Ukradli Vám iPhone ??

vše co vás napadne
Juaxoo

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Juaxoo »

Jsem rád že je find my iphone zdarma :) a gratulu všem co ho dostali z5

Zecko
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 686
Registrován: pát led 21, 2011 5:22 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Zecko »

no lenze jak je to že napr ja najdem iphone ( nahlaseny u fizlov na imei )

predam logic board a ten druhy ju da do svojho iphonu ? fizli pojdu ku nemu ? :D
- iPhone 3Gs 16gb [iOS 5.1.1 JB]
- iPhone 4s 16gb [iOS 6.1 JB]
- iPhone 5 64gb [iOS 7.1.1 JB]
- iPhone 6 16gb [iOS 8.1.1 JB]
- iPhone 6 64gb [iOS 8.2 nonJB]

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od VojtaBeton »

No myslím si, že pokud ho najdeš na veřejném místě a nikdo se k němu nebude hlásit, tak by měl náležet tobě. Pokud se k němu nikdo nepřihlásí.

Taky nevím, jestli ti náleží hned. Ale mělo by to fungovat asi stejně jako s penězi. Když najdeš větší obnos peněz, tak je dáš na policii. A pokud si je tam pravý majitel nevyzvedne do určité doby, náleží tobě. Ovšem ty máš na vyzvednutí nalezených peněz taky nějaký časový limit. Pokud ani ty si je nevyzvedneš včas, propadají státu. Pokud si je pravý majitel vyzvedne, ze zákona ti patří 10% nálezné.

Nevím jestli to stejně funguje i s telefony. Mám známeho u policie ČR a tak vám mohu tyto informace zjistit.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

gandalv

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od gandalv »

to myslíš špatně, patří státu, musíš ho odevzdat na policii a pokud nenajdou majitele, tak ani nálezný nedostaneš

---
jelikož polovina simek všech jsou předplacenky, tak je to tak 50:50, ale to musel být trumbera, profík to vyresetuje, než to zapne...

a taky asi aby si dal někdo paušální simku do pochybného telefonu koupeného od cigána, to by musel být fakt blázen a tu nepaušální se obávám, že policie podle imei nebude stopovat

Ale něco v telefonu, co se pravidelně zaloguje kamsi (nejlépe na můj server) a odešle tam BSSID, GPS, CELLID, IP, by nemuselo být špatné, zkusím find my phone

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Domy007 »

Mam takovy dotaz. Jsem ve Vietnamu a vcera mi tu nekdo odcizil iPhone. Find My iPhone bez vysledku. Existuje jeste nejaka moznost? Policii tady to vubec nezajima.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od rony »

Policia bola jedina tvoja nadej, takze nemas ziadnu sancu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Marthin »

Bezplatná služba má pomoci spotřebitelům v ochraně vlastnictví elektronických hraček a jejich nalezení.
Také česky..
http://www.registerofelectronics.com/

http://www.mobilmania.cz/clanky/registr ... fault.aspx

artex
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 01, 2009 8:45 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od artex »

V pondělí 19.11.2011 mě kolem 9:00 v Baumaxu v Praze na Chodově vypadl z kapsy iPhone4s 16gb. Nějaký zaměstnanec tohoto podniku ho našel a dal si ho do své skříňky a za nějaký čas ho vypl (zuřivě tam pořád zvonil jak mě jiný ochotný človek z Baumaxu řekl) toto bylo moje pátrání z pomocí find my iphone. Teď nechávám blokovat IMEI (012940002335183) a příště si musim dávat víc pozor a ostatní by se měli naučit že krást se nemá. Každý z nás má v tom telefonu tolik osobních věcí, to těm lidem asi nedochází...

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od lafore »

OT: teraz nechapem, preco si ho nesiel zobrat? Vsak ti ukazovalo kde je a vydaval zvuk nie?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Clon »

Hm, diskuse stará, databáze zajímavá, v hledaných telefonech jsem jen tak zkusil tu policejní databázi - nenašel jsem v ní ani jeden z pěti pokusů. Navíc to do té databáze nutno zadat (prý "stačí zadat prvních 14 čisel") -IMEI má čísel patnáct s nulou na začátku. Nenašlo mi to ani s nulou na začátku, ani bez té nuly. Dobrá databáze to asi bude :-(
Ale za to - byla dneska aktualizovaná :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

shotik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 479
Registrován: stř lis 19, 2008 3:35 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od shotik »

lze za databaze stole.iphone.cz také iphone vyjmout? Policie nám telefon našla tak je zbytecné aby zde figuroval.

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od rony »

nie som si isty ci to pojde :-( ta db je davnoveka a hrabal som sa v tom len zbezne.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

shotik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 479
Registrován: stř lis 19, 2008 3:35 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od shotik »

skoda . nu coz. Doklady od policie mame tak kdyby neco nekdo nekdy :)

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS

dominiks
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 21, 2014 9:48 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od dominiks »

policie nenajde nikdy nic. a to muzes mit bezpecnostni opatreni jaky chces

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Clon »

Jo policie? Jako ceska? Tak to ne. Oni jen pomahaji a chrani! Za kazdym křovím!
Neni jich zase tolik, aby jeste mohli hledat nejake priblble telefony.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od rony »

mame tu niekolko svedectiev ludi, ktorym policia telefony zaistila a vratila, takze opatrne s takymi kategorickymi vyhlaseniami ake tu produkujete. trochu ich zjemnite, je pravda, ze asi na vas telefon nenasadia patracku, ale vzdy, vzdy je dobre nahlasit kradnuty telefon.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Ukradli Vám iPhone ??

Příspěvek od Gaaspi »

Mne sa to raz stalo že som v bazári kúpil telefón a prišla polícia a zhabali mi ho aj s papierom kde bolo vysvetlené že ho ukradli nejakej žene na neďalekom kúpalisku a nahlásila to. Ja som musel len vypovedať že odkiaľ ho mám a hotovo. Neviem či sa pátra ďalej že kto bol tým zlodejom alebo ho len vrátili majiteľke a ďalej sa nerieši.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět