Sekání MKV na iPad Air - doporučíte přehrávač?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Sekání MKV na iPad Air - doporučíte přehrávač?

Příspěvek od Dysiew »

Ahoj, mám problém s přehráváním MKV videa na iPadu Air. Jedná se o FullHD MKV video z uložto (tohle prosím nekomentujte, už proto že s každým koupeným diskem a médiem platím automaticky poplatek za to, že stahuju), konkrétně https://goo.gl/ivNF3M
Problém je, že se v některých částech (úvodní znělka, části kde se hodně mění obraz) video kostičkuje a dokonce na několik sekund úplně seká.
Chápu, že video může být náročnější na přehrání, iPad Air ale přeci jen není ještě úplná HW slabá srágora. Full HD video přehraje i RaspBerry Pi 2...
Zkoušel jsem několik přehrávačů - KM Player, VLC, několik dalších na vrchu vyhledávání a vždy se to seká. Na notebooku bez problému fičí.
Mám prostě slabý tablet, který nedokáže přehrát fullHD video, nebo je potřeba zvolit nějaký speciální přehrávač?
Díky za rady

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Sekání MKV na iPad Air - doporučíte přehrávač?

Příspěvek od bedo. »

podľa názvu je tam použitý HEVC/H265 kodek, to asi iPad bez HW podpory nedá... pre AVC/H264 má Apple HW podporu, preto ho prehrá aj iPhone 4S...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Sekání MKV na iPad Air - doporučíte přehrávač?

Příspěvek od mike-biker »

Rozlišení je 1920x1080, ale výsledný soubor má jen 1,3GB.
Zkusil bych ho převést na mp4 (m4v), samozřejmě by se jednalo jen o změnu kontejneru bez ztráty kvality.
Např. MP4 Tools.
Pokud i tento soubor se seká, pak je zřejmě soubor špatně ripovaný.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Re: Sekání MKV na iPad Air - doporučíte přehrávač?

Příspěvek od Dysiew »

Hm, chyba je opravdu v H.265, převedené video se neseká. Je docela zajímavé, že se video ve fullHD s jiným kodekem seká a nemá podporu ani u nejnovějších zařízení, které mají ještě o dost větší výkon. Přitom H.264 podporují ve 4K.
Nepřevedené video jsem si nakonec přehrál v notebooku s i5 3210M a taky mu to dalo zabrat, hučel víc než je běžné.
Příště si dám na kodek pozor, stáhl jsem ho proto, že jediné nemělo titulky a chtěl jsem potrénovat...

Odpovědět