Edge bez omezení

vše co vás napadne
szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Edge bez omezení

Příspěvek od szoustal »

Tak T-Mobile sustil upravenou službu Surf+ . Nyní můžou zákazníci neomezeně prohlížet internetové stránky na libovolném vestavěném prohlížeči. Doposud to šlo jen přes operu mini. Za cenu cca 118,-Kč je to dobrá zprava pro majitele iPhonů. WiFi je WiFi, ale kolikrát je potřeba se připojit i tam, kde WiFi není a tohle je řešení.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 216
Registrován: čtv říj 11, 2007 3:16 pm

Příspěvek od admin »

Koukal jsem na web t-mobilu a všude jsem našel informace že to lze jen přes operu mini nebo třes tu jejich mutaci. Můžeš mi napsat kde si tuto informaci čerpal?

díky

Marek

KeyserSoze

Příspěvek od KeyserSoze »

Jo to bych taky rád viděl. Už mě nebaví každý měsíc platit 5000 Kč.

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

je to od 12.12.2007 a mám to přímo z interních informací T-Mobile. Zavolejte na linku operátora a zeptejte se přímo. Já tam zavolal, potvrdili mi to a hned jsem si to aktivoval. Je možno používat všechny vestavěné prohlížeče. Pokud má ale někdo už surf+ aktivní nedojde ke změně automaticky. je nutno si to aktivovat.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

KeyserSoze

Příspěvek od KeyserSoze »

Ale je to omezene ne? Kolik muzes stahovat, ja mam mesicni traffic pres 70 MB.

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

tady se dnes objevili informace na netu

http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/T-Mo ... fault.aspx
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

stora-k

Příspěvek od stora-k »

Na Slovensku sme pozadu. Mam Orange world s 10MB dat za mesiac, co je pre mna ako majitela Iphonu hotova katastrofa! Wifi vyuzijem len okolo domu cez domacu siet, preto som v terene odkazany na operatora... Existuje nejaka aplikacia pre iPhone na sposob Opera Mini, ktora setri data?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Nevím o žádné, uživatelé v USA šetřit nemusí :). Jinak myslím že Safari je výborný klient.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

szoustal píše:tady se dnes objevili informace na netu

http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/T-Mo ... fault.aspx



No tak nevím ta stránka nejde - píše to nějaký chybový hlášení. Jinak na žádném serveru jsem ještě takovou zprávu ani neobjevil. No mám známýho u TM v dost vysoký pozici tak se zkusím zeptat :lol: on o tom bude vědět určitě.
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

Brano007

Příspěvek od Brano007 »

Zdravim, ja mam aktivovano Surf&Mail+...jestli je ta informace pravdiva, bylo by to uzasne. Akorat nevim, jestli T-mobile neidentifikuje Safari jako normalni browser na pocitaci...
A jeste jedna otazka: Jakym zpusobem tedy doaktivovat tu sluzbu? Myslilm tedy, aby fungovala i na jinych mobilnich browserech, nez je opera?
diky za info

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

alexxx píše:No tak nevím ta stránka nejde - píše to nějaký chybový hlášení. Jinak na žádném serveru jsem ještě takovou zprávu ani neobjevil. No mám známýho u TM v dost vysoký pozici tak se zkusím zeptat :lol: on o tom bude vědět určitě.


Mají tam teď asi nějakou chybu na servru. Zkoušel jsem to teď taky a nejede to. Stačí ale zavolat na linku operátora a poptat se a případně si to i aktivovat.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Brano007 píše:Zdravim, ja mam aktivovano Surf&Mail+...jestli je ta informace pravdiva, bylo by to uzasne. Akorat nevim, jestli T-mobile neidentifikuje Safari jako normalni browser na pocitaci...
A jeste jedna otazka: Jakym zpusobem tedy doaktivovat tu sluzbu? Myslilm tedy, aby fungovala i na jinych mobilnich browserech, nez je opera?
diky za info


Zítra bych ti mohl poslat aktivační sms, mám ji v práci. Rychlejší myslím bude, když si zavoláš na operátora a přímo si to aktivuješ.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

szoustal píše:Zítra bych ti mohl poslat aktivační sms, mám ji v práci. Rychlejší myslím bude, když si zavoláš na operátora a přímo si to aktivuješ.


Tak jestli tě můžu poprosit, kdyby si mi jí taky poslal. Jo hele ale youtube, počasí a mapy ale určitě nebodou v ceně co?

A opravdu proxy TM pozná že je Safari mobilní prohlížeč? nebude si myslet že se připojuju z PC?
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

ackoliv nemam t-mobile, nemuzu se vyjadrit ke sluzbe jako takove, ale k te identifikaci prohlizece ano. safari z iphone se identifikuje jinak nez safari z kompu takze pokud chteji, poznaji to.

Brano007

Příspěvek od Brano007 »

to szoustal: To bys byl moc hodnej, kdybys sem tu aktivacni sms dal. Simku mam totiz uz strasne dlouho a nemuzu uz prijit na to heslo pro komunikaci s operatorem. Pres SMS je to idealni...
Diky moc!

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

To vím jde o to aby to proxy servery rozeznaly správně a neúčtovali to.
Jinak článek jsem našel: http://www.mobilmania.cz/default.aspx?t ... le=1117523 zde je funkční.

edit: ale každopádně zavolám na infolinku a přeptám se.
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Zákazníci, kteří využívají aktuální verzi Surf+ a SurfMail+, nebudou automaticky migrováni. Pro změnu mohou zažádat zasláním SMS ve tvaru GPRS_A_SRF (Surf+), nebo GPRS_A_SAM (SurfMail+), stejný tvar platí i pro standardní aktivaci těchto zvýhodnění.


Jo, a posílá se to na č. 4603
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Tak jsme napsal článek a jdu zavolat na infolinku. Jistota je jistota...
http://www.iphone.cz/?text=257-t-mobile ... -za-118-kc
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

ert

Příspěvek od ert »

takže veškerý aplikace ne founu budou do 50MB normální rychlostí a za 1 cenu,pak se změní na nepoužitelné či se musí připlatit?

A je to jen HTTP? já ,že YT taky bude tohle

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Myslím že aplikace youtube weather stock a mapy pracují přes jiný protokoly a že nebudou zdarma. A ano po 50MB se služba stane prakticky nevyužitelnou... co je v dnešní době taky 16kb/s že?
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

nemo

Příspěvek od nemo »

Ten clanek uz tam neni - akorat diskuze. Nema nekdo aspon fotku (toho clanku)?

Brano007

Příspěvek od Brano007 »

Alexxx diky moc za edit clanku na iphone.cz. Je to tedy jasne a celkem me to potesilo. Ted me jenom napadlo, jestli nekdo netusite, kolik tak priblizne kb sloupne aktualizace pocasi...totiz na kolik to tak vyjde, v pripade, ze nyni uz nejsou v cene Surf&Mail+ predplacene zadne Mb...netusite nekdo?
Dik

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Typuju tak mezi 15 - 30 kB. Takže 0,9 až 1,8 Kč. Za jednu aktualizaci
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

ja se pri pouzivani iphone nikterak neomezuju a za mesic mam pres gprs/edge cca 20MB up a 120MB down. maily, pocasi rss, obcas nejaky web. doma jedu pres wifi, ale jinak gprs/edge

highwayking

Příspěvek od highwayking »

Tak jsem si službu Surf+ aktivoval a na infolince potvrdil, že nezáleží jaké aplikace uživatel využívá, tzn. YouTube, mapy aj. nejsou nijak navíc zpoplatněny. Clověk ať dělá co dělá tak nezaplatí víc než 99Kč bez dph. Po 50 přenesených MB se ale rychlost sníží na v zásadě nepoužitelnou.

ert

Příspěvek od ert »

a dá se nějak si připlatit?

abych to měl použitelné i po 50 MB?
Naposledy upravil(a) ert dne čtv srp 28, 2008 9:58 am, celkem upraveno 1 x.

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

highwayking píše:na infolince potvrdil, že nezáleží jaké aplikace uživatel využívá, tzn. YouTube, mapy aj. nejsou nijak navíc zpoplatněny. Clověk ať dělá co dělá tak nezaplatí víc než 99Kč bez dph.


Tak s tím nemůžu uplně souhlasit. Ano veškeré aplikace, které komunikují přes následující protokoly HTTP, HTTPS, FTP, WAP, POP3, SMTP a IMAP jsou zdarma. Ostatní protokoly jsou standartně zpoplaťněny cenou 0,06 kč za kB. Ověřoval jsem to několikrát.
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

highwayking

Příspěvek od highwayking »

Mě řekli, že to tak bylo u starší verze. Teď už je to zdarma. Výslovně jsem se ptal, aby se nestalo, že zaplatim za měsíc více než těch 99Kč (bez DPH) a prý se to stát nemůže. Potvrdit to tedy budu moct až se podívam na fakturu...

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Tak starší verzi jsem taky používal a tam byli zdarma jen přenosy v rámci Opery či jejich Web and Walk aplikace. A to ne vždy napřiklad když vyšla nová verze Opery(tehdy 3.0) tak mě na infolince a i emalem ujištovali, že to bude zdarma... Nakonec mi nafakturovali 650 Kč za net. Naštěstí mi uznali reklamaci a vystavili dobropis. 8)
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

highwayking

Příspěvek od highwayking »

No tak já jsem v tom případě připravenej kdyžtak "fakturu reklamovat" taky. Na infolince mi dali informaci zcela jasnou, já nemůžu za to, že se mnou možná mluvil moula kterej nic nevěděl. Doufam, že ty hovory jsou nahrávány :-)

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

tak výhoda je že i surf+ už je omezení, že TM si nenaúčtuje za data víc jak něco okolo 950 Kč. Alespon nemůže přijít účet na několik tisicí.
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

Sedy

...

Příspěvek od Sedy »

Chtěl bych se zeptat kolik MB se stáhne když sleduju video na Youtube? Nevíte to někdo?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Mno řekl bych tolik, kolik má video ne :) ? + - nějaké to zobrazení miniatur a té omáčky kolem.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

ert

Příspěvek od ert »

alexxx píše:tak výhoda je že i surf+ už je omezení, že TM si nenaúčtuje za data víc jak něco okolo 950 Kč. Alespon nemůže přijít účet na několik tisicí.


a data navíc si musíte nějak dokoupit stylem po mega - pro twist (15MB/týden)

omezení 16kb/s neplatí pro ostatní protokoly


Sedy píše:Chtěl bych se zeptat kolik MB se stáhne když sleduju video na Youtube? Nevíte to někdo?


průměrně bych řekl asi 3 MB
Naposledy upravil(a) ert dne sob pro 22, 2007 11:41 pm, celkem upraveno 1 x.

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

1. Sedy - velikost videa záleží na tom kolik vteřin/minut má video samotný. Nejde to říct obecně. Záleží na konkreétním videu.

2. Ert - Tohle ti nemůžu zodpovědět... Abych řekl pravdu nikdy jsem se o tuto možnost nezajímal... Ale kdyby to TM omezoval byl by sám proti sobě (teda když to vemu logicky, větší rychlost = víc stažených dat = větší tržba :wink: )

Ert - s dovolením jsem ti spojil příspěvky. příště funkce EDIT :wink:
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

Braque

T-mobile

Příspěvek od Braque »

stora-k píše:Na Slovensku sme pozadu. Mam Orange world s 10MB dat za mesiac, co je pre mna ako majitela Iphonu hotova katastrofa! Wifi vyuzijem len okolo domu cez domacu siet, preto som v terene odkazany na operatora... Existuje nejaka aplikacia pre iPhone na sposob Opera Mini, ktora setri data?


Na SVK mozes zobrat vyssi pausal- napr. rychly inet od TMO za 700 Skk (je tam min. 2GB dat) a aktivovat si ho aj na SIMKu. V OR situaciu nepoznam.
Co sa tyka setrenia dat, jediny sposob zatial je asi surfovat cez mobilny google, ktory limituje obrazky. Ale pod 10MB som sa aj tak nikdy nedostal.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19662
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: T-mobile

Příspěvek od rony »

Ja mam v iphone o2 prepaid kartu a 500 korunovy kredit som schopny zrusit za jeden den ;))))

takze vypinam EDGE a cezen chodim len v pripade nutnosti.

Tiez by som chcel aby napr. v Safari bola moznost optimalizacie - napr. vypnutie stahovania obrazkov a pod.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

stora-k

Příspěvek od stora-k »

No aj mna najviac stve na iPhone absencia javy! Opera mini je super
prehliadac na setrenie dat... 8) Dufam, ze java bude postupom casu na tomto inak skvelom foniku slapat!! :wink:

Gounes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 175
Registrován: pát říj 12, 2007 12:18 pm

Příspěvek od Gounes »

Pro me je to porad omezovani uzivatelu a tzv polovicaty PRISTUP k zakaznikovi :(
Az budou povoleny protokoly k youtube , pocasi a jinym aplikacim tak bych o tom i uvazoval a jinak mi nezbyva cekat kterej z OP s tim prijde jako prvni za rozumnou cenu

HOW :oops:

stora-k

Příspěvek od stora-k »

Ale niekto tu v jednej teme spominal program, ktory v safari setri data, ale uz som zabudol kde. Ani vo vyhladavani to neviem najst. Poradi niekto? Je to pre mna dolezite, kedze nebyvam v meste kde su hotspoty a wifi mam len doma. Preto som casto odkazany na operatora a edge... :cry:

Odpovědět