Zistenie topologickej mapy školskej siete

vše co vás napadne
Odpovědět
Dynamix
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 267
Registrován: ned srp 14, 2011 5:16 pm

Zistenie topologickej mapy školskej siete

Příspěvek od Dynamix »

Ahojte chlapi viem že toto je iphone fórum ale poznám to tu a viem že je tu dosť ludí čo sa vyzná vo viac veciach ako len iphony. Mal by som takú otázku, som práve v 4. ročníku strednej školy a ako praktickú maturitu sme každý dostali na začiatku roka jeden projekt ktorý máme splnit a na praktickej maturite si ho budeme len obhajovať. Ja som dostal za úlohu zmerať priepustnosti všetkých káblov po škole, oštítkovať ich a zistiť a vytvorit v programe Packet Tracer topologickú mapu školskej siete.

Pomeranú priepustnosť už mám, štítky už mám a ako posledné chcem urobiť topologickú mapu ale vôbec neviem ako ju zistiť. Ak by sa našiel niekto kto by mi vedel poradit bol by som neskutočne rád lebo ja som pregooglil snad celý internet, možno som zle zadával vyhladavacie názvy ale jediné čo som našiel boli softvéry ktoré automaticky zistia topologickú mapu (the dude, solarwinds topology mapper) ale tie mi učitel povedal že nemám používat.

Takže moja otázka teda je, ako zistím topologickú mapu našej školskej siete? Viem že približne to je unás na škole tak že je hlavný switch na tretom poschodí a naň sú už pripojené switche do jednotlivých tried s počítačmi. Fakt by som bol hrozne rád ak by mi niekto kto má stýmto skúsenosti poradil. Dakujem
iPhone 3G 8GB Black Error - Item not found (Sold)
iPad 2 16GB Wifi White Error - Item not found (Christmas gift)
iPhone 6S 64GB Space Grey Item 100% working
iPad Air 2 16GB Wifi White Item 100% working

Odpovědět