Plex Media Server (Plex Home Theater)

vše co vás napadne
Odpovědět
Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Plex Media Server (Plex Home Theater)

Příspěvek od Saddako »

Je tady někdo kdo má praktické zkušenosti s PLEX?

Mám hromadu filmů a seriálů v NASu a chtěl bych to nějak přehrávat na TV s tím, že budu mít náhledy, obaly, popis, třídění, atpd. co PLEX nabízí. Teoreticky to mohu udělat na stařičkém Mac Mini 2006 připojeném pomocí VGA + audio, který na NAS dosáhne a lze ovládat pomocí dálkového ovladače.

1. Lze stažené (případně) upravené informace o filmech uložit jako lokální soubory? Pokud bych chtěl např. nový přehrávací počítač tak abych nemusel veškeré informace opětovně stahovat nebo upravovat.

2. Existuje pro PLEX nějaký scrapper (ideálně pro ČSFD nebo FDB), který by umožňoval editaci informačních souborů k filmu?

3. Jaký je rozdíl mezi Plex Media Server a Plex Home Theater?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Plex Media Server (Plex Home Theater)

Příspěvek od Clon »

O Plexu z praxe nevim skoro nic. Ale teoreticky jsem neco cetl. Na cem by ti mel Plex bezet? Co jsem cetl, skoro zadny NAS nema takovy vykon, aby utahnul prekodovavani (snad uvadim spravny vyraz) filmu Plexem.
Takze schopne zivota je to jen na mnohem vykonnejsim pc (coz tedy vetsina pc sice je, ale zase - musi bezet).
Ja tenhle problem resil drivnez jsem Plex objevil. Poridil jsem si k televizi MMC (multimedialni centrum) a na nem bezi XBMC. To ma dostatecny vykon, takze z NASu si cuca film, prekodovava a posila do telky v plne kvalite.
Moje MMC se jmenuje Xtreamer Ultra 2 (ale uz se neprodava). Ale neco podobneho jiste najdes.
Nebo tedy poustet filmy z pc s Plexem. Ja se chtel bezicimu pc vyhnout.
Zkus pohledat forum, ktere se vice zaobira televizemi, MMC a dalsimi hrackami. Bude tam vice info.
Jinak pro XBMC existuje dostatek pluginu, scraperu apod a nabizi podobne veci jako Plex. Fanarty apod se ukladaji lokalne.
XBMC se stale vyviji a dnes se jmenuje myslim Codi (nebo Kodi či Kody).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět