sdílené poznámky/nástěnka

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Ahoj,

sháním aplikaci, která je pro iOS i pro Android. Funkce by měla být něco jako jako jsou připomínky, ale potřebuji aby se dali připomínky sdílet mezi zařízeními,
které mají jiní lidé. Jde o organizaci věcí, které je potřeba udělat. Dále aby měla možnost notifikací nové připomínky, které kdokoliv přidá, pak aby se dalo nějak
odlišit kdo připomínku vytvořil a od ji dal status hotovo.

Nevíte někdo o něčem použitelném?

Díky
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

OneNote, Evernote?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od TheSalko »

OneNote. Sice je to obrovska aplikacia a ma pomalsi sync, ale funguje. Klienta mas pre vsetko mozne (iOS, Android, Win, OSX, doplnom pre FF pre rychle pridanie poznamky) a stale vydavaju nove verzie.
Pre Win10 je integrovany priamo v OS a je to trosku jednoduchsia verzia (vizualne v style Win10), ale da sa stiahnut "plna" verzia z balika Office, free a oficialne.
Potrebujes jedine microsoft ucet a oneDrive.

vormen
Host
Host
Příspěvky: 44
Registrován: ned pro 25, 2016 11:29 am

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od vormen »

A co Google Keep?

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mrzic »

MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Zkouším nastavit ten OneNote, nicméně se nám nedaří pozvání dalších lidí a pokud se mi to jen nezdá, funguje to na OneDrive. No ještě jsem se tomu nevěnoval tolik.
Teď jsem u zahr. kolegů viděl používat Evernote.

Dám příklad, k čemu to potřebuji.
Máme jakýsi svůj extranet, kde nám jede kalendář, objednávky, atd. Nicméně bychom potřebovali následovné:
Někdo zavolá, jsme na cestách, může to řešit kdokoliv, napíšu to někam, ostatním přijde, že jsem něco napsal jako notifikace, někde se toho ujme, začne řešit danou věc, a buď zatrhne hotovo, přičemž by bylo fajn kdyby tam bylo i identifikované kdo to napsal/kdo to udělal.

Snad je to trochu pochopitelnější.

Děkuju
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Práve OneNote funguje tak ako popisuješ v tvojom príklade, ale nenotifikuje to.
Moji kolegovia napr. to majú takto.
Zadávateľ zadá úlohu a vloží pred ňu dve zaškrtávacie políčka. Všetci vidia, kto úlohu zadal. Ak je prvé políčko zaškrtnuté, tak sa úlohy niekto ujal - všetci vidia kto. Zadávateľ si splnenie skontroluje a keď je všetko ok, tak zaškrtne druhé políčko - opäť to všetci vidia. Ale ako píšem, nenotifikuje to.
Inak, neviem či by si/ste využili ale OneNote je veľmi dobre integrovaný aj do Outlooku.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

no tak takto by to bylo ideální, rozjel jsem testování evernotu, ale pravděpodobně to nebude tak propracované v ohledu informací o tom kdo co a jak udělal.
Je tedy pravda, že je potřeba aby měl každý svůj účet u microsoftu + one drive + onenote?

Notifikace jsou škoda, ale jde o to si na to zvyknout. Když to zaměstnanci dostanou befelem, že se na to budou 3 krát denně koukat, tak jim nic jiného bez notifikací nezbyde :-)
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Tie úlohy/tabuľky/poznámky a xy ďalších vecí sa tvoria v jednom konkrétnom účte a vy všetci do neho máte prístup. Takže si na to vytvorte jedno "pracovné" MS konto. Teoreticky by ani nemusel byť, pretože OneNote "len" zobrazuje" niečo a to niečo môže byť ako v cloude (práve MS konto) alebo to môže byť umiestnené niekde lokálne. Je len dôležité, či sa na to lokálne miesto vieš zovšadiaľ potom dostať.
Napr. ja tak mám pripojený svoj MS účet a účet pracovný, ktorý je umiestnený na nejakom csfsp serveri u nás vo firme. Na ten sa ale samozrejme dostanem len keď som v našej sieti. Takže cez iPad nie. Jedine keby mi nastavili náš vpn profil. Ale jedno nové MS konto bude pre vás asi najjednoduchšie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Uf, tak teď jsem se v tom trochu ztratil.

Jakože se vůbec nemusím do OneNotu přihlašovat, když budu mít např. poznámkový blok uložený na našem NAS s veřejnou IP, na který se dostanu odkudkoliv?

Já jsem myslel, že vytvořím účet, dále např. poznámkový blok, do kterého pozvu lidi, se kterými ho budu chtít sdílet a kde se budou vytvářet poznámky a tím, že bude každý mít svůj účet nějak poznám kdo úkol vytvořil/udělal. Nějak se v tom teď hrabu, ale musím se s tím naučit
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

OneNote je to isté ako napr. Outlook na maily. Tiež k ním niekam "len" pristupuje a vďaka jeho funkciám s nimi niečo môže robiť. Ale rovnako ich zobrazí aj iný mailový klient.
Pri OneNote je to rovnaké, len mu povieš, kde to má poznámkový blok hľadať. Keď si spustíš OneNote a zadáš "nový" tak ti dáva na výber: či je konto na webe - to bude MS konto, či je to na sieti - to by mohol byť tvoj/váš NAS, alebo či je to v "tomto počítači"
Ak chceš pozývať ľudí, tak aj to funguje, ale pozývaš ich do tvojho konta do tvojej konkrétnej poznámky. A tam, ak sa nemýlim, je potrebné aby aj oni mali svoje MS konto. Preto si myslím, že vytvor jedno nové, spoločné, kde budete mať všetci rovnaké možnosti. Tzn. ostatní nebudú pozvaní, ale rovnako sa prihlásia do tebou vytvoreného poznámkového bloku. Zadajú nový a cestu k sieťovému umiestneniu, alebo login na web.
Takže ak by som bol tvoj kolega/podriadený tak mi pošleš link na sieťový disk, alebo login na web a v tom momente vidíme v OneNote obaja to isté a máme tie isté možnosti.

Edit: tak dve nové zistenia:
V aplikácii OneNote v iPade a iPhone nie je možné pridať sieťové umiestnenie. Appka dokáže pristupovať len k OneDrive.

V nastaveniach aplikácie som našiel možnosť oznámení, ale neviem čo presne to oznámi.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Jasný, tak to prozkouším, nicméně asi nejjednodušší asi stejně bude nechat to na onedrive, stejně k tomu musíme přistupovat odkudkoli, převážně z app v mobilu.

Jak si psal, že používáte dvě zatrhávací políčka, máte to nějak zautomatizované? nebo proste ručně nastavíte úlohu?

A jestli se mohu zeptat, jak se pozná, kdo zatrhnul třeba zátržku řeším anebo hotovo?
Nemáš k dispozici třeba nějaký screen shot?

Moc děkuji
Naposledy upravil(a) RadekD dne pát bře 24, 2017 1:00 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od TheSalko »

Iba podotknem, že OneNote má nejaký skriptovací jazyk a dajú sa s tým robiť celkom šialenosti, aj čiastočná automatizácia.
Pozri sa potom napr. na Onetastic, to sú nejaké skripty, ktoré robia rôzne veci.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

@RadekD: veľmi rád ale nemám screen. To s tými úlohami používajú naši kolegovia z IT, nie priamo kolegovia z môjho oddelenia. Len nám ukázali ako majú zariadené zadávanie úloh oni. Čo som však u nich videl a vidím to aj u seba, keď si urobím zmenu niečoho a pozriem na to v inom zariadení, tak názov konkrétnej strany, kde nastala zmena sa zmení na BOLD písmo a potom v tej strane daná úloha zmení farbu a sú pri nej iniciálky z mena a priezviska. Tak poznáš kto posledný urobil zmenu.
A žiaľ rovnako neviem, či majú zadávanie úloh nejako zautomatizované, alebo tie dve okienka pridávajú manuálne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Aha jasné, bude nutné to asi dost nastavit, akorát u nás zase takoví experti nejsme, 80% času trávíme v terénu a v autě, takže asi zkusím najít něco jednoduššího, pravděpodobně za cenu toho, že se úlohy nebudou dál rozeznávat kdo je udělal. Nebo nevím, ten onenote mi přijde přijde odst složitý na to, co potřebujeme.
Myslím, že kdyby byly připomínky v iOS i pro jiné platformy a sdílené, bylo by to naprosto ostačující.
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Vieš čo, prechádzal som z Evernote a zo začiatku som to celkom nechápal, ale potom mi to nejako zaklaplo a už to nejako ide :)
Podľa mňa si vytvorte účet, vytvorte v ňom jednu stránku napr. úlohy a do nej pod seba pridávajte už len zadania s dvoma políčkami pre zaškrtnutie. Po chvíľke používania sa do toho dostanete.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Proč si přešel z Evernote?
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Pretože na free účte obmedzili počet zariadení na dve s jedným účtom. A ja potrebujem tri.

Edit: vidíš, vlastne som si teraz uvedomil, že Evernote nepoužijete, ak je vás viac ako dvaja a chcete to mať free.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Aha, já si právě myslel, že je to omezené jen na účet. Tak je to jasný, budeme se muset poprat s OneNote.
Zatím zkouším jen to lite verzi ve Win 10, ta mi bohatě dostačuje, ale má to vlastně vůbec nějaké chronologické řazení?
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Myslím, že nemá a s oknom kde máš napr. zadanie môžeš ľubovoľne hýbať a presúvať ho. Ale mne toto napríklad vadí. Bol by som radšej keby to bolo na pevno. Ale možno to ide nejako ukotviť, alebo niečo podobné.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

No právě, že s tím jde hýbat, protože s tím takhle hne kdokoliv s kým sdílím a je po chronologii :)
Ještě jednou moc děkuji za pořešení problematiky :)

Ještě tedy přeci jen, předpokládám, že každý si založí účet MS a rozešlu pozvánku ... ?
Jelikož teď koukám, že se mi změnilo i přihlašování do Win, kdy jsem MS účet neměl a teď se s ním přihlašuji...
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Nie nie, ty založíš MS účet a ostatným rozošleš login do toho účtu. Všetci ostatní, keď si spustia OneNote a zadajú nový, vyberú si web a prihlásia sa tam. Rovnako tak aj v appkach v mobiloch a tabletoch. Takto budete všetci vidieť všetko.
Ak už teraz nejaké konto v MS máš, tak to nevdí. OneNote ich vie zobraziť viac súčasne. Zakaždým keď dáš "nové" pridávaš ďalšia a ďalšie.
Takže MS konto s ktorým más prepojený ntb teraz, vôbec nemusiš použiť na to čo popisuješ. A ja by som to ani nerobil. Ak samozrjeme nie je pracovné a ntb nie je firemný. To je samozrejme niečo iné.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Čili ten MS účet založím na nějaký společný email, který vidíme všichni?
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Ano
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RadekD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: stř bře 16, 2011 8:09 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od RadekD »

Tak nakonec tedy testujeme ten OneNote pod jedním loginem. Jde nějak nastavit, že by to nezobrazovalo iniciály z učtu, ale přebíralo to nějak iniciály z účtu v PC?
Přeci jen, když budeme všichni pod jedním účtem tak logicky se nepozná, kdo úkol zadal.

Děkuju
iPhone 3G - 8GB black
iPhone 4 - 16GB black
iPhone 5S 16GB Silver - iOS 8.3
iPhone 6 - 16GB gold
iPad mini - 16GB wifi white
AppleTV 3

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: sdílené poznámky/nástěnka

Příspěvek od mirmo80 »

Tak tvoja otázka je vlastne pre mňa odpoveď odkiaľ sa berú iniciálky mojich kolegov. Firemný účet nám "leží" na diskoch a pristupujeme k nemu z našich noťasov. Obávam sa teda, že pokiaľ ste pod jedným spoločným MS účtom, tak neuvidíte kto si úlohu prevzal.
Takže buď teda, ako si pôvodne chcel, že každý bude mať svoj účet a ty všetkých do svojho pozveš, alebo si dohodnete ešte nejakú poznámku k úlohe, po jej prevzatí.
Nedošlo mi, že vlastne moje zmeny ukazujú len mňa, keďže je to môj účet (myslím súkromný, ktorý mám).
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět