Ukradený macbook

vše co vás napadne
Odpovědět
smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Ukradený macbook

Příspěvek od smoldik »

Borcovi nekdo ukradl MacBook a pres vzdalenou plochu ted pozoruje kdo co na jeho macu dělá a na webkameře sleduje, jak si ho tam mimojiné i někdo honí. :ROFL:

http://www.novinky.cz/krimi/239149-mlad ... merou.html

http://macbookintruder.posterous.com/

http://www.zive.cz/bleskovky/okradeny-s ... fault.aspx
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

asd111

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od asd111 »

Podlé mě to je ten člověk co kradl. Protože když by to prodal nekomu nezformatoval disk? jenom zalažil druhej učet? a řek do toho prvního nelezte? to asi ne :D :lol: nebo to kradl jeho znamý to je další možnost :) ale nechtěl bych byt tim člověk přeci jenom videt co mi dělaj na macbooku a nemoct se k němu dostat to je dost nepříjemný.

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od h4wk3y »

kdyz vidi ucty na FB a dalsi, tak je dost divny, ze ho jeste nenasel....?
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

patofbc

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od patofbc »

sice som necital vsetky clanky ale ako vies ze vidi jeho fb ucet ? v jednom clanku som cital ze on prave caka kym sa zlodej niekde podpise( mail a pod.) takzekeby vedel jeho meno trebarz podla fb tak by ho uz urcite nasiel

roschfoure

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od roschfoure »

OT: dnes jsem mel spatnou naladu. Ale tohle me ji opravdu zlepsilo. :-D

Dik za info

pajap
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 359
Registrován: pát dub 04, 2008 12:53 am

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od pajap »

Mě tato událost "dokopala" si konečně zapnout Firmware password na mém Macikovi a vážně přemýšlím o investici 15$ do Hidden 8)

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od tvosi »

dnes se objevil clanek, ze ten kluk co ty fotky hazel na net bude obvinen za nedovolene odposlouchavani a sledovani...
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/239 ... aloba.html
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od smoldik »

Zajimavy. Zajimalo by me, jestli ten clovek obcas nenavstevuje i toto forum. :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Ukradený macbook

Příspěvek od Barberry.pha »

Tak to je klasika, neco ti nekdo ukradne, ty das k dispozici fotky udajnych lidi a jsi obvineny, zajimalo by me co dela policie s tim jeho pripadem ...
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od h4wk3y »

ceskej kocourkov, opravdu...
ze pry vadi, ze zverejnoval info o tom co na tom kompu delaji... ze fotky by nevadily...

achjo, jak ja to tu nesnasim...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

pajap
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 359
Registrován: pát dub 04, 2008 12:53 am

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od pajap »

OT: Ani se nedivím, když šéfem ÚOOÚ je "trafikant"

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od rony »

tvosi píše:dnes se objevil clanek, ze ten kluk co ty fotky hazel na net bude obvinen za nedovolene odposlouchavani a sledovani...
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/239 ... aloba.html


z toho ho dobry pravnik vyseka bez najmensich problemov.

Nerozumiem celkom tomu cloveku (ten slovak, majitel laptopu), tvrdi do medii, ze policia bola laxna a neoperovala. To je jeho tvrdenie. Nechce sa mi v tom vrtat, co policii poskytol, ci iba oznamil kradez alebo ich informoval o polohe laptopu a pod. Nechce sa mi o tom uvazovat ale v tomto bode mu az tak neverim, skor si myslim, ze je jeden z ludi, co policiu nema prilis rad.

Treba si jasne uvedomit, ze obvinenie zo zverejnovania fotiek bude posudzovane aj z toho pohladu, ze ti ludia zadrzovali predmet trestneho cinu, je fakt jedno, ze netusili o povode. Realne mala policia uz davno k nim nabehnut, zhabat pocitac a vratit majitelovi. Ze zan zaplatili nikoho nezaujima. To iste sa deje pri kradnutych autach, kupis ho a odrazu doleti policia a nemas ani auto ani peniaze.

Ked pride na to, vsetky snimky pomahaju v patrani.

Osobne by som si laptop vybavil tak, ze taketo snimky uploaduje na internet AUTOMATICKY.

Netreba na strane majitela ziadne "priohybanie" skutocnosti: pravo je plne na jeho strane a obvinenia z porusovania sukromia, nech ich davaju, pripadny sud velmi rychlo ukaze, ze spolupachatelstvo na trestnom cine je daleko zavaznejsie ako akesi porusovanie sukromia. V tom druhom pripade si moze dovolit aj prehrat spor a "trestom" bude napr. pokyn odstranit tie fotky. U trestneho cinu to take nebude.

Podla mna na to siel chalan zle - ja osobne by som jednal s policiou a bez predsudkov. Ak ma policia indicie, ktore im dam ja, tak snad nebudu vahat, aby si do vykonov nezapisali uspesne uzavrety pripad. az tak vela sanci v podobnych kradeziach nemaju. Naviac mu evidentne imponuje ucast v mediach, co je chyba. Tie mu totiz nic dobre nemozu priniest :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od Marthin »

Ono policie nemohla notebook zabavit, nemohla do bytu naběhnout, protože nevěděla kde je.
Sice znali přípojku internetu, věděli údajně lokaci, která byla v okruhu cca 70 metrů v hustě osídlené Pražské bytové oblasti. Kdyby věděli kde je, byla by nutná domovní prohlídka bytu a na povolení od soudu se čeká pár týdnů. :o

Dle mě, kdyby to nezmedializoval, tak by se mu MacBook nevrátil. Taky mi to příjde až moc zmedializované. :unknown: Ono nikde netvrdil ničí jména, prostě napsal, že farmářka se dívá na parfémy a tím snad nikoho soukromí neporušuje. ;-)

john
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 3044
Registrován: sob úno 13, 2010 1:51 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od john »

OT: No to je dobrá komedie, bože. :Rose:
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od ls8 »

Komedie pokračuje ještě větší komedií, ať žije naše soudnictví. Zloděj má větší práva než oběť: http://domaci.ihned.cz/c1-65272230-vyst ... eli-u-sebe
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od Jadro »

Bohuzel mam stejnou zkusenost s nasimi soudy... A tohle si vsichni platime :-/ Asi bychom s tim meli zacit neco delat... ;-)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od cuting »

Mohu mít pochopení pro to, že poškozeného maníka naštvala nečinnost policie ale to nelze řešit tak, jak to řešil. Bohužel to řešil způsobem, kterým on sám poškodil, a to poměrně dost, někoho jiného, kdo ani nemusel být pachatelem a tomu se to přirozeně nelíbilo. To, co udělal, nemá s ukradeným počítačem a ani s nečinností policajtů nic společného, byl to jen zloupě projevený vztek, za který bohužel zaplatí. Je mi ho líto, ale to, co udělal, je blbost a za tu se platí.
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od Jadro »

Cuting: rozumim a respektuji tvuj nazor. Za me je to ale uplne zvrhly pohled. Zasadni je, si uvedomit, ze i tito kupujici se svym cinem provinili. Maji nakupovat zbozi z overenych zdroju (klidne pouzite, ale z overeneho zdroje) a ne za od pochybneho typka za podezrelou cenu. Prave tito lide maji skoro nejvetsi vinu, protoze po tomto druhu zbozi vytvari poptavku. Kdyby nikdo kradene veci nekupoval, nikdo by je nekradl...
Je to stejne jako, kdyby se mi nekdo vloupal domu. Nebudu cekat jestli mi napadne deti, nebo zenu. Vyvinu maximalni usili na jeho co mozna nejrychlejsi likvidaci. V nasem zvrhlem pravu si to pak odskacu a nikoho uz nebude zajimat, ze tam ten zlodej nemel co delat... Ale to je proste spatne

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Ukradený macbook

Příspěvek od SteveJSF »

Nebyl jsi v té situaci, tak nevíš jak ten nákup probíhal. Možná nic nenasvědčovalo tomu, že to je z nelegální činnosti. Denně se tu prodávají notebooky od různých lidí, s různými příběhy, nemá každý z nich doklad o nákupu atd. Nevím, neznám ten případ dokonale, jen mě to tak napadlo. Kdyby se ke nně někdo vloupal a vzal by mi Macbook i s napáječem, tak ho může prostě smazat (kryptování mám vypnuté, tak jen vědět jak na to) a může ho prostě prodat. Netuším, jestli už tu funguje taková ochrana jako u iPhonů, vím že funguje i Find my Mac.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od cuting »

Jadro : Nemyslím si, že je to "zvrhlý pohled", je naopak podle mého názoru reálný. Podstatou toho je samozřejmě nečinnost policie, ale i ta se dá řešit stížnostmi u jejich nadřízených, tlakem na policii, podnětem na policejni inspekci atd. Ale použít nelegálně získané fotky soukromí někoho, o kom se pouze domnívá, že má s krádeží něco společného je o něčem jiném. To je bez sebemenší pochybnosti zásah do soukromí někoho cizího a ten člověk, bez ohledu na to, jestli je a nebo není pachatelem ( to je potřeba prokázat) má plné právo se tomu bránit. A pak se může snadno stát, že ta "blbost" je daleko dražší, než předmět krádeže. Opakuji, je mi toho maníka líto, ale za blbost se skutečně platí a on tu blbost jednoznačně udělal.
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od Jadro »

Tu zvrhlost jsem myslel v necem jinem. A to, ze se neustale resi prava zlodeju a vrahu. Resi se, jake maji podminky ve vezeni. Maji se tam pak mnohdy lepe nez pracujici clovek. A v tomhle pripade je to stejne. Uzivaji kradenou vec - jsou spolupachatele. Sorry, je to takhle jednoduchy.
Stejne tak jsem zaznamenal, ze mel problem obchod, ktery u dveri vyvesil fotku zlodeje, ktery do toho obchodu chodil pravidelne krast... Nikdo uz se pak nezabyval tim, ze ten hajzl opakovane kradl. Spatny byl obchod, ze vyvesil tu fotku. Kde to proboha jsme? Tohle je ta zvrhlost, kterou v tom vidim. Nikomu to nevnucuju, je to muj pohled na vec. Respektuji tvuj nazor a v celku chapu, ze bude hodne lidi, kteri na to budou koukat podobne.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od cuting »

Rozumím ti, ale více zvrhlé je podle mého názoru to, když je někdo bez rozsudku veřejně označný za toho špatného. A rozsudky udělují v demokratické společnosti JEN soudy, nikdo jiný.
I v případě onoho zloděje v obchodu se jednalo o samostatný trestný čin, který je na úrovni toho, že tam ten zloděj chodil krást. I on má do doby odsouzení svá práva a každý trestný čin soudy posuzují odděleně. Extra krádež v obchodě a extra neoprávněné zveřejnění identity. Ten majitel obchodu prostě jen "pustil" emoce a bez rozhodnutí soudu se rozhodl trestat zostuzením zloděje. Spáchal tedy sám extra trestný čin - úplně jiný a byl za to potrestaný. Stejně, jako nyní majitel toho počítače....
Zkrátka žijeme v demokracii a v ní platí nějaká pravidla. A ta jsou platná pro všechny. Zloděj, když jej chytí, bude potrestaný za prokázanou krádež a tento člověk byl potrestaný za prokázané neoprávněné zveřejnění identity. Problém je v tom, že v případě toho počítače zloděj není, je jen doměnka poškozeného, a ti, které poškozený zveřejnil se dopustili maximálně toho, že užívali cizí věc. Mohou ale úspěšně tvrdit, že v dobré víře.....jasně, vím, co si myslíš a nejsme v rozporu, ale tak to prostě je. Myslet si něco je ale málo... Zatímco ten majitel si naběhnul - usvědčil se úplně sám... :( Tam je pachatel pro soud jednoznačný i s úmyslem. Občas je nutné držet emoce...
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od Jadro »

Jasne, emoce do prava nepatri. Tomu rozumim.
U toho zlodeje v obchode bylo jasne, ze pachal trestnou cinnost, chytli ho pri cinu. Tady je to taky jasne. Pouzivaji kradenou vec. A je blbost, ze by netusili, ze kupuji kradenou vec. Bez dokladu, s nejaky uctem na MB, kde je nekdo jiny a cena byla jiste velmi vyhodna...

Cely problem je ten, ze vsichni resi prava tech zlodeju. Ale jaka prava ma ten okradeny kluk. Vykonna moc statu se na nej vykaslala. A chodit si nekde stezovat? Opravdu myslis, ze by to pomohlo?
Ja jsem s tebou ochotny vlastne i souhlasit. Ale to by tady ta demokracie musela fungovat :-)
A kdyz to hodim do extremu a vratim se k memu hypotetickemu pribehu. Nekdo mi vleze do bytu. A ja mam ctit prava zlodeje a cekat jestli mi napadne deti? A co budu delat kdyz chytne decko a bude mit treba nuz? Uz ani tuk. Rikam, ze pokud bych mel treba nuz a byl za rohem, tak jsem schopny mu ten niz zapichnout do zad a nemit vycitky, ze to nebyla ferovka. Proste tam nemel co delat, sorry. Samozrejme je mi jasne, ze bych to nejspis "odsral" se vsi paradou za neprimerenou obranu. A to si myslim, ze je spatne.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od cuting »

Víceméně nejsme v rozporu, ale jestli žijeme alespoň částečně v demokracii, tak obecně nelze řešit jeden trestný čin jiným trestným činem. Příklad : Někdo ti v hospodě šlohne peněženku. Ty ho chytneš a v návalu vzteku mu dáš po čumáku, ale ouha, zlomíš mu sanici a on se bude válet doma 2 měsíce. Na tvůj účet. Pak jsou to dva trestné činy a každý z nich je soudy zcela logicky posuzovaný zvlášť. On dostane za krádež podmínku ale ty za těžké ublížení na zdraví možná pár měsíců na tvrdo a nedoplatíš se. Prostě jsi "trestal" ze svého pohledu spravedlivě, ale protizákonně a trest za tvůj trestný čin bude určitě daleko citelnější. A o tom tato kausa je. Nelze "trestat" jiným trestem, i když ten tvůj čin je lidsky pochopitelný. Tím bych to asi uzavřel.
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Ukradený macbook

Příspěvek od Jadro »

To je prave otazka... Zda by se to melo posuzovat oddelene. Ale uz jsme asi dost OT.

Odpovědět