BLESKmobil - zkušenosti, názory

vše co vás napadne
Odpovědět
BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od BaX »

Zdravím Vás,
máte někdo zkušnosti s tímto "virtuálním operátorem"? Uvažuju o něm kvůli jeho levné ceně. Na ostatních službách mi zas tak nezáleží. Máte někdo zkušenost? Pokrytí by mělo být OK - používá síť O2.

Máme SIM od BleskMobilu: první zkušenosti (mobilmania.cz)

Ceník

Obrázek
Naposledy upravil(a) BaX dne pát pro 07, 2012 1:51 pm, celkem upraveno 1 x.
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od manasek-cze »

Ja si myslim, ze zkusenosti nejsou potreba. Jedna se vlastne jen o predplacenku O2 jen s rozdilem, ze se jmenuje BLESKMobile. Vse ostatni je porad O2. Jediny rozdil je v infolince, kde nevolas na O2, ale na jine cislo, ktere je proklate drahe. A na jeho konci beztak sedi zase operatori O2, jen vyskoleni na BLESKMobile a asi se tak i predstavujici. Ona ta cena je ze site BleskMobile asi 20 Kc, ale pocitam, ze kdyz zavolas z jine site, tak bude cena jako bezne volani do pevne site.

Jeste dalsi otazka, jestli maji SIMky do iPhone, protoze prodej je jen v trafikach a podobne.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od BaX »

SIM pro iPhone mají - je to taková ta univerzální, ze které můžeš vyloupnout MicroSIM (iPhone 4/4S) :)
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

saikan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: pát pro 30, 2011 4:02 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od saikan »

Koupil jsem, zadal jsem pozadavek na prenos a nakonec jsem u VF ziskal pro me dostatecny tarif za rozumne penize. Vim ze by to slo i niz, ale 50min 50sms a 150mb net za 135Kc a uct. 1+1. Vzhledem k tomu ze jsem mel na predplacence za ty penize jen cca 21 min. tak se mi to vyplati o dost vic a me to staci. Net - vetsinou jsem stejne na wifi takze mi to zatim staci.
Takze zkusenost pozitivni. V planu je takhle ukecat vic tel. cisel diky blesk mobilu a nakonec ji vrazim do telefonu, kredit provolam a zahodim :-)

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od murder »

Mají univerzální sim - platební karta, z toho vyloupneš klasickou malou sim a z ní jde ještě vyloupnout microsim do iP4, prý nano sim je potřeba řešit v prodejně O2, ale to nemám 100% ověřeno. Přešel jsem někdy před třemi týdny od Vodafone a zatím spokojenost, převod trval asi 6 dnů, pak vše funkční. Při prvním dobití problém prý na straně Sazky, kredit nechtěl naběhnout dobíjí se přes O2 volal jsem tam druhý den, že se nic neděje, musel jsem volat celkem 3x a až po třetím volání mi operátorka dobila kredit ručně (řekl jsem jí číslo dokladu ze Sazky) kredit pak naběhl než skončil hovor, v noci mi pak naběhl ještě kredit systémem, takže jsem měl 400,- místo 200,- a až další den v noci mi přišla sms, že vzhledem k dublicitě dobití si 200,- berou zpět.
Jinak za každý hovor mi to strhlo 20,- v průběhu hovoru jsem se vždy ozval, že se jedná o oprávněnou reklamaci a operátorka mi 20,- vždy ihned vrátila, ke stržení došlo vždy až později (měl jsem výchozí třeba 80,- po hovoru jsem měl 100,- a pak "odešlo" těch 20,- takže zůstatek opět výchozích 80,-) takže není potřeba se bát v případě oprávněné reklamace ozvat, kredit vždy vrátí okamžitě.
Jinak na telefonu mi občas svítí O2-CZ a občas BleskMobil, dle nálady nevím koho (střídá se to i na stejné BTS, ale není to časově ani datově pravidelné)
Nejdou mi premium sms a v samoobsluze volba k aktivaci není, na operátora jsem ještě nevolal, nepotřeboval jsem to zatím akutně řešit.
Toť asi vše.

Edit: jo internet mám za 100,- 100MB není to moc,ale přežít se s tím dá a třeba konkurence přinese i lepší nabídky. Běhá to normálně rychle jako v síti O2 po vyčerpání 100MB to spadne na nízkou rychlost , pokud za měsíc máš dost kreditu tak si to automaticky strhne další kilo a jedeš dál, pokud nemáš tak se aktivuje základ 20,- do půlnoci (nechce se mi psát 24h protože to není pravda) tam je FUP 20MB, pokud vyčerpáš těch 100MB a chceš jet dál plnou rychlostí, musíš opět zaplatit to kilo a máš dalších 100MB na měsíc (měsíc má 30 dnů, ne jako 24 hodin kde je jen čas do půlnoci - připojíš se ve 23:59 tak ti strhnou za 1 minutu 20,- a hned v 0:00 ti naskočí další 20,-).
Obrázek

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Pr3dator »

Za 20kč do polnoci 20MB :O? My na Slovensku u O2 máme za 50 centov (12kč?) do polnoci 400MB :D.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

Jorgas

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Jorgas »

Murder, a jak vis ze si na stejne bts? I kdyby tak bts ma nejcasteji 3 sektory. To se ti ukazuje na iphone ten blesk mobil? Doted jsem si myslel ze ten preklam mnc na nazev site dela telefon prave na zaklade cisla site 230 02 apod.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od murder »

Jelikož bydlím ve vesnici se 20 čísly popisnými a nejbližší bts mám 6km vzduchem od baráku a je to jediná dosažitelná od O2 díky terénu, tak vím že jsem na jedné BTS a jsem přesvědčený že i na stejném sektoru, vzhledem ke vzdálenosti. A jak jsem již psal, tak jednou mám na displeji BLESKmobil a jednou O2-CZ střídajíce se zcela nepravidelně bez jakéhokoliv algoritmu.

Pr3dator: je to směšné ty ceny a objemy tady, doufám, že s tím 4 operátor někam pohne, protože tohle je už jen k pláči. Když je uživatel rád za 20MB/20Kč. Naštěstí se jedná jen o soukromý telefon, který nepotřebuji k práci a stačí mi těch 100/100,- na měsíc, jinak by to bylo nemyslitelné. Tady mi jde o cenu volání a hlavně bez úvazku, což v ČR konkurenci nemá.... a je mi absolutně jedno, že jde o skryté O2 (žádný BLESK mobil, ale služba O2 s názvem BLESKmobil).

Jo na tu linku se spíš oplatí volat z cizí sítě, kde jde opravdu jen o volání do cizí sítě.
Obrázek

Jorgas

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Jorgas »

Tak to doufam ze jsi aspon ceknul cellid, abys tam nemel preskoky :-) kdyz tak presne vis kde mas bts. Na primou viditelnost muzes chytat klidne 32 km btsku dalekou.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od murder »

Sorry, myslím že řešíš kraviny, které jsou OT v tomto vlákně, ale stačí ti řádné proměření profesionální technikou díky dostupnosti mobilního internetu s výsledkem, že nic jiného se mi sem od O2 nedostane? Když něco píšu tak neplácám z vody, ale vím co píšu :wink:. Nebudu ti tady vypisovat výsledky měření, pro sdělení toho co chci, prostě bohatě stačí, že jsem na jedné BTS.
Obrázek

Nosac

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Nosac »

je to nahouby, jen blby o2..uz aby tu byl nejaky normalni virtual anebo op

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od BaX »

Virtuál-"Nevirtuál"... Cena 2,5 Kč/Minuta (0,1€/minuta) je na předplacenky dobrá i na Evropské poměry.
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

Nosac

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Nosac »

jenze jak dlouho, je to o2, takze bych se nedivil, ze az nasbira dost aktivnich, tak pribudou podminku typu, dobit kazdy mesic xy,-

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od BaX »

A myslíš, že to u "opravdového" virtuálního operátora nehrozí? Změní podmínky a už to nebude tak výhodné, tak zase půjdu jinam :)
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

Jorgas

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Jorgas »

Nosac píše:jenze jak dlouho, je to o2, takze bych se nedivil, ze az nasbira dost aktivnich, tak pribudou podminku typu, dobit kazdy mesic xy,-

vzyt na BM mas podminku expirace kreditu je 3 mesice, na 100% se na bleskmobilu nic zhorsovat nebude, ve skutecnosti je to kamuflaz telefoniky proti ctu: vzniknul virtual, vlk se nazral a koza (trh brecicich, presto platicich) zustala cela a ctu nemusi regulovat a musi udelat analyzu trhu znovu :-)

Normalni operator ma myslimze take 2,50 na prepaidech, ale musis si to mnohde aktivovat a musis dobit xx kc nebo jiny opruz, vloni tuhle dobou meli vsichni 3 opi 3,50 na prepaidech (vanoce a kdyz jse si dobijeli, zustalo vam to dodnes)

vetsina lidi to neresi a ani nezna detaily nabidek, mnohdy nema na jidlo ale provola na prepaidu litr :-)


.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od murder »

Nosac píše:jenze jak dlouho, je to o2, takze bych se nedivil, ze az nasbira dost aktivnich, tak pribudou podminku typu, dobit kazdy mesic xy,-

Mi připomínáš operátora z Vodafone linky když jsem přenášel číslo k Blesku
"a víte že Vám můžou kdykoliv změnit číslo?"
má odpověď "ano vím, vy to máte v podmínkách taky"
jeho odpověď "ale mi jsme číslo nikdy nikomu nezměnili"
má "a oni už někomu změnili?"
jeho odpověď "děkuji za zavolání, potřebujete ještě něco?"
:lol: :lol: :lol:

Přijde mi to jako když se tonoucí stébla chytá. Prostě v současné době je to v předplacenkách nejvýhodnější nabídka. Až podmínky změní, tak není problém přesunout číslo někam kde to bude výhodnější. Na výkřiky "vždyť je to O2" odpovídám "a co!!!" budu jako debil platit víc jen kvůli tomu, že to provozuje někdo kdo se mi nelíbí? Takovej pokrytec nejsem a nemíním zbytečně své vydělané peníze vyhazovat do kanálu.
Obrázek

Mattthewww
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: úte říj 12, 2010 6:30 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Mattthewww »

Rád bych taky přešel k BLESKmobilu od T-Mobilu a chci se zeptat, jak je to s kreditem, který mám teďka dobitý, ten se mi převede k BLESKmobilu nebo ne? Díky :)
- iPhone 5S 16GB - silver - 19.11.2013
- iPhone 4 16GB - black - VÝHRA
- The New iPad 16GB - white + modrý SmartCover - VÝHRA
- iPod Shuffle 4. Gen. 2GB - silver
- reproduktor Jawbone Jambox - black

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od murder »

Ne ne, naplánuj si to tak ať ho co nejvíc provoláš, ale bacha na to kdyby si spadl do mínusu, tehdy se převod nedokončí. Co ti zůstane u T-mobile to jim "daruješ" to ti nikdo nevrátí.
Obrázek

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od BaX »

Doporučuje se, nechat na SIM aspoň 10 korun :)

Aktualizace: BleskMobil šponuje konkurenci, kredit nově platí půl roku
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od murder »

Tak Blesk změnil platnost kreditu na 180 dnů (půl roku), ono to půjde a ne že nee. :Yahoo!:
Obrázek

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od BaX »

Takže jsem k nim s jednou SIM kartou přešel od T-Mobile. Vše bez problémů. Celou dobu se s Vámi baví operátor O2 (podpisy v SMS apod.). Zatím všechno OK :)
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

Jorgas

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od Jorgas »

že to nakonec bude tak, že bleskmobil si dělá reklamu a vlastně to mají jako barter, navzájem si nic neplatí :-D

jako ty App of the day a podobné, vlastně ti vývojáři platí tomu portálu za reklamu - zviditelněníé svých aplikací zlevněných na 0,- a ne naopak, jak si mnozí myslí.

murder píše:Ne ne, naplánuj si to tak ať ho co nejvíc provoláš, ale bacha na to kdyby si spadl do mínusu, tehdy se převod nedokončí. Co ti zůstane u T-mobile to jim "daruješ" to ti nikdo nevrátí.


Pokud písemně požádáš o vydání bezdůvodného obohacení do 14 dnů, s pohrozením soudem a odkazem na výsledky soudů v okolních státech, velmi pravděpodobně nevyužitý kredit vrátí, jedná se velmi pravděpoédobně o platbu bez právního důvodu na základě nepřiměřené smluvní podmínky :-D

Ideální věc pro kverulant.org

jee dee
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 26, 2015 3:38 pm

Re: BLESKmobil - zkušenosti, názory

Příspěvek od jee dee »

Ahoj lidi. Mám operátor Bleskmobi a jsem spokojený. Nejde mi ale otevřít stránka Ulozto.cz Je možné, že by mi tu stránku operátor zakázal? Kdyžtak mi napište na email jee.dee@seznam.cz. Díky, Honza.

Odpovědět