Pomoc s návrhem práce

vše co vás napadne
Odpovědět
chali
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte říj 25, 2011 7:28 pm

Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od chali »

Zdravím Iphoňáky, chtěl bych se prosím Vás zeptat zkušenějších a kteří jsou zapáleni do mobilních technologii a nebudou se zlobit a najdou si chvilku. Chtěl bych na škole napsat práci ohledně vyhledávačích telefonu nebo něco co je spjato s bezpečností, soukromí a mobilního telefonu. Bohužel se motám v kruhu a už mne nápady nenapadají. Chtěl jsem vytvořit přehled vyhledávacích aplikací, popsání technologie a funkci a možností doporučení jak se ochránit aby nezneužil nikdo moje data při krádeži či ztrátě telefonu. Nevím jestli ta práce má nějaký velký přínos. Co myslíte?A ještě dotaz, je nějaká ochrana, když mám nainstalovanou takovou aplikace a např.zloděj provedete hardreset tak v telefonu zůstane tato aplikace a dále fungovala?Děkuji za pomoc a rady

patolog
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: pát čer 28, 2013 6:57 pm

Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od patolog »

Ahoj ja ti velmi rad ochotne poradim. Studujem vysoku skolu o pocitacoch a mam znalosti o mobilnych komunikaciach a informacie z internetu. Napis mi sukromnu spravu co presne potrebujes a ja ti poradim rad.

[mod=Barberry.pha]Potom co tady předvádíš, hlavně nikomu neraď !!! Horší než třídní nepřítel je iniciativní blbec[/mod]
"Think diferrent".. Stephe Jobs (1955-2011) RIP

mberdych
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 10, 2010 11:56 am

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od mberdych »

Jen vecna, hard reset smaze vsechno, vzdy. Jedine co zatim vydrzi je Find my iPhone. Pokud je zapnute a nekdo smaze telefon, bez hesla ho neaktivuje. A neumi to ani servis.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od mike-biker »

Kéž by tomu tak bylo napořád!
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mberdych
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 10, 2010 11:56 am

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od mberdych »

Jasne. A dodam, ze pouze na iOS7. Skoly nestuduji, tak nevim jestli vubec muzu radit :-)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: pokud tě napadne kontaktovat uživatele Patologa, prosím tě věnuj trochu času přečtení jeho postu a reakcí, aby si předešel případným komplikacím a nejasnostem ve své práci.
Velice rád se tady ohání tím že studuje VŠ a nějaké IT, ale to je asi tak všechno co ví.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od kotelník »

Neznam zadnou VS "o pocitacich" :-D
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

dreamsat1
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 3:37 pm

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od dreamsat1 »

OT: "patolog" me zcela bezduvodne a bez jakekoliv predchozi konverzace hrube a sproste urazel prostrednictvim PM. Pochybuju o jeho dusevim zdravi. Takze varovani berte vazne a nereagujte na nej. Takhle se lide s VS vzdelanim nechovaji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od Marek »

Presne tak kašlite na neho
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

chali
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte říj 25, 2011 7:28 pm

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od chali »

Díky za ohlas k tématu, tak uživatele "patologa" vynechám.. Napadá Vás něco o čem by se dalo psat?O těch aplikací je to divoky jelikož se vydá nová verze nějaké aplikace a už to není aktuální. Někdo píše o zabezpečení dat v iOS, Android a Symbian. Někdo geolokace z hlediska soukromí, někdo o technologii NFC..A já stále bádám co by mělo úspěch, bohužel programovat neumím takže ani žádnou aplikaci asi nevytvořím:(

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Co třeba sandboxing v iOS jako ochrana před malwarem plus srovnání s Androidem a Windows Phone?
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

chali
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte říj 25, 2011 7:28 pm

Re: Pomoc s návrhem práce

Příspěvek od chali »

Sandboxing už je také zamluven:(

EDIT:
Napadlo mne nyní téma s názvem ochrana dat při ztátě/krádeži telefonu na nejpoužívanějších platformách. Co by se dalo vše u Iphonu popsat a doporučit k minimalizaci ztrát. Nejspíše účet na find my phone, případně nějaká aplikace třetí strany. Pravidelně si zálohovat. Ještě jsem se dočetl že na iphone existuje remote wipe a local wipe, je tomu tak?

Odpovědět