Google Hands Free

vše co vás napadne
Odpovědět
bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Google Hands Free

Příspěvek od bedo. »

Prvá moderná služba na platenie, ktorá ma zaujala, na rozdiel od Apple Pay, či Android Pay - naozaj nemienim robiť zo seba šaša prikladaním telefónu k nejakému terminálu.

https://get.google.com/handsfree/

A Amazon Go ide ešte o krok ďalej - plánuje obchody, v ktorých nebude treba platiť "vôbec": https://www.amazon.com/b?node=16008589011

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: Google Hands Free

Příspěvek od JoU »

Hnus, tahle doba.

Chápu, že můžeš někomu připadat jako "šašo", když používáš Apple Pay s 4S :ROFL:
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Hands Free

Příspěvek od sharkee »

Tohle asi nebude fungovat. Identifikace podle tváře je dle mého problematická. Stačí dvojčata.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Google Hands Free

Příspěvek od rony »

Apple Pay ma trochu iny zvuk v prostredi U.S.A., kde sice maju banky dlhsiu historiu ale vlecu za sebou technologie, ktore v EU nemaju moc za sebou a tak v EU uz taketo veci v inej forme mame a lahsie sa presadili.

V ramci EU ma Apple Pay len jedny aspekt - moznost pouzit mobil ako platobnu kartu. To my v EU razantne rozsirujeme v ramci bezdotykovych platobnych kariet.

Druha vec je to vsetko na pozadi (zuctovacie centra, previazanost s bankami, ochota bank atd.). Tu uz je situacia pre tunajsie banky asi taka ako ich ucast na poskytovani platieb platobnymi kartami - nie su z toho nadsene. Apple Pay a kazdy podobny system je pre nich to iste v inej forme.

Ten system Google je stale to iste, meni sa len sposob prepojenia fyzickej osoby nejakym prostriedkom k jej kontu. Google to urobil tak, ze ma vasu fotografiu a obchodnikov system si vas vzdy odfoti.

Rozdiel? U bezdotykovej karty je dosiahnutelnost karty nizka (musim ist na centimetre k snimacu) ale v idealnom pripade nemusim pred platenim nijako zvlast instruovat pokladnika, len mavnem kartou nad snimacom. Komfort je primerany.

Amazon (nestudoval som detaily) zrejme ide sposobom ako google a asi foti zakaznika, takze ten len prejde platobnou branou a ma zaplatene. To je o nieco lepsie ako system Googlu. Amazon vsak musel vymysliet ako oznacit tovar a ako ho napocitavat do kosika.

V nasich podmienkach a v sucasnych moznostiach je podla mna najpraktickejsia bezna platobna karta.

Prakticka poznamka: dnes kolki vymyslaju platobne systemy ale vratme sa do zivota, co vas najviac stve pri nakupovani bezneho tovaru? Sposob platenia? Ten asi najmenej :-) Rozmiestnovanie tovaru (manipulacne techniky poznate, nie?), rady po ukonceni nakupovania, balenie tovaru, vstup do predajni,... pol minutka platenia je z toho vsetkeho najmenej stresujuca :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Google Hands Free

Příspěvek od bedo. »

sharkee píše:Tohle asi nebude fungovat. Identifikace podle tváře je dle mého problematická. Stačí dvojčata.

obrázok je len jedna časť mozaiky, ďalšou je bežiaca aplikácia na telefóne (ktorý však môže ostať vo vrecku) - podľa mňa Google využíva na identifikáciu "deep learning" technológie a platbu dovolí len v prípade, keď "si je istý" identifikáciou.

Inak možno ste si všimli, že na niektorých Captcha chránených stránkach už netreba vyplňovať nejaké tie nečitateľné texty, ale stačí odfajknúť "Nie som robot". To je tiež aplikácia Google deep learning v praxi, možno onedlho už nebude potrebný ani ten checkbox...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Hands Free

Příspěvek od sharkee »

Pak ano.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: Google Hands Free

Příspěvek od JoU »

iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

Odpovědět