Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

vše co vás napadne
Odpovědět
Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od Dave »

Ahojte,

Asi todle téma zakládám zbytečně, ale přece jenom se chci zeptat. Máte někdo zkušenost s krádeží iPhonu v Praze?
Okradli mě v tramvaji, tel. je locknutej na muj iCloud, a vidim ho porad jako offline.

Moje otázka je, když ho někdo restoruje pres DFU např. a pak ho připojí na iTunes, ukaže mi to že ho někdo někde zapl nebo ne? Jen to proste po nich bude chtít přihlášení do mýho iCloudu?

Popř. máte někdo zkušenost kde takovýhle iPhony končí, kde bych se mohl jít optat po praze (bazary atd...) a jestli je třeba vůbec realný že policie by ho někdy našla :D


a ještě dotaz, byl jsem to nahlásit na policii, ale v databázi kradených telefonů ho nevidim, hlavně na jejich stránkách to po mě chce 14 místné IMEI ale iPhone má 15 číslic? nevíte?

tak nejak už jsem se s tim smířil a hned druhej den koupil 6S plus, ale i tak mě to štve. k čemu jim to je ten telefon.

díky Dave
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od teekex »

Nejspis skonci na bazosi s popisem "neznamy puvod" apod. Pokud je zablokovana SIM a telefon je zamceny, tak se asi uz nepripoji nikdy na internet.
Dulezite je jej vsude nahlasit jako kradeny/odcizeny a nemazat jej z iCloudu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od rony »

Zlodej ho neozivi, najma ak si mal. Zapnute find my iphone a s tym spojeny vstup do iphone pomocou pinkock a odtlacku prstov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od Tony1 »

-můžeš vyhledat nejbližší bazary a zastavárny od místa krádeže a mrknout tam
-v databázi PČR se uvádí IMEI bez posledního čísla a myslím že to chvíli trvá než projde všemi úkony a dostane se tam.
-je možné že tě zloděj bude i kontaktovat v podobě sms, emailu s tím aby ses přes odkaz v doručeném emailu přihlásil do iCloudu pro kontrolu stavu iPhone. POZOR toto nikdy nedělej když už, tak jen z prohlížeče. Dle IMEI jde za 350-500,- zjistit tvé tel číslo jméno a email v iCloudu, je to blbé ale jde to.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od misha »

z tohoto duvodu mam vyplnene kontaktni udaje v tom zdravotnim centru (pri pinkodu je vlevo dole krizova situace) na sveho kamarada. tzn bez jakychkoliv problemu pres to zdravotni ID je mozne dohledat kontakt na nekoho, kdo me zna.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od rony »

Plus samozrejme pri strate telefonu mam na pamati ako poslat na jeho obrazovku odkaz a co v tom odkaze napisem. Pre istotu som si to natrenoval, aby som ked to pride v soku neblbol a nedumal, co urobit :-)

Horevyssie majitel ukradnuteho telefonu vlastne urobil vsetko, co sa dalo a spravne.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od misha »

no, to bych si mel take vyzkouset. tak jsem se prihlasil na icloud a prekvapilo me, ze tam nemam zadne zarizeni. ackoliv ve find my phone mi to telefon najde. co to?
btw jak se posila vzkaz na telefon? to je pri aktivaci toho ztraceneho modu?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený iPhone 6 plus, rady? Praha

Příspěvek od rony »

Predpoklad: zapnute Find MY iphone v danom zariadeni.
Overis si to ze z toho zariadenia spustis appku find my iphone a vidis ho tam.

1. http://www.icloud.com
2. ikonka Find My iPhone (zeleny terc)
3. v strede hore (Vsetky zariadenia) si vyberiem to, ktore chcem osetrit
4. vpravo hore sa zobrazi biely box s tromi moznostami
a) prehrat zvuk - vhodne ak len nevies ci ho mas v taske alebo zabudnuty na WC
b) zapnut rezim straty - to je to, ked na telefon posles spravu, ktoru ten, co ho najde uvidi - nevyhnutna podmienka - telefon musi mat dostupny internet - preto trvam na tom, ze nevypinat mobilne data :)
c) vymazat - to je finalne riesenie, viem, ze telefon je nadobro prec, viem, ze uz nema cenu sa snazit a cakat na vratenie, chcem hlavne zamedzit pristupu k mojim datam. Zaroven vsak iphone bude sice prazdny ale neda sa aktivovat :-)

Mimochodom o tejto tematike sa rozsiahle venuju stranky Apple, zname KB - mame ich v nasich Navodoch (klikni na tejto stranke uplne hore na Navody) a vsetko tam najdes.

Mal by si aj vediet ako sa orientovat na webe
http://appleid.apple.com

ako aj dalsie pomocky, ktore k tomu Apple poskytuje, aj napriklad navody a popisy ako sa chovat pri strate, ako odpojit predany telefon, ked si zabudol deaktivovat svoje appleid z neho atd.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět