Editacia wav suboru ...

vše co vás napadne
Odpovědět
CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Editacia wav suboru ...

Příspěvek od CiLA »

Poprosim ak niekto ma navod ako editovat do suboru s koncovkou wav budem velmi povdacny.
Nove MMI v Audi uz umoznuje prehravat cez usb subory wav. Nazov interpreta a skladby je uz zakonponovany v subore ale mam moznost este dodstocne udsje ako album alebo obal. A toto ani cez iTunes neviem urobit tsk aby sa to zaeditovalo. Ked vsetko vypisem vlozim obal albumu po ulozeni sa to strati. Po opatovnom nacitani wav suboru do iTunes je vsetko nezname. Dakujem za postrehy. Na mp3 je vsetko OK. Je neporovnatelne ale pocuvat wav oproti mp3 na zostavicke v aute -:)

lemon84sky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:59 am

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od lemon84sky »

Skus nejaky tag editor, napr: http://kid3.sourceforge.net - mas tu verzie pre vsetky systemy
 iPhone 7 32GB, vzdy aktualny OS, nonJB
 iPad Air Wi-Fi 64 GB, vzdy aktualny OS nonJB
 Mac Mini late 2012, vzdy aktualny OS
 Airport extreme 4.gen

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od CiLA »

Narychlo som si to stiahol ale problem to nevyriesilo. Ide mi o vyplnenie tychto udajov vo wav subore ...

Obrázek

Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od ls8 »

A neumí ten audiosystém v autě nějaký jiný, modernější lossless formát? Tako třeba ALAC nebo FLAC? Nejsem si totiž jistý, jestli WAV vůbec nějak standardně podporuje TAGy.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od Clon »

S wav soubory do mp3 jsem si hrál ......... to už je ale let! Ale řekl bych, že právě mp3 umožńovalo přidat spousty informací do souboru, které ve wavu prostě nejsou. Takže podle mého názoru tyto informace do wavu opravdu nedostaneš. Wav to prostě neumí. Je to myslím originální formát písniček přímo na CDčku.
Myslím si tedy, že jedině nějaký nový moderní formát by to snad mohl vyřešit.
Nicméně už tehdy, kdy jsem si s tím hrál, bych řekl, že laik neměl šanci poznat, že jde o mp3 a ne wav. I mp3 mohou mít různou kvalitu - na to se zaměř. Čím vyšší bittrate, tím kvalitnější mp3. Taky byl velice důležitý použitý SW k převodu do mp3 a taky použitý kodek - já vždy používal kodek "Lame".
Takže být tebou - pokud máš wavy doma - hledám kvalitní sw na převod do mp3. Já kdysi používal tehdy placený a nakonec free Audiograbber 1.83 - a koukám, že na Slunečnici je ke stažení. K tomu nainstalovat ten kodek Lame a můžeš začít. Pokud není dneska něco lepšího :-)
A ještě existoval jeden kvalitní program, akorát si nemůžu vzpomenout na jeho název :-(
Jooooooo - EAC se jmenoval. Exact Audio Copy + taky lame enkodér.
EDIT: TÝ jo, taky ještě žije :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od CiLA »

Dakujem za kazdu radu. EAC pouzivam uz roky ako backup mojej cd kolekcie. Vsetko s priponou .wav
Nedam dopustit na tento program. Nateraz som sa docital ale neviem to pouzit, ze dokaze konvertovat na FLAC. Ten dokaze player v aute pekne zobrazit.
Bohuzial citim rozdiel medzi mp3 a wav. Mam lepsi pocit s pocuvania original suboru. FLAC sa mi zda najviac podobny wav-ku. Teraz uz len nastudovat ako to do FLACu prekonvertovat. Tu je subor vo FLAC:

Obrázek

Obrázek

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od Clon »

iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od CiLA »

EAC praveze mam nainstalovany ale tento postup co je na videu je trocha odlisny od mojej instalacie s pred rokov. Je pravdou, ze som FLAC nikde neodsuhlasoval pocas. Instalacie. Musim vymazat cez registre a nainstalovat opat. Skoda ze na videu nie je dalej ako ten FLAC ulozit. Resp. mam ocakavat ak potvrdim FLAC, ze namiesto ulozenia vo formate wav to bude flac?
Inac velke dakujem. Verim, ze to dokazem a budem sa tesit. Teraz ma tie nezname veci na obrazovke rozculuju.... A to som stravil hodiny kym som to konvertoval z cd do wav. 1086 skladieb na 64GB usb pojde nanovo. Urobim to rad len aby to bolo tak ako to ma byt.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od Clon »

Já jsem to pochopil tak, z této stránky, http://www.exactaudiocopy.de/en/index.p ... /download/, že to je novinka z roku 2015 --- Exact Audio Copy V1.0 beta 6 (including CDRDAO and Flac packages) last changed on 09.04.15, takže to chce asi novou instalaci - já bych začal přeinstalací novější verzí.
Na druhém odkazu, co jsem ti posílal, je postup, jak to nastavit v programu.
Vyzkoušej jednu dvě skladby a zajdi s tím do auta.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od CiLA »

Presne tak som urobil a vysledok je OK. Vo flac subore to je vsetko citatelne. Uz pracujem na konvertovani cd. Velka vdaka Clon-e!

Obrázek

Obrázek

Uz sa len zmierit s tym, ze som pre kvalitu urobil maximum. Nemam akusi vnutornu potrebu uverit tomu ze je to na urovni originalu. Hold ale uz to musim zniest ...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od Clon »

Rozumím ti správně, že "ještě to není ono"? Je to lepší než mp3? O hodně? Ono taky nejspíš záleží na mp3 dekodéru v autě :-(
Originál je na CD - když si pustíš CD přehrávač (pokud tam nějaký máš) - ale ukazovat informace ti to nebude.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od CiLA »

Teraz flac splna vsetky atributy co sa tyka informacii. Je urcite posluchovo lepsi ako mp3. Vrta mi v hlave este format m4a... Musim otestovat v najblizsom case ci budem pocut rozdiely medzi flac a m4a co sa tyka kvality nahravky. Este raz velka vdaka, posunul som sa vpred.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od Clon »

Není zač :-) Docela rád jsem zavzpomínal na "mladá léta" :-)
Tak dej pak vědět, jak to dopadlo s m4a.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Editacia wav suboru ...

Příspěvek od ls8 »

M4A může být ztrátový i bezeztrátový (ALAC). U ALAC bude samozřejmě kvalita stoprocentní, u ztrátového nad 256kbps (neboli kvalita iTunes plus) osobně většinou nepoznám rozdíl ani na velmi slušné sestavě doma, natož v autě. M4A 256 je výrazně lepší než MP3 320. Máme tu na to dokonce někde vlákno se srovnáním frekvenčních charakteristik.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět