E-cigarety

vše co vás napadne
Odpovědět
cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

korwin píše: A nebyly by pro informaci či inspiraci nějaké fotky těch vašich přístrojů?


tak když už tady mohou být odkazy a zkušenosti , tak jsem si koupil nejdříve tento grip, ten používám v práci a na cestách v autě apod.
http://www.gallagher.cz/elektronicke-ci ... eta-ijust/

No a na doma jsem teď dostal dárkem tento grip . Je výkonnější, dává hromadu páry, na pokouření u kafe jsem spokojený.

http://www.vaping.cz/www-vaping-cz/esho ... 0mAh-Black
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

A co tedy sroubujes na ten grip?
Ja uz mam svoje nadobicko taky skoro pohromade. Zitra si jdu pro posledni chybejici kusy.
Grip mam stejny a na to davam Subtank.
A druhy mam tohle http://www.okprodej.cz/cs/baterie-ego-5 ... black.html ( v nerezove barve) a na to budu davat KargenTech Aerotank V2
Akorat jsem to jeste nestihl nastartovat :-( Snad dneska to stihnu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Ten první je celý komplet i se zásobníkem liquidu na 3,5 ml a se dvěma žhavícími hlavami a k tomu druhému jsem si nechal koupit tento zásobník
http://www.vasecigareta.cz/produkt-468- ... 3-5ml.html
I ten má obsah 3,5 ml a žhavící hlavy má tři.

Jinak jsem po dvou týdnech zjistil, že ta tabáková příchuť mi přestává skutečně chutnat. Zkusím nějaké ovoce a nebo mátu. Co by zkušení doporučili ?
Také jsem pár dní laboroval s nastavením vzduchu. Když ho bylo málo, tak šlo hůř tahat a ten "kopanec" do plic byl až příliš velký. Tak jsem šroubováčkem pomalu přidával, chvíli trvalo, než jsem našel optimální směs páry a vzduchu. Příště s novým liquidem zkusím také méně nikotinu. Uvidím. Možná bude těch opravdu 09 stačit...
A čemu se musím smát, tak že mi smrdí kuřáci :) Zrovna teď jsem prošel kolem jedné docela hezké ženské se zapáleným cigárem v ruce a byl to děs. Fakt, že jsem ještě nedávno takto páchnul já sám je hrozný...:)
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Ano, to uvědomění je na tom to nejhorší.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Killingman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: stř úno 13, 2008 7:36 am

Re: E-cigarety

Příspěvek od Killingman »

A nejhorší jsou odnaučení kuřáci :-)))

Co se týká gripu tak já používám Cloupor mini (30W, 18650 baterka) a na něm Joyetech Delta a Delta II.
iPhone 6s gold and iPad AIR2 gold and MacBook Pro 13" early 2015 :-)

Když už musím mít mobil, tak ať je to iPhone...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od mike-biker »

Já již 12 let nekouřím a kuřáci mi nevadí. Jen nesnáším prohulené místnosti, kde po hodinovém pobytu smrdím jako opposum. (To je zvíře, které smrdí jako já). :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Tak to budeš asi světlá výjimka :-) , protože sám znám několik odnaučených kuřáků a ti jsou fakt nejprotivnější.
Jinak to ladění e-kouření - žádná sranda. Nakonec (prozatím) jsem skončil u výměny žhavicích hlaviček za jiné, abych dosáhl větší kouřivosti a nepálících rtů.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Tak jsem trošku "míchal" . Koupil jsem původně špatně liquid s tabákovou příchutí "american blend" a ani maličko mi nechutnal. Sladké, nedobré, hnus. Navíc jsem koupil velkou lahvičku 30 ml . Co teď s ní ? Tak jsem koupil příchuť limetky a dal do té lahvičky asi 30 kapek této příchutě. A upřimně, mile mne to překvapilo. Hned se to citelně změnilo. Ta nasládlá nepříjemná chuť sice zůstala, ale už není tak výrazná a naopak to chytlo lehce svěží chuť i vůni limetky. Takže alchymie - tabákový liquid s limetkovou příchutí a výsledek překvapivě dobrý. A až se to za pár dnů trošku rozleží, tak to možná bude ještě lepší... Ale příště už nebudu ten tabák kupovat, koupím raději čistou bázi a namíchám ji s limetkou přímo. Jinak včera jsem si zapoměl grip doma a tak jsem si v hospodě koupil krabičku standartních cigaret. No a to byl smrad a hnus ještě větší, než jsem čekal. To bych se snad už raději odnaučil kouřit úplně. :)
 Apple hračky 

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od mike-biker »

Já to se zájmem sleduji. Občas někoho vidím, že má v ruce "jakési kouřící pero".
Ale že to je taková krutá alchymie jsem fakt netušil. :D
To je opravdu jednodušší uvařit perník. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

mike-biker, moc to prožíváš :D a cuting moc kombinuje :D jinak je to pohodička :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

:) cuting moc nekombinuje, jen se mu nechce vyhazovat do koše blbě koupený nechutný tabákový liquid a tak to zkusil udělat "snesitelnější". Už ho nekoupím, je to hnus. Ale jinak souhlas, e-cigarko je pohoda :)
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Já vím, proč jsem ty tabákovky nikdy nekouřila :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Ty jsi nikdy klasiky nekouřila??? Tak v tom případě bych řekl --- nejlepší je nekouřit! Já bez 14 ti let kouřím celý život :-(
A jsem zatím moc rád, že nemám žádný absťák a tudíž na elektrice můžu zůstat.
Zakoupil jsem vícero zkušebních vzorků aromat, tak můžu testovat do aleluja :Yahoo!:
Akorát jednu obavu mám. Jsem šofér z povolání, tak doufám, že na těch našich cesták si nevyrazím zuby :D
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Myslím, že měla na mysli, že nekouřila ty tabákové příchutě, ale možná se mýlím :)
Jinak jsem ted koupil základní bázi bez příchutě a z příchutí limetku a mátu.Tu limetku jsem dal do toho špatného tabákového hnusu, po pár dnech je to skutečně výrazně lepší, už to není tak hnusně sladké... Teď jen počkám pár dnů , co ty příchutě udělají v čisté bázi. Uvidím.
Jakou máte denní spotřebu ? U mne je to zatím kolem 1 ml , náplň 3,5 ml mi vychází tak na 3-4 dny. Naučil jsem se hulit přibližně stejně, jako u cigaret, ale spíš méně. Vždy si potáhnu tak 10-12 x , kopanec to dává slušný , víc nepotřebuji a hulím tak 15x za den. Hlavně přes den v práci. Doma už jen tak 5x za večer, navíc mne už nikdo nevyhání na terasu :) A žádný absťák také nepociťuji. Až mne to samotného příjemně překvapilo.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Tak jak píšeš, tabákové příchutě. Jsou prostě hrozné.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Tak tabákovky já zatím vůbec nezkouším - ačkoli kouřím akoro 40 let, chuť cigarety jako takové mi vlastně nikdy "nechutnala".
Já spotřebu zatím nijak nesledoval, ale asi ji mám větší. Jednak mám dojem, že to držím v paprčích nějak často, a ještě si vnitřně říkám, že je to slabší než cigareta, tak "můžu" hulit častěji. Dokonce mě napadlo, jestli nehulit ještě slabší - abych mohl hulit častěji.
Co je pro mě "nový" poznatek - chtěl jsem dojet jednu příchuť, takže jsem se snažil dokouřit tank co nejvíc ke dnu - ---- a začal mi téct liquid (tedy spíš lehce, ale přece). Tak jsem to konzultoval s kamošem, jelikož jsem měl obavu, že to je HW problém, a bylo mi řečeno, že dírky na žhavící hlavičce musí být utopené, jinak tam chybí podtlak a začne to pomaličku "protékat". Takže až zase budu chtít něco "dojet" - musím to přelít do menšího - nejmenší jsem pořídil Mini Protank 3 - a tam se fakt vleze snad 1 až 1,5 ml. Takové "vycházkové" zařízení :-) - na dojíždění zbytků.

cutting: a o jakém kopanci to prosím tě vlastně mluvíš? Já původně koupil liqudy hotové samé 18ky. A hned u první jsem zjistil, že to je moc, tak jsem to všechno mimo té otevřené vyměnil za 11 až 12ky. Když si dám práska 18ky - je to kopanec. Když si dám 12ku, žádný kopanec už nevnímám. A ty mluvíš, že přejdeš na 9 (snad). To už bych asi necítil vůbec nic a hulil pořád :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Zapomínáš na jednu věc, zvýšením výkonu nebo napětí na cigáru se také reguluje kopanec, není to zdaleka jen o síle nikotinu. Na slabé ego baterce se mnou ani 24ka nic neudělá, jo dát to na grip a nastavit na 9W, tak mě to položí.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

A kolik wattů máš tedy nastaveno? Já strkám Subtank na istick 50w, mám nastaveno 9W a pohoda.
Naopak se mi zdá, že přidáváním wattů je kouř teplejší a teplejší, takže pak mám spíš pocit popálených rtů (jako když srknu moc horké kafe).
Náustek strkám jen na kraj "mezi rty" - abych si nevyrazil zuby :-)
Pokud tedy za ten kopanec nepovažujete horký vzduch v plicích.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Osobně mám nastaveno na prvním gripu 8W a na druhém gripu iJust, kde není nastavitelnost watů, mám nastavených 3,3 V . Laboroval jsem trochu se šroubkem na nastavení vzduchu, to mi chvilku trvalo. Když byl průchod "přidušený" příliš, tak to dávalo "kopanec" do plic až příliš velký, když jsem jej trošičku povolil, už to bylo lepší. Žhavící tělíska mám odpor 1,8 a zatím obě drží bez problémů.
Někde jsem četl, že čím menší odpor, tím více páry, ale zase kratší životnost, takže zatím u těch 1,8 zůstanu i nadále. A k tomu pálení rtů - je to jiný způsob kouření. Když se tahá hodně a navíc je nastavený velký výkon, tak skutečně rty pálí. Už jsem si i cucnul liquidu-no to byl hnus velebnosti...
Ale teď už vím, že je dobré se naučit potahovat s citem. Jednak to nedává až tak velký kopanec a také se tím neničí tolik ty spirály. (alespoň tak jsem se to někde dočetl) . Takže jsem si zvyknul tahat jemně a jen okraji rtů..... A k tomu "kopanci" - mám tím na mysli, že když potáhneš moc a nebo je blbě nastavený vzduch , tak při vdechnutí do plic tě to spolehlivě rozkašle . Někdo tomu říká "hit". je to podobné, jako když kouříš hodně silné cigarety, například mnou již zmíněné Gitanesky. Ale seřizováním výkonu a vzduchu se to dá upravit........ Jinak, teď jsem zkoušel jen tak pro srandu příchuť MINT od Atmos Lab a je to docela příjemné. A také mne překvapilo, že je neutrální báze bez příchutě také docela zajímavá. Určitě lepší, než ten tabákový humus. Koupil jsem VPG neutrální od inawery s 18 mg nikotinu.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Já původně koupil 5 10ml po 18mg hotových liquidů různých příchutí na zkoušku. Jeden se tam zatoulal 12mg. A shodou okolností jsem začal kouřit zrovna ten. A když jsem si pak dal 18ku, tak to byla docela síla. Teprve v ten moment jsem přišel na ten omyl. Ale zato jsem všechny 18ky hned vyměnil za 12ky :-).
A mám už dva kamoše, kteří kouří 9 a 6mg - prý to ostatní je moc silné :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Tak jsem v sobotu využil návštěvy jednoho nejmenovaného kamenného obchodu k tomu, abych otestoval-ochutnal i jiné různé příchutě. Měli tam na vyzkoušení 14 druhů. Od dvou tabáků , které jsem hned zavrhnul, přes snad ještě více nechutnou vanilku a dřevo až po nejrůznější ovoce. A utvrdil jsem se v tom, že mi osobně nejlépe vyhovuje původně zvolená limetka a máta. Obě zanechávají v hubě docela příjemný svěží "ocas" , který není nijak sladký ani nasládlý. Jiné ovocné příchutě byli již více a nebo méně nasládlé a to mi docela vadilo. Ale všechny byly lepší, než ty tabáky a nebo vanilka. Ta je extra hnus...
Jinak jsem mezi přáteli způsobil trochu vlny. Koukali na ty mé "tlumiče" , jako puci, většina z nich znala jen ty malé e-cigarety ve tvaru běžné cigarety, které nic nevydrží a jsou víceméně k ničemu. Přiznali, že proto je po prvotním vyzkoušení zavrhli, ale že kouření z těchto gripů je úplně o něčem jiném. Vyzkoušeli a až se zakuckali :-) A hned si šli dva z nich koupit podobné gripy, jako mám já, další dva o tom silně uvažují. A také švagr po vyzkoušení byl mile překvapený, stejně , jako mnozí včetně mne to nečekal , a jestli mne prý manželka už nevyhání na terasu a nebo ven. Nevyhání. Předpokládám, že ho příště potkám s tlumičem.... :)
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Je to tak, malé baterky se gripům nevyrovnají. Kdyby více lidem nebylo za těžko do toho ze začátku investovat více, tak by jich více u toho i vydrželo. Ale to jsou kecy, jak je to velká investice atd., přitom jim nedocvakne kolik teď za jednu krabku denně dávají. Lidi si to prostě neumí spočítat, vyzkoušeno z praxe. Ono přeci jen člověk potřebuje tu páru v krku cítit, jinak to je jakoby potahoval čistý vzduch. Samozřejmě záleží i na vůli, kdo chce přejít, tak přejde hned a nebude hledat důvody, proč to nejde, i takové znám, plno keců okolo toho, že klasické cígo to a ono... Mojí prioritou bylo se zbavit smradlavek a to se mi taky povedlo. Před nedávnem jsem si od kamarádky jednou potáhla z té její práskací cigarety, že mentolová, no začala jsem prskat okolo sebe, páč mi v hubě zůstala smradlavá chuť vysypaného popelníku, poté jsem kamarádku požádala, jestli nemá náhodou žvýkačky nebo něco, páč ani po x zapití se té smradlavé chuti z huby nedalo zbavit. Naštěstí měla mentolové bonbony, moje spása. Klasické pyro cigára mi nyní chutnají ještě hnusněji, než když jsem s nimi kdysi začínala. Příště už takový experiment provádět radši nebudu. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: E-cigarety

Příspěvek od rony »

potvrdzujem, mam tu asi 4 male neotvorene balenia vanilky, kludne darujem :)

bohuzial ako som pocul [peeeeeeep] u vas chcu totalne zakazat aj parne lazne :)))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Ať zakazují. Mě osobně to nevadí. Podstatné je, že už nekurvím své zdraví dehtem , neotravuju své okolí smrady a zplodinami a také, že už nemusím platit ty nehorázné spotřební daně To by neprosadili ani omylem. To by museli stejně zdanit X dalších věcí obsahující propylenglykol a glycerol a to se nepovedlo zatím nikde ve světě. Ani v US. Zdanit vodní páru je už oříšek...V US sice také v NY zakázali hulit e-cigarety na veřejnosti, jako klasické cigarety, ale komické je to odůvodnění - že prý to provokuje nekuřáky :) Už je toto unikátní zdůvodnění u soudu. Státy prostě štve jediné, že u e-kuřáků nedosáhnou na žádné nesmyslné spotřební daně. Zkoušeli to v Australii, která je na kouření ještě horší, než US , že tam je nikotin a že se budou proto náplně prodávat jen v lékárnách, a za státem určené ceny. Ale hned to v tichosti stáhnuli, protože sami uznali, že je to totální nesmysl.

EDIT
Rony : To nemáš možnost vyměnit ty neotevřené náplně za jiné ? Slušný obchodník by s tím neměl mít problém...

Metal : Přesně tak . Spousta lidí si nespočítá ani tak jednoduchou matematiku, že počáteční náklady 1000 - 1500 korun dnes představují klasická cigára na pouhé maximálně dva týdny. S tím, že pak už ušetří kolem 70-80 korun každý den. Ale je zbytečné kohokoliv jakýmkoliv způsobem přesvědčovat. Má motivace byla stejná, jako u tebe. Už mi klasická cigára smrděla i mě samotnému, dnes mi díky alespoň trochu obnoveným čichovým buňkám páchnou ještě víc a jak jsem už několikrát napsal, samotného mne překvapilo, jak byl můj přechod na e-cigarety snadný, prakticky okamžitý, bez nějakých absťáků a v pohodě. Ale to si musí vyřešit ve své hlavě každý sám.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Mě právě samotný dým z cigár stále nesmrdí, jak to někdo okolo mě vyfoukne, tak mi to nesmrdí. Smrdí mi až načuchnuté věci a lidi, jakmile projde okolo mě kuřák načuchlý cigárama, tak to mi smrdí. Stejně jak se mi v práci dostanou do rukou věci od kuřáků, ta elektronika je neskutečně načuchnutá tím, takový fajný smradlavý tablet v ruce, to je něco.

K těm zákonům, nj jenže tady jsme v evropské unii a celkem je tu dost horko ohledně toho, odborníci se snaží tento proces zvrátit, že radši nechat lidi kouřit ecigarety, kde je zdravotní riziko podstatně menší než u klasických cigaret a lidi okolí neohrožují, ale naši a evropští zákonodárci jsou bohužel zatím k tomuto hluší. Navíc tabákové lobby na ně pěkně tlačí, obzvlášť na ty v EU parlamentu. Je to bohužel novodobý hon na čarodějnice nic víc nic míň.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Takto zoufale a neúspěšně se snaží vedle v německu. A podobně i jinde. Ale zdanit a nebo zakázat páru je opravdu oříšek :) Zatím tedy nemám obavu. A že nebudu moci hulit ecigára v hospodě ? Upřimně, i v minulosti jsem raději chodil do nekuřáckých. Ten smrad byl jeden z důvodů, proč jsem od klasických odešel.

Zajímavé čtení a není jediné. :
http://www.atlaspokertrutnov.cz/aktuali ... v-nemecku/
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

cuting: Já fakt nevím, kde bereš tu jistotu. Já od jisté doby říkám, že U NÁS je možné NAPROSTO VŠECHNO :-( Oni už si nějakou cestu najdou.
Jinak já jsem taky žádný absťák nezaznamenal, tudíž přechod na e naprosto v pohodě.
V práci mám jednoho blba, co mi pořád dokola mele, jak je na krabičce s liquidem napsané, jak je to toxické, potřísnění kůže je nebezpečné atd atd.
A kolik kdo prokouří za jediný měsíc by si snad mohli dokázat spočítat i sami - ale kdo nechce.......... Asi je to úhel pohledu - těch kdo chtějí a těch, kdo hledají výmluvy a prostě nechtějí.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: E-cigarety

Příspěvek od rony »

Povedz mu aj to, ze podstatne je aj mnozstvo. To potrisneni je, ako vyssie pisu, hlavne u tej nikotinovej bazy, cize ak by si bol blbec a liquid denne vtieral do koze, tak prekrocis mnozstvo prijateho nikotinu kozou. Fakt je ten, ze takito blbi nepotrebuju pocuvat argumenty pretoze su zlozite. Tie znacky na liquide su teda hlavne kvoli nikotinovej baze.

Ale keby chcel pocuvat, tak postupnost: je voda smrtelna pri poziti? Nie, samozrejme, nie. Tak jej vypi desat litrov. Zemres! :-) uz chapes? To iste plati o jedoch, podkriticke mnozstvo = prezijes. Viac -> si mrtvy. A tom to cele je :-)

Blb vsak cita, ze je v niecom to a hento. A uz neriesi, ze musel by to nieco zjest/vypit neuveritelne mnozstva, aby prijal kriticke mnozstvo toho "bebe".
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Clon : Kde beru jistotu ? V tom, že sami předkladatele vždy pochopí, že jejich návrhy a pokusy jsou nesmysly. Nikotin v jakékoliv formě JEN v lékárnách ? Fajn, už vidím, jak se z lékáren stanou trafiky s cigaretami - černý trh bude jásat ještě víc, než dnes :) Zdanění náplní ? Fajn, pak jistě zdaní i tisíce dalších výrobků s PG :) Tudy prostě cesta nevede, a vědí to všude, i v US, Australii a dalších zemích, kde je antitabákový fanatismus daleko dál, než u nás a už to tam zkoušeli a stále zkouší. Mohou zakázat inhalování , v hospodách a na veřejnosti, třeba i s idiotským zdůvodněním o provokaci, jako v US, ale to je asi tak vše. :) e-cigara už nejsou bezvýznamná okrajová věc a i politici mají alespoň někteří rozum. A ten je pro fanatiky hodně nebezpečný. Nemluvě o tom, že co vím, tak hodně intenzivně zkoumají inhalátory i velké tabákovky.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Já teď testuju RBA hlavu v Subtanku. Co se dýmu týče - je to docela mazec :-) Ale je potřeba slabší liquid (dá se sice i šlukovat, ale má se tahat spíš přímo do plic). Otevřít přívod vzduchu naplno a výkon kolem 25W :-) . Jeden waper mi ukazoval, kolik takto vytvoří dýmu - no tříhlavý drak na dětském dnu tolik dýmu neudělá :-)
Můžou mi zde přítomní profíci prozradit, kolik liquidu (báze) tak zhruba spotřebujete za měsíc/rok?
Při mých počtech, kdybych spotřeboval 10 ml denně mi to vychází asi na 3,5 litru :-) A to už se docela vyplatí i popřemýšlet, KDE a ZA KOLIK nakoupit. Akorát netuším, kdybych třeba koupil litrové balení a rozlil si to do decovek - jestli se to jako třeba "nezkazí" (záruka zavřené láhve je 2 roky). Našel jsem třeba rozdíl mezi dvěma obchody na 1 dcl balení 6mg báze 42 Kč (což při 3,5 litru udělá zhruba 1500 Kč).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Dáš to do ledničky a tam to vydrží dost dlouho, mě litr vydrží víc jak půl roku, cca 7 měsíců. V lednici to nemá šanci se zkazit. Jen časem nikotin degraduje, ale to je normální.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Takže já to myslel tak, jestli není bezpečnější koupit raději 10 balení po 1 dcl --- tvou odpověď tedy chápu tak, že ty kupuješ po litru a netřeba se něčeho obávat.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Clon : safra, ty jsi se pěkně rozjel :) 10 ml denně, to je pořádná raketa. Dáš to alespoň občas od pusy ? :) Ono i těch ca 4-5 ml denně, co uvádí Metal,je síla. Osobně jsem dříve kouřil tak 20-25 denně , ale nyní spotřebuju 1 - 1,5 ml. A páry, pěkně kopající, mi nadělá na gripu pouhých 10W ( 4,5 - 5 V ) spoustu. 25W jsem zkoušel nastavit jednou, ale o moc víc dýmu to nedalo a už se pálila a nepříjemně smrděla žhavící hlava.... Ale je fakt, že nemám ke své radosti tak velkou a častou potřebu hulit, jako cigarety dřív. Občas pár šluků-kopanců, za hodinku za dvě další a stačí. Časem možná už nebudu mít potřebu žádnou, to by se mi líbilo nejvíce. :wink:
Jinak koupil jsem 1 dcl čisté báze od inavery a při mé spotřebě to bude tak na 3 měsíce... Kupovat to na litry zatím nemusím.
Naposledy upravil(a) cuting dne úte bře 31, 2015 7:44 pm, celkem upraveno 1 x.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: E-cigarety

Příspěvek od rony »

trosku sebazaprenie, cigareta ti dohorela, toto frci kym to nevybijes, takze treba si naozaj urobit nejaku rutinu a netahat to ako na Morave urodu :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Kluci, ale i "profi" waperi rikaji, ze na RBA hlavach je spotreba vetsi.
Jinak moje momentalni spotreba zatim vychazi tak 3 ml denne. Ale to jsem RBA zatim skoro nepouzil, tak vychazim ze znalosti profesionalu. Dokonce jsem cetl ze nekdo ma spotrebu 30 ml denne :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Tak to jsem opravdu rád, že nemám potřebu být "profi" waper :) To je děs. Navíc ta spotřeba žhavících hlav. I když "profici" si to motají většinou sami. Já jsem ale zatím neměnil za měsíc žádnou, stále mám tu, kterou jsem měl v základním balení Eleaf BCC. A v šufleti 4 náhradní. Dalo by se říci, že mám na pár měsíců vystaráno.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

Clon: jedno jaké množství, v lednici se to nezkazí.

4-5 ml mám z toho důvodu, že mám namotanou spirálku, která mi odpařuje rychleji + navíc vyšší výkon, tak to žere více. Jinak mám okolo 300 - 400 potahů maximálně za den (tedy o víkendu), což je naprosto normální. Odpovídá to cca max. 25 cigárům denně, které jsem předtím normálně vykouřila. A když jsem přes týden v práci, tak toho vypařím méně. Páč v pracovní době nepotahuji. Ale 10 ml je už fakt dost, i na RBA spirálu bych řekla. Jinak není waper, ale vaper, vape, vaping. Děkuji.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Clon »

Taky dekuji :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od cuting »

Metal - 300 - 400 šluků odpovídá za 25 cigaret ? Tak to musí být sakra šluky :) mě u klasického cigára vycházelo ca 10 potahů z jedné = ca 250 šluků . Ale budiž, každý potahuje jinak. Navíc , ty máš ten grip propojený přes BT na app v iPhonu a tedy dobrý přehled :) Osobně jsem si spočítal, že mi zpravidla stačí cca 5-6 šluků , vyjímečně 10 , a to ca 15-20 x za den. V práci víc, doma méně. To je ca 150-200 potahů denně. V autě nehulím vůbec, to jsem nedělal ani dřív, protože jsem se cítil méně pozorný a nejistý. A s tím těžkým tlumičem v ruce bych se cítil nejistý ještě víc.
Vypozoroval jsem, že skutečně má potřeba hulit je výrazně menší a jsem tomu rád. I když je pravdou, že ani klasickou cigaretu jsem prakticky nikdy nedokouřil až k filtru.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: E-cigarety

Příspěvek od Metalgirl »

No tak kdo má tedy sakra pořádné šluky, tak jsi ty, jelikož sjet cigáro na 10 šluků, to už je jako něco. Já sjela cigáro na 15 - 16 šluků. Ono to je stejně jedno, já to beru do ruky v průběhu dne jak chci a neřeším, kolik, kdy a jak potahuji a jestli méně nebo málo. Zase toho za den tolik nesjedu, abych se tím musela trápit. :) Akorát je jediný rozdíl v tom, že jakmile nemohu potahovat, tak nemám absťák, jaký jsem měla u klasických cigár. V práci vydržím 4,5 hodiny v pohodě bez potahování a po té době se na ecígo netřepu, jak bych se třepala kdysi na klasické cigáro. Byla jsem u doktora před pár dny a byl tam zároveň i kuřák, který během té hodiny, co jsme tam seděli v čekárně, odskočil 3x na cigáro a já žádnou takovou potřebu neměla.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět