cookie a reklamy na této stránce

vše co vás napadne
Odpovědět
cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od cuting »

Docela mi vadí, že mi neustále na této stránce nahoře svítí oznámení o cookie ale bez možnosti, že s tím nesouhlasím , a pak, že dole se neustále protáčejí reklamy. Co s tím? Už mne to docela začíná štvát.
 Apple hračky 

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od pegas »

Pokud používáš Chrom, nebo jeho nějaký klon, který používá rozšíření z Chrome storu, pak můžeš zkusit:
https://chrome.google.com/webstore/deta ... kllg?hl=cs
https://chrome.google.com/webstore/deta ... iagm?hl=cs

Pokud chceš komplexní řešení, tj. né jen extension, které blokuje všechny aplikace s přístupem na net, pak doporučuji:
http://adguard.com/en/welcome.html ale je placený

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od rony »

Reklamy na tejto stranke su zalezitost majitela.
Oznamenie je zrejme zakonna povinnosti webov u vas v CZ resp. v krajinach prevadzkovatelov reklamnych systemov.

Pozri, vsemozne po vasich ceskych weboch to serie aj mna. Ale mas asi moznost bombardovat EU aby vyriesila to, ze jej rozhodnutie bolo aplikovane tak, ze otravuje beznych ludi, ktorych povodne mala chranit a zjednodusovat im zivot.

No nikto, co sa starame o forum nemozeme ist ani proti zaujmom majitela ani proti zakonom, ktore je povinny dodrzovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od cuting »

Rozumím, že reklamy jsou potřeba, ale vadí mi, že i když mám vyskakovací okna vypnutá, tak to dole vyskakuje stále dokola. A co se týká toho oznámení na cookie nahoře, tak to na jiných stránkách nevidím . Setkal jsem se s tím až zde a chybí mi tam možnost "nesouhlasím".
 Apple hračky 

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od ls8 »

Je a musí to být na všech webech. Že jsi si toho nevšiml, je věc druhá. Jedná se o splnění § 89 zákona 127/2005 Sb., který je důsledkem původní evropské direktivy ePrivacy, viz http://ec.europa.eu/ipg/basics/legal/co ... dex_en.htm

Jak souvisí vyskakovací okno a reklama dole na stránce?

Tento web cookies používal odjakživa, stejně jako asi všechny weby, zejména ty, které si v cookiesu potřebují uložit informaci o přihlášení k uživatelskému účtu. Možnost "nesouhlasím" je na Windows tlačítko s křížkem v pravém horním rohu aplikace, na Macu červené kolečko v levém horním rohu. :)

P.S. Ani na Googlu jsi si toho nevšiml?

Obrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od cuting »

Používám Safari v macu a to, co zobrazuje tvůj obrázek tam nemám. Ani žádné červené tlačítko s křížkem vpravo nahoře - nikde. Stejně, jako mne žádná jiná stránka neotravuje při každém načtení nahoře a nebo dole oznámením o cookis, jestli souhlasím.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od rony »

ls8 ti hovori, ze nesuhlas vyjadris nepouzivanim webu, ktory ti oznami, ze si uklada do cookie informacie. Pozri, ak ti cela ta politika vadi, zdrojom je direktiva EU, daj im prosim najavo, ze sposob akym to pozaduju je v priamom spore s povodnym ucelom - chranit pouzivatelov a naopak vytvorili z toho obtazujucu vec pre pouzivatelov.

Ak sa nebudes stazovat na spravnom mieste _NIC_ sa nestane.

Direktivu EU prijal a jej aplikovanie v danej forme nariadil aj vas cesky zakonodarny subjekt. Adresati tvojej staznosti su tvoji zvoleni zastupcovia v ceskom parlamente, europskom parlamente atd. :-)

Este raz: aj mna to neuveritelne stve, no majitelia webov a ich navstevnici su OBETE, nie vinnici.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Bill.Gates
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: sob říj 04, 2014 11:46 pm

Re: cookie a reklamy na této stránce

Příspěvek od Bill.Gates »

preco si vsetci oc vam to vadi nenainstalujete AdBlock?? Hned by bolo po problemoch...

Odpovědět