Budoucí iPhone firmware 3.0 byl představen 17.3.09

vše co vás napadne
Odpovědět
ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od ygy »

v tom mas uplnu pravdu ale zatial to este applu nikdo nevicital a pochybujem ze budu mat vyvojarim "zapchaty iphone " hrami ... a k tomu nieje velmi zlozita aplikacia ale budme radi aspon ze mam cydiu

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od tvosi »

Diablo píše:To tvosi : I kdyby to byla pravda, vždycky někdo najde "cestičku" jak to obejít.


ja nejsem moc pro "cesticky", ale kdyz jednou za neco zaplatim tak cekam ze aktualizace bude zadarmo, koneckoncu to ze iphone neumi odzacatku to co ma byt v 3.0 byla chyba applu a ne odberatelu tak proc bychom meli pykat za to ze vlastnime stary kvalitni iphone?

ale pokud se bude platit, spoleham na "cesticku"
Naposledy upravil(a) tvosi dne úte bře 17, 2009 8:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Yreg

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Yreg »

Diablo, presne to je jediná vec v ktorú som dúfal aj ja. Categories mi príjdu pomalé a škaredé, naozaj mohli tento nedostatok napraviť..

flames, zrovna posielanie vizitiek som už riešené videl, ale nemyslím si, že by ostatné veci boli už predtým..

In App Purchases - nie
Peer to Peer connectivity - nie
Accessories API - nie
Turn By Turn - nie, xgps naozaj nie je seriózna turn by turn navigácia
Push Notifications - nie
Bluetooth Connectivity - nie (v podstate)
Cut, Copy and Paste - nie, tie falošné c&p z cydie nikdy riadne nefungovali
Landscape Mode - ako kde
Voice Memos - áno, prvý krát
Search for Apps like Mail, iPod, Calender... - nie
Spotlight - nie
Tethering Support - áno, druhý krát

kosmonaut
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 218
Registrován: stř úno 04, 2009 10:11 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od kosmonaut »

super..vynikajici prekvapko..jeste vyresit tethering a nemusim ani delat JB.. :wink:
navic velmi potesila cena za novy fw :lol:

bluetooth moc potesilo, jsem zvedavej co se vyroji za nove prislusenstvi k iphonu.. videl bych to minimalne na nejakou externi klavesku(i kdyz macosovska softwarova klaveska je vyborna)..
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne úte bře 17, 2009 8:41 pm, celkem upraveno 1 x.
iPad Mini 32GB, iOS 7.0.3, iPhone 4 16GB, iOS 7.0.3, AppleTV 2, FW 5.0, iMac 27" 10.9

Yreg

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Yreg »

Inak vidím, že sú tu stále ľudia, čo nepochopili, že pre oba iPhony je ten fw zadarmo.. snáď to ujasní tento obrázok:

Obrázek

Pre Touch stojí update $9.95

*edit: mne sa to zobrazuje na kompe normálne, ale ak to robí bordel v Mobile Safari, ospravedlňujem sa
Naposledy upravil(a) Yreg dne úte bře 17, 2009 8:39 pm, celkem upraveno 1 x.

Flames666

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Flames666 »

Yreg píše:Diablo, presne to je jediná vec v ktorú som dúfal aj ja. Categories mi príjdu pomalé a škaredé, naozaj mohli tento nedostatok napraviť..

flames, zrovna posielanie vizitiek som už riešené videl, ale nemyslím si, že by ostatné veci boli už predtým..

In App Purchases - nie
Peer to Peer connectivity - nie
Accessories API - nie
Turn By Turn - nie, xgps naozaj nie je seriózna turn by turn navigácia
Push Notifications - nie
Bluetooth Connectivity - nie (v podstate)
Cut, Copy and Paste - nie, tie falošné c&c z cydie nikdy riadne nefungovali
Landscape Mode - ako kde
Voice Memos - áno, prvý krát
Search for Apps like Mail, iPod, Calender... - nie
Spotlight - nie
Tethering Support - áno, druhý krát


Spotlight - search je to iste :D
copy&Paste mi funguje perfektne aj v safari,mailoch,poznamkach,
to iBT mi tiez ide skvelo...
Accessories API(nevies co to znamena bo inak by si to nenapisal...)
PeerToPeer - PdaNET???
a kto chce aby mu v hrach vyskakovali cedulky s tym aby si kupil dalsi level... dalsie zobranie penazi od uzivatelov... ako keby si hral CoD a po kazdom leveli by si si musel dalsi kupit...
Push Notifications - co je na tom vyhoda??? vsetko ide cez Apple server ktory nebude zvladat take kvanta informacii presne ako to bolo s Me.com

Diablo

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Diablo »

To Flames666: S tim tvým seznam souhlasím.

A jen dodám, že z toho dokupování těch předmětů a LVLů do Aplikací a Her mám opravdu obavy a doufám, že se to nějak nezvrhne.

kosmonaut
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 218
Registrován: stř úno 04, 2009 10:11 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od kosmonaut »

to Flames666:

vyhoda noveho fw je v tom, ze je vsechno soucasti systemu a nepochybuju o tom, ze to bude chtit mit apole vychytane(ostatne jako vetsinu veci ktere vypusti..)
iPad Mini 32GB, iOS 7.0.3, iPhone 4 16GB, iOS 7.0.3, AppleTV 2, FW 5.0, iMac 27" 10.9

Yreg

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Yreg »

-search? tým myslíš nejakú aplikáciu? Lebo nič porovnateľné so Spotlightom nepoznám
-c&p, tak ja som skúšal tri a všetky boli nanič. Aký máš ty?
-iBT dokáže afaik len posielať súbory
-accessories api - viem čo to je, predstav si. Je to vývojové API, ktoré umožní developerom robiť si aplikácie pre vlastný hardvér, ktorý sa do iPhoneu pripojí. A nie, ja som nič také doteraz nevidel. Nejde ani o to API ale o tie práva robiť to.
-Cez DPA net nedokážeš hrať po bluetoothe multiplayerové hry ;)
-app purchases - budú sa ťažšie kradnúť hry (možno). Mne je osobne jedno, či zaplatím v AppStore za aplikáciu 20 dolárov, alebo len 1 a zvyšných 19 na jej upgrady..

-push notifications - aby si konečne mohol naraz chatovať a robiť aj niečo iné ako počúvať iPod. Pretože v tomto bode som sa cítil ako v roku 2001.

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od terry »

Taky doufám, že to nakupování různých vychytávek v aplikacích za reálné peníze se nějak nerozmůže. Kdo to kdy viděl, aby sis místo braní zbraní zabitým soupeřům kupoval jiné a ještě za vlastní peníze. Tenhle přístup se mi prostě nelíbí!
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

jablickar

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od jablickar »

terry: tento pristup se nebude libit vetsine = chytry vyvojar samozrejme takovou hloupost jako kupovani lepsich zbrani za penize do aplikace neprida..

H4YK

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od H4YK »

flames666:
CaP : to fungovalo jen v místech zadávání textu (clippy), nemluvím o dost nestabilním safari
search v homescreen : jailbreknutý se spouštěl myslím dvojklikem, a hnusně blikal (kvůli tomu jsem to odistaloval) a rozhodně neuměl vyhledávat v mapách apod.
peer to peer : PDAnet a p2p pro iphony je trošku něco jiného
PN: to je výhoda, až na beejive to jiný program neuměl a skutečný multitasking je příliš velká zátěž na paměť iphonu (testováno - pomalost, rychlé žraní baterky a nestabilita)

Nemluvě o tom jak je iphone nestabilní s těmito programy, safari padá, programy se spouštějí pomalu a pomalá odezva v homescreenu... ne každý chce WM :wink:


2 Věci si apple nepředstavil :
Customize : Něco ve smyslu winterboardu s mnohem víc friendly ovládáním a stabilitou
Lockscreen : nevím co s tím tak otálejí když to mají rok patentovaný 8)

Yreg

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Yreg »

Čo myslíš tým lockscreenom? Dáš link na patenty? prosíím :)

Diablo

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Diablo »

Chytrý vyvojář se dohodne s ostatními vyvojáři aby to dělali taky ... vytvoří se jakási "kartelová dohoda" a jelikož na tomto principu bude fungovat následně většina Aplikací/Her ... koncový uživatel prostě nebude mít na výběr a začne to brát jako samozřejmost.


.... Neříkám že to co sem popsal výše se stane je to spíše jeden z nejpesimističtějších scénářů. Schválne jestli se někdo z vás setkal s něčím takovým v Herním PC Průmyslu?? Já tedy ne, stalo se mi jen 1 abych do hry vložil nějaké peníze i po jejím zakoupení a to u hry World of Warcraft kde se po zakoupení originální hry jako takové platí měsíční poplatky avšak u hry jako world of Warcraft to pochopim. U Hry kde se staráte o domací mazlíčky a nakupujete jim oblečení za realné peníze je teda dost šílené.

H4YK

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od H4YK »

Nějak jsem tu neviděl tohle : iphone stejně jako ipod přehraje další písničku zatřesením ! (v news na gizmodu) konečně! :)

edit//
yreg: nemůžu si vzpomenout jak se ten program v cydii jmenuje, ale v podstatě to ukazuje dodatečné informace v lockscreenu - rss zprávy, poznámky v kalendáři, příchozí emaily apod.

Takovýhle věci bych rád měl přímo v OS, na stabilitě a rychlosti telefonu je to vidět.

edit2//
diablo : přesně :wink:
Naposledy upravil(a) H4YK dne úte bře 17, 2009 9:05 pm, celkem upraveno 2 x.

paaran

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od paaran »

ohledně toho kupování věcí do applikací,to má v současné době nespočet her,za realné peníze se dá koupit vylepšení,premiový učet atd. ale samo že to pude bez toho (snad sem to tak dobře pochopil a tenhle post neni zcestný). Kde/Kdy se dá očekávat info o premiové sekci app store nikdo neví ?

Diablo

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Diablo »

To Yreg : Ty patenty pro rozšířené možnosti LockScreenu si můžeš prohlídnout tady.

http://www.modmyi.com/forums/iphone-new ... tents.html

Je to vpodstatě to samé jako intelliScreen.

Flames666

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Flames666 »

Clippy - teraz funguje presne tak ako to popisalo Apple, podrzanim prsteku na display... mozes si dokonca aj nastavit cas a aj to v akych app chces aby to fungovalo...
za ten PDA NET sa ospravedlnujem sekol som si APP... v takom pripade neviem ako sa vola ta App ale viem ze som z nejakou vecou hral hry cez Wi-Fi nie cez BT... a to BT je aj tak na howby bo musi druhe zariadenie podporovat Bonjour tudis nokia,siemens a ani ine mobily tuto vymozenost zatial nemaju...

Yreg

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Yreg »

Diablo: pekné, intelliscreen mám rád, ale občas správne nefunguje. Keby to spravil Apple bolo by to asi iné.

Flames:

Clippy mi nešla, ale je pravda, že som ju skúšal už dávno.

Je veľký rozdiel medzi hraním hier cez wifi a bluetooth. Prvý krát totiž musíte byť na rovnakej sieti (ktorú iPhone zo záhadných príčin nedokáže vytvoriť - napríklad na lyžiarskom sme to riešili tak, že keď sme chceli hrať niečo po wifi, išli sme ku kamarátovi, čo mal jednu nonstop pustenú na eee, pripojili sa a "odtiahli" si ju na izbu.), zatiaľ čo v druhom prípade vám stačia dané mobily.

H4YK: Inak hej, shake2shuffle je tiež pekný. A rozumel som správne tomu prístupu do iTunes library? To by znamenalo, že TapTap by mohol byť opäť podobný ako na 1.x!

Mod: Jo a dík za zmazanie toho postu, nevedno prečo ma posting.php neupozornilo, že ciko odpovedal predo mňou. Chcel som si tam editnúť aby ste mi to zmazali, ale medzi tým už môj príspevok neexistoval :)

Flames666

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Flames666 »

no ved o to islo(teda o to vitvorenie siete)... ta App vytvorila siet... stacilo ju spustit na jednom zariadeni iP alebo Touch a hrali sme... v skole :D ale musim povedat ze davno... takze neviem ani ci ta hra co sme hrali bola z cydie alebo AppStore... ale islo to to bol zaklad ktory som tym chcel povedat...

H4YK

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od H4YK »

flames: clippy jsem měl ještě v únoru a kopírovní šlo jen v místech zadávání textu (skoro zbytečné) v safari to využije člověk mnohem častěji

Yreg: To jako tap tap šel podle vybrané písničky ? :o Já chci OS 3.0 ! :D (v the sims 3 si pouštěl hudbu, takže to s tap tap je reálné :) )

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od djlucas »

iTunes Library to jo.. dale pak otevreni Dock konektrou... cili teoreticky by se mohla udelat nejaka jednoducha app na Modem... to same plati i o Bluetooth... taky v podstate plne otevrene (muzete si napsat sve vlastni protkoly!!).. takze kdyz by nekdo udelal poradnou aplikaci na posilani souboru a to jak obrazku tak hudby z iPod databaze..!! a taky predpokladam ze i prijem muziky do iPod Library pujde s tim ze si danou pisnicku zaradite i do playlistu..

jestli se pletu tak me opravte :)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

chalitmon

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od chalitmon »

Co to je ten bonjour bluetooth? Jaké to má specifikace a případně výhody oproti normálnímu bluetooth?

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od djlucas »

dale jsem tam postrehl posilani vice fotek najednou v mailu
Spam filtr u mailu

a mnoho dalsi :D
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9


Yreg

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Yreg »

H4YK, kedysi (tapulous to volá "good old hacking days") fungoval taptap tak, že si ľudia sami robili levely. Potom sisi poťahal z netu beaty na pesničky, čo si mal v iPode, spojilo sa to a išlo sa. Dokonca boli svetové highscores a hralo to dosť ľudí na to, aby boli beaty na takmer všetky pesničky od známejších umelcov. Samozrejme cez leto, keď sa z tapulousu musel stať "seriozák" to celé zahodili..

sange, nechápem načo si to napísal..

Flames666

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Flames666 »

djlucas - tie protokoly vlastne napisal MeDevil (teda nieco ukradol ako vsetci dobre vieme...) ale podla jeho slov pracuje aj na tom aby sa piesne zaradovali do iPodu a posielani kontaktov a prepojeni hier... pisal doknca o tom ze tie protokoly bude moct pouzivat kazdy kto si zakupi iBluetooth (resp kazdy k tomu bude mat pristup... teda aspon tak nejako som to pochopil podla toho co som cital...)

SDK - snazim sa ho updateovat ale servery Apple su uplne pretazene a uz 20 min sa snazim iba prihlasit :D takze aspon je vidno kolko ludi sa to prave snazi vyskusat :D

chalitmon - bonjour je vlastne protokol ktory pouziva Apple pre vsetky svoje zariadenia je to vlastne sposob spojenia... vyhody - ziadne ... skor nevyhody pretoze sa budes moct sparovat iby s tym kto to podporuje to jest MAC a IPHONE a IPOD... a PC samozrejme... ostatne telefony assi tazko...

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od djlucas »

Flames666 ano to je mozne ale ted uz to pujde snaz pres SDK ... o to jde :)

i to sdileni netu z iphonu na PC by uz nemelo byt problem... a udelat to poradne bud pres Bluetooth a nebo pres kabel... :)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od xslide »

Na webu Apple jsem našel tuto větu:

iPhone Developer Program members can download the new iPhone SDK and iPhone OS 3.0 beta from the iPhone Dev Center now

Znamená to, že je již k dispozici na stáhnutí beta verze OS 3?
Může to někdo ověřit, kdo je tam zaregistrovaný?
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od ygy »

ja si osobne myslim ze tie aplikacie do ktorych sa veci budu dokupovat a nesmyselne predrazovat dlho nevydrzia akozto ludia niesu sprosty a vedia si predstavit cenu aply kolko ze nu su ochotny dat a kolko nie a timto apple pride a znacny zisk lebo ludia radsej siahnu po warez ...prepacte viem ze sa tu warez nesiri a ani ho tu nebudem propagovat

jnoveek

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od jnoveek »

..SUPER UPDATY!!! tesiiim sa jak maly chlapec.. konecne budu ticho ty co "iphone je shit lebo nejde cez bluetooth veci posielat" jaaaj.. nikto to nepouziva ale kazdemu to vadi :) a turn by turn a mms.. este do 4.0 alebo 5.0 spravia podpora flash a video a neni co riesit :)

majte sa

kefak

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od kefak »

presne tak , iP uz ted nema kokurenci, a jestli bude vse fungovat tak pekne jak dneska rekli na tiskovce, tak snim vlastni obal od iP, klidne pridam i sluchatka

paaran

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od paaran »

OT: já už ho žeru ted 8)

cubas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: pát bře 28, 2008 8:22 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od cubas »

xslide píše:Na webu Apple jsem našel tuto větu:

iPhone Developer Program members can download the new iPhone SDK and iPhone OS 3.0 beta from the iPhone Dev Center now

Znamená to, že je již k dispozici na stáhnutí beta verze OS 3?
Může to někdo ověřit, kdo je tam zaregistrovaný?


uz asi hodinu se snazim prihlasit, nedari se, maji brutalne pretizene servery...
iPhone | iPad | MacBook Pro | Mac mini | Apple TV

oliver.es

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od oliver.es »

ty jsi registrovaný developer ?

Flames666

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od Flames666 »

cubas - suhlas... mne sa to uz podarlo ale kym som sa dostal tam kam som chcel tak mi vyprsalo session :D seriem na to :D skusim to zatra... len neviem ci z toho zaspim :D

cubas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: pát bře 28, 2008 8:22 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od cubas »

ja tomu dam do dvanacti, pak jdu spat...
iPhone | iPad | MacBook Pro | Mac mini | Apple TV

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od ygy »

ano iphone s urcitych hladisk nema vo svojom obore konkurenciu ale tu hviezdu v nom musi objavit kazdy sam

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od xslide »

Pak kdyžtak dejte vědět, jestli je tam beta FW, a co obsahuje za novinky.Pokud tam bude alespoň A2DP, tak budu asi taky developer a skusím si třeba i napsat nějakou tu aplikaci:)
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

oliver.es

Re: Představení iPhone firmware 3.0 v úterý

Příspěvek od oliver.es »

přemýšlím obětovat 99 USD a registrovat se. já ale moc na programování nemám čas. navíc co jsem četl tak je na to třeba MAC OS X Leopard. A ten nemám. Leda že by se někdo chtěl složit a pak zkusit psát aplikace :-D

Odpovědět