Je naozaj Iphone tak skvely?

vše co vás napadne
Odpovědět
Igy

Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Igy »

Nedalo mi nenapisat zopar postrehov, pre vacsinu z vas asi znamych, no pre mna ako cerstveho majitela phonu trochu nepochopitelnych. Mozno keby som o tom takto cital hned na zaciatku, do kupy by som nesiel, mozno by som isiel ale nezostal by som mierne sklamany. Viem, cital som si forum a recenzie este pred tym ako som objednaval Iphone no niektore veci cloveka ?dorazia? az ked zacne vecicku pouzivat:

1. IPhone nepozna zakladne funkcie ktore dnes uz maju aj telefony za par korun (notifikacia sms, mms, bluetooth). Mozno existuju rozne fixi a programky ktore to riesia, ale ked si kupite mercedes nebudete predsa do neho neskor dokupovat veci ako posilovac riadenia, klimu, alebo centralne zamykanie. Od takehoto stroja sa to ocakava ako samozrejmost. Po odblokovani neni bez nahratia novych aplikacii Iphone nic ine ako telefon s dotykovou obrazovkou, urcite by som to smartphonom nenazval.

2. Kvalita hudby nie je ani zadaleka tak skvela ako by clovek od takehoto zariaxenia cakal. Nikdy som nebol vlastnikom zariadeni od Apple, ale vzdy som ich vnimal ako zariadenia ktore si s hudbou poriadia bez problemu. Realita ma dost nemilo prekvapila, potreba upravit skladby pred tym ako ich nahram do phonu aby pri pouzitu EQ nezacali chrapcat mi pride trochu out of reality. Nehovoriac o sluchatkach ktore dodavaju k phonu. Tie by boli akceptovatelne pri telefone za 100 usd.

3. Absencia niektorych veci ako napriklad bluetooth urobi z uzivatela nieco ako imidzoveho analfabeta v citatelskom kruzku :-) imidz je skvela vec, mam rad veci ktore okrem toho ze funguju aj dobre vyzeraju. Zial Iphone po niektorych strankach len dobre vyzera... Odpoved "sorry mne sa neda" na otazku typu "jeeej ta foto je uzasna, posles mi ju cez bluetooth?" bola pre mna trochu zahanbujuca ked som si uvedomil ze v rukach drzim zariadenie za vyse 10000 Sk. Cele to je zabite tym, ked dotycna osoba zahlasi, "vsak bluetooth maju dnes uz aj moje hodinky, ako je mozne ze to nema tvoj phon".
Tiez vysvetlovat druhej strane nech mi len pre boha neposiela vizitku, ale namiesto toho posle cislo v sms stoji nemalo usila. "Prepac, ja mam iphone, oni ignoruju standard ktory sa dnes bezne pouziva, ale aspon je to imidzove". Prijat vizitku? Aky je to problem? To je tato informacia zasielana sifrovane a je potrebne na nu vlastnit licenciu za 100mil USD? Je to podla mna hrube ignoranstvo zo strany Applu a o to viac ho nemam rad :-)
Notifikacia o doruceni SMS. Tu ma Iphone zabil nadobro. SMSky sa pisu naozaj uzasne. Zvykol som si aj na formu zobrazenia cez bubliny v style diskusie. Velmi pohodlne citanie a pisanie mi vsak kazi jeden fakt, a to ze som si nikdy nie isty ci danu spravu ktoru som odoslal dostala druha strana ? Iphone nema notifikaciu o doruceni SMS ktoru mali telefony niekolko rokov dozadu. Vsak preco by aj, ved ked vyslem postoveho holuba, alebo pouzijem stary dobry papier a znamku tak tiez neviem ci dana sprava dorazi adresatovi. Omyl, postovy holub sa vie vratit a posta dnes uz vie zabezpecit tracking zasielok. Applu to vsak zjavne robi problem a takato ?pokrokova? funkcia sa do tohto zariadenia nezmestila. Preco?
3. Dalsie funkcionality ako je napr mailovy klient v Iphone. Super vec. Kedze nemam bluetooth, clovek by sa domnieval ze druha osoba bude moct poslat napr. foto mailom. Mozne to je, Apple nam umoznol pozriet si fotky aj z emailu, no ale len pozriet. ulozit prilohu z emailu do phonu? Pardon, no way. Vsak naco aj, Treba pouzit itunes. Nehovoriac o suboroch inych typov...

4. Konektivita. Podme ignorovat cely svet. Hlavne dnes ked uz mass-storage podporuju aj zariadenia ako hriankovac je hanba ze Iphone bez Itunes oficialne nepripojite. Hlavne keby clovek chcel pripojit phone v robote. Volat na oddelenie IT s prosbou o instalaciu itunes skonci asi viete ako. 16GB miesta v Iphone by sa dalo vyuzit aj na ulozenie dat, ale to by niekto nemohol ignorovat dnesne standardy...

5. Vlastne zvonenia. Tato chybicka krasy mi az tak neprekaza nakolko vzdy som pouzival klasicke zvonenia ktore boli v telefonoch. Nemam rad mp3 zvonenia. No kedze Iphone sa neda nazvat ako smartphone a tiez nie ako manazersky telefon, jedine pomenovanie co mi zostava je imidzovy telefon. Moznosti prisposobit si tento imidz vlastnym zvonenim a takto sa odlisit od zvysku neimidzoveho sveta je vsak velmi obtiazne a bez odblokovnia nemozne takze aj imidzovost je tu otazna.

Odhliadnuc od vyssie uvedeneho ma phone aj vela pozitiv. O nich napisem nabuduce.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od rony »

1. dorucenky SMS: asi mas pravdu ale AZ tak mi to nechyba. Musis sa pozriet trochu na americky trh, ktory SMSky nema az na takom vysokom mieste ako Europa.

2. neviem posudit. Avsak viem, ze vsetky parametre si pories v iTunes. Testoval si aj hudbu kupovanu v iTunes Store alebo iba grabnute mp3 stiahnute kde sa dalo?

3. bluetooth som uz kdesi vysvetloval. Absencia posielania suborov? Mno da sa na to odpovedat aj takto:
"chces obrazok? Poslem ti to mailom, vies, moj telefon vie mailovat. A tvoj nie? Preco, ved mailovanie je uplne normalne, preco tvoj telefon nevie prijat mail?"

Btw: ako je mozne, ze nevies poslat fotku z iPhone mailom? Ved ja takto odosielam fotky napr. na moj flickr.com

4. bohuzial s tym, ze Apple zaraba na predaji hudby sa musis zmierit. To znamena aj to, ze VSETKO okolo multimedii riesi vyhradne cez iTunes. S tym nepohnes. Ak odmyslime hudbu a video, tak na co vsetko by si teda USB mass storage chcel najma ked prenos suborov mozny je (SCP). Z toho proste vyplyva, ze ti NEUMOZNI kopirovanie muziky a videa. Ak toto VADI, potom iPhone ani iPod nemozes vlastnit (preto ja osobne iPod nevlastnim).

5. Tento bod som nepochopil (vysvetli jasnejsie). Proste ma zvonenia "mp3kove", presnejsie format m4r, co nie je ziadny velky problem. Nenatrafil si na iRinger? Mne sa zda nesmierne jednoduchy :-) Dokonca o hodne jednoduchsi ako pridavanie zvoneni do mojho mpx220.

Ak by som nieco telefonu vytykal tak by sa nasli este nejake veci.

Zaklad, co je nutne pochopit:

iPhone je tu nieco vyse roka, zatial sa nijako vyznamne neriesi vyvoj aplikacii a na rovinu: ziadny podobny system po roku nevyzeral nijako vyznamne odlisne, co sa tyka moznosti "zakladu" aky poskytoval v danej dobe.

Niekde inde som pisal napr. o tom, preco podla mna nema iPhone GPS. Proste Apple si zvykol dodavat "komplet" riesenie.

Cize zrejme nie je problem aby sa k iPhone dala cez BT pripojit nejaka GPS. Lenze Apple k tomu nemal VHODNU mapovu aplikaciu, tak miesto toho aby sme teraz kricali: "mame pripojene nase GPS ale nemame ziadny SW" (najma v dobe, ked oficialne na iPhone neexistuju ziadne aplikacie na doinstalovanie) tak proste ziadne GPS nie je ale vysledok je rovnaky (nie je SW, nepomoze existencia HW) :-)

Takto sa da odpovedat aj na MMS a dalsie veci: preco by som mal posielat MMS, ked mam e-mail a moznost poslat fotku emailom.

Rozvijat debatu, co iPhone nevie... na to je uz neskoro, tieto veci som vedel vopred a akceptoval som to pricom ma nijako vyznamne nelimituju :-) - mam v ruke perfektny internetovy prehliadac, ktory ma v sebe aj moznost telefonovania (MMS, BT su veci, ktore som prestal pouzivat este pred iPhone).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Igy

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Igy »

Rozumiem tvojim argumentom, myslim ze si aj ty pochopil spravne tie moje. Chcel som napisat co mi prekaza po uzivatelskej stranke, s cim som sa za par dni stretol. Coskoro napisem aj co sa mi paci a nikde inde som doposial nevidel.

No pises ze namiesto odoslania obrazku cez MMS alebo bluetooth ho mam poslat mailom. Spravit to viem, zial je to jedina moznost ako ho poslat (ked si odmyslim stiahnutie do PC). No 99% ludi v mobiloch nema email. Preco ignorovat tuto skupinu. Viem ze pokrok je potrebny a mozno casom vsetko bude riesene cez email, ale teraz s tym zial neuspejem. Prirovnam to k tomu ako keby niekto na slovensko doviezol auto na vodikovy pohon. Je to super, pokrok, novinka, no na co mu bude ked nema siet cerpacich stanic. Alebo office 2007, na co je dobry ked ho dnes takmer nikto nevlastni a aj tak treba dokumenty ukladat ako 2003ky. Si predstav ze by tu ta moznost nebola. jednoducho by si neuspel. Jasne su na to aplikacie, konvertory a pod., ale vysvetli to sekretarke alebo nejakej inej blondinke :D

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od rony »

Presne s tymto som narazal ked som chcel posielat infrakom alebo bluetoothom. Dokonca "vizitky" nesli poriadne medzi mobilmi roznych vyrobcov.

Naco mi to nakoniec je, ked to nefunguje poriadne a musim sa kazdeho pytat, ci nema s MMS alebo vizitkami alebo posielanim problemy? Na nic :) Tak ak to nefunguje PORIADNE, tak nech to ani nemam :)

A veru mam skusenosti, ze dva telefony s BT sa proste nedohodli a ja naozaj nemam cas skusat preco. Rovnako som pochodil pri pokusoch vymienat si vizitky. Obvykle to ludia nevedeli obsluhovat, nedoslo im to v poriadku alebo mierenie mobilov cez infra bolo viac otravne ako prezvonenie :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od parmin »

Nezbývá mi než souhlasit s Ronym. K čemu je bluetooth u Nokie, když ve spolupráci s řadou dalších zařízení vůbec nefunguje. V servisu Vám potom řeknou, ať si do NTB koupíte jejich Nokia Connectivity Card. To je opravdu možná lepší rovnou nechat BT jen na handsfree.
Doručenky na SMS mi vůbec nechybí, navíc je tady možnost před text vložit nějaký kód a doručenka dorazí - to pro těch pár případů, kdy bych chtěl mít jistotu, že přítelkyně dostala moje přání hezkého dne :-)
Jinak mě osobně ještě nikdo nepřesvědčil o lepším kousku HW za cca 7 tis. CZK. Jestli chce někdo srovnávat iPhona třeba s HTC Kaiser (a jsou takoví lidé, že?), potom já říkám, že takový Kaiser stojí dvakrát tolik a je otázkou, zda vůbec a pokud ano, o kolik je lepší...
Jinak na druhou stranu mně se jedna pochybnost nepotvrdila: vždycky jsem telefony nosil po kapsách a tak jsem se trochu bál, že s iPhonem to nepůjde, že bude do kapsy u kalhot moc velký a těžký. Mile mě potom překvapilo, že mi v kapse vůbec nepřekáží :-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Igy

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Igy »

parmin musim suhlasit s tym nosenim v kape. Tiez ma prekvapil svojou spratnostou. Vaha je sice vacsia ale ten pocit ze mas v ruke nieco co nevrze a je z ozajstneho materialu je supr.
Inak to posielanie cez BT pre mna az taka tragedia nie je lebo som to za cely zivot robil mozno 10x. Skor ma trapia tie dorucenky. Vyuzival som to napriklad ked som potreboval niekoho zastihnut a dotycny mal vypnuty mobil. Hned ako ho zapol som dostal dorucenku a mohol som mu volat. Je to sila zvyku ktory mi teraz naozaj chyba. Hold budem si musiet zvyknut 8)

PetrK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 399
Registrován: čtv pro 27, 2007 4:12 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od PetrK »

neboj se, zvykani jde velmi rychle, navyk ziskas temer okamzite a wm? ty uz nebudes chtit ani videt
iPhone 3GS 16GB White
http://iphonehry.cz

fajnman

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od fajnman »

ot: s tim zvykanim, tri dny s iphone a uz jsem pritelkyni otapaval displej na samsungu e250 a jeste tak tupe, hledel jsem proc se nic nedeje. :-)

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od joxerveliky »

Igy: o techto problemech jsem vedel uz pred tim, nez jsem si iphone obednaval (doufejme ze dojde) a musim rict toto:
+MMS jsem nikdy v zivote nepouzil, protoze je to podle me zlodejina, a co jsem slysel tak v USA nic takoveho snad ani nemaji?
+BT me trochu mrzelo, obcas jsem si posilal data mezi prateli, nebo jsem tak komunikoval z macbookem, posilani blbinek budu muset holt ozelit a komunikace s macbookem bude diky wifi snad na mnohem lepsi urovni.
+Dorucenky, ...co se da delat, mrzi me to, nadruhou stranu forma chatu mi vyhovuje lepe, takze neco za neco....krome toho kazdy nas operator nabizi kod pro doruceni zpravy. ale uznavam, je mi to lito, byl jsem na to zvyklý.
+Prehravac, jeste jsem nemel tu cest, osobne pouzivam jako prenosny prehravac iRiver, porovnam pozdeji. Nicmene, jakou kvalitu chces dosahnout na mp3? pokud je uroven nahravky zvysena, jak je ted "blbým" zvykem a spatna jiz od zacatku, tak vzdy dojde ke zkresleni. Ale jak rikam porovnam pozdeji.
+mass-storage, ja osobne pouzivam pro prenos dat flashku, nevim jestli by mel byt na iphonu vystrceny treba USB konektor (to by design pekne odnesl), a pokud bych se mel pripojovat pres kabel, stejnak bych ho nenosil takze by me to bylo k nicemu a doma se rad budu pripojovat pres iTunes :-) Krome toho vnimam to jako takovou reklamu applu pro iTunes (coz mi nevadi).
+Mp3 zvoneni... i v mp3 se daji sehnat "klasicke"zvuky a krome toho neni zase takovy problem prevest midi do mp3 :-)
Takze to by bylo vsechno :-) Iphone ma sve mouchy, ale ty velmi velmi zaostavaji za jeho prednostmi :-)
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

headlong
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 276
Registrován: sob úno 16, 2008 3:38 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od headlong »

iPhone mám skoro 2 měsíce a ještě mě to jako hračka nepustilo :wink: Myslím tím to, že když jsem si předtím kupoval třeba novou Nokii, tak mi nadšení z nového kousku techniky vydrželo cca týden a pak se hračka změnila ve všední kousek určený ke každodennímu používání. iPhone je jiný, jsem z něj stále nadšený, je to trošku jako první sex :D

Jinak v jednom Igyho chápu. Už se mi také několikrát stalo, že mě lidé (neúmyslně) požádali, abych jim předvedl nějakou trivialitku, kterou zrovna iPhone neuměl. Očekávání jsou totiž až přehnaně veliká, všichni si myslí, že to umí i prát, šít a mandlovat, nehledě na ovládání vozítek na Marsu a rozbíjení nádorů ultrazvukem... :roll:
Obrázek
Mám iPhone 8. V rodině ještě další tři iPhone :-)

watterman

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od watterman »

heh, ono je celkem ponižující někomu vysvětlovat, že mu prostě fotku, kterou si právě vyfotil přes BT nepošleš, protože to přístroj za 13 000 Kč prostě neumí... Potom se ti každý tak leda vysměje.
Jenomže jak se všude píše: iPhone je určený pro Americký trh, k nám se neměl vůbec dostat. Apple si je toho vědom a tak prodej zatím u nás nezavedlo...

V Americe mají na každém rohu Wi-Fi připojení, takže se vše posílá přes maily. Navíc mail můžeš poslat na jakoukoliv vzdálenost a nemusíš se omezovat na 10m, takhle aby ses furt držel v blízkosti toho komu něco posíláš... Mail má v tomhle navíc... Navíc ty datové paušály tam nejsou jenom tak pro srandu. iPhone měl být dodaný také s datovým paušálem -> poslání mailu mělo být možné vždy a stále zdarma.

Btw jaký je kód pro tu doručenku u O2? Celkem by se to hodilo.. Ten kód by se poté ale nejspíše adresátovi v SMS zobrazil?

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

PetrK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 399
Registrován: čtv pro 27, 2007 4:12 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od PetrK »

nezobrazi, ja vim jen svuj vodafone a to je *n# ale pohledma i O2_(pokud nebude nekdo rychlejsi)

edit chrono, ty fofrmane :)
iPhone 3GS 16GB White
http://iphonehry.cz

Igy

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Igy »

Uz som tu pisal o tom co mi na iphone vadi. Teraz po 2 tyzdnoch pouzivania je cas napisat co sa mi na nom paci:

1. Displej je doslova perfektny. Spolu s dotykovou sklenenou plochou ktora reaguje bezchybne na kazdy dotyk je to to najlepsie co som zatial videl a drzal v rukach.
2. Pisanie na iphone je bezchybne, na dotykovy displej je az moc presne a rychle. Pisat SMS alebo kratky mail je pohodlne. Samozrejme diplomovu pracu by som na nom robit nechcel. Ale ako priklad uvediem ze polovica tohto textu bola pisana prave na Iphone.
3. Moznost nahrat aplikacie ktorych su na nete uz stovky davaju phonu dalsi rozmer. A aplikacie stale pribudaju. Verim ze coskoro si kazdy najde to co potrebuje.
4. Prezerat Internet na tomto zariadeni je malina. Nikdy som si nemyslel ze to moze byt tak pohodlne na mobilnom zariadeni. Zvacsovanie, posuvanie, pisanie, je to jednoducho tak user friendly ako to len moze byt. Ziadne zbytocne tlacidla, skratky a pod.
5. Material z ktoreho je phon zhotoveny a sposob ako je zhotoveny je bezchybny a zatial som to u ziadneho telefonu nevidel. Ziadne lacne plasty. Sklo a kov su materialy ktore prevazuju na Iphone. Nic nevrzga, nic sa nekyve, ziadne medzery, jednoducho majstrovske dielo. Uvidime ake to bude po roku, dvoch.
6. Uzivatelske prostredie je vyrazne popredu pred konkurenciu. Na to aby clovek vedel iphona pouzivat a vyuzivat jeho funkcie netreba ziadny manual. Za par hodin je s Iphonom vzity ako keby ho vlastnil uz niekolko mesiacov. Nastavenia, dodatocne funkcie a pod. su tam kde by ich clovek cakal a netreba ich pracne hladat. Jednoducho interface a prostredie robene pre cloveka. Napriklad vcera som pripajal kolegove Asus PDA na wifinu v byte. Teda stravil som s tym asi 20 minut len kym som prisiel na to ako to nastavit. V Iphone mi to trvalo minutu aj s nastavenim routra. Tu som si uvedomil ze nie mnozstvo funkcii a nastaveni, aleich prehladnost a jednoduchost pre bezneho uzivatela je podstatna vec...
7. Prehravanie hudby, aj napriek pociatocnemu sklamaniu, sa mi podarilo phon vyladit tak ze som spokojny. Upravene sluchatka (vymenil som samotne stuple a kabel nechal povodny kvoli mikrofonu a tlacidlu) a tiez upravena hudba, ponuka velmi slusnu reprodukciu. Ovladanie zo sluchadiel (preskocenie na dalsiu skladbu) je to co mi doteraz vzdy chybalo. Dock pre iphona pripojeny k zosiku v obyvacke z neho spravil zdroj hudby v mojom byte. Az tu som si vsimol ze kvalita hudby je naozaj v pohode a za vsetko mohli sluchadla dodavane s Iphonom a ekvalizer ktory hudbu v Iphone prebudil. Z docku ide totiz von linkovy vystup.
8. Velmi sa mi paci aj airplane mode. Asi to uz dnes maju viacere telefony, ale to ze po jeho navoleni je phone plne funkcny (okrem sieti a volani) je super vec. Mal som aj phone ktory sa po zvoleni tohto rezimu jednoducho vypol :-)
9. Vydrz baterie. Na zaciatku som bol trochu zhrozeny ked som musel rano nabity Iphone vecer davat do zasuvky. Potom som zistil ze SSH bolo stale ON a tiez som zrekapituloval den. Bol som takmer stale na wifine, skusal som funkcie a stale sa s nim hral. Teraz mi Iphone vydrzi 3 dni a to kazdy den stahujem maily cez wifi a cca pol hodku pobrowsujem, pocuvam minimalne 3 hodiny denne hudbu, poslem zo 10 SMS a telefonujem cca 10 minut. Nehovoriac o case kedy sa len tak s Iphonom hram a kedy sa s nim hra okolie ? Na velkost displeja a vsetky tie funkcie mi to pride skvely vysledok.
Aby som to zhodnotil, vobec nelutujem kupu tohto telefonu. Uvidim ako ho budem vnimat s odstupom casu. Predsa len po dvoch tyzdnoch mam v sebe este stale entuziazmus z novej hracky.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od rony »

Ja na to pozeram takto:

su veci, co iphone TERAZ nevie. Ale vela z nich je otazkou aplikacie. Argumenty, ze "preco to nevie hned". No holt, je to POCITAC. Kto toto slovo nepochopil, tak s nim nepohne ani 20 argumentov.

vo vacsine pohladov chyba ludom (pri kritike) to, ze toto je stroj, ktory je na zaciatku cesty, kym mnohe dnesne stroje ak NIECO nevedia, tak jedina cesta je ich predat a kupit INY stroj (a zvykat si nan).

Netvrdim, ze zasadne veci, co iphone nevie, nebudu chciet kupu nejakeho naslednika iphone :-) no ak clovek naozaj nepotrebuje vstavane GPS, tak zrejme sa externeho modulu dozije. Bohvie.

V skratke: iphone nie je taky zly ako sa snazia vykreslit internetovi protivnici :-) najma preto, ze oni varia z vody - v zivote iphone nevideli a obvykle su to chudacikovia, ktori sedia doma v detskej izbe a ked idu kupit mobil, tak to vyzera asi tak, ze 2 mesiace ukecavaju tatka :-)

niekedy by som tu suitu "protiiphonakov" chcel vidiet nastupenu, to by bol zbor chudakov :)

u mna je iphone proste moznost - financne bezproblemova moznost vyskusat si nieco uplne odlisne :-) to prave toho chudacika stve. Ze napr. ja mozem iphone strcit do suflika a kupit si kedykolvek iny mobil :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Pantani »

Igy píše:Dock pre iphona pripojeny k zosiku v obyvacke z neho spravil zdroj hudby v mojom byte.

OT: můžu vědět, co jsi přesně udělal a jak? Nepochopil jsem to v případě, že jen nemáš iPhone píchlej v docku a nemáš ho připojenej přes 3.5 jack. Díky
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od rony »

dock ma line-out, kabelom je to napojene na zosilovac, co je na tom nejasne? :-)

ja sice nemam megahifizosilovac ale rovnako to pouzivam s beznymi PC reprami.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Je naozaj Iphone tak skvely?

Příspěvek od Pantani »

Ufff, sorry, to je renonc :oops:
Koukal jsem se na ten dock už včera večer a nevím, jestli se mi už klížily oči nebo co, ale prostě jsem tu díru s line-outem nějak nevzal na vědomí nebo jsem si toho jinak nevšiml :| :oops:
Do včera mě ani nenapadlo ten dock vzít do ruky, protože nabíjím z počítače přes ten normální datovej kabel a pořád jsem si říkal co s tím dockem? :D
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Odpovědět