Pokladní s skladový systém

vše co vás napadne
Odpovědět
xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Pokladní s skladový systém

Příspěvek od xslide »

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás nemá nějakou zkušenost s provozováním skladového (případně i účetního) programu na MAC OS X a zároveň nějakého dotkového pokladního SW na Windows.

Budu teď otevírat kavárnu, a netušil jsem, jaký bude problém vybrat vhodný program :) Nechce se mi kvůli tomu moc instalovat windows, ale když nebude na výběr, tak mi nic jiného nezbyde.

Jestli někdo něco takového používáte, prosím o nějaké tipy.

Díky moc.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od cuting »

Nemám zkušenosti, ale co vím, tak mnoho restauračních a hotelových systémů běhá mimo jiné i na iPadech a iPhonech. Tyto systémy jsou víceméně multiplatformní, je jedno, jestli v jádru jedou na windech a nebo na OSX. Je to prostě jen program, který jede jak na mateřském počítači, tak i na terminálech v baru i v dalších zařízeních. Kamarád má hospodu, zeptám se ho, ale vím, že právě on si dělá základní kontroly a editace přes wifi na iPadu.
 Apple hračky 

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od ls8 »

Účtuju ve FlexiBee.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od iTukan »

OT: Kde bude nová kavárna? Na dobrý kafe se rád stavím... :)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od xslide »

Na flexibee jsem se už díval. Vypadá to dobře a hlavně je to pro Mac. Teď už jen zbývá najít nějakou dobrou pokladnu, která s ním umí pracovat.

iTukan: Podnikám především s vínem, ale současná pobočka bude nejen prodejna vín, ale i kavárna s posezením pro cca 40 lidí. Budu otevírat cca za měsíc v Brně na Lesné.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

jan.vrkoc
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: pát zář 19, 2014 7:30 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od jan.vrkoc »

Ahoj, v tom ti neporadím. Ale pokud by jsi potřeboval jakékoliv zařízení do baru (gastro) tak se ozvi . Dělám do této oblasti , Honza

zuzz
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 14, 2016 3:57 am

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od zuzz »

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jak to s pokladnim systemem dopadlo? Oteviram maly podnik (take s vinem) a resim podobny problem. Mam vytipovane pokladni systemy a zajimaji me zkusenosti. Respektive, zda pouzivate ucetni program flexibee a jaky k tomu je pokladni system...Díky

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od teekex »

kdyz uz Flexibee (taky pouzivam pro fakturaci v Linuxu), tak bych mrknul primo k nim na partnery:
https://www.flexibee.eu/moduly/partnerska-reseni/

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od xslide »

Zvolil jsem nakonec skladový program Money S3 sklad (dá se domluvit poloviční cena) a k tomu pokladní software Conto (také dodává Money).

Money S3 je jen pro Windows, proto jsem zvolil instalaci na virtuální server s Windows a přistupuji k němu odkudkoliv přes vzdálenou plochu. Je to super řešení a celkem levné (cca 150,- Kč měsíčně). Všechno se automaticky zálohuje nemusím tak mít strach, že když přijdu o ntb tak přijdu i o data.

Flexibee spolupracuje jen s tofoPOS, to je ale bohužel opravdu velmi velmi nespolehlivá firma (nekomunikovali, nezvedali telefony apod.), takže jsem je cca po měsíci testování zavrhl a určitě je nedoporučuji. Komunikoval jsem přímo s majitelem (jednatelem) ale naprostá katastrofa. Naopak v Money (Cigler software) je naprosto profesionální přístup, kdykoliv rádi poradí jak po telefonu tak i přes vzdálenou plochu. Naprosto o něčem jiném.

Kdyby něco, rád poradím :)
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od sharkee »

Mám s MoneyS3/Cigler SW podobné zkušenosti. Jinak tady se ukazuje ona slabina OS X v evropském prostředí, kde je vše zpracováváno primárně pro Windows. A to je důvod, proč i já asi ještě dlouho zůstanu u Windowsů jak hlavním pracovním prostředí. Nemluvě o poměru cena/výkon/výběr.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Pokladní s skladový systém

Příspěvek od xslide »

No Money S3 byl poslední SW, kvůli kterému jsem měl na macu windows.

Od ledna mám Money na VPS a funguje to skvěle. A naštěstí jsem mohl smazat Windows.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Odpovědět