Jakou datovou SIM?

vše co vás napadne
Odpovědět
Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Mekli »

Áhoj...
jakožto velký milovník obsahu internetu, především specifických stránek, do kterých NEPATŘÍ nic, na čem je nepřístupný obsah (i když na ně kouká asi každý... to sem ale nepatří :-)) potřebuju internet i mimo domov.
Jakožto zákazník Vodafone jsem kdysi dávnou, už s plány na přechod na Mac zakoupil Vodafone Mobile Connect Combo (přejmenovaný CELOT CTD-200) s podporou Mac OS X 10.4. Čas plynul, a já hnil pořád na Windowsech, až najednou přišly vánoce, a já si nadělil MacBook Pro s retinou. Vyzkoušel jsem tedy ten modem, už s OS X 10.9 a s hrůzou zjistil, že software nepodporuje tento typ procesorů (neboli poři'd si PowerBook/iBook, nebo mi polib...), jsem tedy vyzkoušel připojit přes Nastavení>Síť. Každý pokus o připojení shodil systém. Ovšem to je nepodstatné :D Napsal jsem tedy na FB vodafonu, že to nefunguje, blablabla, do tří dnů jsem měl doma zadarmo nějaký modem od Huawei (mimochodem, předchozí pouze 3G, teď si svištím na LTE... teda budu) v hodnodě 997Kč zadarmiko i s poštovným. Každopádně, to byla jen taková okrajová rada (zabírající podstatnou část příspěvku...) pro zákazníky VF, vyzkoušejte FB... fakt tam ochotně poradí :D
Problém je v tom, že v průběhu té doby, co jsem CELOTa nepoužíval mi propadla Vodafoní SIMka, kterou jsem měl jako předplacenku s nějakým prehistorickým programem 1GB/měsíc a zaplatím při připojení jednorázový poplatek a začne běžet ta toba. No, ale SIMka tedy propadla, a já se rozhoduji, s jakým operátorem vyjednám internet, tentokrát už tarif. Přikláním se asi opět k vodafonu, protože díky mámě mám zaměstnanecký program, tzn. 50% slevu na "éru tarifů na míru", např. 150MB/měsíc za nějakejch pár desetikorun. Takže bych to měl levnější. No ale nechám se ukecat vámi, protože já se v tomhle moc nevyznám, jsem rád, že volám rodičům zadarmo a čas od času vyberu mail/kouknu na facebook/napíšu imessage. FUP bych chtěl buď neomezený (třeba Vodafoní 20GB Smart FUP, kdy po stažení 20GB se omezí jen velký soubory, HTTP, HTTPS, POP3, IMAP, SMTP a další nevinný protokoly poletí přirozenou rychlostí), nebo nějaký "zaplať za to, co vyčerpáš, ale s nějakým limitem", tzn. budu mít limit třeba 10GB, po kterém se to prostě zpomalí, ať třeba prasata lítaj, ale když vyčerpám jenom 2GB, platím 2GB. Tahle varianta by se mi líbila víc, protože někdy si prostě jen v Wifi-non ready místnostech školy zapnu internet, někdy jsem prostě pryč a sosám jak prase žito, a že jsem se jednou dostal na krásných 48GB :). Prosímvás, pokud to půjde, vyhněte se T-Mobilu... jejich služby jsou otřesný, jen na jejich číslo mi volalo šílený množství společností, jestli si náhodou nechci koupit hrnec, a nebo rovnou celou sadu hrnců. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se uklidnil na prodejně, kde jsem ten vztek ze sebe patřičně dostal (ne, nebyly to jen hrnce, ale například sprostě komunikující operátor v call-centru). No, tak abych ten román ukončil, u koho vzít internet? :D

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Muzes napsat ve 3 vetach, co chces? :-)

Datovou sim mam ja 1500MB od o2 za 100,- mesicne co byla vloni v akci, myslim si ze rozumna cena :-) ale to ti moc nepomuze kdyz ted to stoji asi 205,-

Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Mekli »

Chci datovou SIMku :D S co nejnižší cenu, popř. abych si FUP potom mohl dokoupit, pokud přetáhnu.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Mobil cz - data zdarma :-)

Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Mekli »

Nutnost dobíjení min. 200 každej měsíc... ne, děkuji. Nemám pro ty 2 kilča využití, a navíc ten FUP je strašnej...

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Co to trepes za nesmysly, ja jsem nedobijel 7 mesicu od rozbaleni sim karty a net mi stale jede :-)
cekal jsem, ze po 6 mesicich net klekne a ono ne, furt jede :-)

nejdriv si zjisti informace a pak se ptej, chytremu napovez...

Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Mekli »

Spatne jsem to napsal, dalsi FUP za 200Kc, a FUP ma platnost jeden mesic, tzn. po mesici, co nedobiju min. 200 se mi snizi rychlost.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Mekli píše:Chci datovou SIMku :D S co nejnižší cenu, popř. abych si FUP potom mohl dokoupit, pokud přetáhnu.


Tvl. nevis co chces - nic levnejsiho v CR neexistuje :-) spatne jsi definoval pozadavek.

Pokud nemas vyuziti, dle ceniku muzes (patrne pri odstoupeni od smlouvy pri ukonceni vyuzivani):


Proplacení nevyčerpaného kreditu ... 118,98 Kč

Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Mekli »

Vím co chci... jen to neumím popsat :D
Mám možnost mít od VF 150MB/89Kč, ale potom dokupování FUPu je za naprosto přemrštěný ceny. Kdybych vzal v téhle výhodné nabídce vyšší FUP, zase ho vždycky nevyužiju... žádnej operátor nemá něco inteligentního v nabídce :D

//Každopádně jsem teď koukal na pokrytí a všichni tři operátoři mají signál tam, kde bych internet využíval naprosto mizerný, takže mi bude stačit i FUP 100MB/měsíc, protože to než vyčerpám... :lol:
Ovšem můj dům je pokrytý LTE, to znamená důvod k radosti :D

Tonda512
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 19, 2014 12:49 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Tonda512 »

Určitě bych se podíval na SIM od O2SK. Již nějakou dobu ceny v stejné v ČR jako na SK a ceny vypadají o něco lépe. Teď akce na 3 měsíce internetového balíčku za polovic.

http://www.o2.sk/pre-vas/internet

lukasnemeckay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 288
Registrován: ned čer 16, 2013 9:31 am

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od lukasnemeckay »

100 je malo to je fakt maximalne na messenger ja mam 500 a to je tak akurad(facebook,instagram,snapchat,messenger)

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Co pouzivas za prptpkoly?!

Pokud se nepletu, O2CZ pro IČO ma stale 200 kbit/s po dosazeni fupu, takze ho vem ten nejlevnejsi co muzes, ja o nicem pod 95,- nevim. A za 100,- mam 1500 MB v abletu a hlas mi na te simce nechteji pustit... Chtel jsem aspon zero a Nenene.

Pokud to mas na rodny cislo, tak to krouhli a uz fup nebezi 200kbit ale tusim 64?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Clon »

To Smrdaky: skoda ze jsi o te akci za 100K 1500 MB nedal vedet. Nebo se mylim?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Mylis, platila vloni (mobilni internet)
Ted mam za 95,- asi 200 MB (internet v mobilu) a pak by melo byt stejne fup, tedy 200kbit, ale je to neverejna nabidka, tzv. modre volani a k tomu je jeste hlasovy pausal 1,- nebo 25,- (s VPN) ve srovnani s tim prvnim mobilnim internetem nic moc, ale kde dnes rostou vyhodne datove nabidky, mozna tak v tech podminenych virtualnich prepaidech (teso mobile) a dobijet, komu se to chce?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Clon »

A ty uz jsi to nechtel, nebo jak jsi o to prisel?
Ja mam od nich za 100 Kc 500 MB a mam to uz skoro dva roky - jen do iPadu tedy, volat ta SIM neumi.
A pokud jsi o tom informoval - do ktereho vlakna prosim - aby mi priste takova nabidka neutekla (nic jineho v tom nehledej).

To mekli: jen tak mimochodem - moja ma pausal u T-Mobilu (koncila smlouva tak jsme udelali bububu) a ja mam na ni datovou kartu 1,5 GB za 110 K + dph. Pokryti 3g super, a zadne hovory o kterych pises nemam. Predtim jsem mel 3GB za asi 190 (nevyuzil jsem je nikdy). Rychlost 3G asi 17/4 Mbit. Ja jsem nad miru spokojen s timto operatorem.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Akce platila tusim do unora 2013 (byla prodlouzena z 2012) a bylo 500MB fup, ktere nasledne v breznu/dubnu zvedli na 1000 a pak cca v cervnu na 1500MB, ktere je dodnes.

Mas internet M nebo jiny? Bylo to na dva roky takze v unoru 2015 se uvidi, zda to pujde ukecat na retenci (tedy zda to na vyhrusku zrusenim nechaji zase za 100,- - nyni to stoji na pultu okolo 200,-)

Tady se diskutovalo http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=17&t=1180985

Bohuzel v Klaudii nejde nastavit, aby mobilni internet mohl i prijimat hovory :-(

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Clon »

Tý jo!
Tak jsem ted pracne zjistil ono tel cislo, jeste pracneji jsem se prihlasil do Moje O2 a zjistil jsem, ze skutecne mam mobilni internet M a skutecne mam misto puvodnich 500 MB 1,5 GB !!! :-) Tak to tedy zasnu a nejlepsi je, ze jsem to ani netusil :-)
A zavazek do - mam uvedeno bez zavazku. Bylo mi tehdy receno, ze to muzu vypovedet prakticky kdykoliv. Proc bych to ted ale delal, ze???
V kazdem pripade diky moc za osvetu!!!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Jakou datovou SIM?

Příspěvek od Smrdaky »

Hlavne si kolego zjisti, kdy ti konci sleva, to v samosce asi nezjistis, protoze je na dobu urcitou a po ni zacnou uctovat plnou palbu a ty se to dozvis s mesicnim zpozdenim :-) pripadne mi napis SZ a dozvis se, jak si slevu udrzet.

Odpovědět