ČHMÚ a ČHMÚ Plus / Počasí

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

ČHMÚ a ČHMÚ Plus / Počasí

Příspěvek od parmin »

V květnu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dvě nové aplikace pro Android, nyní také pro iOS.

Základní aplikace ČHMÚ obsahuje předpovědi s rozlišením až na jeden kilometr, srážkový radar, výstrahy před nebezpečnými meteorologickými jevy nebo index aktivity klíšťat.

Pokročilá ČHMÚ+ nabízí výstupy z několika desítek profesionálních meteostanic, údaje naměřené balónovými sondami vypouštěnými v Praze-Libuši, předpovědi z modelu Aladin, stav vody na českých tocích, informace o stavu ovzduší nebo UV index.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: ČHMÚ a ČHMÚ Plus / Počasí

Příspěvek od pegas »

Bohužel stále chybí widget a poslední dobou je problém s akurátností dat. Z Androidu jsem ji už dal pryč. Škoda, na začátku vypadala slibně. Takže na Apple devices mám YR a iRadar CZ+, obojí mají widget.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: ČHMÚ a ČHMÚ Plus / Počasí

Příspěvek od mike-biker »

Já používám vestavěné Počasí, Clear Day a taky iRadar CZ +.
Zkusil jsem ČHMÚ a ČHMÚ Plus. Nechápu, proč neudělali aplikaci jen jednu s možností editace.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: ČHMÚ a ČHMÚ Plus / Počasí

Příspěvek od parmin »

No, zatím taky spíš rozpaky... Dat je tam dost, ale jejich uspořádání je zvláštní... Jinak k výše uvedeným bych ještě doplnil "Aladin", ten používám fakt hodně.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Odpovědět