Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

vše co vás napadne
Odpovědět
Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

.. v relativně základní funkci.
Včera jsme to objevili, proto jsem o tom napsal článek. Myslím si, že je to jednoznačný důkaz, že to s Apple mapami není tak hrozné, jak někteří rádi vypráví.
http://www.radioaktivnisnek.cz/jak-navigace-v-apple-mapach-porazila-tu-od-googlu/
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Trapné toto řešit. Kdo to myslí s navigací v autě vážně, ten na to má odpovídající aplikaci a nepoužívá na to mapy od Applu nebo od Googlu.

A jak je to s těmi mapami od Applu? Bylo tady něco o Brnu? No jo, v klasické mapě to konečně dotahují, ale jejich satelitní snímky jsou taaaak tragické, až se z toho chce člověku ne smát, ale zoufale brečet. Co třeba nákupní centrum Královo Pole? Stojí už nejméně 10 let, ale ne na snímcích v Apple mapách. Pokud odbočím z Brna, pojďme se podívat třeba na Jeseník. Ale pozor - až budete posouvat a zoomovat mapu, nehledejte kdysi okresní město Jeseník, neboť takový popis tam prostě nenajdete. V Google mapách ano, žádný problém, ovšem ne v Apple mapách, tam je jen Lázně Jeseník. :-) Co se dá dělat, tak zazoomujte, mapa města nevypadá zle, tak přepněte na satelitní snímky a ... ouha, vracíme se o čtvrt století zpět. :-D Trapas!!! Na satelitním zobrazení v Google mapách můžete počítat auta, zatímco v Apple mapách nerozeznáte ani budovy a zapomeňte na to, že byste tam v té změti čtverečků našli náměstí.

Takže takhle je to ve skutečnosti s těmi Apple mapami. A že bych srovnával navigace podle situace na naší D1, kde použitelnost některých sjezdů byla před týdnem jiná než dnes, to opravdu ne. A ani tak by ty Apple mapy nedohnaly to, co uvádím výše.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

O příšerných satelitních snímkách jsem psal. Přesněji jsem napsal: "- Google mapy poráží Apple na celé čáře ve kvalitě satelitních podkladů v Česku".

Co to znamená myslet vážně? Celá rodina jezdí podle Apple map/Google map a naprosto bez problému.

Cílem nebylo říct, že jsou Apple mapy nejlepší. Cílem bylo říct, že jsou v některých ohledech i lepší než ty od Googlu - a tam, kde nejsou, tak je postupně dotahují.

A ohledně D1: aktuální data k tomu mají, jen je, zdá se, v Googlu nejsou schopni použít.

PS: jen tak pro zajímavost, neumí to ani Mapy.cz. I ty ženou přes uzavírku (tam ovšem vůbec vidět není).
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Myslim tim, ze pro navigaci v aute (o tu tady zjevne jde) se nejlepe hodi aplikace primo k tomu stvorene. Ovsem netusim, jak dobre si poradi se situaci na D1 a optimista v tom nejsem.

Jinak se omlouvam, mluvi ze me nastvanost na bidnou kvalitu mapove aplikace od Applu, k niz satelitni snimky take patri. Pri pohledu na ty dva priklady uvedene drive je to asi jasne. A takovych je daleko vic, napr. nektera mista po Brne, ktere znam roky, z jejich snimku vubec nepoznavam. To, jak vypada Jesenik, je pak tomu vsemu koruna. Co se tyce standardni mapy, tam je videt, ze se na tom pracuje, ale pokud neco hledam a chci mit jistotu, radeji sahnu po Google mapách. Apple mapy beru jen jako vylozenou nouzovku.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Také s nimi nejsem nějak zvlášť spokojený, což jsem i napsal - nicméně o kvalitě satelitních podkladů to není.

Žádnou z těchto navigací nemám (nemám jediný důvod), takže nevím, jestli by to uměly, nebo ne - bylo by zajímavé, kdyby nám to někdo řekl - nicméně jak Apple mapy, tak i Google mapy mají Navigaci. Ta v Apple mapách se mnohokrát řešila. Pokud je kvalita satelitních podkladů špatná, není to dobře. Pokud navigace naviguje do místa, kudy člověk zkrátka projet nemůže.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od iTukan »

U ostatních navigaví jde o to, jak rychle je možné tam takové uzavírky dostat. Tomtom na to pouívá svoji službu LifeTraffic. Jak to vypadá v navigaci jde vidět i zde http://www.tomtom.com/livetraffic/ (data jsou stejná jako v nafigaci, pokud člověk služnu používá). A ta Jihlava je tam zabřená, takže by to navigovalo dobře. Plánování jde vyzkoušet zde - http://routes.tomtom.com
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

teď jsem zkoušel routes.tomtom.com. A světe div se, chce to navigovat stejně jako google přes uzavírku.. data tam mají. Že by to fakt žádná navigace kromě té od Applu neuměla? :-)))
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Teď si nejsem úplně jistý, ale pokud vím, tak momentálně nejde sjet od Brna na Jihlavu, naopak už lze sjet od Prahy na Jihlavu. Zkusil jsem to zadat do jedné z konkurenčních variant a přesně v tomto duchu mi to vykreslilo obě cesty. Zkusil jsem na to mapy od Applu a tam to ukazují přesně obráceně - takže co vlastně pořád řešíme?

Opravdu s určitostí nevím, jestli jde od Prahy sjet na Jihlavu, ale určitě vím, že od Brna se přes exit 112 do Jihlavy nedostanu. Tam maji mapy Applu problém, přitom první, koho jsem takhle od konkurence vyzkoušel, s tímhle v pohodě počítá.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od iTukan »

ad D1 Jihlava....
směr Brno > Praha - lze sjet na exitu 112, ale dále jen směrem na Havl. Brod (nejde podjet pod dálnicí), najet lze směrem na Prahu od Havl. Brodu
směr Praha > Brno - exit 112 zcela uzavřen (sjezd i nájezd)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Clon »

Steve, a je nějaký důvod, proč nám neprozradíš tu konkurenci, která to zvládá správně? Mě by to zajímalo. A ten vzpomínaný Live Traffic je asi placená služba na určité období, že?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Neměl jsem čas zkoušet navigační aplikace v iOS, ale s Macbookem na klíně jsem to hodil do map od Applu a ukazuje to špatně. Zkusil jsem plánovač Michelin a tam to z Brna do Jihlavy ukazuje dobře.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Clon »

Škoda, já doufal, že se dozvím která navigační aplikace to zvládla na jedničku.

No já jinak teda nevím - teď jsem taky zkusil to plánování Tomtoma z odkazu výše. Od Prahy odbočit na Jihlavu LZE, od Brna NELZE a je trasa vedena tak, že mám sjet už přes Měřín.
Tak pokud to dobře chápu, tak JE TO DOBŘE, ne?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Ten sjezd od Prahy na Jihlavu nějak fungoval, ale jak je to tam teď, to nevím. V pátek na to mrknu. Podjezd pod dálnicí je neprůjezdný, nejde cestovat mezi Havl. Brodem a Jihlavou, takže ani nejde sjet ve směru od Brna s úmyslem jet do Jihlavy nebo najet na dálnici do Brna od Havl. Brodu (taky by bylo potřeba podjet dálnici).

Aplikace od Applu ví, že nejde jet z Havl. Brodu do Brna přes exit 112, ale neví, že přes něj nejde jet z Brna do Jihlavy.

Aplikace Googlu s tímhle problém nemá, takže v tomhle nad Applem vítězí. Na trase z Havl. Brodu ukazuje, že standardní cesta je neprůjezdná a navrhuje jinou variantu. Na trase z Brna do Jihlavy doporučuje použít sjezd Velký Beranov, což je v pořádku.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Nesmysl. Apple mapy jasně v navogaci používají odbočku u Velkého Beranova.
Co jsme se na to dívali, tak to je neprůjezdné i z Prahy do Jihlavy. (Toto je na CLONa)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Kdepak, Apple mapy špatně, zkoušel jsem to několikrát, ale ukazuje to trasu přes neprůjezdný úsek. Přes Velký Beranov to neukazuje ani jako alternativu. Teď jsem to zkoušel znovu, abych měl jistotu, zda se něco nezměnilo.
Google mapy nabízejí rovnou cestu přes Velký Beranov. A zkusil jsem i se "skutečnou navigační aplikací" - Navigon - kupodivu ukazuje taky sjezd u Velkého Beranova.
Proč to všude jde, ale zrovna Apple mapy to neumí?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Ujasněme si, co řešíme. Jsou 4 situace.
Z Prahy do Jihlavy - sjet nelze
Z Jihlavy do Brna - najet nelze
V těchto případech to má Apple dobře. A Google ne, jak jsem psal.

A upřímně netuším, kde iTukan vzal informaci, že nelze najet na Prahu z Jihlavy/sjet z Brna do Jihlavy na 112.km. //informace médií v ČR stojí fykt za přesdržku.. - tady je tedy otázka, jak to je ve skutečnosti
Z Jihlavy do Prahy
A z Brna do Jihlavy

Zjistíme tohle a hnemese dál. Obávám se, že jsme kažsý mluvili o něčem jiném.

PS: mám Sygic premium na 7 dní zdarma a (když pominu děsný UI na iPadu), tak stejně jako google to člověka žene přes zjevnou uzavírku, na které se shodneme (z Jihlavy do Brna). K čemu jsou tedy "skutečné" navigace?

PS2: ohledně googlu - je nesmysl, že google ukazuje sjezd z Brna na Jihlavu u Velkého Meziříčí. Ano, ukazuje. Ale proč? Protože je to tak pro Jihlavu lepší. Doporučuju tam zkusit dát něco trošku západně od Jihlavy.. cokoli.. třeba Vyskytná nad Jihlavou. A už to okamžitě jede přes to.

Rozdíl mezi Applem a Googlem tedy je, že podle Googlu tam projedeš vždycky, podle Applu 2x ze 4 případů - z nichž ty dva jsou skutečně stoprocentně uzavřeny. O těch druhých dvou musíme zjistit, nicméně nikde se o tom nepíšu, pochybuju, že by byly uzavřené. A vzhledem k tomu, že ani Sygic není tak úspěšný jako Apple mapy, bych rád skutečně viděl navigaci, která to umí. //podotýkám, že oproti ní jsou Apple mapy "zdarma" (v ceně zařízení).

A NA ZÁVĚR: Na ukázku, že jsou Google mapy vážně k prdu a s uzavírkama nehnou. V Jihlavě je už několik týdnů uzavřený Pražský most (http://www.rozhlas.cz/vysocina/zpravy/_ ... n--1342824) - a pokud tedy chceme navigovat z jedné strany mostu an druhý - vybral jsem náhodně ulice poblíž, tedy "Rokycanova" a "Romana Havelky" v Jihlavě - Apple správně nabídne 2 objížďky, Google to prostě fikne přes zavřený most.
Tady je to jasné jak facka a nemusíme řešit, co je skutečně zavřené a co ne - v tomto případě se ukazuje, že jsou Apple mapy lepší na navigování jak ty Google..
NEJZÁBAVNĚJŠÍ OVŠEM JE, ŽE PŘES TEN MOST CHCE JET I SYGIC. K čemu tedy taková placená navigace je???
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Já mám naopak z toho všeho pocit, že Apple mapy jsou v něčem lepší, tak je potřeba to zviditelnit. Ruku na srdce - žádná navigace není stoprocentní a i mapy Applu nás vedou přes uzavírku, která pod dálnicí u exitu 112 skutečně je. Skutečně tudy nelze jet z Brna do Jihlavy, neboť jsem tam byl a situaci viděl. To, že jiné produkty vedou jinudy z toho důvodu, že jim to přes V. B. vychází blíž - asi to tak nejspíš bude.

Evidentně nic není dokonalé a nejsou to ani Mapy od Applu. Nemá smysl se tu přesvědčovat o tom, že Pepíkovi počítadlo s dřevěnými kuličkami je lepší, než Lojzovo s umělými, když pak stejně dělají úkoly na kalkulačce. A stejné je to s navigacemi. Každý, kdo má v iPhonu či iPadu skutečnou navigaci na cestování autem, ten moc dobře ví, proč používá právě tu a ne mapy od Applu nebo od Googlu. A je smutné, že nás tu o tom přesvědčuje někdo, kdo takovou navigaci ani nemá.

Mimochodem - to, že aplikace Mapy od Applu v našich končinách stále ještě stojí za kulové, to asi všichni víme a s mapami od Googlu to nemá smysl srovnávat. A berme to jako celý produkt, nemá smysl vyšťourat jednu drobnost, kde Apple zabodoval a pak z toho skákat radostí. Mají ještě dost co dohánět.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

A já se ptám: ohledně uzavŕeného mostu - fajn, byl jste tam.. Ale já jsem nic takového nenašel na internetu. Není to v žádných mapách. Vypadá to spíš, že taková data nikdo nepředal.
Zatímco tam, kde stoprocentně víme, že uzavírka je - píše se to všude a je to i ve všech mapových datech - to u Applu nejede, u ostatních.

Abych ukázal, že nejde o ojedinělý případ, uvedl jsem další z Jihlavy, kde nejenže přes uzavřený most chtějí jet Google mapy (Apple ne), ale i "super navigace" pro ty, kterým nestačí apple/google mapy - Sygic. Na to jste neodpověděl. Nevím, jak je to v Navigonu. Ten free verzi (prmeium na 7 dní zdarma) nemá. To byste se musel podívst Vy, ulice jsem Vám dával.

Jak říkám, Sygic jsem si kvůli Vám stáhnul a je to příšerné. UI ve stylu iOS 6, nepřehledné a je to jen portovaná iPhone aplikace, jako to dělají pro android tablety - a jak se tomu Apple na keynotech neustále směje.

Nikdo tu ovšem neřeší kvalitu satelitních snímků - o tom jsem napsal v článku i já - s navigací to nemá nic společného, ty navigační app - jak vy říkáte - pořádné - také nemají satelitní. V tom by se psk lidé těžko vyhnali. Řešíme tu navigaci, viz. nadpis.

Ne. Tohle není o tom, že je v Apple mapách něco konečně lepšího. Tohle je o tom, že Apple mapy mají fungující navigaci, která člověka nežene přes uzavírku. A Google ano. A Sygic také...
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od SteveJSF »

Já už to dál řešit nebudu, nebaví mě to. Snad jen mě zarazil opět poslední odstavec - názorně jsme si tu přeci ukázali, že v Apple mapách vede trasa z Brna do Jihlavy přes uzavírku, zatímco v Google mapách nebo v Navigonu ne. :-) Každý si to může vyzkoušet a každý to uvidí, takže bych tu s tím tolik nevyskakoval. A o to tu přeci jde, ne? Uživatel zadá jedno místo, druhé místo a očekává výsledek. Vám se tenhle výsledek nehodí do krámu, tak to pro tentokrát neplatí, že? Takže pojďte a řekněte, že to tak není, ať máme radost. :-)

A přidejte prosím něco o tom, že tu propaguju nějakou jinou navigaci. Nevím jakou, nějakou si vyberte. ;-)

Edit:
Nechci vyzdvihovat nebo špinit jakoukoliv navigaci, žádná není úplně dokonalá, jen mi nepřijde úplně normální vyzdvihovat mapy Applu kvůli nějakému drobnému úspěchu, který je ve skutečnosti o kousek dál zase neúspěchem, psát o tom oslavný článek a pak ho všude propagovat.
Naposledy upravil(a) SteveJSF dne čtv čer 12, 2014 6:30 am, celkem upraveno 4 x.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Ne, názorně jsem to vyvrátil a to bez Vaší reakce. Odpovídáte na co chcete a co se Vám hodí, jen abyste si kopnul do Apple map a propagoval jiné.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od Julek »

K věci, reagujte k věci, když už zde na mém fóru propagujete svůj článek. Takové konání mi vždy připadá jako když někdo si dá vlastní fotku na fejsbuk, sám se na ní poznačí a ještě sám sebe olajkuje :D

jo a jen tak mimochodem Steve má pravdu, vidí to všichni jen ne vy.

Pro tentokrát tohle řešit nebudu, příště pokud budete chtít propagovat svůj "článek" na MÉM fóru, budete mít ode mě povolení, tzn. chci aby jste se otázal zda mě zda svůj článek zde mít můžete nebo ne.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jak navigace v Apple mapách porazila tu od Googlu

Příspěvek od cuting »

Myslím, že je úplně jedno, které mapy - Google a nebo Apple , jsou "lepší" . Pro plnohodnotnou navigaci jsou k ničemu, protože tahají data a ne málo. Takže kdo nemá neomezená data a nebo si nezaplatí pro cestu ven datový rooming , tak ve finále kouká na účet , jako puk. Tyto mapy jsou možná dobré na dohledání cíle v místě, ale používat je , jako plnohodnotnou navigaci bez datového paušálu je o ničem.
 Apple hračky 

Odpovědět