Shoda imei a SN

vše co vás napadne
Odpovědět
hi5
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 04, 2014 2:54 pm

Shoda imei a SN

Příspěvek od hi5 »

Zdravim, chtel bych si koupit 5S a pozadal sem prodejce o imei a sn, bez problemu poslal, ale na checku apple strankach se mi lisi datum zaruky o 11 dni, dle imei je to do 11.listopadu a dle sn do 22.listopadu. Je to normalni nebo se muze jednat o podvod? Cena je celkem nizka oproti ostatnim, ale zas neni zadarmo:)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Shoda imei a SN

Příspěvek od rony »

spytas sa este predajcu ale ja by som pri naznaku nezrovnalosti siel od toho. rozdiel je totiz co mozes stratit (tu nizku sumu) a co ziskat (rozdiel medzi jeho cenou a cenou tovaru, ktory je okej).

povedzme ze ti ponuka za 500 eur a vsade inde je to za 600. takze mozes "stratit celkom urcote 100 ak kupis drahsi alebo velmi pravdepodobne 500. to riziko je tvoje :-)

ja by som siel od toho :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

hi5
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 04, 2014 2:54 pm

Re: Shoda imei a SN

Příspěvek od hi5 »

Diky!:)

EDIT: A pri zaslani vyfoceneho imei na ZL a obrazovky telefonu bys do toho sel, za predpokladu shody?:)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Shoda imei a SN

Příspěvek od Clon »

No ja tedy nevim. Ja bych to hned cerne nevidel.
Ja osobne dostal kdysi (podle stareho obchodniho zakoniku) na Jeziska iP5. Protoze mi vubec nesel fotak, hned po Novem roce jsem ho posilal do apple storu. Novy mi prisel driv nez odvezli stary.
Nebyla by toto treba zrovna situace, kdy podle noveho OZ zaruka bezi od prvni koupe? Jasne, data by mely byt stejne, ale jeden se proste mohl utnout.
Ale ted koukam, ze oba udaje se lisi u Apple. Tak to bych asi zavolal primo do Apple Store, at mi to nejak vysvetli. Ale ze by v tom byl nejaky podvod bych asi necekal.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

hi5
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 04, 2014 2:54 pm

Re: Shoda imei a SN

Příspěvek od hi5 »

mluvil jsem s pánem na lince applu a sdělil mi, poté co sem mu řekl skoro své číslo bot, že se jedná o dva různé telefony a navíc prodávající už měl vypnutý telefon, tak sem to už neřešil. Každopádně, na online lince applu pro čr se to ověřit dá :) ale chce to spíše abyste znali oba údaje, oni potvrdí či vyvrátí správnost, ale neřekne vám číslo sám :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Shoda imei a SN

Příspěvek od Metalgirl »

Správně jsi udělal a hlavně ses slepě po tom iPhonu nehnal, ověřil sis to a tím pádem jsi nenaletěl. Z tebe by si mělo brát příklad více lidí.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

hi5
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 04, 2014 2:54 pm

Re: Shoda imei a SN

Příspěvek od hi5 »

Děkuji! :)

Odpovědět