Koupě iPhone 7 a možnosti

vše co vás napadne

Jakou barevnou variantu zvolit?

Black
4
57%
Jet Black
3
43%
 
Celkem hlasů: 7

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Rozumím. Ale jak a kde bys to doporučil zjistit? Prodejce mi odpověděl na můj dotaz ohledně původu telefonu. Psali, že je telefon z Anglie, že si toho čísla na krabičce všimli taky a že byli dodavatelem ujištěni, že se jedná o nový nepoužitý originál a krabička patří k tomuto telefonu (zase objektivně co je z S/N vidět, to sedí, Anglie je taky reálná). A že ověřovali čísla i záruku u Apple a vše sedí. Kdybych se jich teď zeptal na možnosti reklamace, odpoví to, co odpovědět musí - že samozřejmě.. A online dle Apple mi záruku poskytují. Kde tedy zjistit co a jak?

Jinak k tomu budíku: v nastavení je jen hlasitost všeho (vyzvánění, upozornění, aj) v jednom posuvníku, no budík ne.. Ztišit to, budík možná bude OK, ale zase zbytek bude potichu :-/
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Hlas budiku je totozny s hlasom vyzvanania. Tichsie ho das len tak, ze das tichsie aj vyzvananie. Preto pouzivam len jemne pipanie na budenie.
Inak to je pravda. Ak je mobil skladacka, co nejde vylucit, je vodeodolnost fuc.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Jadro »

Sorry, ale to jsou vsechno jen pohadky, aby se te zbavili. Ty jako zakaznik to mas dostat ve 100% poradku, coz nemas. Pokud se to jim samotnym nezdalo, proc si to nevymenili a pousti to do obehu?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Souhlas. V nejmenovaném prověřeném e-shopu lze nový JB koupit za 23.888 Kč a zánovní (což je stále nový telefon) za 20.990 Kč. Takže stálo to OP za to? Je to pořád stejný, stejný, stejný. Honba za nejlevnějším iPhonem VŽDY KONČÍ FIASKEM.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Já nevím, jakým fiaskem. Nezlob nezlob se na mě, ale zatím jsou tu jen spekulace. @rony radí co dál, abych měl jistotu. Promiň, ale ostatní hraběcími radami jen komentují "já to říkal!" Pro dobrý pocit, ale o co proboha jde? Já to beru v potaz jen kvůli principu a pocitu. Jinak vše funguje, telefon je ve 100% stavu, v záruce, nekradený, s novým komplet příslušenstvím a že chybí jehla? Ano, je to divné. Ovšem na internetu jsem četl, že v době i5S bylo období nějaké stávky proti snižování nákladů a že na výrobní lince do balení demonstrativně jehly nedávali. Pořád jsou v tom lidi a pořád se to může stát.
Telefony za podobné ceny jsou vždy bez krabičky i bez příslušenství. Tento má UK nabíječku a nemá jehlu. OK, origo nabíječka + jehla = max 300,- Kč.

Promiňte, ale přijde mi úsměvné, že když někdo věří i v jiná vysvětlení, je za naivního slepého hlupáka. Ale když druhý řekne "to je podvod, vidíš? Já to říkal!" Tak on má samozřejmě pravdu a podvod to je.
@sharkee psal, abych sem pak nechodil brečet, že mám cihlu. To nedělám, jsem spokojen. A stejně v konečném důsledku napíše "já to říkal". Ale proč? Protože se tady násilně zveličuje něco, co jsou stejně jen spekulace. Kdybych to nenapsal, což jsem pro histerii zjevně neměl, bude vše OK a nikdo nenapíše ani ň..
Vím, že chcete pomoci a díky, ale podobné reakce mi nijak nepomohou. Vlastně ani pomoc nepotřebuji, není důvod. Jediný @rony mi prostě radí věci pro jistotu, pro klid duše. Proto se tím řídím. Zbytek ale prosím už nechme stranou, přijde mi to celé nesmyslné

AD budík: to je tedy dost blbě vyřešené. Takže jinak řečeno je lepší v PC upravit zvuk tak, aby byl tichý a používat ten, ty defaultní jsou asi tedy nepoužitelné :(
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Koks »

Podvody s ne placením dph = telefon je popsán na fakture anebo v obchodních podmínkách jako POUŽITÉ ZBOŽÍ... i když evidentně použité NEBYLO.

Tohle se mi stalo už před xx lety se symbianovou nokii, ihned jsem koupené telefony vrátil...

Ve skutečnosti to je podle mě klasická sedivka anebo nějaká levota, určitě jde o krácení dani a ve výsledku dopad na spotřebitele muže být ten, ze za 2 roky nedohledas prodejce...

Ostatně tyhle podvody se dějí stále, do hledejte si kauzu Elektra PV levné elektro - dovoz z Polska levné ceny a prý neplacení DPH

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Neber si to osobně. Pročti si podobná témata tady na fóru a pochopíš naše reakce. Nejsi zdaleka první a bohužel ani poslední, který provedl takto výhodný nákup s patřičnými konsekvencemi. Někdo dopadl hůře, někdo lépe. Ty jsi asi ten šťastnější, takže máš důvod k radosti. A my ti to přejeme. Btw, spekulovat si začal ty ;-)
2) Může jít fakt o poškození, ale nechápu, proč v telefonu normálně dohledatelné sériové číslo a další čísla (např. další na šuplíčku SIM) je na obalu nečitelné. Opravdu to může být blbá náhoda, ale přijde mi seškrábané - v tom místě byla poškozená i fólie..

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Já vím, osobně si to určitě neberu a jak píšu, jsem rád, že se snažíte pomoci, o tom žádná
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Jadro »

Ja za sebe rikam, ze respektuju, ze jsi spokojeny. Presto bych ti radil telefon pokud mozno vratit. Pokud je to opravdu podvod (kraceni dani, apod), tak se ti muze stat, ze na tu firmu prijdou a pak ti telefon zabavi. Nebudes mit ani telefon, ani penize... Me by to jednak nestalo za to riziko a druhak rozhodne nechci podporovat takovyhle podvodniky, protoze prave poptavka po takovem zbozi muze za to, ze to existuje (jen muj osobni nazor, nikomu nevnucuju)

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Chápu. Zatím to na rovinu nemám v plánu, ale možná se mi to rozleží v hlavě a udělám to tak. Přeci jen na to mám 13 dní
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od ananas »

Koks píše:Podvody s ne placením dph = telefon je popsán na fakture anebo v obchodních podmínkách jako POUŽITÉ ZBOŽÍ... i když evidentně použité NEBYLO.

Tohle se mi stalo už před xx lety se symbianovou nokii, ihned jsem koupené telefony vrátil...

Ve skutečnosti to je podle mě klasická sedivka anebo nějaká levota, určitě jde o krácení dani a ve výsledku dopad na spotřebitele muže být ten, ze za 2 roky nedohledas prodejce...

Ostatně tyhle podvody se dějí stále, do hledejte si kauzu Elektra PV levné elektro - dovoz z Polska levné ceny a prý neplacení DPH



Presne tak. Uplny suhlas. Inak by ten iphone lacnejsi byt nemohol. Aj ked toto je skor problem predajcu ako toho kto takyto telefon kupi.

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od ananas »

Jadro píše:Ja za sebe rikam, ze respektuju, ze jsi spokojeny. Presto bych ti radil telefon pokud mozno vratit. Pokud je to opravdu podvod (kraceni dani, apod), tak se ti muze stat, ze na tu firmu prijdou a pak ti telefon zabavi. Nebudes mit ani telefon, ani penize... Me by to jednak nestalo za to riziko a druhak rozhodne nechci podporovat takovyhle podvodniky, protoze prave poptavka po takovem zbozi muze za to, ze to existuje (jen muj osobni nazor, nikomu nevnucuju)



Telefon mu nikto nezabavi kvoli krateniu dane. On predsa neruci za to, ci predajca odvedie dan alebo nie.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Přesně tak, to by musel být kradený, což dle všeho není.
Jde spíše o princip, což chápu, no já nejsem přesvědčen, že jde o podobnou levárnu. Vůči zákazníkovi 100% korektní nejsou, to jo, ale zase si nemyslím, že by to byla podvodná firma. Při hledání na to byl nejeden jiný adept, bohužel :-/
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

A napsal (volání je v těchto věcech na nic) jsi jim tvé zjištění se žádostí o vysvětlení?

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Jj, napsal.
Konkrétně otázka a odpověď:

Já:
Dobrý den,
dnes mi byl telefon úspěšně doručen. Vesměs jsem spokojen, no měl bych na Vás pár dotazů..

1) Hned jsem si všiml 2 nesrovnalostí na krabičce
* a) Vědomě vyškrábaného sériového čísla
* b) Neoriginálního zatavení obalu (Apple dodává fólie s relativně jednoduchým sloupnutím, zde byla klasická tavená silonová fólie - zjevně neoriginální)

2) Telefon má americký typ nabíječky = dle mého názoru krabička není originální krabičkou k tomuto telefonu..

3) V balení vevnitř, které se tváří jinak nedotčeně, chybí originální Apple jehla pro šuplíček se SIM

Prosím o vysvětlení. Upřímně nemám v úmyslu telefon vracet, jinak funguje bez potíží a není poškozen, byl za dobrou cenu.
Naopak ale vězte, že požaduji UPŘÍMNOU odpověď. Je několik alternativ, které by to mohly vysvětlit a nebylo by to nic proti
ničemu (nyní neuvádím, abych nenaváděl), určitě ale nechci číst odpověď ve smyslu, že se mýlím, že nevíte, nebo že takto bylo balení již od Apple. Za obě strany bychom věděli, že to tak není a nebylo by to profesionální.
Mimo vysvětlení Vás dodatečně žádám o zaslání originál Apple jehly na SIM, která měla být součástí balení.

Děkuji Vám.

Odpověď:
DObrý den, telefon je z anglie , preto sme pridali redukciu k nabíjačke , štandartne pridávame eu nabíjačku ,ale iphone 7 už nepodporuje štandartne nabíjačky , potrebuje nabijačku s vyššími ampermi , čo sa týka serioveho čisla , telefon je na 100% original k danej krabičke , tak nám dorazil od dodávatela , tiež sme si to všimli ,ale boli sme uistený že všetko je v poriadku , overili sme si aj výrobne číslo s dodavatelskej faktúry a telefon je nový v plnej apple záruke , omlouvame se ,


iMobily
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Neměl jsi jim tam psát tu omáčku, že jsi spokojen, že ho nechceš vracet atd. Tím hned zjistili, že de facto o nic nejde a podle toho mohli (čistě můj názor) formulovat odpověď. Mám obavy, že pravdy se již nedopátráš. Jejich nákupní fakturu ti neukážou a i kdyby, tak nemáš jistý, že ten kdo jim to prodával je taky neojebal. Pusť to z hlavy a užívej si ho, to bude asi nejlepší ;-)

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Asi jo

A teď se tedy vrátím ještě k otázkám dříve :

1) Má smysl jailbreak? Přináší jinou možnost, než prosté povolení neověřených aplikací v jiném obchodě?

2) Zůstal někdo z vás na starších verzích iOS? Jestli je to z hlediska bezpečnosti vhodné. Nové funkce stejně nic moc nepřináší a jen je to vědomě pomalejší..

Díky
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

ad 2) to je věc názoru - já vždy aktualizuji, vše, apky i OS, dělám to na všech zařízeních, nehledě na OS a nikdy jsem neměl závažné problémy, které by mě nutily dále neaktualizovat. Jelikož máš aktuálně nejnovější a nejvýkonnější model, nevidím jediný důvod, proč neaktualizovat. Pokud tedy neuděláš JB.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

No ono já to totiž vidím vždy, když přijde nový model, že přijde aktualizace, jejíž vinou je telefon, či iPad značně pomalejší. A po 2 letech člověk chtě nechtě musí měnit, protože původně rychlý model je nepoužitelně pomalý. Na druhou stranu se nechci vystavovat riziku z hlediska třeba právě zmiňované bezpečnosti, no..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Já nevím, já mám ještě 4S a v pohodě na ní běží poslední iOS 9.3.4. Ale co uživatel, to jiné zkušenosti. Určitě bude hodně těch, kteří budou proti aktualizacím, ale za sebe říkám, aktualizovat. Pokud budeš aktualizovat hned, jak update vyjde, tak máš cca měsíc na to, se vrátit na předchozí verzi, kterou Apple podepisuje (nevím ale, jestli to platí i pro sub-updaty). Budeš se muset rozhodnout sám :-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od mirmo80 »

OT: 9.3.5 je posledny oOS pre 4S nie?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

Aha, to je možný. Mám tam prostě ten poslední, který jde na 4S.

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Sám nevím, jestli to vydržím, je to pokušení ve smyslu "co když". No, tak uvidím :)

Jinak nepřišel jsem na to, k čemu je funkce posunutí plochy dolů, když přejedu bez stisku po tlačítku..?
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od pegas »

To má hlavně význam na plusku, kde je větší displej a když ho posunes dolů, měl by jsi být schopen jej ovládat jednou rukou.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Anndy »

Hodi sa to aj na "malej" 7-ke.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Jo tak, takže jen proto. Díky za odpověď, já jsem pořád nechápal, co by tam mělo být, nebo co by to mělo dělat :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Koks »

V pohodě??? Ty buď nemáš v ruce nejrychlejší 7Plus anebo jsi pomalý ze nevidíš, co ta 4S děla nebo spis nedělá? Na multitasking je s ios9 NEPOUŽITELNÁ. Takže pro ženské (těm mozek funguje sériově) je jakž tak OK :-)

Pro mě nepoužitelná, nainstaluje dropbox a zkus skenovat a dej vědět, zda ti to jde


ananas píše:Telefon mu nikto nezabavi kvoli krateniu dane. On predsa neruci za to, ci predajca odvedie dan alebo nie.


No ale v případě firmy (B2B) už to myslím tak docela neplatí :-) pak by myslímze musel doplatit tu DPH ;-)

Každopádně nakupovat vědomě od pašeráků ne odvádějící DPH jestejne jako nakupovat vědomě od zlodějů :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

kupil si to od podivneho predajcu, to uz fakt musim konstatovat. Podla mna budes mat obrovsky problem s pripadnou reklamaciou. Mozno si sa presvedcil (mna to nepresvedcilo), ze ten sposob predaja nie je levota a ze mobil je ok (aj technicky a snad aj pravne, moralne atd). No podla popisu dalej (aj komunikacia predajcu) si myslim, ze ak sa ti nieco stane, tak budes mat sialeny problem domoct sa prav spotrebitela a to aj tych, ktore su zakonne.

Mozem sa spytat o AKOM cenovom rozdieli sa bavime? Velakrat sa nam tu stalo, ze taketo rosady robili ludia kvoli niekolkym stovkam, ktore su pri celkovej cene iPhone menej vyznamne ako utopenie tej hlavnej ciastky do predajcu, ktory sa nejavi najspolahlivejsi.

Objektivne je predajca ako si ho popisal prinajmenej sedy dovoz. Obvykle to robia s refurbished telefonmi, ktore sa mimochodom daju oficialne kupovat od Apple. Toto vsak vyzera naozaj ako skladacka nejakeho neautorizovaneho servisu -> trebars vymena obrazovky alebo iny problem. Tito machri, co sa v mobiloch vrtaju su okej do casu, ked zacnu svoje montaze predavat ako nove mobily :-)

DenyKr píše:Asi jo

A teď se tedy vrátím ještě k otázkám dříve :

1) Má smysl jailbreak? Přináší jinou možnost, než prosté povolení neověřených aplikací v jiném obchodě?


za mna uz jailbreak nema ziadny zmysel. Iste sem pride par vytvalcov presviedcat, ze bez toho sa neda zit ale to je zasa ich osobna potreba ho mat.

Objektivne sa uz dnes skoro vobec nehovori o nejakych vylepsovatkach, ktore su pouzitelne len pod jailbreakom. Tato doba minula a bola tak v rozmedzi 2007 az 2014.


2) Zůstal někdo z vás na starších verzích iOS? Jestli je to z hlediska bezpečnosti vhodné. Nové funkce stejně nic moc nepřináší a jen je to vědomě pomalejší..

Díky


nie. na najnovsom hw najnovsi iOS. Telefon si aj tak dostal s najnovsim, dole ist nemozes, takze naco teoretizovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Cenový rozdíl je zhruba 4-5 tisíc, proto mohu říct, že mi to za to stálo. Morálně jediné, co odsuzuji, je zamlčení té UK nabíječky. Pro zbytek nemám žádný důkaz a pokud by byla pravda (pokud), že bylo balení opravdu jiné a pokud by byla pravda (pokud), že to prodejce nevěděl, stejně to nemám jak dokázat - to morálně. V reálu pro mě není v ničem problém a nabíječka + jehla = asi (ani ne) 300,- Kč. Proto to neřeším.
A reklamace? Jak jsem dříve psal, pro mě má reklamace smysl třeba na autě, kde si nemohu dovolit platit 50 tisíc za něco, co je v záruce. Ale mobil? Je to pracovní nástroj, bez něhož se měsíc neobejdu. To si radši zajdu do servisu a tu tisícovku zaplatím ze svého.

K tomu zbývajícímu díky :)
iOS mám poslední, ale samozřejmě to myslím tak, že bych na něm zůstal. Protože za 2 roky na řekněme iOS 12 bude podle mě i7 zase úmyslně tak výkonově přidušený, že mi nezbude než koupit nový telefon, i kdybych nechtěl (a i když standardně telefony co 2-3 roky měním).
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od Anndy »

Vzdy sa oplati ist na novy ios. Aspon prve 2 roky to problem nie je.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od sharkee »

Při tomto cenovém rozdílu je jasné, že se jedná o nějaký podvod, pravděpodobně na daních. Osobně zloděje a podvodníky nepodporuji, naopak.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

DenyKr píše:Ale mobil? Je to pracovní nástroj, bez něhož se měsíc neobejdu. To si radši zajdu do servisu a tu tisícovku zaplatím ze svého.

myslel som hlavne pripad, ked budes musiet riesit vratenie telefonu, totalnu nefunkcnost, pozadovanie nahrady. take extremnejsie pripady ako blba vymena prasknutej obrazovky.

DenyKr píše:Protože za 2 roky na řekněme iOS 12 bude podle mě i7 zase úmyslně tak výkonově přidušený,


zivotny cyklus iPhone je cca takyto:

prve 2 roky - aktualizovat na najnovsi je v pohode, skor ziadany stav.
druhe 2 roky - aktualizovat na najnovsi stav, NIEKTORE vymozenosti novych modelov iPhonov tam proste nebudu ale inak system v pohode
dalsie 2 roky - aktualizacia bez problemov, niektore veci bude treba v iOS povypinat, lebo uz sa niekde prejavi pomalost.
Po tomto obdobi by som uz iOS neupgradoval alebo uz ani nie je k dispozicii.

Ja mam iPhone vzdy cca 4 roky.

Tie predsudky, ze UMELO znicuju vykonnost - to su take legendy clovece. Nepopieram, ze takato motivacia moze byt ale nie je to UMELO. Je to len dane dostupnostou vykonnejsieho HW a cielom ho vyuzit. To mas to iste ako auta. Pred 40 rokmi auta, ktore sa povazovali za rakety, sutazne vozy, tak dnes na okruhu ich predbehne Opel Corsa. Kedze smartphone je momentalne vysokootackovy tovar, tak cyklus 4 roky je podla mna nateraz prijatelny (nehovorim o cenach) a to aj s tym, ze dalsi majitel si ho este uzije dalsie 2 roky - mam kolegu, ktory na vianoce presiel z i4 na i7.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Tomu moc nevěřím.. Protože mám zkušenost z iPhone 4S a i z aktuálního iPadu 4. Třeba ten iPad není moc starý (asi 2-3 roky), i4 jsem tehdy měl 3 roky, možná necelé.
V obou případech při každé, byť malé aktualizaci pocititelné snížení výkonu. Zvláštní ale je, že až po příchodu nového modelu, do té doby bylo vše OK.
A přece i ty meziverze se musí vyvíjet vždy s ohledem na každý model, myslím, že nebude aktualizace 1:1 ať už jde o i4, nebo i7. Tím pádem nevěřím tomu, že jde o větší požadavky, ale že je to úmysl dohnat uživatele k upgradu telefonu ve smyslu "hm, toto už je pomalé, ten nový bude lepší"..
Asi to stejně nevydržím a upgradovat budu, ale je mi jasné, že po příchodu 7S pocítím zhoršení a když bude i8, nedej bože 9, budu nucen zase přejít.. :(
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

Historia iPadov:

1gen: 01/2010 (iPad) - SEDEM ROKOV
2gen: 03/2011 (iPad 2) - SEST ROKOV
3gen: 03/2012 (iPad) - PAT ROKOV
4gen: 10/2012 (iPad) - STYRI ROKY (a par mesiacov)
5gen: 10/2013 (iPad Air) - TRI ROKY (a par mesiacov)
6gen: 10/2014 (iPad Air 2) - DVA ROKY (a par mesiacov)

iPhone, 2007
iPHone 3G, 2008
iPhone 3GS, 2009
iPhone 4, 2010
iPhone 4S, 2011
iPhone 5, 2012
iPhone 5S, 2013
iPhone 6, 2014
iPhone 6S, 2015
iPhone 7, 2016

Mam iPhone 5S, skusil som na nom aktualny iOS 10, rychlostne ok. nemam ho tam kvoli inej averzii, ktoru mam. A to je prosim pekne mobil povedzme 3 a pol roka stary.
Kym vyjde nova generacia iOS, tak bude mat viac nez 4 roky ale tu uz pravdepodobne nenainstalujem.

Takze trosku popridavaj na veku tym tvojm pristrojom :-) vazne je to horedole tak ako pisem: 2 roky absolutne ziadny problem. dalsie dva roky nieco uz nejde. Az potom prichadzaju citelne nedostatky.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

No pozor, já nepsal, že jsem iPad 4 kupoval hned co vyšel na trh, beru reálné stáří toho mého přístroje :)

iPhone 4S už je před kolika.. No asi 5 a půl lety, co jsem ho kupoval :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

okej, takze ked kupim teraz iphone 4, tak o pol roka bude mat pol roka, no jeje :-) to tvoje meranie sice chaem, ale na objektivne posudenie je tento udaj irelevantny.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Jasně, já to prostě bral tak, že mám iPad 4 cca 3 roky :)

Jinak menší rozuzlení. Dočetl jsem se, že pokud Apple dělal refubished, název modelu začíná "N", pokud ne, začíná "M".
Můj začíná "NN".
Prodejce zjevně zamlčel něco, co zcela určitě ví. A to bude důvod, proč nesedí krabička.
Na druhou stranu cena tomu odpovídá a je to důkaz toho, že byla oprava provedena Applem a nejde o černotu. Z principu bych jim to otřískal o hlavu, z pohodlí a jinak spokojenosti i s odpovídající cenou jsem rád, že vím, na čem jsem a není to nic proti ničemu ;)

Poněvadž krabičku používám vždy i jako úložnu nabíječek, sluchátek, aj., a v této nesedí nabíječka, kterou budu kupovat, kdyby se někomu doma válela JB i7 krabička, koupím :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od rony »

nikto pricetny ti krabicku nepreda :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Koupě iPhone 7 a možnosti

Příspěvek od DenyKr »

Občas se blázen najde :)
Pokud ne, musím si najít jiné úložiště.
Na eBayi je toho plno a za dobré ceny, jen poštovné 500,- Kč platit nechci.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Odpovědět