Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

vše co vás napadne
iwi
Host
Host
Příspěvky: 33
Registrován: stř črc 13, 2011 7:35 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od iwi »

Osobně po zkušenostech s android telefony bych šel do Nokie s WP, byť mám vedle iPhonu Nexus7 s Androidem. Docela mě láká vyzkoušet si WP na delší dobu a pohrávám si s myšlenkou pořídit si Nokii 520, je to sice lowend, ale na ošahání systému by to mohlo jako náhradní telefon stačit :D

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Já si teda jiný telefon než iPhone (resp. iOS) nedokážu představit. Kdybych ale musel, zaujala mě novinka Motorola Moto X kvůli kompaktním rozměrům.


Zobrazit video na http://youtu.be/2wrlAOVUTP8
Kód do fóra: [youtube]2wrlAOVUTP8[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

Dále se mi docela líbí HTC One Mini, asi proto, že se podobá iPhonu 5


Zobrazit video na http://youtu.be/NEl9Tu9Izes
Kód do fóra: [youtube]NEl9Tu9Izes[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

Popř. bych vzal nějakou Nokii s WP.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od PP289 »

Nokie jsou jistě zajímavé z pohledu HW, ale máte někdo zkušenosti se SW na marketplace nebo jak se to jmenuje? Já teda jo, ale nechápu, jak můžete vůbec uvažovat o něčem, co ani nemá pořádně udělanou aplikaci na skype... A že tam chybí spousta vychytávek z iOS... iOS je nejlepší, protože má aplikace i svižnost. Android má jenom aplikace, ale chod OS je takovej, no záleží od modelu. Ale jak někdo, kdo používal iPhone se může vzdát celýho App storu v prospěch stability OS(která se iOS mimochodem nevyrovná) to moc nechápu... Neberte to jako útok, ale vám by app store nechyběl?
iPhone SE 64GB Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od mirmo80 »

Tak ale otazka znela, keby nebol iPhone. Cize nikto sa ho nevzdava ani hypoteticky.
Nie je skype nahodou uz priamo integrovany do systemu WP? Mne sa zda, ze ano. Naco teda dalsia aplikaca z marketplace?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Beavers »

PP289: Ne každý je zaměřen se svým telefonem na hromadění aplikací a her. Chytré telefony umí i jiné věci, pro které si je lidé pořizují a nějaký Skype je pro ně v podstatě prkotina. Množství aplikací na store není žádným měřítkem. Když tedy mluvíš o stabilitě, buď objektivní a zařaď WP mezi stabilní systémy. O Androidu nemluvím, ten je především líbivý, ovšem za cenu pochybné stability. Dokud si WP nevyzkoušíš, neodsuzuj ho, abys nevypadal jako zaslepenec a někdo, kdo neuzná nic jiného než iOS. Já osobně jsem si vyzkoušel iPhone, WP i Android a myslím, že mám větší právo porovnávat. Přesto nehaním žádný systém.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od PP289 »

Možná jsem otázku špatně položil. Myslel jsem, jaké alternativy byste si koupili místo iPhonu, zda android, zda WP, Ubuntu, OS10 a proč hlavně. Myslím, že nějakej žebříček 3 favoritů má možná v hlavě každý...
Beavers: A jaké ty věci umí WP? Jak jsem řekl, měl jsem mezi iPhone 4s a 5tkou mimojiné Ativ S a ten mě rozhodně nepřesvědčil...
iPhone SE 64GB Space Grey

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Beavers »

Nebudu tady psát, co všechno umí WP, to není záměrem tohoto tématu. Tvoje averze k čemukoli může plynout z toho, že už jsi předem připraven se jiného systému "štítit", proto ho tvoje vědomí není schopno přijmout a přiznat, že je také v něčem dobrý. Teď nemám na mysli žádný konkrétní systém. Především se mi nelíbí na různých zaměřených fórech, jak diskutéři nejsou ochotni přijmout něco jiného než to, co mají oni. Číst pak příspěvky takových ubožáků, co kopou do "mrkvosoftu", do iP ovcí i do "androiďáků", je utrpení a vypovídá to o jejich omezenosti. Byl bych rád, kdyby se všichni v tomto tématu podobných soudů zdrželi a nepsali raději nic, pokud nemají co k otázce říci. Čili, dotaz v názvu tématu je jasný.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od PP289 »

No tak já jak jsem psal nemám problém s androidem ani s blackberry, tudíž má zaujatost vůči ostatním platformám určitě není. Mě jen prostě WP nesedl a to po osobní zkušenosti, neboť z 90% nesplnil mé požadavky, toť vše, proto jsem se chtěl zeptat, co je na tom systému tak zajímavého pro ostatní lidi, neboť se tu názory o nokiích, či telefonech s WP objevily též.
iPhone SE 64GB Space Grey

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Beavers »

Jak jsem se již vyjádřil, toto téma není zaměřeno na hodnocení systémů. Každý si vybere to svoje, co mu sedí. Nejhůř jsou na tom ti, kteří si telefon pořizují s tím, že budou mít univerzální mašinku na všechno a pak zjistí, že to a tamto tam nefunguje. A protože na každém systému se vždy najde něco negativního (což je subjektivní - pro každého je negativem něco jiného), takový člověk nebude spokojen s ničím a vše podrobí kritice. U tebe tedy propadl WP, protože nevyhověl z 90% tvým požadavkům. To se mi ostatně zdá velmi přehnané, že by tento fungující a stabilní systém mohl takto propadnout. Nebudu se pídit po tom, v čem ti nevyhověl. Možná je za tím opravdu jen velká míra tvé averze k microsoftímu produktu (Samsung Ativ S ostatně nebyla asi nejlepší volba, u WP bodují Nokie) a možná ses pouze unáhlil a šel jsi do WP, aniž bys o něm věděl něco víc. To dělají dobrodruzi, ale riskují tím i zklamání a rozčarování. Ale jak jsem již uvedl, ne každý si pořizuje smartphone kvůli hrám a aplikacím. Hodně uživatelů vyžaduje především spolehlivost. Pokud jde o aplikace, nejde o počet na store, ale o užitnou hodnotu. Soutěžit v počtu aplikací s Androidem, kde je většina aplikací smetí, by bylo neobjektivní.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od mirmo80 »

Ja len maly OT k tym dobrodruhom.
Ked chcem skusit novy system, treba mu dat sancu, cas a vydrzat. Za par dni, alebo tyzdnov sa nic neukaze. A ako prve sa samozrejme ukaze najma to, co nevyhovuje. Ked som z AND presiel na iOS, prve obdobie som iPhone dokonca chcel predat, taky som z neho bol nestatstny. Casom som mu prisiel na chut a momentalne by som nemenil.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od PP289 »

A čím boduje ta nokie u WP oproti Ativu? Pro mě měla horší poměr stran, protože 15:9 je podle mě nejhorší poměr stran.
Na storu jsem nenašel spoustu aplikací, VLC se slibuje už rok, alternativa není, nakonec vyjde dřív na iOS, kde ho není potřeba. Aplikace skype, která patří pod MS a na jeho OS neumí příjmat soubory, nemluvě o těch opěvovaných hlasitostech, a takhle bych mohl pokračovat...V současné době se prostě nemůže androidu ani iOS rovnat a ty kecy o stabilitě androidu jsou taky pěkný báchorky, je rozhodně ve své pure verzi srovnatelný s WP.
A jinak pokud za stabilní označíme iOS, tak WP jím rozhodně není...Za týden minimálně jeden restart, pády aplikace fotoaparátu nejsou vyjímkou ani na HTC a Nokiích
iPhone SE 64GB Space Grey

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Jadro »

Mel jsem HTC 7 Mozart asi rok. Pak iP 4S necele dva roky. Ted mam sluzebni Galaxy Ace II asi dva mesice.
Ten Samsung jsem bral kvuli tomu, ze mam i TV Samsung. Coz o to, komunikuji spolu skvele, ale to je asi tak vse. Telefon musim nekdy i nekolikrat denne restartovat. Prohlizeni cehokoli pres internet je celkem problem, hrozne se to zasekava. Mam v nem Jelly Bean od Samsungu. Takze origo system. V telefonu nekolik beznych aplikaci, zadny bordel a hru ani jednu. Presto mam vyse uvedene problemy a to velmi pravidelne. Bohuzel i po reinstalaci systemu. Z tohohle pohledu za me total fail. Lituju ted, ze jsem si nevzal Lumii 620.
Mozart nebyl zadny nabuseny delo, ale diky jednoduchosti systemu bylo vse rychle. Aplikaci tehdy byl jeste vetsi nedostatek nez je ted a i tak jsem si vystacil. Za me WP dobra volba hlavne kvuli rychlosti a stabilite.
Takze pokud bych mel do neceho jit, tak bych sel asi do WP. Neverim ani high-end Androidum. Ale jedna se o muj subjektivni nazor, nikomu ho nenutim a nikdo se mi ho prosim nesnazte vyvracet ;-)
Pokud to jen trochu pujde vracim se k Applu ;-)

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

PP289 píše:...nechápu, jak můžete vůbec uvažovat o něčem, co ani nemá pořádně udělanou aplikaci na skype... A že tam chybí spousta vychytávek z iOS... iOS je nejlepší, protože má aplikace i svižnost.

Normálně, Skype nepoužívám. No, každý systém má své vychytávky, určitě se najde něco, co WP má a iOS ne. No a s těmi aplikacemi je to pravda jen částečně. Já bych nedokázal přejít jen kvůli iCloudu a aplikacemi, které mají svou verzi i na OS X (Pages, iA Writer, Day One, Poznámky, Připomínky, … ). Jinak by se mi samotný WP líbil, takže kdybych musel, šel bych asi tam. Naštěstí nemusím :)
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Beavers »

PP289: Znovu upozorňuji, že se pohybuješ za hranicí toho, co stanoví název tvého tématu. Nevypočítávej zde detailně konkrétní nedostatky konkrétního telefonu a svou nespokojenost s tím, o tom to vlákno není.
Já osobně mám důvod se již nevracet k iOS, protože mě můj 2G zklamal hardwareově (odešel wifi modul), čím je telefon pro mě k nepotřebě. 10 000 korun vyhozených do luftu. Válí se mi tady, občas ho nabiju a zase vypnu, aby se mohl válet dál. Je z něho obyčejný telefon, protože nejsem zase tak bohatý, abych ho krmil daty od operátora. Proto jsem šel do WP a mám stále HTC Radar s WP7.8, pravda, mám v něm custom ROM, takže jeho možnosti jsou rozšířené, ale stejně to nepoužívám, kromě několika šikovných aplikací, které nikdy ve store nebudou kvůli API. Žádné samovolné restarty ani tragické pády aplikací, telefon je svižný a spolehlivý. To, co potřebuji pro mě dělá. Aplikací v něm mám poměrně dost, ale jen proto, že bych je třeba někdy možná mohl potřebovat. Používám stejně jen malé procento z nich a ty fungují skvěle a dělají to, co mají. Ostatní jsem buďto ještě nepoužil, anebo velmi zřídka a spíše ze zájmu. Pokud tě zajímá, čím boduje třeba Lumia 920 oproti Ativu, najdeš toho spoustu na netu. Už jen jeho celkové hodnocení hovoří za vše.
Android mám v tabletu, aplikací existuje milión a většina z nich je smetí. Je to tak u všech systémů, ale u Androidu je to o to markantnější, že se jedná o otevřený systém, který svádí k experimentům. Ty pak způsobují nestabilitu systému, což je daň za to. To hlavní, co se mi na něm líbí, je možnost jednoduchého připojení PC, flash disku a možnost použití externí paměťové karty. Práce s nimi je pak podobná jako u PC. Ani možnosti customizace nejsou k zahození, to u ostatních systémů chybí, ale... je to v praxi opravdu k něčemu? Člověk to ani nevyužije.
Telefon je komunikační prostředek. Technika umožnila jej obohatit o multimédia. Je to opravdu ještě telefon? Není tak trochu zvrácenost sledovat na něm filmy? Hrát náročné hry? Je to tedy ještě telefon? Je otázka v názvu tématu opravdu správně položená?
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od mirmo80 »

Dokonca WP8 uz podporuje aj mass storage aj pamatove karty.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Beavers »

Ano, to je pravda, ale u přístroje, který je nazýván telefonem, mi to opravdu nechybí. A pokud už tam musí být multimedia, stačil by jen přehrávač audio a případně FM rádio. Telefon je kapesní zařízení, tak nechť zůstane v kapse. Ubylo by stížností na rychlé vybíjení baterie.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od PP289 »

mirmo80 píše:Dokonca WP8 uz podporuje aj mass storage aj pamatove karty.

Mass storage rozhodně nepodporuje a u těch paměťovek je to taky "na heslo"
iPhone SE 64GB Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od mirmo80 »

No ja myslim, ze podporuje, ale priznavam, osobnu prakticku skusenost zatial nemam.

http://www.fony.sk/clanky/6260-microsof ... ws-phone-8

Ale tuto funkciu na iPhone tak isto postradam len minimalne.

Ano, niektore pamatovky vraj nefunguju.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od PP289 »

Podporuje MTP protokol, což není úplně Mass Storage, ale to má i android. Jde o to, že se to připojí jako zařízení, ne jako paměť, tudíž tě to neustále otravuje, že tenhle soubor nepůjde otevřít a já nevím co.
iPhone SE 64GB Space Grey

lukasnemeckay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 288
Registrován: ned čer 16, 2013 9:31 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od lukasnemeckay »

Kup si Xiaomi Mi2S system bude vyladeny rychly nieco ako iOS a mas k dispozicii desattisicky aplikacii a nadbytocny vykon ;)

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od witkoj »

No, ja som sa po piatich rokoch vzdal iPhone, kúpil som si HTC one, a som nadmieru spokojný - tu som si istý, že sa tak skoro k iPhone nevrátim. S androidom som mal skúsenosti popri iPhone so Samsung Galaxy S a HTC desire, a to bola katastrofa.
WP je podľa môjho názoru hrôza, nehovoriac o absolútne nelogickom usporiadaní niektorých nastavení.
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od kotelník »

Ja uz nekolikrat zkousel jiny telefon z ruznych duvodu. Konkretneji: S3, S4, One, Note II, BB Z10.
Vzdy slo o fajn zarizeni ale jsou zbytecne velke (u Note jsem se snazil ve spojeni tlf a tabletu).
Vsechny Samsungy po dvou trech tydnech otresne vrzou a hlavne, zadna jina platforma nema tak neuveritelne presny displej. Pokud se snazim na iphonu trefit maly odkaz, proste to nejak jde, jakoby myslel za me, ty ostatni maji ruzne zlepsovaky, zvetsovaky a blabla, ale je to otresne. Dalsi vec je, ze super amoled neni dobra technologie a displeje jsou hnusne a vypaluji se.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

SimonFrost
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 19, 2013 11:04 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od SimonFrost »

Xiaomi 2ku zo všetkých Android telefónov. WP7.8 som vlastnil a stále sa mi zdá že WP je nedorobený.
BB by som si vyskúšal rád.

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od witkoj »

Zdieľam tvoj názor. Super amoled je podľa mňa hnus. Z môjho pohľadu jediná možná náhrada iPhone v dnešnej dobe je One. Možno by mohol byť menší, no veľmi rýchlo som si na tieto rozmery zvykol, teraz mi príde 4S strašne malý, predtým mi bohate stačil :-)

Odoslané z môjho HTC One pomocou Tapatalk 4
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Příspěvek od Slimák »

Pokud by nebyl iPhone ci by se stalo neco, cim by me Apple vylozene nas... :D, tak bych taktez volil HTC One, protoze jako jeden z mala Androidu ma alespon hodnotnejsi materialy a vcelku stabilne funguje. Pomer vykon/kvalita je pro me ze vsech pristroju nejzajimavejsi. Ze vsech tech nadstaveb se mi Sense zamlouva, jak z hlediska funkci, tak vcelku elegantniho designu. Jako dalsi varianta by mohla byt nejaka cista odnoz Googlu, napr. Nexus, pokud by to nedelali dobitci z LG a nevypadalo by to tak hnusne.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

zigul2
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:49 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od zigul2 »

Kdyby nebyl iphone , tak bych si koupil nokii nic jineho. Androida se samsungama atd už nikdy,ale jsem moc rád že je iphone

Martas12
Host
Host
Příspěvky: 24
Registrován: ned zář 08, 2013 12:24 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Martas12 »

Kdybych od operátora nedostal zajímavou nabídku na iPhone5, tak bych si určitě místo toho pořídíl Sony Xperia Z.. (takže pokud by nebyl iPhone tak Sony Xperia Z).

ghost_dragon
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 130
Registrován: pát zář 11, 2009 8:23 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od ghost_dragon »

Kdyby nebyl iphone, tak Lumia 1020 nebo Xperia Z1 ;)
iPhone X 64gb Silver
iOS 11

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Fifik »

Po predani iPhonu 4 pouzivam Samsung Galaxy S4, pokial nekupim novy iPhone.

Musim povedat, ako niekto dokaze pouzivat tento mobil. Klavesnica je zla, ale ze uplne. Aplikacie ani nehovorim, ziadnu plnohodnotnu aplikaciu som nenasiel , ktora by nahradila aplikaciu App storu. Strasne vela kozmetickych chyb ktore mi neskutocne vadia. Tel. zoznam je tiez na tom dost zle, kalendar taktiez a hlavne gmail aplikacia. Vstavana email aplikacia na iPhone je top. Je tu toho viac a myslim si ze ak by som sa mal rozpisovat, bolo by to na dlho.

Ktory mobil by som si kupil ak by nebol iPhone? Mal by som nejaky starsi mobil, ziadny smartphone.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od jackherrer »

OT: z androidu ma samsung zarucene nejhure vyresenou aplikaci telefon to souhlasim..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od cuting »

A má vůbec smysl řešit " coby kdyby " ? Každému se líbí něco jiného, ale iPhone není přece o železu, ale hlavně o systému, aplikacích apod. Jen málokdo z vás by měnil, a to hlavně díky zvyku, tomu systému a nakoupeným aplikacím. Pokud je nemáte kdo ví odkud díky JB.
Mě osobně se třeba líbí Nokia s windama, jejich filosofie je podobná, jako Apple, ale o změně jsem neuvažoval nikdy ani minutu. Prostě je tady systém, který mi maximálně vyhovuje, a "coby" budu řešit až ve chvíli, "kdyby" to bylo aktuální.
 Apple hračky 

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od bedo. »

cuting píše:A má vůbec smysl řešit " coby kdyby " ? Každému se líbí něco jiného, ale iPhone není přece o železu, ale hlavně o systému, aplikacích apod. Jen málokdo z vás by měnil, a to hlavně díky zvyku, tomu systému a nakoupeným aplikacím.
Práve, že systém sa s príchodom iOS7 zmenil viac, než mi to vyhovuje, takže všetko je otvorené - osobne sa mi zatiaľ najviac pozdávajú "noví" čínski výrobcovia ako Xiaomi či One+, lebo u nich mám ešte pocit, že majú nejakú víziu.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

A jakou? :lol:
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od bedo. »

Robiť dizajnovo pekné telefóny, ktoré majú hlavu a pätu, v podstate to, čo kedysi robil Apple. ;-)

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od kotelník »

Uz z doby pevnych linek, jaky mely tvar? Copak byly jako venecek ci jako krabice? Ne! Byly podlouhle, logicky aby se dobre drzely a rozumne vedly zvuk do mikrofonu i z repraku.. Jak se tady ta kravina bude drzet u hodinu dlouheho telefonatu??? Naprosty nesmysl a uplne odstoupeni BB z oracovnich nastroju mezi nesmyslne kraviny, ktere velmi rychle umrou
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od JoU »

Lumii 930 :)
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

muso
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 243
Registrován: sob kvě 28, 2011 8:51 am

Re: Jaký telefon byste si koupili, kdyby nebyl iPhone?

Příspěvek od muso »

Sony Xperia Z1

Odpovědět