Výrobky ne-Apple

vše co vás napadne
Odpovědět
Shlaighter
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2011 8:53 am

Výrobky ne-Apple

Příspěvek od Shlaighter »

Zdravím, při hledání dárků k Vánocům mě napadla otázka, co je vlastně na Applu a jeho výrobcích tak super. S iPhonem jsem spokojený a chápu rozdíl mezi iPhonem a jiným smarphonem, ale proč bych měl zvolit MacBook místo klasického notebooku nebo iPod (ne Touch, to je zase něco jiného) místo obyčejného přehrávače? Nebo co vás osobně přivedlo k Applu? :good:

Neberte to jak provokaci, prostě mě to zajímá. :)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Výrobky ne-Apple

Příspěvek od iTukan »

Proč MacBook? Protože Mac OS. :)
Od doby co jsem doma přešel na MacBooky, už doma jiný HW (PC) nemám, stačí mi na vše. Teď tedy mám třetí MBP, ale ten je služební, jinak bych měl stále svůj druhý MBP.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výrobky ne-Apple

Příspěvek od rony »

Mac pocitac. Po prve zvedavost, ake to je. Odpoved: zvladnutelne, ziadne demonicky odlisne, velmi hladko do toho som vnikol, co bolo dobre znamenie.

Po druhe: z principu ako to robia je to viac take "zladene". To je skor konstatovanie faktu ;-)

Po tretie: nejako tak to vymysleli, ze sa menej citim ako servisman pocitaca. Nejako menej skumam veci, ktore si stavaju hlavu a musim ich riesit a nejako menej koncim s niecim ako regedit na Win, ci instalacie roznych driverov. Proste velmi strucne zhrnute, nemam uz chut byt pocitacovy technik pre svoj vlastny pocitac.

Po stvrte: nic mi nebrani mat doma Mac, nemam ziadnu zavislost, ktora by sa dala robit len na Windows. Dokonca citim Mac ako vyhodu

Po piate: vybava pocitaca, na Win ma ani nenapadlo hrat sa s hudbou, strihat videa, urobit si hudobnu kniznicu v iTunes, neriesil som ani nejake usporiadanie fotiek do albumov.

po sieste: kopec drobnosti, ktore casto nahradzaju cele softwary instalovane do Windows - napr. stlacenie medzernika vo Finderi :)

Zhrnute, nie je to platforma tak mimo tento svet, ze by bolo nutne sa nejako vyrazne cudovat preco to ludia pouzivaju ;-) Pocit, ze Windows je ten funkcny svet, a mac je plny problemov je aspon z mojho pohladu skor opacny ;-)


mp3 prehravace. to je tiez kapitola. pred iPhone som nechapal vobec nic na iPode. Tak som si kupil nejaky drobny bez obrazovky. Ten som mal celkom rad ;)
Potom nejaky s velkym hardiskom ale obrazovka mala asi 3cm a bola na kabli so sluchatkami.

Lenze na hardisk som si nahral niekolko tisic skladieb a nakoniec to neslo normalne pouzivat, lebo v trojriadkovej obrazovke skuste pozerat stovky interpretov a ich albumov. Nakoniec aj tak volite vzdy nejake konkretne albumy, a zvysok hudby tam je navzdy zabudnuty.

Potom som to este pouzival ako externy disk - pripojit k pocitacu a hrat vo winampe. cize cele na hlavu a k nicomu.

Potom, ako som si vyskusal itunes a iphone na prehravanie hudby som pochopil, na co doslova srali vsetci vyrobcovia mp3 prehravacov. Na pouzitelnost. Z pohladu posluchaca hudby a ake ma vlastne potreby. Oni splnili technicku zakazku - sprav mp3 prehravac. Dalej nesli ani o krok. Takto vela ludi funguje, ich invencia je v rieseni "zapeklitych" technickych hraciciek ale pre prakticky vysledok navonok az take nadanie nemaju.

Niektori to strucne nazyvaju uzivatelsky zazitok. Ja len tak, ze oni rozhranie medzi strojom a pouzivatelom robia z pohladu uzivatela. Vela ostatnych to robi naopak, riesia technicke zadanie.

Podobne je to u rozhrania apple TV - kvanta inych prehravacov videa ma technicky lepsiu vybavu ale mizerne rozhranie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Shlaighter
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2011 8:53 am

Re: Výrobky ne-Apple

Příspěvek od Shlaighter »

rony: Díky za podrobnou odpověd. :)

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Výrobky ne-Apple

Příspěvek od Tony1 »

Mě teda dostal Apple na zpracování a na detailech a to hlavně na MP3 teda iPodu, prostě měl jsme v letech 2000-2005 X přehrávačů různé značky a v té době u mě převyšovalo Creative jenže po 1,5 roce používání se zasekl a konec využil jsem reklamaci a byla mi vrácena celá částka tyto nemalé peníze (cca 4590,-) jsem použil na iPhone 2G který iPod v sobě už měl:-) a k nákupu mě přiměla a hlavně rozesmála reklama s nadsázkou co vše iPhone umí a že dovede i sprchovat :))).
Následně už to jelo, neodolal jsem a schrastil jsem iPod shuffle 2gen, pak iPod nano 6gen., ten mě dostal úplně, kovový se sklem, super ovládání, prostě paráda.
Následoval iPod 7gen. tenkost mě překvapila a s tím vším upgrade iPhone.
A hlavně už s iPhone 2g mi to došlo, když jsem viděl jak všichni mačkají tlačítka a posouvají trsátkem či nějakým perem něco na displeji Nokie a já skoro osamocen v klídku prstem s absolutně funkčním iPhone :-))), toto bylo v roce 2008.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Výrobky ne-Apple

Příspěvek od Clon »

Ja jsem sveho casu me zene koupil vlajkovou lod Samsungu - SGS3. Neustale jsem se potykal s priblblymi a trapnymi problemy. Uz davno bych ji koupil iPhone, ale zdal se ji maly ten 4" displej. Po vydani 6+ byl jeji.
Od te doby jsem se androidu vyhybal jak to jen slo. Asi pred dvema mesici jsme koupili Sony televizi s androidem - me druhe setkani s timto systemem. Bohuzel obycejnejsi slusna televize se uz asi sehnat neda a taky jsem doufal, ze po tech letech smart televizi uz to je jaks taks OK. Ale BEDA!!! Zase same trapne problemy. Zaver - od androidu utikat jak o zivot a vubec se neohlizet!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výrobky ne-Apple

Příspěvek od rony »

Skrytý text (Ctrl-A)

offtopic: u televizorov nadalej plati, ze jej jedinou funkciou je ta obrazovka a potrebne vstupy. Zatial vacsinu multimedialnych funkcii pocnuc tunermi/satelitmi pre prijem TV programov konciac takzvanymi smartfunkciami lepsie zastanu krabicky k nej pripojene. takze velmi zjednodusene, viac je vacsia uhlopriecka tv ako jej domnela smart vybava. koniec offtopic ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět