black mě taky napadlo případné pořízení nějaké té nanokosmetiky pro mobily, kterou si překvapivě všichni hodně chválí (ačkoli takový Pikatec na auto je z vlastní zkušenosti naprostý šmejd k ničemu), která by teoreticky mohla zvýšit mechanickou odolnost. Pokud to nebyl dobře natočený fejk, viděl jsem videa od "destruktivních uživatelů", kteří do mobilu i mlátili kladivem a mobil odolal více.

Takže právě proto zvažuji, máte asi pravdu, že bych sám ten bílý rámeček neunesl, proto se rozhoduji jakou černou zvolit. Jet black bych asi pořídil jako možnost demo telefonu přes firmu, nebo případně přes Aukro, apod., pro mě dostačující 32GB bych koupil nový, ten ale v JB nelze.
Že je telefon lepený jsem netušil, pro mě důležitá informace a za ní díky, v tom případě opravdu možnost č. 3 vykuchat mobil nechávám stranou, to nemá smysl..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od sharkee »

Bez obalu JetBlack bude vypátrat za 3 týdny jak ten současný telefon po 3 letech
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

zjavne si detailista, potom asi verziu Black. Je to vsak hlinik, od toho necakaj, ze to bude bez skrabancov. Podla mna ti pomoze to, co mam na telefone ja: presne taka ista folia ako sa dava na obrazovku = ebay cinania predavaju taketo pary folii dopredu aj dozadu. Ja som si takuto dal. Rozdiel je potom najma vizualny = je to leskle.
Nechrani to boky ale obvykle mam nejaky obal (space gray ma az tak nefascinuje).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Je to tak, jsem docela velký detailista :)
Že to asi nikdy nebude dokonalé, s tím bohužel počítám. Ale pokud by mi JB už po týdnu vypadal jako ta Xperia teď, tak to fakt radši ne. Protože moc v lásce fólie a různé gumy nemám, třeba ty gumové návleky podle mě totálně degradují design telefonu.

Ještě pouvažuji, ale asi tedy bude nový matně černý 32GB, JB by měl nevýhodu mj i v tom, že by ten Demo telefon už byl trošku použitý a bez sluchátek vč redukce a bez jehly, s čekačkou měsíc, jeden dotazovaný z Aukra je zase bez reakce, takže už jen z principu ne, když prodejce není schopen týden odpovědět. A doplácet si za 128GB asi nemá jen kvůli barvě smysl, tu kapacitu bych nevyužil. Už tehdy ten 4S se 64GB jsem měl zaplněný jen tak z 50%..

Díky každopádně všem za zkušenosti a rady :good:

edit:
...tak to zase všechno dopadlo jinak :roll:
Díval jsem se ještě na ceny a různá porovnání, hledal jsem odkud to objednat.. A všiml jsem si, že ty 128GB verze jsou docela porovnatelné s cenami těch 32GB verzí. Rozdíl je asi necelých 1500,- Kč. Poněvadž se to bez 10,- Kč vlezlo do 20.000,- Kč, což byl rozpočet a v nabídce nebyl jiný, než JB, stejně jsem nakonec, ač s obavami o to, jak to s ním bude, objednal tento.

Takže cca ve středu bude 128GB Jet Black :)
Naposledy upravil(a) iTukan dne pon led 30, 2017 7:26 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Jadro »

To jsi bral pouzity? iP7 128GB stoji 24.390 CZK

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od sharkee »

Tak aby ro nebyla cihla za 20.000 Kč. Jakákoliv cena iP7 pod 20.000 je podezřelá, u 128GB pod 23.000
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Nene, právě že nakonec nový. Sice o distribuci bez zmínky, ale protože je JB v ČR obecně hůř sehnatelný, očekávám EU distribuci - protože bohužel pravidlem je, že když není napsáno, o jakou distribuci jde, politikou obchodů jejich logikou to znamená automaticky EU distribuci.
V reálu je to ale stejně jedno, blokovaný není, i kdyby to bylo EU.

Dám vědět, až bude doma, jestli je vše OK, pro jistotu jsem si obchod všude vč Heureky ověřoval a četl jsem si obchodní podmínky, aby to nebyl nějaký šmejd z Číny. Vypadá to solidně, tak snad bude :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od sharkee »

On iPhone stojí všude stejně, takže není důvod, aby byl z distribuce jiné země levnější. Přeji hodně štěstí a pak nechoďte tady brečet, že máte doma cihlu, nebo šméčko.
JB je normálně sehnatelny, není problém.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Uvidíme, nepopírám, že se stát může, dnes je bohužel možné vše, ale osobně to nepředpokládám, vždy hledám co nejlevnější mobily a zatím jsem se nespálil - tedy tomu hledání vždy předchází prověření obchodu, aspoň jak to možnosti dovolí, bohužel těch prazvláštních je stále více.
Pokud bude zkušenost špatná, každopádně to jako varování dám vědět (nejen) všem zdejším uživatelům, pokud bude dobrá, tím lépe.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od kotelník »

měl jsem JB a jsem rád, že jsem se ho zbavil...dodřený fakt hodně :/ používaný ale bez obalu, ale v kapse nikdy nemám nic jiného než telefon, pokládám na stůl atd...žádné náročné podmínky...nyní mám black a je to úplně v pohodě...
Za mě byl space gray krásný, ale jen na 5S. Na pětce byla tmavá a na šestce se mi to nelíbilo.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

No za mě upřímně by byla nejlepší kombinace stříbrného zadku a černého předku. Jenže to se kdoví proč nedělá, ta bílá mi přijde vhodná pro ženské a metrosexuály. Já metrem nejezdím, takže bych to asi fakt nepřekousl.
Nicméně možnosti, jak uchránit JB, stále hledám. Buď zkusit nějakou tu nanokosmetiku, nebo zkusit požádat odborníky o polep ochrannou fólií stejně jako na auta, nebo se prostě snížit k nošení gumových ochranných pouzder? Nevím a sám jsem z toho trošku nervózní..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

snivajme... ja by som chcel cierny iphone s homebuttonom z gold verzie (samozrejme cierne tlacitko, len ten kruzok v zlatej :)

k foliam - podla ta folia na zadnej casti mojho 6S plus nejde moc ani poznat. treba si len najst vhodnu. on sa vlastne ten telefon len viac leskne inak nic. takze pre tvoj pocit - nic nedas ak si z ebat kupis sabu 5 parov za dve eura, nie?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Je to tak, ty kroužky mi taky chybí :)
Já bych volil stříbrno-černou kombinaci a klasický chrom kroužek. Klasika, ale tak nějak mi k tomu Apple pasuje nejvíce.

No, jinak co se týče ochrany (tedy myslím na mobil), po hodinách marného hledání jsem chtěl poprosit o pomoc, zda někdo z vás toto neřeší právě podobně nekonvenční cestou => buď na youtube zveřejněné transparentní fólie (demonstrováno často na JB) na zadní část se zahnutím až na boky (jenže ani na eBayi, ani na Aliexpress nic takového neexistuje, natož pak v ČR), nebo právě onu nanokosmetiku. Třeba všude má reklamu konsmetika "ONYX" vyvinutá pro i7 JB. Jenže 1) to stojí už dalších 1500,- Kč a 2) bych na to čekal věčnost, protože se to nikde v ČR samozřejmě neprodává..
Našel jsem třeba: http://www.ebay.com/itm/9H-Hardness-Nan ... Vlqhb#rwid

...taky bych čekal měsíc, což mi moc na klidu nepřidá, nejraději bych to aplikoval hned na nový mobil. No nevím, jestli to má smysl. Kontrast ceny je natolik velký, že se mi nezdá, že by to za těch pár Korun fakt fungovalo..

Obchod, kde jsem mobil objednal, jsem se pro jistotu zkusil zeptat, zda náhodou nenabízí za stejné peníze i matně černý (v nabídce nebyl). Kdyby náhodou ano, vzal bych pro klid ten. Pokud ne, než se s mířit s hned zničeným telefonem, chci něco vymyslet.

edit:
Po předlouhém hledání se mi to podařilo najít.
Pokud máte zkušenosti, prosím o radu, co je podle vás lepší:

- buď 3D ohebná fólie, o které jsem v kontextu s videi mluvil:
http://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-7- ... SwzaJX6-sq

- nebo obyčejná fólie na zadní stranu (displej neřeším), asi jistější volba, ale nepokryje i citlivé boky a možná to bude více vidět..?:
https://www.minicicina.cz/iphone-7/6-ks ... -iphone-7/

Nebo se na to vykašlat, mobil si uměle zvětšit, nevidět ten design a prdnout na to originál Apple, ne zrovna levné, pouzdro:
https://eshop.kak.cz/zbozi/tea972c-pouz ... ther-case/

Díky :good:
Naposledy upravil(a) iTukan dne pon led 30, 2017 7:25 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Jadro »

S pouzdrem bych byl opatrny. Cetl jsem reakce, ze JB se poskrabal v original pouzdre. Asi se tam tomu dotycnemu dostal nejaky prach, jemny pisek...

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Taky mě to napadlo, bohužel..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

netex
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 3:12 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od netex »

Já jsem chtěl si koupit u T-Mobile iPhone 7 128GB Mate Black, ale měli pouze Jet Black a musím říct, že je hodně nádherný, ale bojím se škrábanců. Nosím jej v originálním case silikonovém a ve spigen. Bojím se, že se mi časem poškrábe dole u lightning konektoru jak člověk nabíjí. Ale zase jsem si koupil origo kryt vs z aliexpress a pocitově a vzhledově je to stejné. Cena fake 250Kč místo 999Kč. Rozhodně nelitují koupě, ale bojím se že časem budou škrábance i s krytem. Sklo jsem si koupil za 180 Kč v česku na internetu.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

A neřešil jsi právě něco ve smyslu té fólie na celé tělo viz. odkaz výše? Ta by mohla řešit i prostor kolem konektoru + boky obecně a co jsem se díval na videa, pokud se to udělá šikovně, nemusí to být ani moc vidět. Třeba viz.:

https://www.youtube.com/watch?v=OcC1ubZ6VvE

edit:
...nebo pokud kůže, existuje ještě tato ne tak drahá alternativa. Úplně by to JB provedení nezakrylo, ale tím ani nechránilo boky:

http://www.innocentstore.cz/apple-acces ... -iphone-7/
Naposledy upravil(a) iTukan dne pon led 30, 2017 7:24 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

JB si někdo kupuje proto, že se mu speciálně líbí a chce si ho užít, tzn. koukat se na něj a těšit se z něj. Pak nechápu, proč ho dávat do neprůhledného obalu. JB není pro každého, jeho povrchová úprava je náchylná k oděrkům, tak to prostě je. Sám Apple na to upozorňuje. Takže se s tím smirte, nebo si ho nekupujte.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

No trošku to nedává smysl, co píšeš.
Souhlasím, taky nejsem zastáncem žádných krytů, silikonů a podobně. Nikdy jsem to neměl a nechtěl. V případě JB bych se velmi rád kochal tím čistým designem. Jenže takto by ti to vydrželo maximálně týden a já osobně se bohužel totálně poškrábaným telefonem kochat neumím. Proto hledám nějaký kompromis, pokud tedy obchod na můj dotaz neodepíše, že mají i black.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Smysl to dává jen ty to nechápeš. Někomu prostě ty škrábance nevadí a JB ho i tak těší, což evidentně by nebyl tvůj případ a přiznávám ani můj, proto bych si JB nikdy nekoupil a stejné radím i tobě.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

No už je pozdě, nerozhodnost 50/50 vzhled vs praktičnost rozhodl výběr. Pokud mi obchod odepíše, že je dostupný i Black, což ale nepředpokládám, asi zvolím praktičnost. Pokud ne, něco na JB musím vymyslet, ať už transparentní folii, 2K lak, nebo nevím, aby zůstal pořád hezký.

edit:
Tak obchodem velmi rychle potvrzeno, že mají pouze JB, čili v tomto je jasno a nyní najít způsob ochrany.
Nechal jsem si pro klid duše i písemně potvrdit, že jde o nový kus s kompletním balením v češtině.
Tak už jen počkat až přijde :)
Naposledy upravil(a) iTukan dne pon led 30, 2017 7:23 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nedělej, doubleposty, edituj svoje příspěvky, pokud na ně nikdo nereagoval, máš jich v tomto tématu takto několik! Dodržuj pravidla fóra! Sloučeno.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Správcům se omlouvám za duplikování příspěvků a zároveň prosím o shovívavost s tímto dalším, který je "rozuzlením" tohoto tématu, jinak by si toho nikdo nevšiml..

iPhone dnes dorazil. Pochopil jsem asi nižší cenu - obchod chce být více vidět a není plátcem DPH (uvedeno až na faktuře), možná toho využívají pro získání dostatečného počtu zákazníků a referencí. (imobily.cz)
Telefon jinak dorazil zcela v pořádku, hned jsem si ho ověřil podle sériového čísla online - jestli je to originál, se zárukou a jinde také jestli není v evidenci kradených mobilů. Vše je v pořádku, jak je také vidět na printscreenu v albu níže.
Jsou však věci, které nechápu:

1) Co se mi nelíbí - výslovně jsem se obchodu ptal na unblock, češtinu, český návod.. Bylo mi odpovězeno, že samozřejmě je vše v češtině. V takovém případě mi přijde až úmysl nenapsat, že telefon dodají s americkou nabíječkou a k tomu dodali neorigo adaptér mimo balení. Relativní drobnost, koupím si holt nový originál, ale nedělá se to..

2) Může jít fakt o poškození, ale nechápu, proč v telefonu normálně dohledatelné sériové číslo a další čísla (např. další na šuplíčku SIM) je na obalu nečitelné. Opravdu to může být blbá náhoda, ale přijde mi seškrábané - v tom místě byla poškozená i fólie..

3) Čemuž už nerozumím vůbec - ačkoli byla krabička klasicky zatavena ve fólii, telefon ve fólii a příslušenství nedotčené na svém místě, chybí v balení jehla - je na ni kartička a vše kolem, ale jehla nikde. Opět, není problém si ji dokoupit, ale nerozumím tomu. Je reálné, že by šlo o chybu balení od výrobce? Stalo se to už někomu?

Jinak telefon byl zcela nepoužitý, to JB provedení by leccos prozradilo. Naprosto nový, nastavil jsem si ho a pak začal párovat, přenášel kontakty a další věci, které budu z Androidu dělat ještě týden. Šel jsem zase do menšího v porovnání s tou Xperií, ta mi kdysi přišla až moc velká, no v rámci výbavy jsem neměl na výběr. i7 mi vyhovuje velikostí naprosto dokonale, když jsem si schválně v obchodě u T-mobile zkusil i i7 Plus, o kterém jsem uvažoval, je to tak nenormálně velké pádlo, že nechápu, jak to někdo může používat - a to nemám malé ruce, no přijde mi to až moc, od toho mám iPad..
Provedení krásné a precizní (na rozdíl od Sony), zatím velká spokojenost.

Co se týče ochrany (nejen) zad, rozhodl jsem se tedy objednat tuto fólii z eBaye:
http://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-7- ... SwzaJX6-sq

...měla by kombinovat ochranu, praktičnost, žádné navýšení rozměrů a zachování designu. Do 14 dní je snad doma.

A na závěr pár fotek :)
http://denykr.rajce.idnes.cz/iPhone_7/
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Jadro »

To s tim balenim je pomerne divne... Jak kdyby to byl nejaky repas. Vyrobni cislona krabicce sedi s tim v telefonu?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Hmmm, tak nevím, jestli to není nějaká černota. Telefon a krabička k sobě evidentně nepatří, navíc je vyloučeno, aby chyběla jehla na simku.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Bohužel to je právě nečitelné..
Co se dá na světle rozklíčovat (DNPS xxxxx HG7P), to sedí. Zbytek nevidím.

Spíše si říkám, co mi k tomu sedí nejvíce, jestli to není DEMO mobil, jaký jsem měl možnost koupit přes firmu. Vystavený někde ve vitríně, nepoužitý (i takové jsem na webu našel), ale jako klasický DEMO původně už bez krabičky. A pro lepší prodej našli někde krabičku, hodili ho do ní a nechali zatavit. To by mi asi dávalo smysl největší. Jinak ale krabička sedí (JB, 128GB).

No, důležité je, že v záruce je, Apple o něm ví, není to fejk, v evidenci kradených taky není, očividně použitý nebyl a funguje tak, jak má. Příslušenství taky nové a nepoužité a adaptér s jehlou za celkem ani ne 300,- Kč mi za tu cenu stál.
Mimochodem docela čumím, jak hrají ta sluchátka. Jsem tedy menší audiofil a tím se řídím i co do sestavy doma, takže jakékoli nadšení je s rezervou v rámci možností telefonu a malých prdítek, no dosud jsem s relativní spokojeností příležitostně používat Senheisery (klasické mušle) a ty malé plasťáky od Apple hrají lépe! :unknown: Pokrok z dob 4S je holt znát, je to někde jinde, škoda jen toho, že tělo není z odolnějšího skla, no :)

Jinak mám 2 dotazy:

1) vyplatí je Jailbreak? Co vlastně přináší mimo možnosti instalace aplikací z neznámých zdrojů?

2) Není lepší zůstat na stávajícím iOS? Nechci být neustále násilně tlačen politikou Apple a instalovanými ku*vítky do nového modelu, vždy co aktualizace, tím pomalejší ten mobil je. A protože to tak nikde není, jen u Apple, náhoda to nebude..
Naposledy upravil(a) DenyKr dne stř úno 01, 2017 8:21 pm, celkem upraveno 4 x.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od ananas »

BTW zatavena krabicka nic nedokazuje. Bolo tu v niektorej teme video, ako tu krabicku zatavili za 5 minut. A chybajuca ihla je podozriva minimalne.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Toto nie je podozrivé, tie signály sú viac ak jasné. Nesprávna nabíjačka v balení a správna bokom, chýbajúca ihla, zoškrabané sériové čísla a cena bez DPH. Podľa mňa si kúpil skladačku kde niekto niečo vrátil. Mobil asi funkčný bude, ale môžeš mať problém s príp. reklamáciou. Vráť to.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

No ono to možná bude znít "slepě", ale faktem je, že i za i4 a obecně to tak mám vlastně vždy, než se patlat s reklamací, nechávám si vše opravovat na vlastní náklady.. Takže to pro mě v reálu není až tak důležité, možná to ani není tak, jak to vypadá, možná ale ano, nejsem naivní a vím, co se dnes děje, bohužel. Proto jsem si ověřil pro mě to nejnutnější hned, zjistit, že je to kradené, či neoriginál, nebo úplně mimo záruku, neváhám..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ok, nech slúži dobre a k spokojnosti :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Děkuji, i za rady a reakce :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od cleo.25.gr »

Tá ihla v balení byt nemusí. Ja som kupoval síce iPhone 6 ale USA verziu a ihla tam nebola.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od sharkee »

Jako bych to nahoře nepsal. Šméčko :-D
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Právě kvůli této reakci, kdy je to přeci typicky "jasné", jsem zvažoval, jestli to sem psát.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

Jadro píše:S pouzdrem bych byl opatrny. Cetl jsem reakce, ze JB se poskrabal v original pouzdre. Asi se tam tomu dotycnemu dostal nejaky prach, jemny pisek...


finta, ktoru pouzivam:

obcas davam puzdra, mam ich viac = tym padom ziadny prach, co by brusil dlhodobo.

ale dolezitejsie, uz spominana folia na zadku telefonu. nech si brusi foliu.

K folii = netreba podla mna spekulovat nad nejakymi sialene vykoumanymi = bezna z eBay za par eur. Stoja malo, kup, uvidis, zle bude, zrusis, vyhodis.

k mobilu: ak je to vyskladane, bolo to otvorene, pochybujem, ze v linkach Apple ako ich refurbished ale skor mimo servisnu siet Apple, tym padom zakladna vlastnost i7 je asi prec... odolnost voci vode. Tych znakov sa zislo viac, takze si prever moznosti reklamacie u predajcu aj ked teraz je bez chyby, ak ziskas podozrenie, ze by mohli robit problemy s reklamaciou, tak je lepsie byt pripraveny.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Děkuji za radu :)
Jak to tedy prosím s voděodolností oficiálně funguje? Tedy jaké záruky Apple poskytuje?
Jde mi o to, že bych to mohl zkusit. No pokud by se stalo to, co píšeš a mobil by se opravdu utopil, ať se nestane, že nebudu moci uplatnit záruku.

Nicméně mi se to stejně pořád nezdá.
Protože: Pokud by to bylo repasované někde mimo Apple, záruka už by musela být hodně krátká (pochybuji totiž, že by to někdo reklamoval hned po koupi, ještě k tomu ve vánočním období a že by byla reklamace vyřízena hned). Pokud už by se tak opravdu stalo a mobil byl po repase, jediný, kdo by mohl záruku prodloužit, je Apple a tudíž by šla reklamace (repase) oficiální cestou a to je v pořádku i pro potencionální budoucí nutnost reklamovat..
Já nevím, obecně se mi to nezdá. Vím, že se podobné věci dějí a proto to beru v potaz, ale stav telefonu, funkčnost, nepoužité příslušenství, záruka.. To vše odpovídá novému telefonu a mimo podivného balení, které nemusí, ale i může být způsobeno například původním nepřiznaným demo použitím telefonu ve vitríně, je vše v naprostém pořádku..
Ale jasně, kdo je připraven, není zaskočen, o tom žádná :)

Jinak trošku OT: Jak se prosím nastavuje hlasitost budíku? Myslel jsem, že když přímo v jeho nastavení nechám přehrát zvuk a ztiším ho tlačítky, bude tomu odpovídat i hlasitost zvonění. No, neodpovídá.. Ráno mě málem trefil šlak. V nastavení to nevidím a když jsem při spuštěním budíku zkusil stáhnout hlasitost tlačítky na boku, jen se odložil..
Díky předem za radu :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

Ak to otvaral niekto mimo Apple (robil skladacku), tak celkom iste zrusil vodeodolnost mobilu. Tym padom ale aj zaruku Apple. Ja by som si to preto preveril ake mas moznosti reklamacie pristroja. To len preventivne.

Ty ako zakaznik mas mat zaruku ako kazdy iny. Ziadna pokracujuca zaruka. Zaruku ti poskytuje v prvom rade predajca, takze s tym ti nepomozem.

Hned po koupi? Drbne mi telefon na zem, co s nim, len predat a servis, co robi skladacky ma pristroj na skladanie.

Len si prever ci to nie je takato skladacka.

Ak je to refurbish priamo od Apple, tak si v klude. Podla popisu je tam par cudnych veci, takze len preto.

budik: v settings, zvuky?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět