Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

vše co vás napadne
JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od JackieTran »

Když jsem v rychlosti projížděl Consumer Electronics Show 2010 v Las Vegas, tak jsem narazil na velmi zajímavou hračku pro iPhone, se kterou by si určitě každá maniak do gadgetů vyhrál dosyta. AR.Drone je létající helikoptéra se čtyřmi rotory a mini počítačem, která má také vestavěnou kameru, takže můžete například sledovat vaše sousedy v protější zahradě nebo prostě jen tak létat okolím. Video záznam se navíc v reálném čase přenáší do iPhonu, a proto máte vždy přehled o situaci. Francouzská společnost Parrot, která AR.Drone vyvinula plánuje také různé venkovní hry s tímhle gadgetem. Zajímavostí také je, že celý projekt je open-source, takže všichni zdatní kutilové si můžou svého vlastního Drona vyrobit sami. Pro ostatní AR.Drone bude v prodeji od léta a vyjde na $500 ( cca 9000 kč ).

HOMEPAGE


Zobrazit video na http://youtu.be/2aDE5GcriHc
Kód do fóra: [youtube]2aDE5GcriHc[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

zdroj..: http://www.mobilgamer.cz

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Julek »

další video o této hračce

http://navratdoreality.cz/?p=view&id=2387

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Roony
Host
Host
Příspěvky: 118
Registrován: ned kvě 31, 2009 11:22 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Roony »

Tohle se mi moc moc libi....ale prachy na takovouhle hracku asi nebudou....to radsi starsi iBook na net.... :lol:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od dwick »

Tak uz je i oznamena cena, $299. Cekal jsem teda ze to bude vic :)
Life sucks. And then you die.

Neolog
Host
Host
Příspěvky: 56
Registrován: ned kvě 16, 2010 2:33 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Neolog »

Tak uz je to v predaji, skoda ze take drahe. :)

http://ardrone.parrot.com/parrot-ar-drone/usa

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

A přes co to jde? WiFi? Každopádně moc drahý.. :(

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od dwick »

Kdyby jsi se aspon trosku namahal, tak na oficialni strance zminene v prispevku nad tebou je moznost kliknout na HOW DOES IT WORK?, kde se to dozvis :roll:
Life sucks. And then you die.

Bartsin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: úte črc 22, 2008 8:38 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Bartsin »

Mam to. Je to super! Uz jsem s tim i prastil o zem. Ale kluci maj vyborne vymakany system oprav svepomoci po objednani nahradnich dilu.
Zakladni cena je o nicem. Teprve ty opravy to prodrazi :-)

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od BlazingUFO »

aky to ma dosah?
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

Bartsin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: úte črc 22, 2008 8:38 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Bartsin »

Osobne jsem netestoval "odletet z wifi dosahu"
Vyrobce udava prumerny dosah 50m. Zalezi i hodne na prostredi. Tam kde je spoustu jinych siti muze byt mene.

Jedna z mych havarek spocivala v tom, ze jsem si v nastaveni zrusil vyskovy limit a zkousel jak vysoko ho zvednu. Teoreticky by se po odletu ze signalu mel sam vratit. Vratil. Ale pres strechu na druhy strane baraku :-)

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od dwick »

Tak uz se zacina prodavat i u nas cca za 8k

http://www.parrot-ardrone.cz/

EDIT:

Obrázek
Life sucks. And then you die.

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

Tak to je trochu drahá hračka, za to se už dá pořídit i iPod touch 4 generace, a nebo 5 navrch, a můžete si jít pro iPada.. (16GB Wi-Fi)

neilz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 250
Registrován: ned lis 22, 2009 1:32 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od neilz »

nikde sem nenasel jak dlouho to vydrzi na baterii :(

Bartsin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: úte črc 22, 2008 8:38 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Bartsin »

10-15 minut nepřetržitého letu.

jerrry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 239
Registrován: pon zář 01, 2008 11:53 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od jerrry »

Tady je CZ článek s prvními dojmy a videem. Vydrží to prý létat maximálně 15 minut.
iMac 27" 5k Retina, 4,0 GHz, Core i7, 24 GB RAM
MacBook 12", 256 GB SSD
Apple Watch Sport, 42mm
iPhone 6s Plus, 64 GB

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

Hele, vyrobit ten stroj by nemuselo být tak těžké, páč jsou to 4 vrtule, ale vytvořit celý ten systém díky kterému t líta, by už tak jednoduché nebylo, na pořizování snímků někde ve výšce by to bylo asi dobrý, ale 10-15 minut se mi za 8 000 zdá dost málo.
Edit: Mohl by mi někdo, kdo to má popsat celý systém toho lítání? jak to zatáčí a tak? Díky.

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

Necituj predchadzajuci prispevok,citacia zmazana milan2022

Ahoj, máš pravdu že to úplně jednoduchá hračka na výrobu není :) jednoho AR.Drone mám a sem moc spokojenej.

Dost lidí uvažuje jako ty - za 8tisíc ani ne 15minut letu??? Což je v zásadě špatně položená otázka..., především - jak dlouho vydrží klasické helikotérky na dálkový ovládání? (to není řečnická otázka, protože to nevím :), ale nemyslím si že by to byl moc velký rozdíl).

Ohledně výdrže: druhá baterka stojí cca 900,- např. zde: http://www.profitec.cz/nahradni-baterie ... ShopSearch[SearchType]=0 (asi tuhle firmu neznáte, ale jestli máte v autě handsfree od Parrota, tak víte, že je to výhradní distributor pro Parrot, tzn. i pro AR.Drone!)

Hlavní problém - vysoká cena. Tady není jednoznačná odpověď, pro někoho je 8tis "pár korun" pro jiného "dost peněz". Občas mě překvapují reakci "applistů" kteří mají v podpisu iPhone za (v plné ceně) skoro 20tis apod., a přijde jim 8tis. jako neskutečná cena.

Z mého pohledu je důvod, proč je ar.drone relativně drahý velice prostý. V názvu je AR.xxx což znamená augmented reality - kdo s tím nemá zkušenost bude nadšený, asi jako já :) mrkněte se na ofic. cz web: http://www.parrot-ardrone.cz/ a uvidíte sami, i když to není jako v "reálu". Tahle vychytávka dělá z ar.drone něco jiného než obyč kvadrikotéru a věc, která skončí za měsíc ve skříni.

Co se týče ovládání na výše zmíněném webu najdeš i instr. videa. Ale v zásadě jde o toto:

na displeji iphone/ipod/ipad máš 2 tlačítka, levým ovládáš pohyb dopředu,dozadu,doprava,doleva a to tak, že tlačítko na displeji stiskneš (a držíš) a zároveň iphone..., nakloníš tím směrem, kam chceš aby ar.drone letěl :)

jedno tlačítko na vzlétnutí/přistání - po vzlétnutí vylétne do cca 80cm a čeká na povel.

pravým tlačítkem ovládáte pohyb nahoru/dolů.

PS: doporučuji zkoušet první let ve větší místnosti/venku. Jde to i v malé, ale ar.drone pak není tolik stabilní (drží na místě ale menší pohyb tu je) - výsledek kombinace: malý prostor + 4 vrtule (3500ot/min)

asi tak, klidně odpovím na další dotazy, trohcu jsem se do AR.Drone zažral :))

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

To jo, běžná helikoptéra za 1000,- Kč nevydrží možná ani těch 15 minut. Ovládání na iPhonu mi bylo celkem jedno, šlo mi o to, jak se ta "hračka" pohybuje, když chceš letět dopředu, tak co ty vrtule udělají, jestli se netočí, nebo tak, nebo když chceš letět doprava. :)

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od eXell »

Pro iPhone nadšence hračka dobrá, nicméňě klasické helikoptéře se to nevyrovná. Za 8k jde koupit nebo postavit lepší stroj, který, když už se to tady řeší, při použití střídavých motorků a lipol baterie dovede lítat i hodinu. Viděl jsem někde už i auta na dálkové pro iPhone, na blbnutí stačí, zase pokud chcete kvalitní ježdění tak se klasickému ovladači a profi modelu nic nevyrovná (vlastní zkušenost :mrgreen: )
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

Všechny 4 motory jsou střídavé..., pravda je, že na to, aby člověk koukal pouze do iphone atd., je nutná už nějaká praxe + prostor (což je nicméně logický).

Pokud však prostor máte, je to taky jiný zážitek koukat na displej a řídit se podle něj :)

S klacickým RC modelem zkušenosti nemám, ale zkusím oponovat z pohledu laika:
1)
za 8tis. určitě nějaká heli složit jde, dovedu si představit i přídavnou mini kamerku, streamování (a nahrávání) videa už ale bude horší, ultrazvukový výškoměr, inerciální naváděcí systém asi taky a to nemluvím o možném ovladači (jeho velikosti) a především a hlavně - augmentovaná realita, což je hlavní přednost ar.drone - tím nedisponuje žádná taková hračka - v tomto ar.drone nemá konkurenci.

Navíc profi model předpokládám nestojí 8tis, je potřeba tomu rozumět a tuším že je to docela křehká záležitost(pouze předpoklad).


Co se týče aut na dálkové ovládání, to je už zase trochu jiný kafe, těžko srovnávat...

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od eXell »

Samozdřejmě máš pravdu, reagoval jsem na posty o výdrži baterie mezi klasickou helikoptérou a Parrotem. Pochopitelně že kdybys chtěl všechny funkce jako má Parrot přenést do klasické helikoptéry tak to vyjde na draho. Potom se taky musíš rozmyslet zda je pro tebe předností výdrž baterie a plně funční ovládání s dlouhým dosahem rádia neby právě tyto funkce. O autech se raději nebavme, ať neodbočujeme od tématu ;). Jo a jedna rada, necituj, dostaneš napomenutí ;)
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

Dobrý, ale auta je zase jiný kafe, do normální helikoptéry přenést kameru, wi-fi atd., tak ta helikoptéra bude stát možná i víc, jak Parrot. A vrtulníky na spalovací motor taky jsou, ne? Ale osobně bych dal přednost nějakému terénímu autu, přes wi-fi.

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

To eXell:

v první řadě děkuju za radu :)

Také s tebou musím souhlasit, jde o to co člověk od takové hi-tech hračky chce. Jako všechno je to subjektivní, já dávám přednost snadnému ovládání a možnosti opravit si to sám a fakt je, že mě augmented reality dostala, těším se, až bude součástí běžného života, dokáže usnadnit spoustu věcí a přinese nový druh zábavy :)

Bartsin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: úte črc 22, 2008 8:38 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Bartsin »

To: Barrtunek:

Uz jsi to opravoval? Ja uz jsem to zrusil tak, ze mam za sebou opravu centralniho krize i vrtuli. Pouzity system stavebnice, kdy si to muzes i pri (moji) minimalni modelarske zkusenosti opravit sam je super..

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

To Bartsin:

Jj :) měnil jsem nejdřív jeden motor a následně centrální kříž.

Po téhle zkušenosti už se to opravuje v pohodě, je to fakt skládačka. Jen je potřeba být opatrný, šroubky které drží motory jsou utažený docela napevno (což je logické).

Oprava je snadná, ale kdo si na to netroufá může si to nechat opravit u prodejce, bude to stát pár korun navíc, ale nic se přitom nezničí :) Právě u toho motorku - což je banální výměna - jsem se při povolování šroubků bál právě o nosný kříž...

Jak se ti povedlo ho tak zrušit?, zjistil jsem že toho vydrží víc než jsem čekal, ale pochopitelně nerozbitný není jak jsem také zjistil...

Bartsin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: úte črc 22, 2008 8:38 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Bartsin »

No to je to dalsi, na co jsem se Te chtel zeptat.
Zrusil jsem ho tak, ze jsem zkusil let bez limitace vysky (venkovni let)
Uz to taky bylo ve fazi, kdy jsem si prisel jako pilot vsech pilotu kral :D
Takze samozrejme bez toho outdoor krytu...
No a borec najednou odletel vysoko a jakoby z dosahu. Nemohl jsem s nim ovladanim nic udelat.. Takze ve finale narazil do strechy a spadnul dolu..
Pokuc jsem spravne pochopil videa na netu- mel by se po odletu ze signalu ovladace (IP) sam stabilizovat v urcite vysce v tzv. Hoover flight modu (proste stat na miste). To mi nejak nevyslo..
Ale ta oprava byla jak rikas- s trochou pocatecnich nervu ale jinak klid...

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

To: Bartsin

No, tak obecně se doporučuje létat do 6metrů (do této výšky funguje výškoměr). Taky bys musel trochu víc specifikovat jak se nedal ovládat? Vůbec na nic nereagoval, neletěl "s větrem"? Jak vysoko si byl a jaký byl vítr? Nějaké varovné hlášení na iphone?

Létat venku bez indoor hull je základ, musí být nasazený outdoor hull a upraveno nastavení v aplikaci. Pokud člověk nechce stále opravovat, měl by být trpělivý a nejdříve mít venku něco nalétáno než se pustí do pořádného letu a testování možností. Pro let venku dost pomůže nastavení ovládání na vyšší hodnoty - lze provést v menu aplikace - ar.drone je pak lépe ovladatelný a lépe se kompenzuje to "jak moc fouká" vítr. Takovéto přenastavení hodnot však doporučuju pouze opravdu zkušeným, následkem může být, co jiného než další oprava.

Když se dostaneš mimo dosah, ar.drone si počká jestli si pro něj nepřijdeš a dostaneš se opět na dosah signálu. Pokud se tak nestane přistane...

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

Mně se to víc líbí bez těch krytý kolem, ale ty kryty kolem budou asi ty outdoorové ne? protože kdyby ste vrtulkou narazily do něčeho pevnějšího, tak to nepřežije, můžu se zepata někoho, kdo měnil už motorek, kolik ho stál, a kolik to celé zhruba váží?

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

To: Jablečná ovce

Indoor hull = ochranný kryt, který kryje i vrtule (ten "šedivý")

Outdoor hull = ochranný kryt pro let venku, vrtule nejsou kryté, kryt je barevný (oranžová + modrá/žlutá/zelená)

Btw barvy na venkovním krytu nejsou náhodné. Aby bylo možné hrát hru s podporou augmented reality, musíte na hrací objekty umístit něco jako markry - tagy které zařízení rozpozná a může s nima dále pracovat. v případě krytu na "doma" - v balení ar.drone jsou samolepicí štítky (barevná kombinace odpovídá barvám krytu na venkoní let) ty nalepíte na kryt na doma a můžete si zahrát např. AR.Pursuit.
Když si chcete zahrát venku, nasadíte barevný kryt na "ven" přičemž jeho barva poslouží jako tag pro augmented reality...
Snad jsem to popsal pochopitelně:), případně doplním...

Motor jsem měnil, je to snadný a vcelku rychlý, jen jsou některý šroubky dost utažený, musí se dost opatrně - silou ale s citem zároveň :)

Motorek stál 1200,- s daní, ceny jsou všude stejný (alespoň u oficiální distribuce, což osobně upřednostňuji), koupil jsem ho zde: [url]http://www.profitec.cz/nahradni-motor-pro-kvadrikopteru-ar-drone.php?_ShopSearch[SearchType]=0&PaggingValues=1:10:2[/url]

Jestli myslíš celý ar.drone váží (v závislosti na nasazeném krytu) do 500 gramů, ale detaily nejdeš buď na výše zmíněném webu nebo na ofic. podpoře: http://www.parrot-ardrone.cz/ - je tam i video jak motor vyměnit :)

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

Aha, tak to je docela dráhá záležitost ten motorek. ;)
Tak ta výměna není tak složitá, ale nebýt té ceny, 8000, tak bych si to rád pořídil, vypadá to hodně dobře. ;)
Naposledy upravil(a) Křeček dne čtv pro 23, 2010 1:33 pm, celkem upraveno 1 x.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od House_MD »

Ty kkt, motorek za 1200,- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

jj, motorek je docela drahý např. oproti nosnému kříži, který stojí do 800,- jestli si dobře pamatuju.

Fakt je, že se zase motorek jen tak nerozbije, při kontaktu se spíš rozmlátí vrtule a případě převodový kolo, což stojí v zásadě pár korun :)

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

To: House_MD

No poskládat ar.drone z náhradních dílů se moc nevyplatí :)

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od House_MD »

Motorek za 1200 jsem naposledy kupoval do vrtulníku, ale to byl profi výrobek :-D
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Barrtunek

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Barrtunek »

jak moc profi to byl kousek?

Je to klasika, některé náhradní díly jsou levnější než bych čekal (nosný kříž, náhradní tělo s kamerou), jiný zas dražší (motor, sada nářadí...). Člověk to musí brát jako v zásadě "apple produkt" na který je všechno drahý

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od rallydavid »

Fachčí to na 3Gčku?


Edit: Dikes :wink:
Naposledy upravil(a) rallydavid dne sob led 08, 2011 9:21 pm, celkem upraveno 1 x.
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

Křeček

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od Křeček »

Mělo by.

pilot

Vrtulník

Příspěvek od pilot »

Je tu někdo, kdo si zakoupil vrtulník řízení iPhonem?
Zajímají mě zkušenosti.
Optimálně i porovnání s klasickým vrtulník (4 kanálový).

[edit=jackherrer]presunuto do existujiciho vlakna, snad myslis tohle.[/edit]

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od SteveJSF »

Mám tuhle hračku asi čtvrt roku a jsem spokojený. V poslední době jsem neměl moc času na létání, ale jinak za celou tu dobu jsem nemusel nic opravovat nebo měnit. Jen si chci přikoupit druhý akumulátor, mohl jsem to udělat rovnou při nákupu.

Doma v místnostech běžné velikosti s tím létat nedoporučuju, stejně tak v kanceláři. Jak se to dostane ke zdi, vytvořený vzduchový vír má snahu to nasávat na tu zeď a případně to na ni překlopit. Samozřejmě při větším náklonu se to samo vypne a spadne, ale pokud to není u země, může to dopadnout špatně. Já jsem takhle spadl v tělocvičně z výšky asi 4 metrů, ale dopadlo to dobře, nic tomu nebylo. Mimo dosah jsem se ještě nedostal, nebylo kde.

Ideální létání pro začátek je někde v tělocvičně. Venku jsem s tím nebyl kvůli nízkým teplotám - akumulátor je nemá rád. Ale zima už končí, tak se těším na venkovní lety.

Kdo o AR.Drone uvažuje - je to pohodové létání, celkem bezpečné. Vrtulníček bývá většinou méně stabilní a na ovládání (řízení letu kam chceme) složitý. Tady je to pohoda. Když to letí kam nechcete, prostě jen sundáte prsty z displeje iPhonu (nebo iPodu, iPadu) a ono se to zastaví na místě v aktuální výšce. A když se to někam řítí, stisknete nouzové tlačítko a ono se to vypne. Přistání je také na povel - stisknou tlačítko, sklesá to na zem a vypne. Prostě sranda.

Cena se drží pořád stejně, já jsem měl k tomu zdarma bezdrátové repro v ceně cca tisícovky. Peněz to není málo, ale já jsem je měl bokem na něco, takže to ani nebolelo. :)
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Parrot AR.Drone - Trochu jiná hračka pro iPhone

Příspěvek od SteveJSF »

A sakra - malá nehoda. Lítal jsem s tím v parčíku, ale už od samotného spuštění to mělo tendenci samovolně stoupat. Snažil jsem se dostat to zpátky, ale v podstatě jsem jen zastavil stoupání, možná na chvilku sklesal a pak to zase šlo nahoru. No zkrátka ve větší výšce to chytlo nějaký ten vánek a vzdalovalo se to a vzdalovalo... Až se to vzdálilo nadobro. :-) Nebyla šance nechat to přistát (aspoň v té pozdější fázi), už nebylo kam. Nakonec jsem holt zkusil emergency, ale počítal jsem spíš s tím, že už to nebude reagovat. Ještě jsem zahlédl klesání (pád) a zmizelo to za několika střechama. Spadlo to do vojenského objektu, byl víkend, takže prázdno, našel jsem to na zemi asi 300 metrů daleko na asfaltové cestě. Vypadalo to nepoškozeně, vůbec jsem to nechápal. Postavil jsem to na plac a že se to třeba vznese - nevzneslo. Už se to nespojilo. Bližším ohledáním jsem zjistil, že je uprostřed rozlomený nosný kříž, při otáčení mi do ruky vypadl jeden šváb (zřejmě nějaký mikroprocesor ze základní desky - vůbec nechápu jak mohl upadnout) a utrhl se (propadl) takový ten umělý "košík" na baterku. Ještě byla odklopená (odlepená přední kamerka, tujsem lehce přimáčkl zpátky. Jinak motůrky svítily, vrtulky byly nepoškozené, kryt vypadal taky skoro bez škrábance, jen jedna nožka byla trošku sedřená. Vizuálně na první pohled pohoda, jakoby to přistálo, ale při spočítání náhradních dílů to vychází na cca 4.500,- Kč. Sranda. Asi se picnu. Kdybych k tomu vzal ještě nářadíčko... A další náhradní baterku, kterou jsem měl v plánu koupit... Pak bych zjistil, že je potřeba i navigační deska a jsem skoro na ceně nového stroje. Takže asi koupím rovnou nový a zůstane mi kopa náhradních dílů a skoro nová baterie. Nebo nevím. Chtělo by to nějakou slevu, osmičku se mi za to dát nechce (už tenhle byl koupený se slevou).
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět