Netgear WNDR 3700 a problémy s AirPlay

vše co vás napadne
Odpovědět
toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Netgear WNDR 3700 a problémy s AirPlay

Příspěvek od toncek »

Mám tento router a prakticky celou dobu se potýkám s problémy s AirPlay.

Mám doma AV Receiver, který AirPlay podporuje. Hudbu z Macu či iOS zařízení doma poslouchám prakticky jen přes AirPlay a problém je ten, že prakticky ob den to nefunguje v tom smyslu, že pustím nějaký song v iPhonu a chci výstup přesměrovat do AV receiveru tak to nejde - ta ikonka pro AirPlay není dostupná - vůbec se nezobrazí. Musím router restartovat a potom vše funguje, tzn. okamžitě se AirPlay ikonka objeví a můžu výstup přepnout. Netuší někdo, jestli je problém v nějakém nastavení v routeru nebo to prostě funguje takhle náhodně?

BTW pokud je tady ještě nějaký majitel tohoto routeru zeptám se ještě na jednu věc a to je funkčnost UPnP (DLNA). Mám v síti jeden NAS server, pro který UPnP normálně funguje, teď jsem ale připojil další disk 2.5" 320 GB přímo do routeru a čekal jsem, že na něm UPnP bude taky fungovat, ale chyba lávky. Jak AV receiver, tak třeba media player stále zobrazují pouze NAS server, ale tento nový disk ne. Je potřeba ještě někde něco nastavit, kromě zapnutí UPnP na routeru, aby to fungovalo i pro ten nový disk?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Netgear WNDR 3700 a problémy s AirPlay

Příspěvek od ls8 »

Ahoj. Mám ten stejný router, a podobné problémy nepozoruju. AV receiver Yamaha s funkcí AirPlay se mi choval podobně, tak jsem ho poslal do kytek, koupil AirPort Express a všechno funguje v pohodě. Zvuk posílám z Expressu rovnou na linkový vstup zesilovače. Implementace AirPlay v produktech různých výrobců (Yamaha, Denon, Pioneer apod.) bývá dost nestabilní, router bych nevinil. Netgeary jsou držáky.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Netgear WNDR 3700 a problémy s AirPlay

Příspěvek od toncek »

Já mám Denon 2113. Je pravda, že i ta jejich iOs aplikace občas funguje a občas ne..Je to škoda, kdyby to fungovalo na jedničku nemá to chybu, takže se bez restartů asi neobejdu. Nevíš náhodou jestli jde nějak ten router restartovat i přes iOS aplikaci? Ta jejich appka Netgear Genie neumožňuje žádnou administraci. Kvůli restartu routeru musím vždy chodit k počítači..

BTW náhodou k tomu routeru nemáš připojený nějaký disk? Jestli ti pro něj funguje UPnP.. Řeším právě, zda koupit nějaký obyčejný usb externí disk a píchnout ho routeru (pokud rozjedu UPnP). Taky jsem zjistil, že víc jak 2TB stejně nepodporuje..Nevím jak je to s rychlostma. Naformátoval jsem teď jeden disk co tady mám na EXT3, připojil k routeru, a rychlost zápisu kolem 15 MB/s.

Nebo raději koupit LAN disk a mít "samostatnou jednotku". NAS už totiž mám plný.. :-) Např.
http://www.alza.cz/western-digital-my-c ... 499029.htm
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Netgear WNDR 3700 a problémy s AirPlay

Příspěvek od ls8 »

Asi jsem to kdysi zkoušel, ale bylo to pomalé a vůbec nějaké divné. Vyřešil jsem Synology NASem.
LAN disky bývají pomalé, v porovnání např. se Synology nebo QNAP, tento konkrétní WD ale neznám.
Musí se restartovat router? Restartovat receiver nestačí?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Netgear WNDR 3700 a problémy s AirPlay

Příspěvek od toncek »

Myslíš vypnout/zapnout receiver? To nepomůže..

Neprocházel jsem nastavení receiveru, jestli tam je někde i nějaký restart..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Odpovědět