Snapseed aplikace pro úpravu fotografií

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Tonda_Peter
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 08, 2016 7:22 pm

Snapseed aplikace pro úpravu fotografií

Příspěvek od Tonda_Peter »

Ahoj, jsem čerstvý majitel iphone 7 plus. Přešel jsem z Androidu. Na úpravu fotek jsem používal snapseed a tak i zde jsem si ho hned nainstaloval. Co mě ale rozladilo je to, že při ukládání fotek se mi dodnes nepodařilo uložit jak originál, tak upravenou fotku. Vyskočí na mne „obrázek nelze uložit“. Navíc i to ukládání je takové zvláštní. V aplikaci fotky (Google) úpravu vidím, v aplikaci Fotografie (iphone), jak kdy.
Nedá se definovat složka, do které by se ukládaly upravené fotky? Tak jak to bylo na androidu? Projde mi to logické, originál ať zůstane v složce fotoaparát a úprava do složky Snapseed. Nastavení aplikace to umožňuje a mám tak zvoleno,ale výsledek žádný. Tohle mě vážně irituje.
Fotografie na iCloud neposílám z důvodu malého prostoru. 5GiB vážně není žádná výhra a tak mám fotky v mobilu.
Díky za vaše postřehy, rady.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Snapseed aplikace pro úpravu fotografií

Příspěvek od mike-biker »

Pokud vím, tak iPhone má vestavěnou možnost úpravy fotek a to poměrně slušnou.
Tedy jak ořez, otočení, tak i úpravy barev, tónu, jasu a kontrastu + dalších.
Zde je rovněž možnost vrátit se k původnímu stavu.
Snapseed neznám, úpravy v mobile mi přijdou jako těžce nouzové řešení, když chci někam teď hned poslat fotku a chci si jí upravit.
Na to, že bys měl stejnou možnost jako File managery v Androidu tiše zapomeň.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Tonda_Peter
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 08, 2016 7:22 pm

Re: Snapseed aplikace pro úpravu fotografií

Příspěvek od Tonda_Peter »

Jasně, každá vestavěná apka má něco, čím si fotky „nějak“ upravíš. Ale nikdy to není ono. Je vidět, že jsi Snapseed nezkoušel, ale v pohodě, nijak to nemyslím. Pro mne nástroj, který používám velice často.
Jinak zdá se, že jsem problém vyřešil. Aplikace by si měla sama vytvořit album a do něj ukládat upravené fotky, dle nápovědy k této aplikaci. I když to v nastavení aplikace mám zataženo, nestane se tak.
Takže po různých neúspěšných pokusech, mě napadlo prostě vytvořit si to album sám. Cvičně jsem si zkusil fotky uložit a ejhle, funguje to. Fotky zůstanou ve složce fotoaparát a upravené se uloží v složce Snapseed, kterou jsem si sám vytvořil.
Takže opět spokojenost a nad jabkem už brblám méně.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Snapseed aplikace pro úpravu fotografií

Příspěvek od bedo. »

Snapseed je asi najlepšia mobilná aplikácia na úpravu fotografií, z môjho pohľadu lepšia ako napr. čokoľvek od Adobe, vrátane mobilného Photoshopu alebo Lightroomu...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Snapseed aplikace pro úpravu fotografií

Příspěvek od mike-biker »

Já používám nativní aplikaci, jak už jsem psal. Třeba pro ořez, nebo když to chci poslat nouzově.
Jinak ji raději upravím profesionálně v Affinity Photo pro MAC. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět