Fotokniha iphoto a ty ostaní

vše co vás napadne
Odpovědět
killerGBU
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv lis 26, 2009 1:50 pm

Fotokniha iphoto a ty ostaní

Příspěvek od killerGBU »

Ahoj,

rád bych so udělal fotoknihu, ale narážím na velké limitace nabízených produktů. Než si ji někde objednám, tak si nejdříve vyzkouším oblužný SW pro její tvorbu. Pro OSX je jich pramálo, a jejich kvalita je nepříliš dobrá a ergonomie jako by neexistovala.

To co jsem si v iPhoto udělal za necelou hodinku, tak jsem v SW různých studií udělal sotva 6 stránek (neexistuje fixní layout, kam by člověk přetáhnul fotky, pokud chci v rámci jedná stránky změnit pořadí, tak je musím přesunout zarovnat, a o držení poměru stran ani nemluvě :( )

Poslední pokus je udělat knihu v iPhoto, vyexportovat do PDF a použít jednotlivé snímky jako celé stránky v programu na tvorbu fotonih.

- pokud udělám export přes pravé tlačítko v iphoto, tak má jenom 1/10 velikosti (cca 60 stránek 70 MB)
- pokud jdu přímo přes tisk do souboru, tak má stejná fotokniha 0,75 GB (což by měla mít (rozlišení jedné stránky cca 7016*4958)

Rozdíl je také v tom, že export knihy se drží přesně vzhledu stránek, kdežto přes tisk do PDF přidá ke každé stránce ccca 0,5 cm okraje na levé a pravé straně

Máte někdo zkušenosti s přípravnou fotoknihy na OSX? umí někdo v čechách tisknout knihu z iphoto? Zkoušel jsem někdo blurb.com?

Děkuji

Odpovědět