Ukradený Iphone

vše co vás napadne
Ross
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 03, 2016 7:27 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od Ross »

ahooj ... pred tydnem a pul mi nekdo ukradl iphone 6 v ikee v praze ... tel je porad offline .. tak nevim zda se da obejit ... a mam se rozloucit nebo stale cekat az se prihlasi ...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

Ak si mal zapnute Find My iPhone, tak mozes byt v klude, zlodej ho neozivi a nevyuzije, Ak si mal zapnute TouchID, tak ta samozrejme donulil telefon aktivovat aj vstup na PIN, co v spojeni s Find my iPhone nejde obist. Kedze si robis pravidelne zalohy telefonu, ci uz pripojenim k iTunes v pocitaci alebo robis backup do iCloud, tak mozes kludne telefon na dialku vymazat na http://www.icloud.com - tam najdes aj cast svojich dat, ktore si urcite synchronizujes aj do iCloudu, okrem spominanej zalohy.

Oznamenie na policii daj podla HODNOTY telefonu ako aj kvoli tomu, ak by sa tvoj telefon stal sucastou trestnej cinnosti, aby bol zapis, ze si ho nahlasil ako ukradnuty.

prestan... pouzivat pri... pisani... tri bodky... hocikde v... strede... svojich viet... :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Ukradený Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

Ross píše:a mam se rozloucit nebo stale cekat az se prihlasi ...
Neprihlasi sa, nema sa ako. Musel by sa priblizit k znamej wifi, pretoze na novu nezada heslo. Malo pravdepodobne. Musela by byt vlozena sim karta bez PIN kodu, pretoze mobil najprv pyta heslo az tak PIN. Este menej pravdepodobne.
Ja som preto uz vela krat uvazoval nad moznostou odhlasit takyto iPhone z iCloudu cim ho novy majitel dokaze startnut. Ak je mobil hladany podla IMEI, tak sa objavi v sieti a je sanca, ze noveho majitela navstivi policia.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

to je zla taktika. Treba si vyplnit Medical ID, tam je moznost ziskat kontakt na majitela a zaroven, ked mas v mobile mobilne data, treba si ho nastavit tak, aby po strate/ukradnuti si mal este aspon chvilu sancu z www.icloud.com mu poslat spravu - do nej mozes este dodatocne dat vyzvu s kontaktom.

Nic naviac asi urobit nemozes. Ak resetnes telefon a umoznis zlodejovi telefon pouzivat, tak robis chybu - dobrovolne sa ho vzdavas. Teorie o tom, ze vsak IMEI a podobne su len iluzorne. Cielom je, ked uz sa nevrati, tak nech je nepouzitelny a teda musi zostat viazany cez Find my iPhone na tvoje Apple ID, co je konecna. Ty sice telefon neziskas naspat ale nikto z neho nebude mat na tvoj ucet este aj uzitok.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

Úplne vylúčené to nie je. Práve manželke sa to stalo. Jej bývalý frajer jej dal mobil, ktorý kúpil nejako pochybne a o nejaký čas ju navštívila polícia a mobil im musela odovzdať. Ale chápem, že takýchto situácií so šťastným koncom je menej ako viacej.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

mirmo to nejako reagujes na nieco, co som napisal ja alebo na Rossa?

ak na mna, cim presne? Ze nejako sa telefon, co je ukradnuty da spojazdnit? No ano, da sakra. Ved preto piseme, ze ZAPNUT aspon to blbe Find my iPhone! Takisto to takto neplati odjakziva, takze ak si nieco pocul z druhej ruky, tak nevies ci to nebolo pred 5 rokmi kupeny iPhone (vlastne nepises aky mobil), aky IOS atd. :) takze ano, kludne sa da spojazdnit aj najnovsi iPhone. Ak je clovek uplny kreten a mysli si, ze je strata casu prebehnut Settings, pozistovat, co je to Find My iPhone a zapnut si to.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:Teorie o tom, ze vsak IMEI a podobne su len iluzorne.
rony, konkrétne na toto som reagoval. Že tým, že nevypnem FmiP, tak si túto možnosť úplne vylúčim. A preto moja úvaha je, že pokiaľ by sa mi stalo niečo podobné a do nejakého času by sa mi iPhone nevrátil, alebo by ma nikto nekontaktoval, asi by som ho z iCloudu odhlásil. Ale to len nahlas uvažujem, čo by bolo keby. Ja si tiež nemyslím, že je strata času mať to zabezpečené a sám to mám nad rámec toho, čo by stačilo. Len keď čítam ako niekomu ukradli iPhone, uvažujem dopredu, čo by sa asi ešte dalo robiť.
Tu story nemám z druhej ruky, to mi povedala moja drahá :). Ale bolo to už dávno a nebol to iPhone.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

Prave to odhlasenie je _asi) blbost. Ak som majitel ukradnuteho iphone, tak mam zalohy obsahu (o data som neprisiel), takze necham to tak ako to je alebo ho len vycistim (pre pokoj duse), cim mu ale neumoznim telefon aktivovat. Nerozumiem tomu cinu, ze by si mu dobrovolne umoznil ten iPhone pouzivat. Nerozumiem teda teraz tomu, co myslis tym odhlasenim iCloudu, co presne tym myslis? Kyvnes plecom a povies mu tym, ze tu mas je tvoj?

To ako to chapem ja: zapnem v telefone Find my iPhone. Tym padom ho nejde bezo mna ani upgradnut, ani vycistit, ani pouzivat. Aspon tejto moci sa teda rozhodne nevzdam.

Tie teorie akoze tym odpojenim "donutis" zlodeja pristroj ozivit a potom ho vypatras, to su uplne nezmysly :-) nic nedosiahnes :-) resp. nedosiahnes viac.

Pre velmi velke zjednodusenie, aby sme sa vyhli teoretizovaniu: iPhone dokonale zabezpecim zapnutim Find my iPhone a to v tom zmysle, ze zlodej/nalezca ho nedokaze bezne chapanym sposobom pouzivat. Zabezpecenie vsak nespociva v navratnosti ukradnuteho iPhone ale vo vytvoreni povedomia, ze iPhony sa neoplati kradnut, oplati sa skumat ich povod a skumat ci su schopne aktivacie.

Pre uvahy "ako ho zlodej vrati" je tu Medical ID alebo moja schopnost poslat mu spravu cez http://www.icloud.com a posledna samozrejme odovzdanie telefonu na policiu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:Tie teorie akoze tym odpojenim "donutis" zlodeja pristroj ozivit a potom ho vypatras, to su uplne nezmysly :-) nic nedosiahnes :-) resp. nedosiahnes viac.
Ja si práve myslím, že k aktivácií by skôr či neskôr došlo, keby niekto zistil, že služba je vypnutá. Podľa mňa by iPhone raz skončil u niekoho, kto by ho štartol. Samozrejme ak by iPhone nešiel na súčiastky. Ale inú prekážku som si uvedomil. Otázne je kedy a či by ho vôbec polícia podľa IMEI začala hľadať. A keď áno, tak či sa hľadanie trafí do obdobia, keď už bude iPhone aktivovaný (neviem ako prebieha také hľadanie, či je to hneď, či s odstupom času, či je viacnásobné, alebo jednorazové). A práve toto by bolo tebou spomínané myknutie plecom. Len tak by som ho niekomu nechal.
A preto upúšťam od mojej teórie, že radšej odomknúť :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

Ako by bol aktivovany, mas nejake indicie, ze to niekto dokaze? Ja nie. Tato informacia by preletela svet.

Policiu nezaujima ci bol telefon aktivovany. Ak si oznamil stratu svojho majetku, uvedies patricne informacie a nezalezi, co sa s tym pristrojom deje, to nemaju kompetenciu riesit, primarne je tvoje oznamenie. Mylis sa v tom, ze automaticky aktivne po nom patraju. To oznamenie na policiu je hlavne tvoje krytie - ak by sa teleofn stal sucastou trestnej cinnosti, tak ma policia zaznam o jeho povode (oznamil si kradez) a nebudu ta napr. volat kvoli svedectvu tej trestnej cinnosti napr. ako podozriveho.

Prave preto neumoznim pouzivat ten moj telefon nikomu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

Aktivovaný štandardne, to presa ide, keď ho odhlásim z iCloud. To je práve to, čo som si uvedomil. Že ja neviem ako prebieha pátranie a či prebieha a preto už súhlasím s tým, že neodhlásiť z iCloud.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

Aha, ja som stale v tom, ze dobrovolne neumoznim aktivaciu telefonu a obist to proste nejde. Skusme sa zjednotit v tom, ze ty pod "odhlasenim z icloud" asi myslis VYPNUTIE Find my iPhone. cize mas na mysli presne toto

https://support.apple.com/kb/PH2702?vie ... cale=en_US

nie som si stale isty tym, co myslis tym odhlasenim z icloudu :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Elenow
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 04, 2015 7:57 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od Elenow »

Z praxe, při ohlášení na PČR, policie zablokuje IMEI, kdy do telefonu již nelze vložit karta českého operátora (po zapnutí tel hlásí, tel hledán PČR, žádná služba - nebo tak něco). Proto, jestli chceš učinit nějaká odhlášení z icloudu, tak zajdi na PCR a nahlas ztrátu/odcizení tel a oni ho zablokujou (blokace je nahned a dá se zase odblokovat v přápadě návratu tel). Nevim jak je tomu na Slovensku ale v ČR je je docela velká uspesnost nalezení MT ukradených (pokud je někdo aktivně používá a nejsou pouze na součástky)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od rony »

to je dobre vediet, lebo obvykle tu k policii zaznievaju skor dojmy a nazory.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ukradený Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

@rony: áno, presne to myslým, čo si postol. Keď mi mobil zmizne, prihlásim sa na web a zariadenie odstránim. A potom by malo teoreticky nasledovať to, čo som popísal :) Niekto ho predsa len aktivuje a polícia ho nájde atď.
Avšak podľa toho, čo píše Elenow ho už asi aktivovať nepôjde.
Asi by som sám seba uzavrel tým, že ten kto chce iPhone vrátiť si spôsob nájde. V ostatnom už vlastnou iniciatívou veľa neurobím.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět