Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

vše co vás napadne
Odpovědět
rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

Příspěvek od rallydavid »

Zdravím,

mám takový dotaz do pranice.Chtěl jsem si vyzkoušet bezdrátové nabíjení, tak jsem si zakoupil nabíječku. Nabíječka plní svůj účel, funguje a jsem s ní spokojený.
Je to ale levná nabíječka zakoupená z Číny. Chtěl bych vědět váš názor, jestli je nabíječka bezpečná?
Zajímá mě HLAVNĚ! stav, kdy je nabíječka nezatížená, tudíž je pouze připojená k síti a nenabijí.
Jen pro doplnění, k nabíječce je připojen originální zdroj a kabel od výrobce mobilu (nejedná se o iPhone ), tzn. čínský je pouze Qi nabíjecí vysílač.
Chtěl bych nechávat nabíječku neustále v pohotovostním režimu, tudíž neodpojovat ze zásuvky.
Hrozí v takto nezatíženém stavu nějaké reálné nebezpečí?
Naposledy upravil(a) rallydavid dne stř pro 30, 2015 4:48 pm, celkem upraveno 1 x.
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

Příspěvek od sharkee »

Používal jsem levou QI nabíječku asi rok a bez problémů. Připojenou jsem ji měl přes USB port do notebookoveho docku
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

Příspěvek od teekex »

rallydavid píše:Hrozí v takto nezatíženém stavu nějaké reálné nebezpečí?

jedine co me napada je teoret. problem jako u rychlovarne konvice, ta kazdorocne vypali par domacnosti. Qi nabijecky neznam a nevim jak moc se zahrivaji jednotlive komponenty zda tam muze dojit k poskozeni a zkratu. Pokud ta nabijecka ma "Qi certifikaci" tak se musi automaticky odpojit kdyz se prilis zahreji (napr. IKEA uvadi "prilis" jako 60°C) - to aby se predeslo prikladu uvedenem v prvni vete.
I tak ale prodejci doporucuji pri dlouhodobem nevyuzivani nabijecky jeji odpojeni od el. site.

Jaka je pravdepodobnost, ze ta levna Qi nabijecka z Ciny ma Qi certifikaci?

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

Příspěvek od rallydavid »

sharkee: Ale vždy když jsi vypl pc, tak se ti nabíječka vypla ne?

teekex: Pravděpdobnost se blíží k 0 :D

Chtěl bych to bezdrátový nabíjení využívat se všemi výhodami. Tudíž nestarat se o kabely=> mít ji stále připravenou k nabíjení. Při nabíjení riziko asi hrozí, ale to jsem vždy doma a přes noc bych to nenabíjel. Zajímalo by mě to, jak je to při chodu na prázdno. Jde mi hlavně o to jestli se bát nechat zapojenou nabíječku v síťi třeba i v době kdy jsem např. v práci nebo prostě mimo domov...
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

Příspěvek od sharkee »

ano, ale nebál bych se ji mít zapnutou stále, ona byla zapnutá de facto celý den a nikdy jsem nepozoroval jakýkoliv náznak problému.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Bezpečnost bezdrátové Qi nabíječky...?

Příspěvek od Metalgirl »

rallydavid, hele, to máš jako se vším, lepší je to nechat odpojené. Já jak nejsem doma, tak odpojuju veškeré nabíječky, i ty originál od Applu. ;)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět